Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.7.2010 23:25:25

Piscicapus >> to jó, ale otázka o zlomených sportexech by byla nudná. Protože psát o tom, že si sportexem posekám kopřivy než začnu chytat, je asi blbost. Protože mezi kopřivama bývají málokdy zapomenuté sloupky od plota.

    Piscicapus - Profil | So 24.7.2010 23:18:26

    sliver - samolibý vůl >> když Sportex, tak Sportex. A hrbu hrbatého netřeba.

      sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.7.2010 23:14:45

      Piscicapus >> no to není, ale leda porybnému o hřbet. I když, není sportex jako sportex. Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž.

        Piscicapus - Profil | So 24.7.2010 20:39:46

        Zlomit Sportex? Žádný problém!

          placew - Profil | So 24.7.2010 19:26:49

          lu-cas >> mozno len malo citam, no o polamanych sportexoch som tu cital len od obhajcov dragonu, nikdy nie od majitelov tychto prutov.

            lu-cas - Profil | So 24.7.2010 18:04:49

            Stroft >> Nic v zlom, ti ide zla karta. Tak ja som este ani jeden prut od Dragonu nezlomil a ty 4ry a tvoji kamarati ich maju tiez par na konte... . Hmm, asi treba ist o par tried vysie, alebo treba vymenit znacku a hotovo. Kup kev sportexa a mas teoreticky pokoj, uz som totiz na mrku cital aj o zlomenych "nezlomitelnych" sportexoch a bola tam spomenuta aj seria kev. A priprav sa u sportexa na kapanek vecsiu mohutnost prutu a tuto aj pri mensich gramazach, necakaj ze to bude tenucky uhlikovy prutik. A hlavne pokial nechces mat 10 rocny model, nekupuj ho v Cechach ani na Slovensku! Tu asi este obchodnici nevedia, ze sa vsetky kev sportexi vyrabaju s vyvazovacim zavazim v rucke! Treba ho kupit v Nemecku a nebudes mat problem ani s viazanim ociek, co sa na kev sportexoch viazanych v cechach zevraj sem tam vyskituje.

              kaňka - Profil | So 24.7.2010 17:04:46

              Stroft >> A ty běžně nahazuješ ještě s omotanou gumučkou ?

                Tomas - Profil | So 24.7.2010 15:25:13

                Stroft >> jak starej a jakej model sem doplň. Jinak za tu dobu co čekám na vyřízení reklamace se Zicu vrátily další 2ks polámaných Dragonů řady Destiny. Oba naprosto stejná zlomenina(stejné místo)...

                  Stroft - Profil | So 24.7.2010 13:29:21

                  Opět zase jeden Dragón po smrti!Při nahozu 8gr hlavy.Zatěž prutu do 25gr!!!!

                    WhatWouldGeezesCatch - Profil | So 24.7.2010 8:37:36

                    teraz uz racsej par prutov zasa uzname :-))))

                      placew - Profil | Pá 23.7.2010 23:35:44

                      Tomas >> znackove pruty, znackovy servis :) dufam, ze uz to budes mat bez problemov :)))

                        Tomas - Profil | Pá 23.7.2010 18:12:40

                        Takže, ačkoliv prakticky na samém konci lhůty pro reklamaci, oproti původnímu slibu rychlého vyřízení, jsem dnes přijal hovor pana Procházky, který mi sdělil, že v pondělí odesílá nový prut do Zico, odkud mi zavolají až jim dojde, abych si ho přišel vyzvednout.
                        Tak teď zbývá jen vyzvednutí a doufat, že teto kus bude OK. Čas ukáže.

                          placew - Profil | St 21.7.2010 10:20:50

                          Tomas >> tvoj vyzera, ze je specialne pre radu HM80, su tam specifika dragonu. Ja som mal cesky zarucak od RSP - taky vseobecny.

                            Tomas - Profil | St 21.7.2010 10:15:44

                            placew >> dával jsem ho do tohoto vlákna jako fotku. Jen na okraj, ten můj prut má záruku 3 roky.

                              placew - Profil | St 21.7.2010 9:36:50

                              pani, mam jednu prosbu. Kto mate zarucny list od RSP, oskenujte mi ho prosim. Nemam ho prave poruke a dost by sa mi hodil. Vdaka.

                                placew - Profil | Po 19.7.2010 20:18:26

                                Tomas >> drzim palec, som zvedavy (aj ked si myslim, ze by si to mal mat bez problemov, ale u Dragonu jeden nikdy nevie)

                                  Tomas - Profil | Po 19.7.2010 20:17:13

                                  Tak jsem zvědav na tu mou reklamaci, 30ti denní lhůta bude za pár dní pryč. Na začátku byl slib rychlého vyřízení.

                                  Naštěstí jsem dlouho nečekal a mám už jiný "třímetrák". Ty kratší pruty jsou na prd, moc daleko to nehází.

                                    Tomas - Profil | Po 19.7.2010 20:14:54

                                    Tak jsem zvědav na tu mou reklamaci, 30ti denní lhůta bude za pár dní pryč. Na začátku byl slib rychlého vyřízení.

                                      vicx - Profil | Čt 15.7.2010 20:49:08

                                      dal som to sem iba preto, aby si z toho zobral kazdy co chce. obhajcovia predajcu aj odporcu. myslim, ze je tam nieco pre obe strany.

                                        ivanv - Profil | Čt 15.7.2010 20:28:34

                                        Orion24 >> to bolo jedine stastie. keby to bol dragon, tak to zborti lod, ale prut by vydrzal. a este si predstav, co by bolo, keby dostal do ruky dragona chuck norris