Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NOrion24 - Profil | Čt 15.7.2010 19:57:24

vicx >> a nebol to dragon :-))))))))

    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 15.7.2010 19:12:19

    vicx >> ten prut prdol len preto ze ho zaprel o hranu lode

      NBachy - Profil | Čt 15.7.2010 19:01:18

      vicx >> :o)) pěkné

        Nvicx - Profil | Čt 15.7.2010 18:42:04

        pozrite si ako zaklana prut, ako ho namaha a kedy prdne.
        http://www.youtube.com/watch?v=uO07LmQNDnk&feature=​related

          NStroft - Profil | Čt 15.7.2010 1:44:56

          Lukas J >> Vekorysost a Dragon.....směšné.Pro kačku nechat vrtat koleno.Mám polamané 4 dragony a moji kamarádi na tom nejsou lépe.Mam se prosit o uznaní reklamace......rozhodně né!Už nikdy Dragon byť se směšnou slevou 50%ktera na stránkách visí již 2 roky.

            Nivanv - Profil | St 14.7.2010 20:25:51

            Lukas J >> moze byt mozne( konstruujem a domnievam sa ako dragospolicajti :-) ), ze ti to uznal len na zaklade toho, ze bojuje tu na mrku a potrebuje dobre body

              NLukas J - Profil | St 14.7.2010 20:18:51

              Stroft >> no spíš mi vrtá v hlavě ten obrat, kdy na jedné straně mi dával za vinu zlomení prutu a na drhé straně se zmínil svém o boji na mrku..., ale přesně jak píše Tomas, zavázat si klienta je někdy lepší, než ho jednou pro vždy odbýt (u nás v podniku to s oprávněnýma máme podobně a velkorysost ke klientovi se dlouhodobě vyplácí). Prut mám v pořádku a jako prodejci mu věřit můžu.

                NTomas - Profil | St 14.7.2010 18:32:47

                ještě dodám, že se vyplatí reklamace vyřizovat promptně a pokud to není naprosto evidentní chyba zákazníka, tak uznávat i sporné, protože se to rychle vrátí na následném obchodu,důvěře klienta a je to příležitost jak k sobě klienta "přivázat". Nejde to ale dělat, pokud se výrobky takového výrobce serou frekventovaněji a jsou s výrobcem problematické rozpravy. To pak je lepší najít si jiného výrobce.

                  NTomas - Profil | St 14.7.2010 18:05:16

                  Pro zajímavost, taky se živím obchodem, jen s tím rozdílem, že se jedná o zakázky v řádu stovek ticíc až po několik milionů. Taky se sem tam vyskytne nějaká reklamace, ale naštěstí to je řídký úkaz. Za poslední 4 roky jsem neuznal 3 reklamace. Jedna byla mechanické poškození jedné součástky z dodávky po necelém roce, její cena přes 60 tis bez DPH. U zákazníka jsem na to kouknul a rovnou říkám, že tohle mi výrobce neuzná, že to je jednoznačně měchanicky poškozené. Klient jen řekl, že to čekal a usmál se. Prostě to zkusil, ale dobře věděl vo co go. Druhá byla sonda, součást dodávky v hodnotě cca 35 tis, kde byla uvnitř v elektronice kapalina, která se tam nemá kudy dostat jinak než povolením závitu, který se má dle návodu, a i mého upozornění při instalaci, pokaždé kontrolovat, zda je utažen. Bylo velké dusno, ale nakonec to zákazník vyšuměl do prázdna, protože sám pochopil, že to přehnal. Přesto jsem mu prodal náhradní za polovinu. A toto pondělí jsem neuznal třetí, viz. odpověď na reklamaci:

                  Vážený pane .........,
                  dnes jsem obdržel vaši sondu na reklamaci. Reklamaci bohužel nelze uznat z důvodu mechanického poškození sondy, na které se záruka nevztahuje. Příčinou totálního znehodnocení sondy je průnik kapaliny pod Visiferm Cap a následná koroze elektroniky sondy. Po demontáži Visiferm Capu je přítomnost kapaliny zjevná. K průniku kapaliny do sondy může dojít pouze jediným možným mechanismem, a to nedotažením Visiferm Capu, čímž posléze není zajištěna těsnost a zejména za tlaku pak kapalina proteče dovnitř sondy. Následně dojde ke korozi elektroniky a nenávratnému poškození sondy. Speciálně na kontrolu dotažení Visiferm Capu upozorňuji při každé instalaci, upozorňoval jsem na to jak lidi z provozu, tak i paní ........... v laboratoři. Dále pak na toto upozorňuje výrobce v návodu s výrazným výstražným znamením, viz. výňatek v příloze.
                  Zároveň si dovolím upozornit na evidentní mechanické poškození na špičce sondy, kde je nerezová ocel zdeformována způsobem, který by mohl odpovídat pádům na tvrdý podklad. Toto sice nebylo příčinou zničení sondy, ale považuji za vhodné na toto upozornit s ohledem na prevenci vzniku škod na vašem majetku obecně.

                  Chápu, že výše uvedené vás určitě netěší, není to příjemné ani pro mne. Pokusím se vám maximálně vyjít vstříc následující nabídkou. Nabízím vám novou sondu se slevou 25%.

                  Aktuální objednací kódy a cena sondy:

                  242450-01 VISIFERM DO 120 (4...20MA) SENSOR OXY SP1 1 36.300,-CZK(po slevě 27.225,-CZK bez DPH)

                  Aktuální cena Visiferm DO 120 je vyšší zejména díky silnému poklesu kurzu CZK vůči CHF.


                  Dodací lhůta pro Visiferm je cca 1 měsíc. Pokud by jste potřebovali toto období nějak překlenout, aby jste mohli měřit, mohu vám zapůjčit svou demo sondu, a to pouze za cenu dopravy. Sondu je také možné vyzvednout u nás v kanceláři.

                  Reklamovanou sondu vám mohu zaslat zpět, nebo si ji můžete vyzvednout osobně, nebo ji mohu nechat zlikvidovat. Dejte mi, prosím, vědět jak s ní naložit.



                  Zdraví

                  Ing.Tomáš ........
                  Product Manager
                  ..............


                  Podotýkám, že v těchto případech se jednalo o 100% průkazné nedodržení návodu k obsluze, či evidentní mechanické poškození. V drtivé většině případů se nikdo nesnaží vyjebávat, a pokud v takovém případě prská, tak je to spíše o tom, že je tak vážně přesvědčen. V takovém případě ale nakonec vždy uzná, že se spletl. Pokud je však jen náznak, že si závadu nezpůsobil sám, i kdybych si myslel, že si to sám způsobil, bez debat reklamaci vyřídím. A nestalo se mi, že by v jediném případě výrobce něco neuznal. Před asi měsícem jsem měl reklamaci na dodávce za 1,9 mil bez DPH, kde je cena poškozeného dílu přes 800,- Euro. Tento díl mívá jen 2 závady, z toho ta jedna je sporadická vada, která je od výroby a druhá je mechanické poškození uživatelem při nedodržení návodu. Od samého začátku tady bylo jasné, že v tomto případě to klient nevědomky zničil sám. Výrobce bez keců okamžitě poslal novou free of charge. Za 30 minut bylo u klienta vyměněno a byl doškolen. Já jsem věděl, že jsem klienta na to ústně při školení neupozornil a výrobce to vzal tak, že šlo o začátečnickou chybu, kterou si klient bude pamatovat a už téměř jistě nestane. V návodu je na to upozorněno.

                  Dobrý obchodní partner, dobrý výrobce se pozná mimo jiné taky podle toho, jak tyhle věci řeší. A pokud nejsou vztahy mezi partnery založeny na vzájemné důvěře, je to na pytel a obchod se seriozně nedá dělat. pak je lepší takového partnera opustit.
                  Pokud se k tomu Dragon staví odmítavě, pak je lepší si nekazit jméno, zejména je-li těch závad větší procento. Věřím tomu, že diskutovaný distributor může být skutečně dobrej chlap, kterej by to rád vyřešil tak jak by asi bylo vhodné, ale umím pochopit, že nemůže dělat obchod se ztrátou. Tím si ale nakonec může hodně uškodit a zavařit.

                    Nplacew - Profil | St 14.7.2010 17:16:09

                    ivanv 25,59 >> ivanv - 14.7.2010 16:56:53 >> mne sa vidi, ako ta oznacil za "cislo" a pritom sa nevyjadril k tvojej poznamke. Reaguje uz len na podpasovky, takze si asi podpasovka :)

                      NWalleye - Profil | St 14.7.2010 16:59:42

                      sliver - samolibý vůl >> Tak to jo.Já to chápal jako klasický... třeba epoxid :-))

                        Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 14.7.2010 16:57:16

                        Walleye - altered ... >> Walleye - 14.7.2010 16:53:47 >> právě o tom mluvím. Šak laminát je pryskyřice plus tkanina, ne ? Jen to zní zajímavěji, podobně jako cívky kované zastudena, žejo.

                          Nivanv - Profil | St 14.7.2010 16:56:53

                          Flip >> to ti nebudem vysvetlovat, ty by si nepochopil

                            NWalleye - Profil | St 14.7.2010 16:53:47

                            sliver - samolibý vůl >> Já někde četl,že Dragon, dosáhnout vyšší citlivosti a menší váhy snížil obsah pojiva(pryskyřice,lepidla) jen na 7%.Normálně se to údajně pohybuje kolem 35%.Tak nevím!

                              Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 14.7.2010 16:46:41

                              Walleye - altered ... >> Walleye - 14.7.2010 16:18:52 >> jaké pojivo ? To je vrstva normálního laminátu pod stočenou uhlíkovou punčochou. Když je ho málo, je prut lehčí , ale musí mít víc oček, aby se nezbortil. Většina výrobců to přiznává jako fiberglass.

                                NFlip - Profil | St 14.7.2010 16:46:28

                                ivanv 25,59 >> ivanv - 14.7.2010 16:05:19 >> nemám slov-teda hlavně k tomu,že si někdo propálí blank prutu jigovou hlavičkou na druhé straně než je očko:-)))-to chytáš castingovým freestylem
                                Vy teda musíte být dvojka:-)))

                                  Nkarel/ - Profil | St 14.7.2010 16:22:37

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 14.7.2010 16:05:19 >> St 14.7.2010 16:05:19 To vypadá na Speed master.Také ho mam v prutoparku a je to dobrej držák.:-)))

                                    NWalleye - Profil | St 14.7.2010 16:18:52

                                    ivanv 25,59 >> ivanv - 14.7.2010 16:05:19 >> Bude to asi fakt tím pojivem. 7% bude asi opravdu málo.Shimano píše 20% + Biofiber.Soudržnost,pevnost i elastičnost musí být logicky lepší.

                                      Nivanv - Profil | St 14.7.2010 16:05:19

                                      Flip >> k tomu pretazeniu prutu. ja som tu vlani pisal, ze som si prestrelil speeda od shimana jigovou hlavickou. fotky poskodenia v prilohe. tento prut(10-30gr) som ja pouzival v norsku, kym placew ten td do 21 gr. hadaj co sa stalo? nic. mne poskodeny prut neprskol a zdolal hodne-hodne-hodne tresiek. zato placewovi jeho prut rupol. ze by poskodene shimano bolo lepsie ako zanovny team dragon? ha ha

                                        NBosanac - Profil | St 14.7.2010 14:52:01

                                        placew >> Chytal jsem s tim prutem v vcera , rozhodne zadny polochcipak to neni .