Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | Po 12.7.2010 10:29:10

Tak pani, tento vikend som stravil na rybarskych pretekoch medzi ligistami. Cuduj sa svete, vela z nich ma aj radu TD, aj radu HM80. Ake bolo moje prekvapenie, ked som zistil, ze rada HM80 bola polamana v cca 3prutov z 5, povacsine ale v spojke, TD na tom nebolo lepsie :) Samozrejme, koncilo to doplatkom za diel. Skoda len, ze tito ludia nechodia na MRK v takej miere, resp. len obcas, to by tato otazka asi vyzerala inac.
Uvazujem, ze podam odvolanie voci vysledku reklamacie, akosi neviem najst ktory odsek zarucnych podmienok som porusil, jedine ze by sme privlac oznacili za pilkrovanie.

    NBachy - Profil | Pá 9.7.2010 20:53:39

    sliver - samolibý vůl >> Na ty fotky bych se rád kouknul. :o) Tady je TD cast 2,3m 7-25g při tahu 1,5kg. Na to že je tento prut určen na nástrahy pro středně velké ryby, také pro relativně silnější vlasce či pletenku, kdy tahy v rázu běžně mohou překračovat tuto hranici mi přijde výrazně slabý. Aspoň jiné pruty, dokonce i proutek 3-12g je mnohem silnější. Konkrétně tento pak ještě trpí chybně navázanýma očkama (jsou moc nahoře) - kdy se pletenka při tomhle tahu odírá silně o blank, také vodící jezdec multíku musí přetahovat pletenku přes půl obvodu blanku.
    Jinač nevím jak Procházka přišel na nosnost 950g u takového prutu, možná si zvolil tuhle nosnost po mé reklamaci odírání při 1kg tahu, ale zklamal mě tím a už si u něj prut nekoupím.

      NPiscicapus - Profil | Pá 9.7.2010 15:05:38

      Tarn >> ale jen v některých výjimečných případech...

      ;-) ;-)

        NTarn - Profil | Pá 9.7.2010 14:55:02

        Piscicapus >> protože jsme blázni :-)))

          NPiscicapus - Profil | Pá 9.7.2010 14:46:00

          Tarn >> hmmm, škoda. Chtěl jsem vyniknout v šedí davu...

          Proč chodíme na ryby?
          Proč lovíme ryby jemným vybavením?
          Proč bych neměl chtít ulovit s jemným vybavením velkou rybu?
          Proč si myslíš, že je velký rozdíl lovit velké ryby na rybníku a na moři, a hlavně, o jaký rozdíl vlastně jde?
          Proč se lámou pruty a proč se o tom diskutuje?

            NTarn - Profil | Pá 9.7.2010 14:35:03

            Piscicapus >> ne nejsi to je asi normální. Asi jsem se blbě vyjádřil. Prostě já nechodím cíleně chytat velké ryby s jemným prutem. Když se chytí, co už, musím si poradit, ale nebudu to dělat schválně ne ? Na našich vodách je to asi trošku o náhodách, ale na moři přece jenom nejsi na rybníku a dá se rozumně předpokládat že to budou brát větší ryby než na tom rybníku. nakonec proto se tam asi jezdí.

              NPiscicapus - Profil | Pá 9.7.2010 14:28:28

              Tarn >> asi jsem divný, ale nechodím cíleně na jednotlivé druhy ryb, prostě chodím jen na ryby - nikdy dopředu nevím, která ryba mne udělá šťastným.
              Ale to, že si jednou vezmu prut takový anebo makový a příště zase jiný, je přece o tom, jakou techniku, či jak velké nástrahy zvolím.

              Pokud nastane situace, že na celkem "silný" jerkový prut ulovím štíhle, rozhodně to přece neznamená, že jsem použil nevhodný prut, že?
              A pokud nastane situace, že na UL proutek s vrhací zátěží do 20g ulovím např. sumce, také to přece neznamená, že jsem použil nevhodný prut, pouze musím přizpůsobit nastalé situaci způsob zdolávání. A technika? Tak zde je to přece jasné - použiji vhodné vybavení a hlavně, což je přece logické a samozřejmé, mám seřízenou brzdu tak, aby svou funkcí zamezila přetížení prutu...
              A pokud dojde ke zlomení prutu, tak jako v tomto případě, je velká pravděpodobnost, že tento trpěl kazem.

                NTarn - Profil | Pá 9.7.2010 14:22:05

                vanuz >> únava či poškození materiálu se nemusí nutně projevit okamžitě v čase největšího namáhání. Jednou větou

                  NTarn - Profil | Pá 9.7.2010 14:07:40

                  Piscicapus >> Tak fajn, myslel jsem to tak, že třeba na sumce chodím cíleně s prutem do kterého se nebojím opřít a na pstruhy s ULXkem. Když na to ULX toho sumce náhodou chytím taky stojím před volbou zda se do toho opřu či ne. Na Sázavě jsem takhle chytil třeba sumce 130 cm a prutek na tlouště si pěkně "zpíval" . Také jsem ho na tom nakonec vytáhl, ale rozhodně od té doby na sumce s tímto prutem nechodím s tím, že když vydržel jednou vydrží vždy. Je to dost polopaticky ?

                    Nvanuz - Profil | Pá 9.7.2010 14:07:36

                    Tarn >> zmysel toho prispevku jednou vetou prosim ta...

                      NPiscicapus - Profil | Pá 9.7.2010 14:01:54

                      Tarn >> vysvětli mi, prosím, polopaticky smysl této věty: "Také jsem zdolával občas rybu na prutu, který na to nebyl stavěný, vydržel, ale nedělám si iluzi že nedostal zabrat."

                      Děkuji.

                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Pá 9.7.2010 13:59:20

                        Tarn >> to je demagogia

                          NTarn - Profil | Pá 9.7.2010 13:46:38

                          ivanv 25,59 >> ivanv - 8.7.2010 21:36:40 >> Už opravdu poslední příspěvek sem. Tobě se nikdy nestalo, že jsi něco používal dejme tomu nevhodným způsobem a potom se závada projevila zrovna ve chvíli když jsi to použil naprosto běžným způsobem ? Prostě věci se kazí postupně až se pokazí. Nikde není dáno že to musí být přesně v tom okamžiku. To je právě ten problém. To že jsi u toho byl a v okamžiku kdy to ruplo byl prut používán "normálně" přece vůbec nevyvrací pochybnost o tom, zda prut nebyl přetěžován celou tu dobu Vašeho lovu, nebo někdy před tím. Také jsem zdolával občas rybu na prutu, který na to nebyl stavěný, vydržel, ale nedělám si iluzi že nedostal zabrat. Třeba mi potom taky praskne na dvaceticentimetrovém okounovi, kdo ví. A logicky bych mohl tvrdit, prut praskl při naprosto běžném rybolovu a tím pádem mám nezpochybnitelný nárok. Kdyby u toho prasknutí byl navíc svědek, nastala by přesně ta situace o které se tu bavíme.

                            Nivanv - Profil | Čt 8.7.2010 21:36:40

                            vanuz >> ja som bol pri tom, ked sa tento prut zlomil. chytam dost dlho a na dost vela roznych prutov som uz lovil, takze asi viem, co je chyba lovca, a co chyba materialu. toto bol evidentne ten druhy pripad. serie ma, ked ludi chcu okaslat

                              Nvanuz - Profil | Čt 8.7.2010 21:31:33

                              ivanv 25,59 >> ivanv - 8.7.2010 21:28:13 >> za toto ta popravia...

                                Nivanv - Profil | Čt 8.7.2010 21:28:13

                                len pre istotu, aby sa vedelo a ludia si neposkodili svoje pruty :-)
                                http://www.mrk.cz/oznameni.php3?id=1665

                                  N3stan - Profil | Čt 8.7.2010 21:19:14

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 8.7.2010 21:16:08 >> neide o to niekomu uznat a niekomu neuznat. automaticky keby uznal by musel uznat aj ostatnym,ktory by mali podobny problem. PS. zajtra platis

                                    N3stan - Profil | Čt 8.7.2010 21:16:58

                                    placew >> vzal by som ocka z tvojho dragonu:)) ale este lepsie,ak mas nejake mikado. potrebujem previazat jeden UL

                                      Nivanv - Profil | Čt 8.7.2010 21:16:08

                                      z odpovede o vyrieseni reklamacie som si vybral toto posolstvo:
                                      keby som reklamaciu uznal, prisiel by som o cest. teda ju neuznavam, oficialne pre tieto dovody: ....bla, bla,...

                                        Nkaňka - Profil | Čt 8.7.2010 21:14:32

                                        ivanv 25,59 >> ivanv - 8.7.2010 21:01:21 >> Ale to mu k ničemu nebude protože dovozce ,pokud mám správné informace, není povinen posílat reklamované zboží výrobci, reklamace posuzuje osoba k tomu pověřená ale může to být třeba uklizečka , toto zákon nijak neurčuje jakou ten člověk, který reklamace posuzuje má způsobilost k posuzování té či té věci .