Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)

Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky

Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:36:31

oprava, převod byl 4,1:1 nebo 5,2:1, chybička se vloudila...

    Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:34:00

    metal >> Ty na první i na druhé jsou stejný, jen rozdíl v barvě. U těch nových namodralých nevím, neviděl jsem vnitřek, abych to porovnal se staršíma, jestli je tam něco jinak. Jen říkám svůj pocit z toho, jak jsem je měl asi hoďku v rukách u vody v porovnání s těma staršíma. Minimálně je tam fakt větší vakl v kličce a celkově se mě zdá u těch starších hladší a plynulejší chod a větší pocit "robustnosti a pevnosti" navijáku. Slyšel jsem tento názor už i od víc lidí, ale může to být jen dojem

      Patrik - Profil | Út 25.1.2011 20:30:51

      Martin... >> jj, použil jsem tvou fotku, jdou tam dobře poznat. No hold máš krasavce :-))

        Tomino555 - Profil | Út 25.1.2011 20:30:49

        metal >> ano patří mě a jsou nej :D

          metal - Profil | Út 25.1.2011 19:30:26

          Patrik >> Takže jestli tomu dobře rozumím , tak ty natej první fotce s cívkou 9000 , jsou ty nej ??

            Martin... - Profil | Út 25.1.2011 18:10:44

            Patrik >> hele moje fotka :-D

              Florish - Profil | Út 25.1.2011 18:09:37

              Patrik >> jj .... tak už mám konečně jasno :) Jinak já mám ty namodralé a pohoda :)

                Patrik - Profil | Út 25.1.2011 18:07:12

                nový GF (namodralý), který ovšem většina e-shopů furt vyobrazuje na svých obrázcích jako ty původní

                  Patrik - Profil | Út 25.1.2011 18:06:10

                  původní GE (stříbrný)

                    Patrik - Profil | Út 25.1.2011 18:03:38

                    původní GF (šedý) - fotka půjčená tady z této otázky

                      Patrik - Profil | Út 25.1.2011 17:56:06

                      Jelikož vidím, že tady vždycky někdo zase položí otázku jak to s těma modelama je, tak jako moderátor této otázky to ještě jednou shrnu :-)
                      Sceptery přišly na trh před x lety jako model GF (tmavší šedá) a GE (stříbrná), oba ve verzi buď 4,1:1 nebo 5,1:1. Cca před 3 lety uvedla Tica nový model scepteru - Scepter GX, taky v obou variantách převodu. Tou dobou kolovaly všude informace, že tím prodej původních GF a GE končí a lidi houfně zkupovali tyto původní modely, protože byli stejného názoru jako já - že GX je hnusnej :-) A taky si říkali, že ještě není prověřenej tak jako původní supr držáky GF a GE.
                      No jenže i přes tato tvrzení všech se GF a GE prodávaly dál souběžně s GX. Až někdy loni přišla další změna, když místo nich začali vozit sice taky označení GF a GE, ale už jakýsi novější (GF je právě už namodralá, ne šedá) a ty podle mě kvalitativně na původní GF a GE nemají. Jak jsem psal, podle mě co jsem 3 zkoušel v ruce v obchodech a jeden kamarádův zkoušel porovnávat s mým původním GF u vody, tak můj původní měl i po 3 letech chytání menší vakl v klice než ten jeho novej a celkově působí masivnějším dojmem. K tomu ještě u modelu GX začali dělat další barevný verze atd.
                      Problém na e-shopech je ten, že tam dávají furt fotku nebo obrázek starýho GF (šedýho), ale ve skutečnosti už prodávají ten novej (namodralej). A i když jsem tam různě volal, jestli mají ještě ten původní, tak kolikrát na mě čuměli, jakou jako myslím barvu, že to je furt ta samá řada, což není

                        Patrik - Profil | Út 25.1.2011 17:47:22

                        Florish >> Původní model GF byl šedý (docela tmavě), viz tato moje fotka. Teď se pod názvem GF prodávají namodralé a dle mě už trochu horší, jelikož když jsem je zkoušel, tak mají větší vakl v kličce a víc šustí. Zlaté starší modely řekl bych

                          Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:21:50

                          Greysmen >> aha... tak to jsem nevěděl. Dík za poznatek :)

                            Greysmen - Profil | Út 25.1.2011 17:20:46

                            Florish >> starší typ GFka měli takovou šedozelenou barvu a novější mají šedomodrou loni koncem léta jsem scháněl tu šedozelenou a všude už měli jen nový závoz s tou namodralou

                              Hromy - Profil | Út 25.1.2011 17:19:58

                              Florish >> Jo :)

                                Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:18:47

                                Hromy >> ano... je. Ale je to divné :-))

                                  Hromy - Profil | Út 25.1.2011 17:17:14

                                  Florish >> Ale je to GF-ko.

                                    Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:14:03

                                    Hromy >> zajímavé je, že na fotce to GF vypadá stříbrně a ve zkutečnosti je šedý, až namodralý ... :)

                                      Florish - Profil | Út 25.1.2011 17:08:30

                                      Demon81 >> Ahoj, když sem si kupoval nedávno sceptery, tak jsem řešil podobnou otázku jak ty. pořád jsem projížděl internet a pak jsem byl z toho tak zmatený podobně jako ty. K tomu převodu - Já jsem vzal 4,1:1 a nelituji toho... Na to smotávání je to ideální. Myslím, že když vemeš 4,1:1, tak budeš také spokojený...
                                      Pokud ale chceš o něco rychlejší, tedy s převodem 5,2:1 tak jdi klidně do nich. Už to zde bylo několikrát psáno, že i tento převod je dobrý.
                                      Ideální bude, když si je někde na krámě vyzkoušíš a uvidíš.
                                      PS: Hlavně se nenech odradit menším šustěním navijáku ;) Lovu zdar :))

                                        jasommato - Profil | Út 25.1.2011 0:38:22

                                        S.Jakubem >> ja ho mam z druhej ruky tak som to mal lacnejsie

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert