- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)
Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
75x v oblíbených a 33x v ignorovaných.
Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:36:31
oprava, převod byl 4,1:1 nebo 5,2:1, chybička se vloudila...
Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:34:00
metal >> Ty na první i na druhé jsou stejný, jen rozdíl v barvě. U těch nových namodralých nevím, neviděl jsem vnitřek, abych to porovnal se staršíma, jestli je tam něco jinak. Jen říkám svůj pocit z toho, jak jsem je měl asi hoďku v rukách u vody v porovnání s těma staršíma. Minimálně je tam fakt větší vakl v kličce a celkově se mě zdá u těch starších hladší a plynulejší chod a větší pocit "robustnosti a pevnosti" navijáku. Slyšel jsem tento názor už i od víc lidí, ale může to být jen dojem
Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:30:51
Martin... >> jj, použil jsem tvou fotku, jdou tam dobře poznat. No hold máš krasavce :-))
metal - Profil | Út 25.1.2011 19:30:26
Patrik >> Takže jestli tomu dobře rozumím , tak ty natej první fotce s cívkou 9000 , jsou ty nej ??
Florish - Profil | Út 25.1.2011 18:09:37
Patrik >> jj .... tak už mám konečně jasno :) Jinak já mám ty namodralé a pohoda :)
Patrik - Profil | Út 25.1.2011 17:56:06
Jelikož vidím, že tady vždycky někdo zase položí otázku jak to s těma modelama je, tak jako moderátor této otázky to ještě jednou shrnu :-)
Sceptery přišly na trh před x lety jako model GF (tmavší šedá) a GE (stříbrná), oba ve verzi buď 4,1:1 nebo 5,1:1. Cca před 3 lety uvedla Tica nový model scepteru - Scepter GX, taky v obou variantách převodu. Tou dobou kolovaly všude informace, že tím prodej původních GF a GE končí a lidi houfně zkupovali tyto původní modely, protože byli stejného názoru jako já - že GX je hnusnej :-) A taky si říkali, že ještě není prověřenej tak jako původní supr držáky GF a GE.
No jenže i přes tato tvrzení všech se GF a GE prodávaly dál souběžně s GX. Až někdy loni přišla další změna, když místo nich začali vozit sice taky označení GF a GE, ale už jakýsi novější (GF je právě už namodralá, ne šedá) a ty podle mě kvalitativně na původní GF a GE nemají. Jak jsem psal, podle mě co jsem 3 zkoušel v ruce v obchodech a jeden kamarádův zkoušel porovnávat s mým původním GF u vody, tak můj původní měl i po 3 letech chytání menší vakl v klice než ten jeho novej a celkově působí masivnějším dojmem. K tomu ještě u modelu GX začali dělat další barevný verze atd.
Problém na e-shopech je ten, že tam dávají furt fotku nebo obrázek starýho GF (šedýho), ale ve skutečnosti už prodávají ten novej (namodralej). A i když jsem tam různě volal, jestli mají ještě ten původní, tak kolikrát na mě čuměli, jakou jako myslím barvu, že to je furt ta samá řada, což není
Sceptery přišly na trh před x lety jako model GF (tmavší šedá) a GE (stříbrná), oba ve verzi buď 4,1:1 nebo 5,1:1. Cca před 3 lety uvedla Tica nový model scepteru - Scepter GX, taky v obou variantách převodu. Tou dobou kolovaly všude informace, že tím prodej původních GF a GE končí a lidi houfně zkupovali tyto původní modely, protože byli stejného názoru jako já - že GX je hnusnej :-) A taky si říkali, že ještě není prověřenej tak jako původní supr držáky GF a GE.
No jenže i přes tato tvrzení všech se GF a GE prodávaly dál souběžně s GX. Až někdy loni přišla další změna, když místo nich začali vozit sice taky označení GF a GE, ale už jakýsi novější (GF je právě už namodralá, ne šedá) a ty podle mě kvalitativně na původní GF a GE nemají. Jak jsem psal, podle mě co jsem 3 zkoušel v ruce v obchodech a jeden kamarádův zkoušel porovnávat s mým původním GF u vody, tak můj původní měl i po 3 letech chytání menší vakl v klice než ten jeho novej a celkově působí masivnějším dojmem. K tomu ještě u modelu GX začali dělat další barevný verze atd.
Problém na e-shopech je ten, že tam dávají furt fotku nebo obrázek starýho GF (šedýho), ale ve skutečnosti už prodávají ten novej (namodralej). A i když jsem tam různě volal, jestli mají ještě ten původní, tak kolikrát na mě čuměli, jakou jako myslím barvu, že to je furt ta samá řada, což není
Patrik - Profil | Út 25.1.2011 17:47:22
Florish >> Původní model GF byl šedý (docela tmavě), viz tato moje fotka. Teď se pod názvem GF prodávají namodralé a dle mě už trochu horší, jelikož když jsem je zkoušel, tak mají větší vakl v kličce a víc šustí. Zlaté starší modely řekl bych
Greysmen - Profil | Út 25.1.2011 17:20:46
Florish >> starší typ GFka měli takovou šedozelenou barvu a novější mají šedomodrou loni koncem léta jsem scháněl tu šedozelenou a všude už měli jen nový závoz s tou namodralou
Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:14:03
Hromy >> zajímavé je, že na fotce to GF vypadá stříbrně a ve zkutečnosti je šedý, až namodralý ... :)
Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:08:30
Demon81 >> Ahoj, když sem si kupoval nedávno sceptery, tak jsem řešil podobnou otázku jak ty. pořád jsem projížděl internet a pak jsem byl z toho tak zmatený podobně jako ty. K tomu převodu - Já jsem vzal 4,1:1 a nelituji toho... Na to smotávání je to ideální. Myslím, že když vemeš 4,1:1, tak budeš také spokojený...
Pokud ale chceš o něco rychlejší, tedy s převodem 5,2:1 tak jdi klidně do nich. Už to zde bylo několikrát psáno, že i tento převod je dobrý.
Ideální bude, když si je někde na krámě vyzkoušíš a uvidíš.
PS: Hlavně se nenech odradit menším šustěním navijáku ;) Lovu zdar :))
Pokud ale chceš o něco rychlejší, tedy s převodem 5,2:1 tak jdi klidně do nich. Už to zde bylo několikrát psáno, že i tento převod je dobrý.
Ideální bude, když si je někde na krámě vyzkoušíš a uvidíš.
PS: Hlavně se nenech odradit menším šustěním navijáku ;) Lovu zdar :))
jasommato - Profil | Út 25.1.2011 0:38:22
S.Jakubem >> ja ho mam z druhej ruky tak som to mal lacnejsie
Červené karty: NeBeroun alias Qwert
Čtenáři této diskuse také sledují
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
Fan Club navijáků Tica993
Lexikon boilies komponentů901
Fanclub značky Shimano16401
Lithiové baterie - srovnání1546
Kaprařský top vercajk3167
Domácí swinger - výroba624
Zlatá kaprařská malina1332
Krátkodobá kaprařina x9947
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StFanclub značky Shimano 16401
StDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StKrátkodobá kaprařina x 9947
StLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














