Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NLadinek - Profil | Út 1.3.2011 11:30:36

Tak jsem si koupil levnej fotobatoh a musim rict, ze za ty prachy vubec neni spatnej.... http://www.daganet.cz/foto-batoh-trip-p-1286.html?z​enid=6b6825bbf7996191ec9f670de97f2011

    NBrožeděj - Profil | Po 28.2.2011 19:45:05

    JKh >> to mi přijde na hlavu, vyvážit by se snad mělo před expozicí a ne to pak rovnat v PC?

      NHugo Fisher - Profil | Ne 27.2.2011 23:28:42

      Jako spravny fotograficky barbar jsem kalibracni "desticku" nikdy nepouzil. :)

        NJKh - Profil | Ne 27.2.2011 22:07:46

        Brožeděj >> destičky dej na první fotku a vyfoť je za daného prostředí.....následně při "vyvolání" z rawu určíš která barva je černá, bílá a neutrálně šedá.....potom toto vyvážení bíle "zkopíruješ" na ostatní fotky z toho prostředí a měl by jsi mít barevné podání fotek nejvěrnější...

          NTomik - Profil | Ne 27.2.2011 19:04:44

          Podzimni vecer a kolega ne a ne opect si burta :-)

            NTomik - Profil | Ne 27.2.2011 18:59:45

            Ahoj jedna fotecka z festivalu,to byl rachooot:-)

              NZN - Profil | Ne 27.2.2011 8:19:23

              Maxwell >>
              Pěkná fotka

                NDeProfundis - Profil | Ne 27.2.2011 0:44:55

                Brožeděj >> já nikdy víc než vyvážit bílou nepotřeboval, předpokládám, že šedá a černá bude po vyvážení šedá a černá:-) To se používá na něco krapet jiného, ale myslím, že se bez toho obejdeš.

                  NBrožeděj - Profil | Ne 27.2.2011 0:20:35

                  DeProfundis >> bílou jsem našel, ale není mi jasné, jak vyvažovat, aby černá byla černá a šedá zase šedá

                    NDeProfundis - Profil | So 26.2.2011 23:42:51

                    Brožeděj >> musíš na foťáku najít funkci - "Manuální vyvážení bílé" Pak jen zamíříš foťák na bílou destičku, tam kde toho potřebuješ využít, zmáčkneš potvrzení, že toto je bílá a ono ti to pravděpodobně uloží do nějakého uživatelského políčka vedle žárovky, zářivky atd... Určitě to bude v návodu.

                      NMaxwell - Profil | So 26.2.2011 21:31:37

                      přidám dnešní

                        NBrožeděj - Profil | So 26.2.2011 18:04:36

                        prosím o radu, pokud víte. Dostal jsem jako pozornost kalibrační destičky (černou, šedou, bílou - plast 5*10 cm). Má to být, abyse foťáku vnutilo, jak má bílá/černá/šedá vypadat. Netuším ale, jak to v praxi použít. (Olympik E-520)

                          NHugo Fisher - Profil | Pá 25.2.2011 19:33:45

                          Jedna z masopustu.

                            NJKh - Profil | Pá 25.2.2011 14:25:30

                            Ladinek >> já mám v PS plugin, který umí napodobit přímo některé filmy....pouze si vybereš, který a jakou citlivost a fotka jako ze žurnálu:-)) Film má určitě své kouzlo, ale v dnešní uspěchané době, kdy moc lidí nemá čas fotit něco vícekrát, když to zkazí, by byl pro mne pouze opravdu experiment.....

                              NLadinek - Profil | Pá 25.2.2011 13:42:52

                              JKh >> tohle se mi treba libi daleko vic. Ja mam CB strasne rad, ale proste ta digitalni bez uprav v PS se mi proste nelibi...ale to nic nemeni na tom, ze fotky mas povedeny :)

                              Ja treba CB pouzivam vicemene jen na film. A to jeste stary, prosly filmy u kterejch nevim co z nich vubec vyleze :) takovy prekvapko, ale obcas jsem pouzil i na digitalu, napr. v noci pri poulicnim osvetleni kdy mi vadi, ze to vsechno vychazi do cervena, ale to je fakt malokdy...

                                NHugo Fisher - Profil | Pá 25.2.2011 0:21:11

                                Ledňáček (Iceman) >> nijak výrazně. Mladá paní je krásná od přírody. Vážně.

                                Ale je fakt, že vyfocena byla barevně. Tj. nějaká úprava tam byla. :)

                                  NJKh - Profil | Čt 24.2.2011 21:33:24

                                  Ladinek >> hodně udělá i komprese a doostření .... zde je např. nezmenšená verze jedné z fotek... http://www.ephotos.cz/aaaa.jpg

                                    NJKh - Profil | Čt 24.2.2011 20:35:26

                                    Ladinek >> přidání zrna samozřejmě v PS není problém, ale .......jasně, je 50% kterým zrno vyhovuje a druhých 50% kteří nadávají na "šum".......bohužel film mne minul...ale nikdy neříkej nikdy:-) Stránky jsou narychlo spíchnuté a zrovna to baby mi tam moc nesedí, ale polepším se....díky za návštěvu....

                                    tady tip na pro mne velmi dobré stránky: http://www.portrait-photos.org/

                                      NDeProfundis - Profil | Čt 24.2.2011 16:54:15

                                      Ledňáček (Iceman) >> třeba nekecá, né každej používá na úpravu photoshop. A fotoshop už vůbec:o)

                                        NLadinek - Profil | Čt 24.2.2011 16:44:25