MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Nevydání povolenky - Co vy na to?

Už se vám stalo že vám organizace odmítla vydat povolenku? Mně se to stalo letos a když jsem požadoval vysvětlení, dostal jsem toto písemné vyjádření. Tak jsem se od srdce zasmál. Co si o tomto zdůvodnění myslíte?

Autor diskuse: Stenly ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 18.2.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 30 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Vojta22S - ® Út 25.10.2011 16:13:58
Stenly - >> Tak jak Ti to s tou povolenkou nakonec dopadlo? Nechytal jsi letos?
N Saddám - ® Po 14.3.2011 9:13:01
kakr >> Mezi povolenkou a povolením je rozdíl pouze v názvu. Nemusím žádné povolení ukrást a následně ho prodávat, stačí budu-li prodávat povolení k něčemu, tzn.povolovat něco, co mi nepřísluší. V tom případě se jedná z mé strany o podvod. Pokud tak budu činit jako soukromá osoba, dělám svou drzostí nebo nevědomostí ostudu pouze sám sobě. Pokud toto činím jako zástupce nebo součást nějakého právního subjektu (např. MRS), stavím svým jednáním do špatného světla
ten právní subjekt(a také jeho nadřízené a kontrolní orgány), jehož razítko používám a jejž zastupuji. Nota bene tím (naprosto zbytečně) dávám argumenty různým odpůrcům svazolovu.
N Saddám - ® Po 14.3.2011 8:58:54
Mrknato >> Na 100% s tebou v tomto souhlasím, určitě víš proč.Nicméně není to v první řadě o zákonech, svazech....Je to o konkrétních lidech.
N Saddám - ® Po 14.3.2011 8:50:25
Pohádka o revíru.
Děj se odehrává na sklonku 20.století v jedné banánové republice, je to čirá fikce a jakákoliv podobnost s jakýmkoli konkrétním revírem je čistě náhodná. Milé děti. Bylo, nebylo..
Na schůzi:,, tož výboři, neco s tím naším písníkem udělajte nebo vás už nezvolíme.Ti cizáci a někdy aj prokletí čížkové už nás ser.., my chcem chodit všade a tady chytat sami ". Co měl chudák statutár dělat. Koupit nebo pronajmout pozemky nebylo reálné, ale byl to flexibilní, světa znalý funkcionář, tak si poradil.Domluvit se s místním kšeftařem s vodou bylo dílem okamžiku. Ty nám pomůžeš zbavit se cizáků a obelstít úředníka v dalekém hlavním městě a pak to rozjedem. Ty máš většinu pozemků kolem vody, kde se nesmí ze zákona chytat,ty nad tím zavřeš obě oči, my ti dodáme houf lovuchtivých prověřených chlapů, těm prodáme povolení a o peníze se šábnem.
Výbor byl zachráněn,rybáři spokojení,a výdělek solidní. A zákony? Ty jsou v té malé zemi pro smích.Proto je plná, plničká spokojených flexibilních lidiček. Dobrou noc.
N Mrknato - ® Ne 13.3.2011 15:52:06
kakr >> Možná se také stydíš, jen si to nechceš přiznat, co? V dopise, který tu Stenly ukázal se jedná o MRS (je uvedeno v záhlaví) , jedná se tam o nevydání povolenky na revír M3A na letošek a zpochybňování BPVRP.

To jen když hovoříš o nějakých slintech........
N Mrknato - ® Ne 13.3.2011 15:13:08
kakr >> Právní subjektivita se nevztahuje ke svazočinnosti. U nás, v ČRS má ÚS pravomoc MO, která vyvíjí činnost v rozporu se stanovami a v rozporu se zákonem, zrušit. Stejně jako rybáře.
Podnikat může jen v tom, co není zakázáno. Pokud revír Morava 3A byl vyjmut, a nebyl převeden ani do rybníkářství, pak jakákoliv aktivita svazu, co se týče organizovaného lovu ryb je minimálně ostuda, pokud ne porušení zákona. Že tě to nezajímá ti věřím, ale pak se divím, že tě zajímají rybáři, kteři také dělají ostudu a porušují zákon.
Kdo může prodávat povolenky k lovu nebo povolení k těžbě řeší též zákon a jak psal Stanley, MO je prodává svým členům a právě tato činnost je faktem, proč tato MO existuje.
No a RS MRS o tom ví, ví, že jeho subjekt vyvíjí činost v rozporu se zákonem a nejen že na to kálí, ale ještě se tomu směje.... To je dobré a moravsky svazové.....
N kakr - ® Ne 13.3.2011 14:26:10
Mrknato >>
Moc dobře víš že -
MO má právní subjektivitu
MO jako právnická osoba může podnikat
MO neprodává povolenky, ale povolení v tom je sec sakra rozdíl
MO neprodává kradená povolení, nebo máš důkaz že ano??
Komu a co bude MO prodávat je čistě jejich záležitost, pokud nejsou porušovány zákony
O tom, kdo bude v MRS rozhoduje MRS a ne Mrknato

Pokud máš nějaký problém s porušováním zákona, přestaň žgryndat na MRKu a podej trestní oznámení. Přijme jej kterákoli služebna PČR. I v neděli odpoledne.
O výsledku nás nezapomeň informovat.

Zkoušel jsem to s Tebou po dobrém, ale bohužel to nejde. Z můček, samoseků ,bojlíz a K70 se Tvůj rozum zatemnil. Přeji brzké uzdravení a to myslím upřímně...

N Mrknato - ® Ne 13.3.2011 14:11:54
kakr >> Teď jen můj soukromý názor. Když se bude do 29ha vysazovat pro uspokojení 70000 rybářů, znamená to krach územního rybolovu. Ne, že by mě to trápilo, ale není to model k následování.....
N dosec - ® Ne 13.3.2011 14:05:40
kakr >> četl jsem ji už dříve a pořád mám za to,že se tam cizák jak byl psáno nedostane,takže ty tvoje čísla nějak neladí tedy pokud je vztahuješ k tomuto nerevíru
N Mrknato - ® Ne 13.3.2011 14:01:10
kakr >> Podívej, pokud kdokoliv bude např. prodávat kradené věci, dopouští se něčeho, co je v rozporu se zákonem. Zákon zcela jasně říká, kdo a na co může prodávat povolenky k lovu, a kdo může povolovat těžbu ryb. Divil bych se, kdyby jsi to nevěděl. Navíc umožňujete této psuedoMO kupovat si za své charakterní jednání Vaše územní povolenky. To je zpráva o stavu MRS...

Když bude Svitava1 nerevír, ať se tam těží megatuny za stamiliony, ale zatím je to revír, kde se má hospodařit a o způsobu hospodaření rozhoduje RO, ne MO, členi, Habakuk, Miler či hraji.

To, že vás nezajímá co dělá MO v Nové Vsi, kolik ryb vysazujete tam či onam mimo plán, proč má plán kopírovat demografii a ne rybářský tlak rozložit na jeho celé území je to, proč si myslím, že MRS i přes svoji pseudoreformaci je stále několik volských délek za ČRS.
N kakr - ® Ne 13.3.2011 13:47:27
dosec >>
Musíš si přečíst celou diskuzi.
Revír Morava 3A byl vyjmut z revírů MRS rozhodnutím MZe ze dne 7.7. 1993.
N dosec - ® Ne 13.3.2011 13:43:31
kakr >> myslím,že MO s tímto revírem tolik členů nemá a jiní se tam nedostanou :-))
N kakr - ® Ne 13.3.2011 13:31:50
Mrknato >>
Napiš čím MO Moravská Nová Ves porušuje zákon, ale konkrétně, ne slinty.

Otázka je o nevydání povolení na nerevír a porušování lidských práv kolegy Stenlyho.

Na o tom, kolik peněz ze svých prostředků dá jiná MO na zarybnění revíru, který může užívat 70 000 členů MRS a členové ČRS kteří si koupí patřičnou hostenku.
Prosaď si to i u vás a určitě budeš spokojen, jako naši rybáři.
N Mrknato - ® Ne 13.3.2011 13:18:00
Saddám >> Já si myslím, že to, jestli se Stenly vytratil, či nikoliv je vedlejší. Hlavní je to, že MO MRS může porušovat zákon a kakr se tomu nediví, nekritizuje to, ale např. lovce přes čáru "vězní v hladomorně na Soběšické". To na této záležitosti bylo asi nejzajímavější.... Také reakce hrajiho, předsedy MO, která z prostředků uživatele zarybňuje 29ha řeky 750000,-Kč. To znamená další a další kamínek do mozaiky toho, co to je svazový rybolov.......
N Saddám - ® Pá 11.3.2011 13:12:12
Ano , Kakr má pravdu. Stenly se z toho nějak vytratil. Takže Stenly: jestliže tato voda není revírem ani rybníkem, nemá ti kdo vydat povolení k lovu ryb ani tě pověřit těžbou ryb udicí. Znamená to tedy, že si můžeš povolení napsat klidně sám. Bude mít naprosto stejnou platnost před zákonem, jako ta, která vydává kdokoli jiný. Vlastníci pozemků, byť by i měli povolení k nakládání s vodami(tato povolení se týkají všeho možného, jen ne lovu ryb), ani jiné osoby( bývalý uživatel bývalého revíru, starosta, ředitel VaK, ředitel planety Země.......), takovéto právo nemají, takže jakýkoliv kus papíru, byť umně graficky vyvedený a všelikými razítky opatřený, je v takovémto případě pouze kusem papíru.
V případě zásahu Policie(protože jenom ta může proti lovícím mimo revír zasahovat), na tom budete všichni stejně. Ti s papírem od MO stejně jako ty s kusem toaleťáku a razítkem z brambory.
N kakr - ® Pá 11.3.2011 9:53:16
Saddám >>
Vůbec mně nezajímají detaily proč a jak je upraveno vydávání povolení (ne povolenek) na bývalý revír
Morava 3A. Nevím zda se jedná o kšeftík zákonný, či nezákonný. Máš asi pravdu, že MO slouží jako servis. Ale pánem není.
V otázce šlo o nevydání povolenky na nerevír. Kolega Stenly zde vzbudil vášně málem o porušování základních lidských práv. Přitom moc dobře věděl vo co gou. Najednou se s diskuze vytratil. Já se jen snažil uvést věci na pravou míru.

Jo a bylo tam moc krásně. Alespoň před 30ti roky, od té doby jsem tam nebyl.
N Saddám - ® Pá 11.3.2011 9:34:38
kakr >> Zdá se, že o této vodě mnoho víš.Sice zde už podobné dotazy zazněly, nicméně odpověď ne. Tak tedy. O tm že podle zákona NELZE vykonávat rybářské právo jinde než v rybářském revíru, snad není pochyb. Na tom , že pískovna nemající technické zařízení k manipulaci s vodou(tím nejsou čerpadla VaK a.s.) a tudíž ji nelze vypustit, nemůže být rybníkem se jistě shodneme také. Záložní zdroj pitné vody bude pravděpodobně rozhodnutím vodohospodářského orgánu zařazen v PHO I. stupně a tudíž do něho bude podle vodního zákona vstup zakázán.Tím pádem zde vlastně ani není jak ten rybolov vykonávat. Těch ale, je nějak sakramentsky mnoho.Skoro to vypadá jako by si VaK udělal svůj nezákonný kšeftík s lovem ryb a MO jim k tomu dělá servis.Trefil jsem?
Pakliže ano, jedná se u právnických osob o správní delikt a u lovců o přestupek,který by měla řešit komise příslušného městského úřadu.
N masař00 - ® Ne 27.2.2011 17:33:29
Mrknato >> i to je možný a nebo dostal řádně přez drž.u od místních sedláků a členů výboru za zveřejnění a ostudu na MRKu.
N Mrknato - ® Ne 27.2.2011 14:24:17
masař00 >> Už ji má, ale nesmí o tom moc mluvit.
N masař00 - ® So 26.2.2011 11:47:04
Stenly tak co , už máš povolenku na nerevír?
N kakr - ® Čt 24.2.2011 21:12:18
Mrknato >>
Za vše může pragocentrismus Pepíků. Vyjímají v markrabství jihomoravském revíry hanba jim. Kdoví, kde revír skončil, určitě někde v Práglu....

Naštěstí ovšem existují lékaři, kteří mají své právníky, Ti učiní právní názor, vlítnou na Mze ,úředníci včetně ministra před názorem sednou na prcku a to by bylo, aby Stenly nedostal povolenku na revír, který byl v roce 1993 vyjmut....

Jen ten Stenly nějak ztratil elán, už se ani neozve.....
N Mrknato - ® Čt 24.2.2011 20:52:20
kakr >> Zas nějaký markrabský manýry. Když je vyňat, tak co dělá v soupisu. Na vzpomínku i oznámení je určeno parte, ne soupis revírů. Je ale vzláštní, že věci v markrabství řídí čehůnské ministerstvo a ne rybářský orgán ve Vídni, nebo Pešti?
N kakr - ® Čt 24.2.2011 20:19:27
slov netřeba....
N masař00 - ® Čt 24.2.2011 18:41:33
Mrknato >> tak to se budem muset zeptat hlavního hygienika pro jižní moravu- ale opatrně aby jim nezakázal lov na ne-revíru
N Mrknato - ® Čt 24.2.2011 18:29:16
masař00 >> No na to jsem se hospodáře také ptal.... hospodář se jen směje....
N masař00 - ® Čt 24.2.2011 18:24:07
Mrknato - A je vůbec povolené sypat ryby do záložního zdroje pitné vody? A je vůbec v pořádku, že se na zdroji pitné vody loví ryby?
N Mrknato - ® Čt 24.2.2011 17:22:55
kakr >> Pokud by skutečně platilo, že vlastník může vše, proč potom MO si zřizují na svých vodách (které vlastní, nebo si pronajímají) revíry? Žes jim neporadil nerevír a netěžbu. Pak se nemusí nikomu zodpovídat, nic vykazovat a mohou si dělat co chtějí a vo to de. Proč to praktikují jenom v Moravské Nové Vsi?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 30 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Konvička Survivor (SLEVA 47%)

Za 429
Konvička od firmy Prologic má speciální povrchovou úpravu FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch, lehký materiál pro snadný transport, rovnoměrné vedení tepla, jednoduše se čistí, odolné proti poškrábání, odolné proti korozi, objem: 1,3 l.


akce, rybareniNový slevový program

Zboží v hodnotě 200 Kč zdarma dostanete při dosažení celkové útraty nad 2000 Kč vč DPH. Zboží v hodnotě 600 Kč zdarma dostanete při dosažení celkové útraty nad 4000 Kč vč DPH. Zboží v hodnotě 1200 Kč zdarma dostanete při dosažení celkové útraty nad 6000 Kč vč DPH.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816