aminokyseliny nebo esence

jsou dulezitejsi aminokyselyny nez esence?LK krasa tvrdi ze kapr reaguje drive na aminy nez na esenci.........rad si poslechnu vas nazor
Autor diskuse: alda2211 - Profil , 28.5.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

co dam do kouli radeji

A) esenci0%

B) aminy60%

C) nic0%

D) vsechno jsem jako pejsek a kocicka0%

E) CSL0%

F) tekuta jatra40%

Od 19.4.2012 hlasovalo 5 čtenářů.

Martík - Profil | St 2.6.2010 16:35:31

Tak chlapi, každý povinně Harperovu biochemii, Ganongovu fyziologii a v bivaku studovat!!! Kdo nezná glutamin-alaninový cyklus je lama a na ryby ať radši ani nechodí

    Geneticist - Profil | St 2.6.2010 16:15:39

    Golem >> Docela tě chápu i tu lenost: -)

      Golem - Profil | St 2.6.2010 15:54:03

      Geneticist >> To mas pravdu. Je to ale spise zadani pro biochemika nebo radeji ichtiologa. Ja jsem spise pres organiku, takze bych musel plno veci dostudovat a nejsem si jist, zda by to bylo z me strany to prave orechove (nebo spise kaprove)... Taky na rovinu priznavam, ze jsme nesmirne liny cokoliv psat ci sepisovat. To je taky jeden z duvodu, proc jsem utekl z akademicke pudy, kde se kvalita prace hodnoti spise mnozstvim publikaci a malokdy kvalitou obsahu...

        Geneticist - Profil | St 2.6.2010 15:26:37

        Golem >> Ano, ale odpověď na otázku tam chybí.
        Je to kus z wikipedie a zbytek jak co nejlíp spojit těsto. O vztazích a souvislostech mezi cukry/tuky/bílk./AMK/enzm./esn vs arom.l./ tam není ani slovo.

          Golem - Profil | St 2.6.2010 14:59:56

          Geneticist >> Myslim, ze je zbytecne psat jiz napsane:

          http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=490&kw=albumin

          V prvni casti je zodpovezene vse co jsme tady probirali.

            Geneticist - Profil | St 2.6.2010 14:14:48

            m.kindl >> S tím článkem máš pravdu. Něco takového tady chybí.
            A Golem má doktorát:-)

              Geneticist - Profil | St 2.6.2010 14:04:24

              Golem >> minamino zcela jistě musí být bomba:-)

              Sháním esenci Ostřice na Amury, nevíte někdo? Nechce se mi s tím patlat:-)

                Martík - Profil | St 2.6.2010 14:04:09

                Geneticist >> Tak to se omlouvám, napadla mě souvislost ;-)

                  tomfisherman - Profil | St 2.6.2010 13:59:41

                  m.kindl >> Tak koukám, že Golem už ti to zde vysvětlil. Ale pokud ses díval na wikipedii, tak ses díval špatně, protože tam píší o karboxylové a aminové skupině. Logicky název aminokyselina od toho, že obsahuje aminoskupinu -NH2. Jedinou takovou výjimkou je prolin, který obsahuje iminoskupinu -NH- . Tam je to vázané v cyklu, takže ten jeden vodík se tam již nemůže vázat.

                    Geneticist - Profil | St 2.6.2010 13:57:14

                    Martík >> Toho pána neznám

                      Martík - Profil | St 2.6.2010 13:54:49

                      Geneticist >> No docela to řeším;) ale už mi bylo odpovězeno.. Jo a jinak by mě zajímalo, jesti si ten A. Václavík, který má firmu Carp servis Václavík - pokud jo, tak esi není narkofaktor náhodou glutamát, co se dává do jídla ale stojí o mnoho míň. :-) esi jo, tak mi to neva, že sem se napálil, nápad by to byl dobrý.

                        Geneticist - Profil | St 2.6.2010 13:48:10

                        Martík >> To raději neřeš. Jdu si z vás slupnout L-tryptofan:-)

                          mároš - Profil | St 2.6.2010 13:30:00

                          Jarda Š. >> :-) jj to je jasný,ale státnice z těhle předmětů nejsou zas tak marný,ale máš pravdu,jsou tam lepší vychytávky......

                            Golem - Profil | St 2.6.2010 13:22:06

                            m.kindl >> Pokud to budou skutecne aminokyseliny, tak se jim nic nestane. Pokud to budou natravene bilkoviny, tak se muzou "zdrcnout" a snizi se jejich nutricni hodnota, jak uz tady bylo popsano. Rozhodne ale podil aminokyselin se nijak nezmeni.

                            Vzhledem k tomu, ze nikdo nevi, co vlastne skutecne v tech aminokomplexech je, tak asi bude nejlepsi dipovat.

                              Golem - Profil | St 2.6.2010 13:18:28

                              Martík >> ...ani nemluv!!!!

                                Martík - Profil | St 2.6.2010 13:16:27

                                Golem >> no ty kravo, to by bylo piv za 2000 :-D vic nez 100g

                                  Golem - Profil | St 2.6.2010 13:14:44

                                  Asi 100 g se da koupit do 2000,- (renomovany vyrobce, ktery dodava cistotu vice jak 95 %). Takze "surova" aminokyselina se da urcite poridit radove levneji, jen mit zdroj.

                                  Bohuzel asi pred mesicem jsem delal inventuru ve skrini a vyhodil nekolik g aminokyselin ;o)))

                                    Martík - Profil | St 2.6.2010 13:09:37

                                    Geneticist >> Prosímtě, mohl bys to sem napsat znovu, kolik stojí teda ty čisté AMK? Já o tomto absolutně nemám představu a byl jsem z těch, kdo si mysleli, že běžně prodávané Aminoboostery pár procent AMK obsahují. Dost by mě to zajímalo. Dík

                                      Martík - Profil | St 2.6.2010 13:06:58

                                      Golem >> to se omlouvat nemusíš :-D mě to teda vůbec nevadí :-D No před necelým týdnem jsem dělal zkoušku z biochemie na LF :) A i tak, nemám představu kolik čisté aminokyseliny stojí. Myslel jsem předtím, že se do těch rybářských vodiček troška čistých AMK dává, ikdyž mi bylo jasné, že asi ne moc.

                                        Geneticist - Profil | St 2.6.2010 13:06:37

                                        natas >> ok, potom je všechno v pořádku:-)