Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 17:03:07

placew >> protože kluk si nešťastně koupil paskvil TD 240 3-14g (mrtvý prut ) a ten má uvedeno 4 - 10 lb, 0,16 - 0,25. Tak jaképak přetěžování ?

    placew - Profil | Čt 8.7.2010 17:02:00

    Tarn >> ano, predajca cita mrk a diskusiu o love na mori. Preto hovorim o sprostredkovanych info :)

      Tarn - Profil | Čt 8.7.2010 16:59:21

      placew >> to moře jsi tu dával přece Ty sám http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=616693&page=478

        placew - Profil | Čt 8.7.2010 16:57:53

        sliver - samolibý vůl >> neviem presne, nemam prut u seba (je u predajcu, toto prislo len mailom) - ale urcite tu je niekto kto ten prut ma :)

          sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 16:48:33

          placew >> jakou máš na blanku prutu napsanou doporučenou nosnost šňůry pro tento prut ?

            placew - Profil | Čt 8.7.2010 16:40:40

            Ani to nejdem komentovat do hlbky, nazor nech si urobi kazdy sam - len v skratke:
            - operuje so sprostredkovanymi udajmi (text mojej reklamacie je v tele spravy, odkial asi ma to more?)
            - predajca konstruuje situaciu za ktorej sa prut polamal, vklada ciny do mojich ruk
            - nebolo zistene ziadne poskodenie na blanku mojim zavinenim na blanku a nie je tam ziadne padne zdovodnenie (pripada mi to ako vyjadrenie "len aby bolo")
            - chytanie privlacou je na mori pilkrovanie
            - v zarucaku by asi malo byt napisane - nechytajte velke ryby, nepouzivajte na mori
            - a uz vlastne ani nejdem/nechcem dalej pisat, Tarn s Flipom radi odpovedia na vsetky vase otazky :))))

              placew - Profil | Čt 8.7.2010 16:34:18

              Zjištěná závada-spotřebitel
              Spotřebitel čestně prohlašuje, že závada na věci nevznikla jeho neodborným zásahem nebo zaviněním, případně že závadu svou nedbalostí neumožnil a ani nezatajil další možné skutečnosti, které by mohly být příčinou závady věci.
              Prút praskol pri záseku s použitím výrobcom udávanéj vrhacej zátěže a šňúry (15g jig+7cm twister na šnúre Power Pro 8lb), při riadne nastavenej brzde navijáka. Lom na prúte je rovný, evidentné je, že prút praskol presne v mieste, kde končí očko na uchytenie nástrahy, čo ukazuje na možnú chybu při osádzaní očka při výrobnom procese. Prút má sice 1,5 roka, no používaný bol minimálne o čom svedčí aj celkové opotrebenie prútu (čo viem prípadne dokázať počtom vychádzok za minulú sezónu z povolenia na rybolov).
              (Text opsán z průvodního dopisu + doplněno čestné prohlášení).
              Datum a podpis spotřebitele
              Spotřebitel požaduje
              Chcem reklamovať. (Text opsán z průvodního dopisu).
              Posouzení reklamace - prodejce

              Reklamace je neoprávněná a zamítám ji z důvodu nevhodného zacházení s výrobkem, tzn. nedodržení záručních podmínek, které byly dodány společně se záručním listem.

              Rybářský prut je poškozen - zlomen v podstatě v jeho nejsilnějším místě, tj. 5mm před korkovým úchopem, obrazněji řečeno 5mm před rukou, v které byl prut držen. Při ohledání místa poškození nebyla shledána žádná výrobní a ani jiná vada, která by mohla nějakým způsobem ovlivnit nosnost a následné zlomení rybářského prutu.

              V každém případě je min. nezodpovědné lovit těžké mořské ryby s jemným přívlačovým prutem vhodným k lovu okounů a podobných ryb. Relativně drobná nástraha 7cm twister, (v tomto případě bohužel) nedokáže odradit 10-ti a více kilogramovu rybu od jejího pozření, ale spíše naopak, vzhledem k tomu, že jste prut používal na moři, musel jste i předpokládat několikanásobně vyšší procento záběrů velkých ryb oproti lovu na našich vodách.
              K poškození prutu došlo nevhodnou manipulací, kdy byl prut vystaven nadměrné síle při záseku – a to ještě pod ostrým, popř. ostřejším úhlem (lov z lodě vertikálním směrem) a tudíž došlo k přetížení prutu. Při úhlu prutu 90 st. vůči nástraze, ve vašem případě i vodní hladině má tento prut maximální možnou nosnost 950g. Tudíž i brzda ryb. navijáku musí být nastavena hluboko pod touto hranicí vzhledem k rázům, které následně ještě vznikají při záseku. Tento rybářský prut je zcela nevhodný k lovu těžkých mořských ryb metodou vertikální přívlače. K lovu mořských ryb jsou určeny pruty mořské. Lov na moři vertikálním směrem, tzn. zvedáním a spouštěním nástrahy ke dnu se nazývá pilkrování a je to nejběžnější metoda sportovního lovu v Norsku. K tomuto účelu jsou vyráběny pruty pilkrovací, Jigové, speciální, těžší a těžké přívlačové atd. V návodu na použití je mimo jiné jasně psáno „ Nepřetěžujte rybářský prut! Je nutné používat k lovu takový prut, který je určen na vámi momentálně zvolenou rybolovnou techniku.“ O vhodnosti použití se poraďte ze svým prodejcem“
              „Přetížení prutu může způsobit třeba vysoká odhozová zátěž, hrubý silon, prudký zásek, špatně nastavená brzda ryb. navijáku, uvíznutí a následná snaha o vyproštění háčku“.

              Například Makrela, či Treska Tmavá (keller) ve velikosti 50-60 cm vyvine takový tah, který při nesprávném sklonu jemného rybářského prutu může mít za následek jeho trvalé poškození. Je to vše jen o zkušenostech a sebekritickém přístupu. Pokud pilkruji s prutem např. 200-400g a následně na to vláčím, ale ve své podstatě spíše pilkruji s delikátní parabolou 7-21g, je nutné logicky přizpůsobit sklon prutu a sílu kterou tento prut ovládám.
              Například při úhlu 70 st. by dnes váš poškozený prut MF měl nosnost někde kolem 4kg.

              ---------------------------------------------------​-------

              Pane XXX, jsem přesvědčen, že jste prut nepoškodil úmyslně, vím jak to na moři chodí, lámou se tam podstatně tvrdší pruty – stačí jen chvilka nepozornosti. Osobně jsem byl do poslední chvíle rozhodnut projevit dobrou vůli a v případě zamítnutí reklamace vám díl zdarma poskytnout, nic by mi to v podstatě neudělalo, ale uvědomil jsem si, že bych tím vlastně přišel o čest a všem slušným a poctivým lidem bych tímto gestem, jak se říká naplival do tváře a to v žádném případě udělat nechci.

              Nabídka kterou jsem Vám již dávno učinil - stále platí. Nový prut za cenu jedné poloviny.

              Petr Procházka

              V Novém Jičíně 7.července 2010


              Posouzení reklamace – výrobce / dovozce

              Zboží je užíváno déle jak 6 měsíců, přesto jsme však poškozený prut předali na posouzení výrobci s tímto výsledkem:
              Wędzisko Team Dragon 2,70m 7-21g, należy do grona sprzętu, który najrzadziej ulega jakimkolwiek uszkodzeniom. W przypadku egzemplarza którym się Pan posługiwał miejsce złamania, wskazuje wyraźnie iż jest to uszkodzenie wynikłe z przeciążenia wędki podczas holu ryby powstałe z winy użytkownika, ze względu na źle ustawiony hamulec kołowrotka dlatego wędka nie podlega naprawie gwarancyjnej.
              Arkadiusz Strzyżewski
              KIEROWNIK SERWISU



              DESIGN FISHING Sp. z .o o
              Kruszyn Krajeński 5a
              86-005 Białe Błota
              Kruszyn Krajeński 05.07.2010.r

                sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 16:30:55

                placew >> tak to sem dej.

                  placew - Profil | Čt 8.7.2010 16:25:27

                  sliver - samolibý vůl >> presne tak, uz som sa len zasmial.

                    sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 8.7.2010 16:23:47

                    placew >> per to sem, ať se zasmějem.

                      placew - Profil | Čt 8.7.2010 16:07:50

                      WhatWouldGeezesCatch >> hadaj :))

                        WhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 8.7.2010 16:06:50

                        placew >> tak uz nenapinaj ako to dopadlo .. ?

                          placew - Profil | Čt 8.7.2010 15:57:25

                          vcera prislo vyjadrenie od predajcu, rozmyslam, ci ho tu vobec dam :)

                            FABi - Profil | St 7.7.2010 16:33:51

                            Přídávám svojí zkušenost se zlomením prutu jiné značky. Zlomil jsem špičku svého math prutu Middy v polovině. Prut vyměmněn za nový bez jakéhokoliv problému. Zakoupen byl v Royalbait. Velmi pohodové nakupování, příjemná obsluha. Prut byl jeden měsíc starý.

                              sliver - samolibý vůl - Profil | Út 6.7.2010 23:33:53

                              Tarn >> čoveče, ty už k tomu přistupuješ jako kdyby spáchal nějaký zločin . Já bych naopak přivítal, kdyby se ta otázka rozrostla o poznatky o vyřízených ( ať už kladně či záporně ) reklamacích i jiných výrobců. Jak už jsem psal, naprostá většina reklamací je v režii prodejců , všichni víme proč. Tak ať se kroutí jak hadi, stejně z těch zlomenin poznají hovno.

                                Tarn - Profil | Út 6.7.2010 17:46:06

                                placew >> když to takto chápeš a přesně Ti šlo o tento konkretní typ prutu, proč máš v otázce cituji : tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

                                  placew - Profil | Út 6.7.2010 17:25:10

                                  Tarn >> citam to ako absolutne odmietnutie zlomenia prutu Team Dragon 275cm 7-21g MF, da sa to chapat inac?

                                    Tarn - Profil | Út 6.7.2010 17:21:11

                                    placew >> pokud vyjádření že : cituji : "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám." čteš jako absolutní odmítnutí možnosti zlomení jakéhokoliv prutu Dragon, potom nemáš vše v hlavě v pořádku. To jsou právě ty Tvé manipulace, kdy "tlumočíš" psané slovo jiných tak, jak by jsi chtěl aby ho chápali ostatní a hlavně jak se Ti zrovna hodí do krámu. Kdyby jsi opravdu chtěl napsané potvrdit od fora, musela by otázka znít. Zlomil jste někdo někdy prut Team Dragon 275cm 7-21g MF a jak se Vám to stalo ? Podle tvé dosud předváděné manipulace s otázkou očekávám vyjádření, že přesně tak jsi to myslel, ale ostatní to špatně pochopili.

                                      placew - Profil | Po 5.7.2010 20:09:54

                                      Swobi >> myslim, ze co by nebolo pravdive, tak to by nam tu Flip s horucou linkou na predajcu urcite rad ozrejmil. V tejto otazke nie je z mojej strany jedine vedome klamstvo. Ze som skratil mail, kde mi predajca ponuka prut so zlavou (pricom v otazke je uvedene, ze mail nie je uplny), to na riesenie reklamacie nema ziaden vplyv. Uznavam, ak by som bol presvedceny, ze reklamujem neopravnene, tak by to bola zaujimava a vyhodna ponuka. Bohuzial, toto presvedcenie ani pocit nezdielam, ponuka je pre mna bezvyznamna a nema vplyv na riesenie mojej reklamacie a ani nemala vplyv na obsah otazky ako takej (tvrdenie predajcu, ze pruty sa nelamali a nelamu).

                                        Swobi - Profil | Po 5.7.2010 16:51:11

                                        Prutos >> Naprostej souhlas, nikdo z nás nemá možnost objektivně posoudit, jak dalece jsou jednotlivé informace o průběhu Tvojí "reklamace" pravdivé nebo ne. Navíc ať se snažim jak chci, tak jinej smysl než uškodit (pomstít se) panu Procházkovi v zadání týhle otázky nenacházim.
                                        Třeba máš pocit, že máš důvod - ale i kdyby si ho měl, tak Tvůj postup se mi nelíbí...