Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

NHermis_s - Profil | Út 15.3.2011 23:58:29

Koblizek86 >> Pelety na horke pare?

    NKoblizek86 - Profil | Út 15.3.2011 23:13:43

    Kockopes >> abych řekla pravdu,tak jsme s tím jenom krmili.

      NKockopes - Profil | Út 15.3.2011 19:50:28

      Koblizek86 >> vypadají dobře, a jak byli úspěšné??

        Nmeďo1 - Profil | Čt 10.2.2011 8:12:03

        boss254 >> Na mlynceku na kavu mozes tak akurad pomliet 1 - ľ kg ale nie 20 kg naraz, bo by ti zhorel. Ja meliem na fabrickom mlyne na srot. Hodim tam jemnejdie sito a ide to paradne. Niekto od vas ma urcite mlyn na muku (šrot)

          Nvisage - Profil | St 9.2.2011 20:33:09

          boss254 >> možeš mlynček na kávu ako ja

            Nboss254 - Profil | St 9.2.2011 19:15:31

            meďo1 >> a na com to melies ??

              Nhank - Profil | So 10.4.2010 17:12:46

              cau zkousel jste nekdo vyrobit doma meky pelety(mam na mysly neco soft hook pelety)? dik za rady.

                NFlorish - Profil | Pá 9.4.2010 9:42:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                visage - >> * Úspěšné období: jaro, léto (větší úspěchy v teplejší vodě)
                * Druhy ryb: kaprovité ryby
                * Typy revírů: stojaté vody
                * Finanční náročnost: asi 180kč / 2,5kg

                RedMix - Fish, jsou pelety složené z rybích mouček, díky kterým Vám přibyde více záběrů. Jsou z hrubší směsi a díky tomu na se na dně vytvoří krásný krmný koberec. Doba rozpadu je asi 1hodina
                Ingredience

                Ingredience:asi na 2,5kg pelet
                1) 1,5kg základní krmítkové směsi (bez příchutě)
                2) 0,5kg rybí moučky (např. krevetová moučka, tuňáková moučka,...)
                3) 0,3 - 0,5kg sojového lepidla (můžete dát i míň, podle toho jakou chcete přibližně dobu rozpadu)
                4) 0,3kg red mix - ptačí zob
                5) melasa (nemusí být)
                6) přiměřené množství vody
                Postup přípravy

                Do nádoby dáme veškeré suroviny, které máme již v požadovaném množstí navážené. Přilijeme dostatečné množství vody, tak aby nám vzniklo krásné těsto. Pomocí výtlačné pistole dělámé válečky, které nařežeme na jednotlivé pelety. Po té dáme vyschnout (4-6dní). pelety pak uchovávám v prodyšném pytli.

                  Nmeďo1 - Profil | Pá 9.4.2010 9:34:02

                  Jirka Šachl - 8.4.2010 8:39:51 >> Nie je to vždy tak, ja napríklad chytám na 3500 ha vode a tých peliet nesypem kilá a kila, postací mi si ist dva dni pred lovom zakrmit zhruba 0,5 kg boilies a peliet na den. Nie vždy viac znamena dobre, ja napríklad dokrmujem pri prvom zábere, aby som mal istotu, ze to ryby žeru a nestalo sa mi že to nežrali, po vytiahnuti kaprov na breh to doslova z nich tieklo.

                    NKoblizek86 - Profil | Čt 8.4.2010 22:18:11

                    Máme to hlavně na vnadění,tak se uvidí.Snad neotrávíme rybník :-)

                      Nladikxxx - Profil | Čt 8.4.2010 22:10:49

                      Koblizek86 >> Vypadá to dobře,ještě aby to vnadilo a třeba chytalo.....

                        NKoblizek86 - Profil | Čt 8.4.2010 21:27:37

                        Tak dneska jsme s přítelem udělaly nějaké pelety.Byl to druhý pokus.První pokus byl ten,že jsme pelety sušili,druhý pokus jsme pelety dělali na páře.

                          NMaxxx - Profil | Čt 8.4.2010 8:05:07

                          visage - >> Ta otázka tu již někde je a má i hodně ohlasů zkus hledat.

                            NP.fisher - Profil | St 7.4.2010 15:46:23

                            Skvělý nápad udělal jsem si asi 3 kg přidal jsem 1 rybý moučku dala tomu krasnou vůni..

                              Nmeďo1 - Profil | St 7.4.2010 14:32:26

                              dardajarda >> Podla mojho nazoru, 1 dcl oleja je privela, nakolko este nie je taka tepla voda, ale zalezi to na kazdom z nas, ja ho napr. nepridavam vobec, a ked uz, tak 20ml na 1kg zmesi.

                                Nmeďo1 - Profil | St 7.4.2010 14:29:28

                                dardajarda >> Inac tu hrubu muku by som vypustil lebo je horka.

                                  Nmeďo1 - Profil | St 7.4.2010 14:27:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Nazdarek, chcel by som sa podelit o moje skusenosti s vyrobou peliet. Počuj, úplne postačí ked si kúpis smesku pre kurcatka (v Polsku 25 kg vrece stoji 8 euro), premelies to este jemnejsie, pridas pomlete pstruzie granule (dostat ich na rybnikoch 1kg po znamosti za 1 euro), das do toho melasu a receptik je na svete. Ak budes potrebovat nieco blizsie poradit som k dispozicii. Hor sa na pelety pokial este nie je sezona :-)

                                    Nfoxxx - Profil | St 7.4.2010 9:11:14

                                    visage - >> Tady taky něco najdeš: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=625980

                                      NMaxxx - Profil | St 7.4.2010 7:34:47

                                      Výroba domácích pelet http://www.carpkapr.cz/Jak-na-to.html

                                        Ndardajarda - Profil | St 7.4.2010 6:58:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        jarní recept: 2 hrnky kukuřičný šrot, 1 hrnek strouhanky, 1 hrnek hrubé mouky, 2 hrnky mleté řepky olejky, 4 lžíce sušeného mléka, 1 dcl slunečnicového oleje, 4 vejce, ( 1,5 dcl ovocného sirupu nebo 5 lžic medu rozmíchaného ve vařicí vodě ) a lžíce potravinářského barviva.
                                        Pelety dělám dvacítkou stříkačkou.
                                        Pomalu usušit venku na sluníčku a když jsou čerstvé udělat do nich dírky než ztvrdnou! Potom to jde aku vrtačkou s 1,5 mm vrtáčkem. Ve vodě vydrží 4 hodiny než se rozpadnou, nebo 1 minutu zatáhnout v mikrovlnce a potom vydrží i 6 hodin, změnou komponentů jsem vyrobil i 16 hodinové držáky, ale to není potřeba. Ať se daří!

                                          Červené karty: Annavvc