Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | St 14.7.2010 9:06:19

ivanv 25,59 >> ivanv - 13.7.2010 23:17:11 >> není nad šikovnost:-))))Příště si vezmu otep prutů abych měl po pár náhozech na co chytat a půjdu s váma na loď:-)))

    Nzelí - Profil | St 14.7.2010 2:29:31

    nevim jestli by nebylo lepsi to nechat na tech dvouch. Radoby obhajci jsou naprosto nahovno a hlavne když se jeden znich odvařil.Nechte to na prodejci a kupujicim. Jinak souhlas se somolibým volem.

      NStroft - Profil | St 14.7.2010 0:16:56

      Lukas J >> To že výrobce vadu neuznal ale prodejce kývl že ano.....nedej se vysmát.

        Nivanv - Profil | Út 13.7.2010 23:17:11

        Flip >> technicka- ze si tak chytal ty, neznamena, ze sme tak chytali aj my. ti sikovnejsi si najskor par sekund po vypnuti motora pockaju, aby zistili akym smerom lod driftuje a potom z jednej strany lode vsetci spustia nastrahy pod lod. kym to dopadne na dno(ak to dopadne) je to 10 aj viac metrov za lodou. nie pod lodou.

          Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 13.7.2010 23:09:04

          Flip >> věřím. Na druhou stranu si ale myslím, že když lapali s 10g hlavičkama, byli určitě na jiných místech, mimo takové proudění. Nebyl jsem tam s nima, ale ty asi jo, když najisto přesně víš, jak ho zlomil vlastní vinou.
          A jinak ty 3,30 jsem myslel přívlač, jinak si do lodi s radostí vemu klidně matchku.

            NFlip - Profil | Út 13.7.2010 22:42:53

            sliver - samolibý vůl >> technická-nechápu proč v driftu by nemohl dosta lajnu pod loď-naopak v Norsku,kde se valí proudy jako řeka jsme dost často abychom nemuseli přetěžovat házeli proti proudění-to jen tak na okraj.
            Jinak s tou kvalitou klacků od jedné firmy souhlas.

              Nboyscout - Profil | Út 13.7.2010 21:29:20

              Lukas J >> a ten "testovací" prut co na něm bylo cítit že už začíná praskat pak dal normálně spátky do stojanu a pak ho prodal někomu nic netušícímu jak funglák s kterým ještě nikdo nic nedělal? :-)

                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 13.7.2010 21:26:43

                Flip >> proč to furt tlačíš do vhodných a nevhodných prutů na loď.
                Kromě trollingu se z lodi dá lovit na jakýkoliv prut. Osobně používám od 1,90 do 3,30m a klidně si vezmu i chvějivku Tiny. Délka prutu vůbec nehraje roli, max. při vylovování a šermování při náhozech několika nezkušených rybářů tlačících se vedle sebe, zvyklých na padesát metrů břehu kolem sebe. Z lodě je naopak větší šance zdolat velkou rybu slabším vercajkem, pokud není velký vítr. Kluk loni na elektru a 0,16 dostal 110 sumca jak nic.
                Placew jasně psal, že chytali v driftu a v driftu je nemožné udržet takovou hlavičku pod lodí. Čili nesekal z pod lodě, ale jako při běžné vláčce. Mi nejdřív uniklo, že ten nešťastný prut se ohýbá až k rukojeti. Představ si, jak by se musel zaklonit při záseku, kterým by přetížil místo zlomu. Myslím, že by musel spadnout na záda.
                Přestaň operovat s ověnčenýma a omedajlovanýma prutama. Každá značka má skvělé pruty a pruty úplně špatné, Dragon není vyjímka.

                  NLukas J - Profil | Út 13.7.2010 21:14:56

                  zkušenost z dneška, nový prut Team dragon drop shot 2,45m 4-21g zlomený 17.6. při lovu z lodi , prut jsem normálně při gumovačce zvyklý mít zvednutý a zásek je v podstatě ještě přizvednutí, takžejak jsem byl naučený, dělal jsem i při drop shotu. zásek celkem rutinní, ale nešel ani doprázdna ani do ryby, ale asi do nějaké vázky. Prut uprostřed záseku neudělal prask a tříštivý zlom, ale tupý zvuk spíš jak když něco dutě pukne, hned na dva kusy v horním dílu v místě asi 15cm nad spojem. Takže jsem ho zavezl do prodejny, pan Procházka mě zpočátku celkem dost proklepnul, ž to zmolit nejde, vzal nějakou dvatřicítku strčil mi ji do ruky a ohnul ji neskutečně až k zemi a teprve tehdy bylo cítit, jak kdyby něco možná začínalo praskat. Do protokolu pro jistotu dopsal svůj pocit, že zboží s odkazem na občanský zákoník nebylo v souladu s kupní smlouvou (zákonná domněnka, že když se vada vyskytne do 6 měsíců od koupě, má se za to, že byla i v den koupě). Zboží sice na reklamaci přijal, ale dopředu mi řekl, že si myslí, že podle úhlu v jakém jsem prut při vertikálním lovu držel, je to určitě mojí vinou a dopsal, že to nechá na posouzení výrobce....
                  Po deseti dnech se mi ozval, že výrobce sice reklamaci neuznal, ale on jako prodejce mi ji uznává, takže dnes jsem si vyzvedl nový horní díl (celkem vyřízeno během 15 dnů), dostal pár rad, prut jsme zase ohli tak, že si myslím, že snad bude nezlomitelný a uvidím. K panu Procházkovi tedy jako obchodníkovi nemám výhrady. Je to slušný člověk.

                  jinak pro porovnání odolnosti:

                  Penn millenium spin rok 2003, 3m 30-60g za ty roky přežil 1x přejetí jízním kolem s cca 80kg člověkem v sedle přes prostředek prutu, když jsem zrovna měl na starosti zdolanou štiku, tak se nějaký čumil přijel přes rybník podívat a prut mi přejel - bez poškození, za těch 7 let ještě asi 10x dostal jigovou hlavou mezi 7-10g, jednou pád na svahu mojí vahou na něj a minulý týden ho žena shodila mezi dveře auta a přirazila - číslo 5 stále žije :-)))).

                  Podle mě akorát v těch dragonech bude až moc grafitu, jsou sice velmi odolné při tahu na plný ohyb prutu, rychlé a ohebné a krásné ale bohužel asi budou křehké.

                    NSwobi - Profil | Út 13.7.2010 19:42:05

                    placew >> Jasný, taky opravdu nechci, nemůžu a nebudu hodnotit ani oprávněnost reklamace, ani Tvůj postup při reklamaci, ani postup prodejce - prostě proto, že veškerý informace mám pouze zprostředkovaně. Jen jsem konstatoval, že tuhle "otázku" považuju za nešťastnou. Už to nebudu dál pitvat - nemám co k tomu víc říct.

                      NJaroch - Profil | Út 13.7.2010 19:34:28

                      placew >> Díky :-) hned po odeslání mého příspěvku jsem to udělal ale mělo by se to otevírat samo ne ?
                      Doposud jsem s tím neměl problém - klik a bylo otevřeno .

                        Nplacew - Profil | Út 13.7.2010 19:00:16

                        Swobi >> To ano, mas pravdu, mohol byt trosku vypaty, kedze ma naozaj nenapadlo, ze mi predajca do telefonu povie, ze reklamaciu neuzna, ze to sice poslat mozem, ale akurat prerobim na postovnom, naco som pohrozil COI (nie sudom ako predajca (mozno schvalne) prezentuje). Ako som vsak uz pisal, nebol som hruby, nie je to celkom moj styl ako si si mohol z celkovej komunikacie vsimnut, dokonca aj keby som chcel, nemohol som byt, nakolko som volal z prace a sedim v open-space medzi viacerymi ludmi a v blizkosti nadriadeneho.
                        Az v emaile od predajcu bolo to (parafrazujem) "pravdepodobne nebude uznana".

                          NSwobi - Profil | Út 13.7.2010 18:42:25

                          vanuz >> Tuhle debatu sleduju od začátku a tohle byl komentář k jednomu z příspěvků zadavatele:
                          2.6.2010 - 9:27:24
                          2. poslal som dotaz p.Prochadzkovi ako postupovat pri uplatneni reklamacie, kedze som pripadne chcel usetrit na postovnom. Jednoducho som si ani nemyslel, ze pri takejto zlomenine takymto pouzivanim moze byt reklamacia neuznana. (napr. do www.fishing-mart.com.pl im stacili foto prutu, poslali novy)

                          Prut byl zaslán až po zadání této otázky a zřejmě po poněkud vypjatém telefonátu zúčastněných stran...

                            NFlip - Profil | Út 13.7.2010 18:23:51

                            Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 13.7.2010 13:37:32 >> hodinky i holinky se se natahujou-chápu:-)))
                            Bohužel slučuješ neslučitelné.
                            a)ten prut měl pouze špičku chvějku stavěnou do 20 gr.-spodek tužší než 40 gramové SSGS Berkley co jsem měl taky ssebou
                            b)Délka byla 240 cm-což jak uzná i elév,že je na loď vhodnější
                            c)ten prut jsem dostal od Dragona na základě právě testu na moře.
                            právě tento prut vyhrál v severských státech cenu roku při testech na vertikální přívlači z lodí,tak ho potřebovali testnout i na moři.
                            d)V případě,že bych ho přerazil nestálo by mě to nic:-))))

                            tady je ta legenda:
                            www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id​=69

                              Nvanuz - Profil | Út 13.7.2010 16:58:43

                              Swobi >> ty uz pises absolutne kraviny "To bych si mohl koupit prut a pak zavolat, že se zlomil a nechat si poslat ještě jeden."

                              ...o to tu nikomu nejde, zlomeny prut bol zaslany predsa.

                                NSwobi - Profil | Út 13.7.2010 14:55:15

                                Osobně si myslim, že už se tu hraje se slovíčky a řešej se trochu kraviny. Očekávat, že obchodník mi pošle nový prut pouze na základě mailu nebo telefonátu "zlomil jsem prut" mi připadá absurdní. To bych si mohl koupit prut a pak zavolat, že se zlomil a nechat si poslat ještě jeden.
                                Vyjádření prodejce asi nebylo zrovna profesionální, ale nevíme co si před ním pánové vyprávěli do telefonu.
                                Obecně se prut podle mě vinou lovce v tomhle místě zlomit dá a naťuknout taky. Možná jsou Dragony křehčí, než některé jiné, což je asi daň za vyšší citlivost. Osobně mám dva pruty (Destiny 2-14g, TD 18-42g) a citlivější a příjemnější rákosky jsem ještě nedržel a nejsem rozhodně sám.
                                Už jsem tu jednou řekl, že celá otázka mi připadá jako "pomsta" a taky bych řekl, že ten efekt splní. To se mi prostě lidsky nelíbí a přitom žádný zástupy zákazníků nespokojených s průběhem reklamace jsem tady nějak nezaznamenal.

                                  NŘízek 29,76 - Profil | Út 13.7.2010 14:03:28

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 13.7.2010 13:59:03 >> Myslim, ze mel nakou starsi a kapku jinou verzi...,urcite se to tu da nekde dohledat:-)

                                    Nivanv - Profil | Út 13.7.2010 14:03:27

                                    tu je ten placewov zklomeny prut:
                                    http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-team-dragon-2-75m-7-21g
                                    neni tam nic, ze sa nesmie pouzivat na mori, ale je tam, ze je " pevný a velice univerzální prut se zvýšenou hustotou graf. vláken" co dava predstavu, ze nieco vydrzi. pod pojmom "univerzalny" si predstavujem, ze je vhodny aj na more

                                      Nivanv - Profil | Út 13.7.2010 13:59:03

                                      Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 13.7.2010 13:37:32 >> myslis toto?
                                      http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-mystery-xt-contact-jig-2-70m-3-20g

                                        NŘízek 29,76 - Profil | Út 13.7.2010 13:37:32

                                        Flip >> Mam za to, ze ty si na mori chytal s dragonem contact jig, coz je prut do 25gramu tusim, nijak si se nad tim nepozastavoval tusim....,
                                        Tohle vyjadreni p.Prochazky k danemu problem mi pride krajne nestastne, ten prut by mel lehkou vlacku zvladnout, byt na mori, a rybu kolem 80cm by si s prutem se zatezi 21 g mel vyndat levou zadni, nehlede na makrely okolo 50cm.., takovy ryby se bezne chytaj s 5tkovym musakem....
                                        A to sem byl presvedcenej o o tom, ze dragony maji nakou rezervu, podle vyjadreni prodejce evidentne nemaj..zvlastni, velmi zvlastni...