Nákup a prodej věcí z bazaru

Můžete mi napsat,jaké máte zkušenosti z nákupem věcí,nebo prodejem v bazaru na Mrku?Jde mi o to,že jsem si poslední dobu všimla určitých věcí a myslím,že se v bazaru objevuje i kradené zboží.Prosím o slušnost,jinak lípnu kartu.
Autor diskuse: yvana - Profil , 3.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

N: vydrák - Profil | Út 18.1.2011 18:52:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

yvana - >> Zdravím drahá kolegyně:-))
Nedávno jsem v bazaru narazil na bambusový prut.Kontaktoval jsem prodejce,ten mě ujistil,že prut je volný a že sem první zájemce.
Při požadavku,zda by prodejce nemohl poskytnout více fotek-šlo mi o detaily prutu,už se prodejce neozval ačkoliv jsem ho znovu kontaktoval.

A druhá negativní zkušenost mě na MRK bazaru potkala cca před rokem.Pán nabízel staré navijáky,když jsem ho kontaktoval po prvé-vše bylo v pořádku.Když po druhé-navijáky měli jinou cenu a pán jiné příjmení.

Takže je třeba opravdu dávat pozor,neboť podvodníci a fiškusové jsou všude.Petrův zdar

    Nyvana - Profil | Út 18.1.2011 18:09:31

    Sven >> To je v pořádku,už jsem tady na Mrku narazila na věci,co byli na 100% kradený,ale já s toho vycouvala,třeba jsem udělala chybu,páč šlo o pruty který jeden stojí 4litry a navijáky Tica chtěl za to všechno 3a půl litru.

      NSven - Profil | Út 18.1.2011 18:02:25

      yvana - >> ahoj a díky :-))) Nechtěl jsem zakládat novou otázku, když to tu máš tak pěkně rozjeté :-)

        Nyvana - Profil | Út 18.1.2011 18:00:15

        Já jsem pár věcí z bazaru koupila hodně věcí bylo od Ivoše a můžu říct,že jsem byla jak s cenou,tak z věcma spokojená.Bazar je jako všude,narazí se na poctivé prodejce,jako na zmetky co si myslí prodám a vydělám,nebo jsou některý inzeráty podezřelé,třeba cenou,potom si člověk říká to musí být kradený.

          NAnýzový dědek - Profil | Út 18.1.2011 17:49:47

          yvana - >> Jsem asi moc skeptický vůči těmto nákupům.
          Asi bych koupil jen od někoho, komu důvěřuji a trochu jej znám.
          Nemohu to posoudit, protože jsem zde nic nekupoval a ani neprodával.

            NFil@s - Profil | Út 18.1.2011 17:45:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Zdravím, taky přidám zápis ohledně bazaru. S nákupem mám taky samé dobré zkušenosti, vždy když jsem něco koupil, zboží přišlo v pořádku a dle popisu prodávajícího. Co se týká prodeje, někteří potencionální zájemci si myslí, že cenu věci u které je cena třeba 1000,- Kč stáhnou o cca 300,- Kč. Na tyto nabídky nereaguji a nikdy reagovat nebudu. Ale jinak super, a všem přeji jen spokojenost, a nepoctivcům zavřené vrata....

              NTWIN 69 - Profil | Út 18.1.2011 17:45:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              yvana - >> já nakupoval na Tvém bazárku a plná spokojenost.dokonce jsem od prodejce dostal dárek navíc!!!takže za mne plná spokojenost!!!

                NSven - Profil | Út 18.1.2011 17:39:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                .

                  NSven - Profil | Út 18.1.2011 17:38:27

                  Poslední dobou se mi zdá, že se kamsi vytrácí serioznost prodejců v bazaru.
                  Sám jsem tam několikrát nakoupil a až na jeden případ, ke vší spokojenosti.
                  Ten jeden případ se týkal nakoupení poškozeného hlasiče s ulomeným víčkem na baterii, což prodejce taktně zamlčel....a po upozornění bagatelizoval slovy, "jo na tom jsem zapoměl ale to je prkotina, která nemá na funkci vliv"...
                  Ovšem je také pravda, že se snažím si prodejce vybirat podle jejich renomé na MRKu.
                  Nikdy bych nekoupil nic, od čerstvě přihlášeného prodejce, který se evidentně zaregistroval pouze za účelem inzerce i kdyby byla jeho nabídka sebelákavější.

                  Dnes mě např. "padly" do oka dva inzeráty, které se mi také nezdají příliš seriozní :

                  prodam feeder JAXON (crystalis 360/70, vrhaci zatez do 70g - medium), 3 hahradni spice, perfektni stav.... cena 1000 kc.... druhy feeder sema (therapy 360/70, medium, 3nahradni spice super stav.... cena 850 kc...
                  kopik ®, 739832557

                  Už pouhým pohledem na fofo je zřejmé, jedna špice z deklarovaných šesti chybí a superstavová sema therapy, je chudší o výplň prvního očka......... zřejmě překvapení pro případného kupce.



                  Nabízím: feeder shimano catana light temer jako novy cena 999+posta
                  kyjak ®, 773657770

                  Ani v tomto případě se mi ten stav "jako nový", jaksi ne a ne vybavit. Prut zas......ý jako jetel a po pouzdru se kdosi prošel. Otázkou zůstává, nebyl-li prut právě uvnitř.......
                  Navíc, co vše má asi chudák za sebou, když jej majitel ani na presenční fofo neváhá položit na holou dlažbu ....

                    Npelgi - Profil | Ne 27.6.2010 23:48:04

                    no já zatím trefil na slušné lidi a co sem koupil tak ok.ale jsou věci co radši koupím nové i když na bazaru se daj sehnat občas za pár korun..

                      Njarda 2004 - Profil | Ne 27.6.2010 23:43:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      yvana - >>Bazar ať kamenný nebo virtuální vždy poskytuje možnost prodeje věcí, které pochází z trestné činnosti a jen těžko se tomu dá zabránit. A tady to určitě nebude výjimka a na druhou stránku zde nastává možnost, že si kradenou věc majitel dohledá sice procento úspěchů je minimální, ale existuje. Na věci které jsou po záručních lhůtách nebo bez záručních listů potažmo účtů je riziko každého z nás jestli mu stojí za to ušetřit pár koruna a koupit šmejd nebo novou věc. Jde také o to co kupujeme jestli zboží v řádech korun nebo stokorun nebo záležitost za tisíce a alespoň pro mne to je rozhodující že koupit např. háčky tak nebolí než když koupíš člun který má vadu a pak nastanou dohady z bývalým majitelem o tom jak to vlastně je. Tak že bazar ano ale do určité míry a z rozumem.

                        NTyranožížalopes - Profil | Ne 27.6.2010 23:31:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        z mé stránky už nic na mrku nekoupím... kupoval jsem hlásiče údajně nové... došli mi sice v originál baleni a s ochranym sačkem ale byli doškrábaný jak kdyby je někdo 5x deně válel v písku ... bohužel sem byl blbec a platil hned ... tak mi zůstali prodejce se mi potom už nepovedlo zkontaktovat a projistotu na mrku smazal profil. bohužel už si ale nevzpomenu jak se jmenoval ....
                        sakra poprvé něco koupím přez net a hned takhle skočím vedle... hlásiče sem ''prodal'' za kastl piv známímu sám sem je u vody ani neměl

                          Nschreier - Profil | Ne 27.6.2010 23:06:46

                          yvana >> to je fakt, do karty se dívám, ale s bazarem mám dobré zkušenosti, prodal i nakoupil jsem zde hodně věcí, naposled jsem zde koupil rollbal kerý je vynikajcí, a osoba mi napsala i recepty a vychytávky k výrobě boilies...

                            NDan.J - Profil | Ne 27.6.2010 23:05:15

                            MafiaCarp >> schreier - 27.6.2010 22:59:50 >> Samozřejmně ale můj kamarád si tu chtěl pořídit člun,tak že si pro něj dojede osobně.Zajmavé bylo že dotyčný to razantně odmítal a pokud jsme po něm chtěli kontaktní údaje,tak se všemožně vytáčel.Proč asi?

                              NAti - Profil | Ne 27.6.2010 23:04:50

                              Zkušenosti mám zatím dobré, ale očividně zde schází hodnocení (prodávající i kupující). Přesně jak obchodují naše drahé polovičky na Mimibazaru. Po negativním hodnocení bych si rozmyslel kšeft na dobírku. Teď se člověk může svěřit v rubrice Oznámení - Obecné. Zde to bude chvilku na očích a to je málo.

                                Nyvana - Profil | Ne 27.6.2010 23:02:04

                                MafiaCarp >> schreier - 27.6.2010 22:59:50 >> No víš každý se určo podívá do karty kdo to prodává,potom se domluví přes Sz a když ti někdo tvrdí,že má k tomu záručák potom,že ho ztratil tak už si dáváš bacha.

                                  Nyvana - Profil | Ne 27.6.2010 23:00:36

                                  MafiaCarp >> schreier - 27.6.2010 22:55:54 >> No každý když něco chceme koupit,tak asi víme kolik stojí nová,ale když tady někdo nabídne dejme tomu dva navijáky,půl roku staré za pakatel a ty víš že stojí něškolik tisíc je to podezřelé už jsem se s tím setkala.

                                    Nschreier - Profil | Ne 27.6.2010 22:59:50

                                    Dan.J >> no já když jsem potřeboval nutně peníze, taky jsem prodal některé věci hodně pod cenou...

                                      NDan.J - Profil | Ne 27.6.2010 22:58:01

                                      MafiaCarp >> schreier - 27.6.2010 22:55:54 >> No jak asi,pokud to budu mít kradené.Tak se to budu snažit pod cenou prodat.A někdy je ta cena sakra podezřelá.

                                        NDan.J - Profil | Ne 27.6.2010 22:56:01

                                        yvana >> To teda jo,jak říkám.Asi jsem mněl dost štěstí.