Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | Ne 25.7.2010 14:33:06

lu-cas >> este len dodatok - velka cast = viac ako obycajne pripustame, nie vacsina predanych prutov. To len na objasnenie, aby nevznikli nedorozumenia. :)

    Nplacew - Profil | Ne 25.7.2010 14:30:26

    lu-cas >> a ked do toho predajca prida nakoniec aj invektiva voci zakaznikovi, tak je "vymalovano". :)

      Nlu-cas - Profil | Ne 25.7.2010 13:10:07

      Tomas >> To mas urcite pravdu. Ked neviem u predajcu vyreklamovat tovar co som u neho zakupil a navyse ma odmietne sposobom ktory hranici s aroganciou, ze to je nemozne aby sa vobec stalo. Tak to cloveka minimalne otravi. Kvalitny servis robi vela z mena znacky.

        NStroft - Profil | Ne 25.7.2010 13:05:04

        kaňka >> Ano i s gumičkou a to již 30 let.Je v tom snad nějaký problém? :-)

          NStroft - Profil | Ne 25.7.2010 13:03:38

          Tomas >> Starý cca 1 rok.Serie Guide.

            NTomas - Profil | Ne 25.7.2010 12:56:54

            lu-cas >> Pak je to taky o míře problémů a jak se k tomu výrobce/distributor staví. Ono se dá ledasco odpustit, že se nepovedlo, pokud se k tomu výrobce/distributor postaví čelem. A naopak. Nakonec vždy rozhodne trh.

              Nlu-cas - Profil | Ne 25.7.2010 12:39:36

              placew >> Ja mam osobne dragony tiez velmi rad, ale su urcite kvalitnejsie pruty o tom nepochybujem. A nepripustat ze Dragon sa zlomi je tiez hlupost a naopak kvoli tomu, ze sa par Dragonov zlomi("urcite to nie je vecsina :-)") odsudit znacku za "shit" mi tiez nepripada spravne. Hlavne pokial je s tymito prutmi tolko spokojnych ludi. Ked ti mam povedat pravdu sportexa kev som mal aktivne v rukach 100g a s 80g stale vlacim. Nemam im co vytknut okrem tej robustnosti oproti ostatnym kvalitovo rovnakym znackam. Ale akcia super, i ked ma clovek na prvy krat pocit ze je ako zuvacka v skutocnosti mu pracuje horna tretina a ta zuvackova akcia sa do "hry" zapaja az pri zdolavani velkej ryby, co super odraza a tlmi mohutne vypady. Mam aj nove shimana, aj tie vela ludi odpisuje, ze srobovaci vrchny diel na uchyt navijaka(maju ho aj najvysie triedy) je nanic a mnoho dalsich chyb. A coja viem, okrem prveho modelu speeda, kde to skutocne odflakli a pravdepodobne sa na tom vzapeti poucili to na inych modeloch aspon mne funguje na 100%. Kazda znacka ma svojich tahunov, svoje kone, ale bohuzial aj svoje cierne ovce :-(

                Nplacew - Profil | Ne 25.7.2010 10:32:37

                lu-cas >> popozetram sa po tom, vdaka za upozornenie. Aj ked, na sportexa sa v dohladnej dobe nechystam :)
                Kamenom urazu vsak je, ze dragonisti (aspon ti co poznam ja, aj osobne) nepripustaju chybu Dragonu. Proste, beru to ako fakt, ze velka cast TD a HM80 sa lame, naopak, su si ochotni doplatit za druhy diel aj ked akosi vedia, ze ten prut sa tak zlomit nemal. A to mi je divne. Ale ako tu uz niekto povedal, to je taka dragonmania, tu sa nevybera aky prut, ale aky Dragon.

                  Nlu-cas - Profil | Ne 25.7.2010 9:59:15

                  placew >> skus vyhladavac na mrku a preluskaj sa diskusiami az ku kamenu urazu, ja som to tak riesil ked som chcel kupit sportexa a chcel som o tejto znacke vediet nieco viac. Samozrejme som ho kupil aj ked jedna tretina ludi tejto znacke po svojich skusenostiach moc nefandi... .

                    NPiscicapus - Profil | Ne 25.7.2010 1:00:52

                    sliver - samolibý vůl >> dobrou a příště.

                    Díky a tobě také.

                      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 25.7.2010 0:56:36

                      Piscicapus >> teď jdu spát, pokračujem příště.

                      Ať ti berou !

                        NPiscicapus - Profil | Ne 25.7.2010 0:45:04

                        sliver - samolibý vůl >> souhlasím s tebou, ale i s vlascem skrz očka se dá nadělat paseka. To samé v obchodě, když lidé zkouší...

                        Ano, za blbost a lenost se platí, ale někdy se to semele, až se jeden diví.

                        U vody jsem zlomil pouze jeden prut, a to vlastní vinou, když jsem vyprošťoval vázku, která povolila a za mnou stál strom. Jinak nikdy.

                          Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 25.7.2010 0:39:19

                          Piscicapus >> myslím, že pruty by se neměly zatěžovat bez silonu. Když ho chytneš za špicu, je to úplně něco jiného než se silonem přes všechny očka.

                          Za blbost se platí, to znám dobře.

                            NPiscicapus - Profil | Ne 25.7.2010 0:32:54

                            sliver - samolibý vůl >> kdepak, táhl kolmo dolů a ne směrem ke mě. Shodou okolností se jednalo také o kevlarák a co popisuješ se stalo známému se šimánem, když se mu na třímetru zamotal wobbler na špičce a on byl líný vrátit se na břeh. Takže ručkoval a ručkoval, až doručkoval.

                              Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 25.7.2010 0:17:26

                              Piscicapus >> a jéje. On tu špičku potlačil, lepší je tahat přes silon. Já zlomil Kevspin tak, že jsem chytil prut v horní třetině a zvedl jsem ho , byl na něm naviják. To byla pecka.

                                NPiscicapus - Profil | Ne 25.7.2010 0:13:23

                                sliver - samolibý vůl >> v pokoji syn chytl špičku prutu a chtěl ji ohnout k zemi. Seděl jsem v křesle a prut měl lehce zvednutý a ani ne v půli dráhy k zemi prut nadvakrát praskl.

                                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 25.7.2010 0:01:22

                                  Piscicapus >> a jak ?

                                    NPiscicapus - Profil | So 24.7.2010 23:51:38

                                    sliver - samolibý vůl >> ještě jsem tu nezaložil jedinou otázku a ještě to odložím, takže ještě ne. A máš pravdu, různí šulini by se předháněli v předvádění se, čehož je důkazem mnoho zdejších přispěvatelů.
                                    Takže ne, nestojí mi to za to a raději se budu předvádět na cizím písečku.
                                    Ale Sportex s dlouhým korkem, gumou v hliníku a se sedmi očky jsem skutečně zlomil.

                                      Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 24.7.2010 23:41:43

                                      Piscicapus >> no dobře. Tak ju založ. Jenže ti tam začnou psát šulini, kteří neví na co je dlouhá rukojeť a nechápou, že stačí sedm oček atd. atd.Stojí ti to za to ?

                                        NPiscicapus - Profil | So 24.7.2010 23:34:29

                                        sliver - samolibý vůl >> a jsi si jistý, že tady na jedince tohoto druhu, co neví o málokdy zapomenutých sloupcích od plotu a v davu kopřiv, nenarazíš?
                                        Mimochodem, víš kolik nudných otázek tu na MRKu je?