Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nboyscout - Profil | Čt 8.7.2010 21:04:08

ivanv 25,59 >> ivanv - 8.7.2010 21:00:13 >> no já mám doma ještě 2 pruty Dragon. Ale po této ukázce myslím, že víc už jich u mně určitě nikdy nebude :-)

    Nivanv - Profil | Čt 8.7.2010 21:01:21

    placew >> prochazka je klamar, to si uz zistil z jeho vyjadrenia, ze takyto prut sa este nezlomil. takze pekne krasne si over v polsku, ci tam ten prut vobec bol. ja by som mu neveril ani slovo

      Nivanv - Profil | Čt 8.7.2010 21:00:13

      v rsp uz nikdy nic nekupim

        Nvanuz - Profil | Čt 8.7.2010 20:05:26

        no pekny ofajč to vyjadrenie

          Nsaxana - Profil | Čt 8.7.2010 19:48:38

          zlomen v podstatě v jeho nejsilnějším místě, tj. 5mm před korkovým..... - tak to je naozaj odborný posudok, práve tam je ten spodný diel zranitelný, tam totiž končí spevňovacia pančucha a je odkrytý blank - čo je konštrukný nezmysel, okrem toho je tam najvyšší ohybový moment

            Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 19:24:43

            sliver - samolibý vůl >> som na vazkach, ci to riesit dalej alebo to nechat tak. Urobil som si nazor ako to asi funguje s celym predajom/servisom Dragonu, ze ked ta obvini dragoncajt ze si klamar tak nim isto budes, s ovplyvnovanim a spekulaciami... Myslim, ze s dostatkom nervov, casu a penazi by som to nakoniec dohnal k inemu zaveru, no za to mi ten prut nestoji (aj ked mi skor ide o princip).
            EDIT >> idem radsej prevetrat Skeletora

              Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 19:14:42

              placew >> čoveče, jak nad tím přemýšlím, tak nevím nevím, ( Procházka je v pohodě, já ho znám ) jediný důvod asi bude, že Flip je o hlavu větší a má tak o padesát kilo víc.

                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 19:01:23

                placew >> myslím, že určitě. Kdybys sekl za sebe, uletí půlka špice nebo u spojky. Pokud bys dal silnější šňůru a dodržel úhel, tak by možná u té rukojeti uletěl , jenže to se nestalo a to bys asi nereklamoval.

                  Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 18:51:56

                  sliver - samolibý vůl >> tento je (bol) medfast, pracoval pekne az do 2/3 prutu, mozno aj viac. Ale prave preto by som skor povedal, ze pojde pri pretazeni vo spojke alebo v jej tesnej blizkosti.
                  Co sa tyka tych nosnosti, to som to uz pisal, je mi divne ze takto praskol, lebo som dodrzal ustanovenia vyrobcu. Ani to vyjadrenie z polska sa mi nezda, je tiez len take ledabo, ziadne odovodnenie (pretazeny prut zle nastavenou brzdou a basta)

                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 18:48:23

                    placew >> aha, při driftu s 15 g hlavičkou. Pilkrovačka jak vyšitá. Tak se ho zeptej, jak je možné přetížit vláčák s šňůrou, která ani nedosahuje povolené nosnosti. Myslím, že všechny TD pracují jen ve špičce max. do půlky prutu, ale nevím to jistě, protože mám naštěstí jen jeden. Ten ale podrobím všem úhlům normálního zdolávání i škodlivého zaklonění. Uvidíme, kdy praskne.

                      Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 18:38:44

                      sliver - samolibý vůl >> boze, nevies citat? ved som nim pilkroval! :))) a uz som pisal, ze prut je este u predajcu :)

                        Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 18:37:11

                        placew >> no tak čím jsi porušil zár. podmínky ? Argument lodě na moři je k smíchu. Ani nějaké předchozí naklepnutí tvojí vinou nebylo prokázáno. A už máš ten prut doma ?

                          Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 18:18:41

                          sliver - samolibý vůl >> 8lb tam bola - je to dokonca aj v linku co sem hodil Tarn z diskusie o Rybolovu na lodi - to bolo pridane tusim den pred zlomenim :)

                            Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 18:17:16

                            placew >> ten synův je Fast. Pracuje na něm horní třetina, chová se zhruba jak fidršpica a zbytek je totálně tuhý. Chytaný 20 minut. Provedu Bachyho destrukční test a nafotím průběh.

                            Když jsi tam měl 8 lb, tak snad jsi byl v toleranci a prut to musí vydržet. Pokud bys překonal škodlivý úhel, praskl by tam, kde všechny ostatní pruty. To je fraška, u rukojeti snad s 3,5 kg šňúrou snad nemůže křápnout žádný vláčák. Pouze vadný.

                              Nboyscout - Profil | Čt 8.7.2010 17:54:03

                              Tak to teda čučím. Tak kromě jiného se ten prut nesmí používat ani z člunu jak jsem pochopil :-)

                                Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 17:52:46

                                sliver - samolibý vůl >> btw, ked si to clovek nakresli, rozhodi ako na to posobia sily, tak sa mi zda, ze pri uhle ostrejsom ako 90 stupnov by prut praskol vo vrchnej polovici - to by hadam nejaky fyzik mohol potvrdit/vyvratit.

                                  Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 17:48:59

                                  sliver - samolibý vůl >> tak zevraj na tom MF je 4-10lbs

                                    NTarn - Profil | Čt 8.7.2010 17:10:03

                                    placew >> O.K.

                                      Nplacew - Profil | Čt 8.7.2010 17:08:31

                                      Tarn >> pravda je, ze prut bol pouzivany podla zarucnych podmienok. Tam nie je ani slovo o tom, ze sa nesmie chytat na mori, tak naco take konstruovanie situacie? Keby to tam bolo, tak to zamiestne s tym, ze napise, ze som chytal na mori, pricom v zarucnych podmienkach je napisane "len na pouzitie na sladkych vodach" :) Tarn, nejdem sa s tebou hadat, si zaujaty, ja si myslim svoje, ty si myslis svoje :)

                                        NTarn - Profil | Čt 8.7.2010 17:06:28

                                        placew >> Ano kdyby jsi mu to sdělil při reklamaci nebyla by to zprostředkovaná informace, ale když jsi to sdělil do fora veřejně, tak to zprostředkované je ? Já myslím, že důležitější je pravda a ne odkud ji kdo zjistil, co myslíš ?