Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

Nmeďo1 - Profil | St 25.5.2011 11:18:54

e500 >> :-) uz sa mi smeje :-), ale pred nedavnom mi bolo do placu ked mi vytrhlo maticu a zlomilo noz :-). Este ze sa daju kupit nahradne diely. Je to prijemna robototka, a ked vidis ten vysledok tak ta to potesi dvojnasobne. Kaprose mozete zrat :-). Inac som skusal, dat do tych peliet to co si mi poradil, pecka!!! :-) Dobry smradek.

    Nmeďo1 - Profil | St 25.5.2011 11:14:52

    MiPo >> No presne tak ako do krmitka, musis najst take optimum. Ja to miesam v 25 litrovom kybli vrtackou s metlovym nadstavcom, aby to pekne premiesalo.

      Ne500 - Profil | St 25.5.2011 11:13:42

      obok - nůž je přímo na šneku, odpovědi máš v týhle otázce níže, ale i o kousek výše. Meďák už je vysmátej, zbývá mu jen ladit a tuningovat. Je to hodně příjemná práce. Ale úsilí se vyplatilo, o tom není pochyb.

        NMiPo - Profil | St 25.5.2011 9:17:03

        meďo1 >> moc pěkný tu směs máš navlchčenou asi jako do krmítka?

          Nmeďo1 - Profil | St 25.5.2011 9:04:07

          posielam hodinovy vysledok. s mojou masinkou

            Nmeďo1 - Profil | St 25.5.2011 8:48:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            pridavam nieco z mojej domacej produkcie, sice trosku nekvalitne, ale postupom casu to nahradim niecim lepsim. Zatial mi staci tato masinka, za hodinu urobim 9kg peliet.
            http://www.youtube.com/watch?v=40lp3uXQ_Qo

              Nobok - Profil | Út 24.5.2011 15:01:25

              e500 >> jj prolistoval jsem to ale mam par otazek.jak to je s tim nozem co to reze(je to zprevodovane? nebo to mas primo na hridely? ) myslis ze by to slo i s normalnim litinovym mlynkem? dik

                Ne500 - Profil | Út 24.5.2011 14:36:12

                obok - Doufám, že jsi už ty informace našel. Pokud ne tak si zalistuj kousek dozadu. Měli by tam být odpovědi na tvoje otázky.

                  Nobok - Profil | Po 23.5.2011 17:28:07

                  e500 >> e500: ta masina je super...mas nejaky blizsi popis?

                    Nkopr69 - Profil | Ne 22.5.2011 15:14:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    meďo1 >> Ja delam pelety bez dirky-pomaleji se pak ve vode rozpousti a na chytani si tech par kousku provrtam.

                      Nmeďo1 - Profil | Čt 19.5.2011 8:32:38

                      e500 >> Naz&darek, ako si dosiahol pelety s dierkou? mas na to nastavec?

                        Nyvana - Profil | St 18.5.2011 20:24:15

                        sadraj >> Ahoj ty bejku na Orlasu je dobře jinak vím,že se ti občas blbě píše musela jsem tě trochu popíchnout,ale já tyhle A4 nepřečtu to už je na mě moc dlouhý:-))

                          Nyvana - Profil | St 18.5.2011 20:23:02

                          e500 >> No jak nevyřešitelný?To je normál popis jak doma něco vyrobit:-))
                          Já nevím,že jsi to nepochopil:-))

                            Nsadraj - Profil | St 18.5.2011 19:17:43

                            yvana >> nazdar jak je na orlasu prosim pišu jak mi zdravi divií nekdy všema 8mi nekd jen dvěma ale mam neco s centralnm nervovým systemem napadnul mi ho nejakej voirus tka občas když jsme vic unavenej nevidím chby jako spojený slova a podobne tka se ti omlouvám ale snadd to přečíst jde alespon trochu

                              Ne500 - Profil | St 18.5.2011 18:52:17

                              sadraj - Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi z vyřešeného problému udělal jinej, normálně absolutně neřešitelnej.

                                Nnoční ryba - Profil | St 18.5.2011 15:55:37

                                e500 >> tož to je dobře přece..)))

                                  Ne500 - Profil | St 18.5.2011 14:07:39

                                  noční ryba - Však taky prodávám. Tlustejm, vypasenejm kaprům. Kupujou to jako blázni, že to ani nastačim dělat.

                                    Nyvana - Profil | Út 17.5.2011 22:30:07

                                    sadraj >> Chlape mě s tebe picne doufám,že píšeš všema deseti:-))

                                      Nsadraj - Profil | Út 17.5.2011 22:25:09

                                      Machino >> zkus Viagru a nebo dnesk se daji sehnat i jiný přípravky, ne beze srabbdy vic vajec nebo nejakýho škrobu a sušit za vyšší teploty a nedělat tka řidký testo , musi nejt takový že rukou se ti ho nepodaři pořadne spojit v dlani se ti bude stale rozpadat ael tim tlakem v lisu se stlači natolik že drži samo i bez sušení a potom je usučený za pár hodim odobne delam sioce malý peletky ale poupravil jsme si puvodni lis na ovocnou štavu takovej ten ruščni s klikou uzavřelk jsme mu výtok na štavu a tma co nakonci toho uželovýho šmekua skčine byl takovej tna šroub na nastavavíní pro odpad jak má bypadaávat suchej jsne tan zavit z boku nechal zavařit a vyřčiznukl dnitšční zavit do tela strojku a do nej šrouvuju asi 5 cm dlouhý luželobý natrubly kterejma rlačim pelety , nejdeou udělat vetsí jak 12 cm to by se musel z celej strojek i šnek ael tim jak je ten špem kuřelovej a zuřuje se ti telo strojku tka vzniká mezi telem a šmekem zmenšijicí se mezer který dost ohřeje tlačenou plosuchou smer a potom ji nakonec dostane za tim šnekem ohřatou tzak kolem 50-60 xtupnu do vetčí komurky a z ni se narve do toho kuželobýho nástavce vo je na konci načroubovanej a ven to leze tvrdý jako betom a skoro scuhý jak se to ohřeje tka z toho voda vyletáí asi tim tepolem za chvilku , jem mě štve že nejdou dělat větsí , jedině nechat u mekoho vyrobit mečinku s větsím kuželovým šnejem ale ono vyrobit šneka s promenným stoupaním juželovýho je celkem dost problem protože se mu nejen mení stoupání a prumet r ale i siřka mezety mezi vrcholama a troto to i výrobci radší vymodelují jako model pro odliztem a portom to necha vají odlít a upraví to jen n vnejsím povrchu , přemýšlel jsem jak udelat šneka na soustruhu a třeba i s přidfavnou frezkou ale vždycky mi vyšel paskvil a nejlepčí je odlitek minimum prace na oprcování ale kde sehnat sledarnu .Kdyby si tma človek donesl z vosku udělaný model an ztracené lití třeby by to i zaformovali a podobne ale kde nekoho takovýho najít kdo yb byl ochozen pár kousku odlít do formy jak škenku tka i tělěsa mlynku udělat model by zase až takovej problem na hrubo nemel bejt i kdby se ten šnek mel palcat nargubo od ruky z toho voslku a potom jen osoustružit vnek jako do kužele a vnitřek korpusu mlejnku taky udělat vnitřní kužel podle šmnneku by taky problem nebyl ale kde udělat ty dolitky , doma nemám na ček ohřát a roztavit cca 2 kila oceli nabo litiny popřpadšš i bronz by to mohl být ale není na ček , moýna by šel uzkusit nekde kovář ale to zae visdi kde sehnat onen písek na formovaní s vodnim sklem co se tvrdí kysličnimek uhličitym a formovaci ramečky a obvrobit tak snad jedině an cnc frezce dár si praci a počitat ten ščnek jako datovou předlohu s danopu délkou a prumerem malým a velkým a k tomu i tělo a potom šneka vyfrezovat upnutýho zamezi hroty s otačenim děličkou a telo na stojato s dirou svisle vyfrezovat i kdyby to melobejt mitne schodovitý stejně v tele budou muset bejt podfelnýá draýžky po dýlce šneku aby se testo melo snahu posunovat a vyjiždet ven a netočilo se jen na šneku maji to i mlynky na maso jen sehnat najakýho dobráka kterej by se s tim chtel patlat , a naebo dalí verze lisovat to heverem nebo jiným lisem po nekolika kouskach do forem vyvrtenekjch v ejaký tlustá desce , zjistit kolik je potřeba do dutiny nasypat aby ze zaplnila a ztuhlo to a opak lisivat třeba 20 kousku mezi dfeskama ale to y by bylo pomalý i když zase suoprive vylisovaný

                                        Nyvana - Profil | Út 17.5.2011 19:45:39

                                        Machino >> Zeptej se přímo e500 třeba ti poradí.

                                          Červené karty: Annavvc