Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

mpmaik - Profil | So 8.5.2010 13:06:23

Mikšík- jen jednou >> Miksik - unlucky fellow :,-( - 8.5.2010 12:54:57 >> To je snad jedno né :-)))) Z dálničních známek se také neplatí jen dálnice :-))) Jen jsem poukázal na to že kuřák státu už teď platí víc něž nekuřák... nic víc nic míň............

    Joe Smoker - Profil | So 8.5.2010 13:05:12

    Azbest >> buď,a nebo důchodce z Vysočiny. Každý si musí vybrat sám.

      Joe Smoker - Profil | So 8.5.2010 13:03:32

      m.kindl >> Smutný,z našich politiků určitě. Rezignovat - to ne,to by znamenalo přestat chodit k volbám. Dokud k nim chodím,tak doufám. Jen jsem ztratil mladistvé "řůžové brejličky",a začal se na politiku dívat jinak,neoptimisticky. Optimismus podle Murphyho zákonů znamená nedostatek informací. Já si je našel,a došel jsem k názoru že nejvíc ze všeho se cení slušnost. Řekni mi upřímě - copak jsi nějakou u našich špičkových politiků postřehl? Politik má reprezentovat svůj stát,svou zem. No,máme co máme. Z toho bych se měl radovat? Upřímě,mě z toho jímají pocity někde mezi smutkem a nutkáním zvracet.......

        kakr - Profil | So 8.5.2010 13:02:00

        Azbest >>
        Na slovač se přehlásit můžeš, ale z holou perdelí. Moudrý Jiřík vám ty vaše kšefty rázně a nekompromisně ve veřejném zájmu vyvlastní.
        Tak nevím, co na slovači budeš dělat, mají svých nezaměstnaných dostatek.
        Ještě budeš Jiříkovi vděčen, že Tě zařadí do "sociálního" programu spolu s více opálenými..

          :-)vydrák - Profil | So 8.5.2010 13:01:35

          Azbest >> Jen volte pravici blbečkové,ona Vám to spočítá !Takhle to opravdu nepůjde.I bez nadávek lze vyjádřit politickou příslušnost.


          Azbest-Jen volte levici blbečkové,ona vám to spočítá

            Stanďour - Profil | So 8.5.2010 12:59:06

            mpmaik >> Každý občan by měl být povinen každé ráno absolvovat rozcvičku (neplatí pro obyvatele velkoměst z důvodu zvýšené inhalace smogu), jíst vyváženou stravu, nestresovat se a vůbec žít maximálně zdravě. Léčba infarktu je dosti nákladná. Dále by se mělo sportovat tak, aby nedocházelo k úrazům, kdo uklouzne na zledovatělém chodníku, bude za odpadlíka - RTG a sádra stojí spoustu peněz. To však nelze po nikom spravedlivě pořadovat, a proto v rámci prevence onemocnění navrhuji novorozence usmrtit již na porodním sále. :o)

            Miksik: No, tak vám, my kuřáci, aspoň zacálujem dálnici na Hradec. :o)

              Miksik - unlucky fellow :,-( - Profil | So 8.5.2010 12:54:57

              mpmaik >> to si myslíš...ze spotřební daně se do zdravotnictví nedostane ani zlomek...
              léčení kuřáků atd. je vcelku palčivý problém, který jde řešit pouze jejich další spoluúčastí, popřípadě jiným přerozdělováním spotřební daně...
              ani jedno není v naší zemi přípustné...hold to musí zaplatit lidé, kteří nemocní nebývají

                mpmaik - Profil | So 8.5.2010 12:51:43

                m.kindl >> Přestože s tebou docela souhlasím , tak jednu připomínku mám . Proč by si měl kuřák platit vyšší pojistné ???? Vždyť už ho platí ve spotřební dani !!!! Asi před 6 lety jsem četl studii o tom jaké jsou všechny náklady spojené třeba s léčbou kuřáků . Celková suma byla že stát to stojí cca 25 miliard korun ročně ........ dost velké číslo že :-(((( jenže pak k té studii bylo doplněno to že stát na spotřební dani z cigaret a tabáku vybere 32 miliard :-)))))) a to nebyla spotřební daň taková jaká je dnes. A to k tomu nebylo připočítáno kolik stát získá na všech daních z činností na tabáku závislých.

                  Miksik - unlucky fellow :,-( - Profil | So 8.5.2010 12:48:46

                  Azbest >> ruku na srdce, kdybys měl firmu, co dělá kanalizace a měl bys rozhodnout o tom, kdo udělá kanalizaci k 27 obecním bytům, co bys udělal??
                  co se týká knížete, mám ho rád...je to velice inteligentní člověk, jen škoda že se dal dohromady s Kalouskem....ne že by pan Kalousek nebyl dobrý ekonom atd...ale ta pověst...

                    m.kindl - Profil | So 8.5.2010 12:45:50

                    Azbest >> Ano...tak to přesně je...Stejně tak nechápu zyvyšování daní z důvodu větších odvodů....Výsledek je ten že každej začne podvádět.Když se zavedla rovná daň každej začal platit rád daně protože se mu nevyplatí vymýšlet nějaký rafinovanosti a radši se soustředí na práci...

                      Azbest - Profil | So 8.5.2010 12:41:15

                      Joe Smoker >> které ostřílené politiky nezkorumpovatelné máš na mysli?
                      Mne napadá jen jeden jedinej,což je šlechtic.

                        Azbest - Profil | So 8.5.2010 12:39:21

                        m.kindl >> ano.
                        Schopnej myslící podnikatel peníze investuje,případně spoří.
                        Tupá ovce si naseká dluhy u půjčovatelů a čumí jako debil,že mu tu televizi a ten rekrdér,co si za ně pořídil seberou a nemá ani to a dluhy zůstaly.
                        Levice sebere prachy schopným a proacovitým a dá je proletariátu za svoje volební hlasy?
                        Dá jim hovno, protože sama levice má spotřebu,jako slon,takže ucedí pár drobnejch a ty proletariát stejně nebude rozmnožovat,ale prostě je prožere" tak ať se aspoň jednou pomějeme táto".
                        Další haldu sežerou úplný socky - hlavně cikáni,protože do automatů se toho dá naházet neskutečně mnoho.
                        Zvlášť, když máš hodně času,protože tě coby debila nikdo nezaměstná a máš někoho-debilní státní sociální systém,kterej pro tebe ty prachy z někoho vyždíme a ty víš jak na to.
                        Hodně šoustat dělat cikáňata a tak se zabezpečit,protože ty víš,že je živit nebudeš.

                        Jen volte levici blbečkové,ona vám to spočítá....
                        Pokud se tady bude zvedat daň podle Paroubka, tak já TADY rozhodně daně odvádět nebudu,páč nejsem blbej.
                        Úplně stačí se přehlásit na slovač.
                        Lepší je sice Kypr,ale ten se vyplatí větším společnostem.
                        A stát bude z mejch daní,který mi zvýšil mít co?
                        Odpoví mi některý z levicových voličů,na jejichž dávky se tím pádem nedostane-protože ho přestanu živit?
                        Čekám.

                          m.kindl - Profil | So 8.5.2010 12:37:33

                          Joe Smoker >> Musíš být ve skutečnosti velmi smutný a zlomený člověk...proč jsi tak rezignoval ??? Proboha vždyť podle karty jsi kuchař...zastávám názor že dobří kuchaři by se měli platit zlatem.

                            Pvl - Profil | So 8.5.2010 12:31:43

                            Azbest >> Já?? On ve svém příspěvku začal psát o špatném stravování . EDIT : Neřeším to -ať tam bude ten nebo onen výjde prakticky na stejno . Soudě podle toho jak to od revoluce probíhá.

                              Miksik - unlucky fellow :,-( - Profil | So 8.5.2010 12:30:04

                              strava a podobné témata jsou mimo
                              paradoxně, pro ekonomiku je nejlepší člověk který žije nezdravě
                              ideální občan totiž nestuduje, ihned po základní škole se vezme a jde makat. Celý příjem utratí za chlast a cigára a umírá těsně před důchodovým věkem....

                                Miksik - unlucky fellow :,-( - Profil | So 8.5.2010 12:27:20

                                m.kindl >> pochopil :)

                                  Azbest - Profil | So 8.5.2010 12:26:55

                                  Pvl >> je sice fakt,že se naše potraviny s těma skutečně západníma srovnávat nedají,ale nechápu,proč s tím útočíš na m.kindla......?
                                  Máš pocit,že levice by se postarala o kvalitnější stravu?
                                  Leda tak ve svejch prominentních novejch tuzexech...

                                    Joe Smoker - Profil | So 8.5.2010 12:26:14

                                    K volbám,jakožto jediné opravdu demokratické svobodě kterou v tomhle státu máme,chodím poctivě už od osmnácti let. Nejsem tak naivní abych si myslel že můj jediný hlas dokáže napravit neřády co se krmí v partýně chlebíčky za 5 Kč (na učňáku jsem tam byl na prohlídce - fernet 8Kč,pivo Bernard 6 Kč,kuřecí řízek s bramb. salátem za 19..... ),tak s ním svobodně nakládám.Párkrát jsem volil prázdnou obálku,dvakrát - ještě za Miloše Zemana - jsem volil socdem,ale většinou jsem doufal v nové tváře a novou krev - malé strany. Naposled můj hlas doopravdy rozhodl,a malá strana které jsem svůj lístek dal se dostala do parlamentu. Jak to dopadlo,víte všichni. Ve straně nastal rozkol,ve finále některým stejně šlo jen o jejich vlasní korýtka,a vlastní výsledek jejich působení byl jen ten že se zdražilo uhlí (nová daň),ČEZ dostal "ekologické" miliony od státu,a zmíněné peníze místo v ochraně přírody zmizely kdesi v černé díře,respektive v nesprávných kapsách. Co dál? Co teď v květnu? Já nevím. Asi začnu věřit "starým" tvářím,ostříleným politikům,kteří zažili své,a dokázali že vůči úplatkům (které mi lezou krkem nejvíc) jsou imunní. Každý nechť si domyslí sám.
                                    Jsem jen zaměstnanec,obyčejný člověk,který státu pravidelně odvádí daně,a očekává za ně nějaký výsledek,vždyť mé daně tvoří politikům jejich výplatu. Nečekám zázrak,očekávám od politika jen to co ve svém zaměstnání dělám sám - výkon za svou výplatu,a slušné chování návdavkem. Za posledních pár let jsem nebyl svědkem ani jednoho. Nikomu svůj názor ovšem nevnucuji,každý vidíme svět (a politiku zvlášť) trochu jinak,třeba jste postřehli něco co já ne.
                                    Všem do nadcházejících voleb přeji pevný rozum,klidné nervy,a čisté vědomí.

                                      m.kindl - Profil | So 8.5.2010 12:25:08

                                      Pvl >> Nerozumím....
                                      Miksik - unlucky fellow :,-( Ano...vezmou se peníze bohatým a co udělají bohatí ? Propustí chudé a odstěhují se do daňového ráje...kde budou chudí a neschopní ? V ještě větší prdeli,potom můžou jí za Jirkou pro radu....

                                        Miksik - unlucky fellow :,-( - Profil | So 8.5.2010 12:18:47

                                        m.kindl >> bohužel téma jako solidarita, opravdu na voliče funguje...
                                        méně si jich ale už uvědomí, jaký asi bude mít dopad na státní ekonomiku....
                                        ono se moc krásně poslouchá jak se přidá potřebným...ale z čeho? ano vezmeme peníze "bohatým"
                                        hesla jako rovná daň a podobně.......je mi z toho na blití....