Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)

Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky

NPatrik - Profil | St 26.1.2011 8:07:50

Demon81 >> Ahoj, to je zvláštní obrázek, každopádně jelikož jsem z Brna a cca před 14 dny jsem ve Speciálce byl, tak jsem si všiml, že tam mají vystavený ty klasický nový GF (namodralý), takže ten obrázek je zase zavádějící.
Greysmen: Jak jsem psal níže, je možné (dá se říct i pravděpodobné), že vnitřek toho navijáku je furt stejný jako u těch původních a liší se opravdu jen barvou. Možný je, že ten kamoš měl taky nějakej nepovedenej kus, těžko říct. Co se taky liší je trochu klička (u starých má začátek barvu stejnou jako tělo navijáku, u nových je to v chromové). A přijde mě, že to šmajdalo v té kličce - když chytneš rotor a zkoušíš vůli v kličce, tak to chodí cca 1-2 cm na konci kličky kvůli vůli v tom plastu.

    NPatrik - Profil | St 26.1.2011 7:59:51

    Martin... >> Mě taky ne, asi je taky prubnu :-)

      NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:32:21

      Greysmen >> Tak to by mělo být OK. Děkuju

        NGreysmen - Profil | Út 25.1.2011 23:31:22

        Hromy >> jo aj ty

          NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:27:59

          Greysmen >> Ají ty co jsem poslal tu fotku ? Scepter GX ?

            NGreysmen - Profil | Út 25.1.2011 23:27:16

            Hromy >> sceptry i dolphiny mají tělo něco jako z uhlíkovýho kompozitu stejně jako všechny navijáky

              NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:19:33

              Greysmen >> Ne já jsem napsal kov jako všeobecně chápeš ne ? :) Jako všechno kromě plastu :) Já scháním nějaký z bazaru.

                NGreysmen - Profil | Út 25.1.2011 23:17:46

                Hromy >> jestli chceš kovový tak si kup ABYSS ty maj tělo z Al kompozitu

                  NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:16:15

                  Zindys >> Taky si myslím že to nebude plast. Ale nějaká sloučenina.

                    NZindys - Profil | Út 25.1.2011 23:15:15

                    Hromy >> plasty jsou navijáky třeba do 500 Kč, ale teď se dělají všechno různý sloučeniny. myslím si, že až tak by se Tica nesnížila, aby udělal plastový navijáky. tyhle sloučeniny různý jsou už normální a vydrží hodně...

                      NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:12:02

                      Zindys >> Jo jasný :) Nechcu hlavně aby to byl plast.

                        NZindys - Profil | Út 25.1.2011 23:10:37

                        Hromy >> kov to určitě nebude, protože je minimum celokovových navijáku, tohle vše jsou už sloučeniny různý. ani Ultegry a další slavné navijáky nejsou kov, ale sloučenina nějaká ;o) tohle vypadá na to, jak psal už Martin...

                          NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:07:14

                          Martin... >> Já si je právě nemůžu skusit v ruce. Nabízí mě je borec na prodej. A já nevím jestli je to plast nebo nějakej kov. Váha je 666g...

                            NMartin... - Profil | Út 25.1.2011 23:04:42

                            Hromy >> zkus si je v ruce a uvidíš, sám se v těchto materiálech moc nevyznám :o)) ale vypadá to na nějakou sloučeninu s uhlíkem
                            EDIT: radši bych si vzal ty GF nebo GE :-)

                              NMartin... - Profil | Út 25.1.2011 23:03:28

                              MOndo >> na vyvážku bych vzal raději s menším převodem, ty s větším převodem mají ty ozubená kolečka s jemnějšími zoubky, a může se stát, že se rychleji opotřebuji, toť můj názor

                                NHromy - Profil | Út 25.1.2011 23:00:48

                                Kluci dostal jsem nabídku koupit tyto navijáky. Vím že to jsou Tica Scepter GX6000/10000. Ale zajímalo by mě jaký je tělo navijáku ? Plast ?

                                  NMOndo - Profil | Út 25.1.2011 22:57:33

                                  Patrik >> A který převod je lepší na vyvážku...? někdo tu už řešil něco ve smyslu, že ty s tím větším převodem se víc opotřebovávají nebo něco takového.

                                    NGreysmen - Profil | Út 25.1.2011 22:32:16

                                    Já měl starý GEčka (zlatý) od 9/06 do loňského léta, pak jsem je prodal, protože jsem chtěl Windcasty Z, bohužel my to nevyšlo (nečekané výdaje) tak jsem koupil nové GFka (šedomodré)opět v převodu 4,1 :1 (nikde neměli 5,2 : 1) takže můžu porovnat a s čistým svědomím můžu říct že je to úplně stejný, nikde žádná větší vůle, žádné větší šustění , prostě stejné navijáky kromě barvy žádný rozdíl.

                                      NDemon81 - Profil | Út 25.1.2011 21:07:53

                                      Patriku: asi tomu celkem rozumiš, takže diky za vysvětlaní. A daji se novy a stary rozlišit ještě jinak než podle barvy? A jaky maš převod? Při brouzdani po netu jsem narazil na tohle. co je tohle zač? vidim to poprvé s touhle ručkou.

                                      http://www.rybarska-specialka.cz/rybarske-potreby/t​ica-navijak-scepter-gf-9000-41-4-3912

                                        NMartin... - Profil | Út 25.1.2011 20:53:13

                                        Patrik >> já si taky říkám, krasavci udržovaní, ale letos k nim přibudou bráškové od Daiwy, ty Windcasty mi nedají spát :-D

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert