Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | St 14.7.2010 14:18:30

Bosanac >> nahrada toho TD je Berkley Skeletor Series One 7-28g

    NBosanac - Profil | St 14.7.2010 13:36:04

    placew >> Sliver ma pravdu , kupte si uz konecne prut a nejakeho cinskeho polochcipleho draka .

      NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 13:05:52

      Flip >> Ty hodinko:-), ja to nechtel psat jako tak napřímo, bo proti dragonu zase tak nic nemam…:-)
      Ale rek sis regulérně vo to-tedy at si zalozi otazku o zlamanejch hm-80tkach vs kev sportex, jiste rozumis…:-)
      A co se ohanis furt tema 21gramama, dyt dragon je preci prut s rezervou..:-))
      Btw: i sportex ma keva na 20gramu:-)

        Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 14.7.2010 12:52:02

        placew >> a ještě se podívej ke Studenému na harýky. Sportex, harrison a na fišingmartu daiwy, toho máte blízko, ten tam toho má. Budeš bezradný, co koupit. Záleží jen na prachách.

          NPiscicapus - Profil | St 14.7.2010 12:44:32

          Flip >> hledíš jen jedním směrem (a navíc ne moc do dálky), ale není se čemu divit, když jsi tolik zaujatý!

            NFlip - Profil | St 14.7.2010 12:30:50

            Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 14.7.2010 12:28:16 >> řekl jsem na podpásovku-tak reaguju:-)))
            Sportexy do 21 gramů se pokud vím moc nekupujou a ty těžší hovada jsou pevnější:-))))
            takže opět holinky a hodinky:-)))

              NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 12:28:16

              placew >> je to jednoduche: Zadej si otazku kdo kdy zlomil kevlarovyho sportexe a porovnej to s poctem zlámaných dragonu, vysledek si dovoluji predem odhadnout….:-)

                Nplacew - Profil | St 14.7.2010 12:15:55

                Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 14.7.2010 12:14:04 >> len ci to nie je ta znacka, ktoru predajca naznacoval uz v prvom emaile :))))

                  NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 12:14:04

                  placew >> pro priste si nech od pepy cadka postavit kevlarovyho Sportexe, sice něco priplatis, ale mas uz prut na furt….

                    NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 12:12:32

                    sliver - samolibý vůl >> :-)

                      NFlip - Profil | St 14.7.2010 12:09:23

                      placew >> jestli se cítíš poškozenej,tak s tím něco dělej a vybodni se na ten pláč nad rozlitým mlékem-tím,že ti bude někdo foukat na bolístku se ti neuleví a nikomu tím ani neprospěješ.
                      Jak si četl dost lidí je s Dragony i s Prochajdou spokojeno-osobně si myslím,že to není žádnej vyžírka-ten by se s tebou vůbec nebavil,čekal až mu to pošleš a odpálil tě.
                      Procházka jednal tak jak jednal-taky jsem mu k tomu řekl svoje,že svojí přehnanou ochotou něco řešit na vzdálenost si zadělal na zbytečné problémy.
                      Tobě jsem také svůj názor sdělil a tím pádem pokud někdo nevyleze s nějakou podpásovkou tady opravdu končím.

                        NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 11:59:29

                        Flip >> tedy muj lodni morsky special je berkley skeletor 3-12gramu:-), na jadran to staci a ze zdolal mnoho barakud.....:-)
                        ovsem bylo to jen k te dylce..., spousta lidi si bere do norska na vlacku relativne jemne pruty, bo je to nejak lepsi nez ty tezky…
                        Co se tyce te neferovosti-tak jako chyby sou na vobou stranách, ale pristup pana Procházky mi pride kapku zarazejici.
                        Nu coz, mi to uz nerozlousknem, jako nas boj to není, tedy aspon muj ne:-)

                        Edit-zaruka sou dva roky, je to proste tak, i kdyby mu prdnul 729 den, tak musí furt platit.

                          Nplacew - Profil | St 14.7.2010 11:58:51

                          Flip >> flip, zaruka na prut je 2r, teda, ci mal prut 6 mesiacov alebo 18 na veci nic nemeni z pohladu reklamacie, akurat to meni pohlad predajcu ktory ma akesi zvlastne pravidla. Verim, ze keby sa to stalo skor, tak by to bolo lahsie, no predajcu to neopravnuje na taketo konanie.
                          To, ci ma prut 6 alebo 18 mesiacov od predaja nic nevravi o jeho vytazenosti. Ten moj bol prvykrat serioznejsie vyuzity az v norsku, dovtedy to bola takmer UL vlacka na 2-3 hod, s poddimenzovanymi nastrahami - cca 5g hlavicky + 2" kopyta, resp. 7cm voblery - aj to bol pri vode len par krat (ako som pisal, ani s norskom to pravdepodobne nebolo viac ako 20x). Kebyze bol tak vyuzivany ako sa tu vseobecne domnievas, verim, ze predajca by si neodpustil a technicke opotrebenie prutu by bolo hrubym a cervenym vypisane v jeho vyjadreni (spolu s fotkami zodratej rukovate, ci vysmykanych ociek), ktore tu bolo umiestnene, pravda?

                            NFlip - Profil | St 14.7.2010 11:51:04

                            Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 14.7.2010 11:21:51 >> fajn ukaž mi nějakej ten mořskej speciál ve 3 metrech do 21 gramů.
                            Ten prut ho zklamal až po roce a půl a ještě na tom moři byl z něj odvařenej a pak najednou všechno špatně.Ještě než začal reklamační řízení,tak na Mrk hodil otázku,která mi připadá dost neférová vůči Procházkovi.
                            Proto musí dotyčný počítat i s tím,že se objeví oponence,které se toto jednání nelíbí.To co píšu proč mohlo dojít ke zlomení je v očích někoho možná stejná demagogie jako v mých očích když dotyčná osoba tvrdí,že za rok a půl nemohlo dojít k žádné situaci poškození,která skončila tak jak skončila.
                            Ale takovej je život-i fotbal by byl nudnej,kdyby se předem vědělo jako to dopadne a obecenstvo fandilo pouze jedné straně.

                              Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 14.7.2010 11:45:38

                              Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 14.7.2010 11:21:51 >> ještě jsi zapomněl natvrdo utaženou brzdu a zásek do lehu.

                              Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Halt kšiltky jsou drahé, haha

                                NŘízek 29,76 - Profil | St 14.7.2010 11:21:51

                                Flip >> Tedy-vim ze ten tvuj prut dostal cenu, vim ze ma rezervu, jenze bylo tu prezentovano, ze dragony maj rezervu vsechny:-), a sou znacne nadddimenzovany vzhledem k uvedene gramazi, tedy ciste nezaujatym okem by ten placewuv prut mel taky neco vydrzet a vono je to kapku jinak. Napsanjech 20gramu je jako 21 gramu:-)
                                Dylka-to snad nemyslis vazne, zrovna na more se delaj lodni pruty i 3 metry, a i dragon je ma v nabidce:-)
                                Mi je do toho docela kulovy, proste ho zlamal, coz se stava, mi jen vadi to, ze mu podsouvate, ze ho zlamal kvuli tomu mori a furt vymejslite argumenyt, proc to ten prut na lodi nemoh utahnout..., jednou je to dylka, podruhy gramaz, potreti akce...
                                Chapes co tim myslim?:-)

                                  Nboyscout - Profil | St 14.7.2010 11:12:06

                                  placew >> naivko. :-)

                                    Nplacew - Profil | St 14.7.2010 11:11:08

                                    boyscout >> naopak, ja by som s tym nemal problem, ukazal by som mu ako chytame a ako sa staram o pruty, mozno by zmenil trochu nazor oproti tomu vykonstruovanemu.

                                      Nboyscout - Profil | St 14.7.2010 11:04:37

                                      Flip >> myslíš, že by tě sebou vzali? Dost pochybuju :-)

                                        NFlip - Profil | St 14.7.2010 9:08:37

                                        zelí >> souhlas.Víceméně se tu bulí ještě setrvačností:-)))