Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

winx - Profil | Ne 17.4.2011 10:27:29

Dufam, ze sa zadavatel nenahneva, ale neskusali ste spravit pelety z method mixu, alebo stick mixu? cim by ste to spojili?

    Trunab - Profil | So 16.4.2011 23:20:39

    Mám albu 22RE a k tomu origoš mlýnek ,na pelety to mám upravené podobně jako Medo 1 jen se třemi otvory.Kdo nevěří tomu tlaku ,tak když jsem dokupoval mlýnek na aukru tak mi přišel ale nebyl uplně kompletní ,což jsem samozřejmně nevěděl začal jsem dělat pelety ale najednou mi začeli lézt z mlýnku pelety s kovovými pilinami, když jsem to vypnul zjistil jsem ,že mi tlakem šnek vydírá tělo mlýnku , vše pak vyřešila silonová podložka.Hutnost pelet závisí na použité směsi ikdyž mlýnek utahne dost vpodstatě každou .Pkud se mi při začátku peletování peletování pelety konzistenčně nezdají vždy si můžu směs upravit a proženu je znova je to chvilička.

      e500 - Profil | So 16.4.2011 23:02:28

      yvana >> Neblbni, abych nemusel přistavovat ještě extra peletárnu na skladování :-)

        yvana - Profil | So 16.4.2011 22:42:24

        e500 >> No tak přepravky mám doma prázdný:-))

          e500 - Profil | So 16.4.2011 22:35:15

          yvana >> Zítra počítám že se vrhnu na burákovou selku (a není to ženská). Mám ještě 3 volný přepravky.

            yvana - Profil | So 16.4.2011 22:04:21

            e500 >> Tohle fakt nemá chybu,tohle už je velkovýroba.Tak znám odkopanou selku,ale nakvašenou ne,jenom nas,,,, ženskou.

              don Ferrari - Profil | So 16.4.2011 20:46:55

              e500 >> jak tak na to koukám, můžeš to dělat ve velkém a prodávat, udělej přijatelnou cenu a jsem první zájemce nebo né? :-)

                coolenzo - Profil | So 16.4.2011 18:53:03

                e500 >> pěkně to máš podchycený :) radost pohledět , jak se to z toho valí :)

                  e500 - Profil | So 16.4.2011 18:47:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnešní várka s pracovním názvem nakvašená selka. Ano, je to z nakvašeného partyklu a voní to báječně. Dneska v rozměru 15.

                    e500 - Profil | So 16.4.2011 13:33:19

                    MifakM >> Ani ne není to totiž vůbec zapotřebí. Jde pouze o to, aby jsi si mohl udělat peletky podle vlastní fantazie, a jak chceš drahé nebo levné. A hlavně se nemusel stresovat s tím kolik toho do vody naházíš. No nic jdu udělat zas nějakou várku, dneska to budou peletky z kvašeného partyklu. Krásně už voní.

                      MifakM - Profil | Pá 15.4.2011 23:14:33

                      e500 >> Neoremyslel jsi nad systemem, ze by jsi vytlacil uz pelety s dirkou ?

                        e500 - Profil | Pá 15.4.2011 23:12:39

                        Tomajo >> Stopro a na chytací si do nich dáš i něco navíc, oproti krmnejm, aby byly kvalitnější.

                          Tomajo - Profil | Pá 15.4.2011 22:54:30

                          e500 >> jasan, takze kdyz se potom dosusi, tak by tak hodku, dve mohly vydrzet nastrazene ne?

                            e500 - Profil | Pá 15.4.2011 22:51:13

                            Tomajo >> Spíš by se dalo říct že se s nimi dá v pohodě manipulovat aby se nerozpadly. Přesypávat, natřásat a nedrolí se. Jsou tuhé ale prsty bys je tlakem rozmáčkl.

                              Tomajo - Profil | Pá 15.4.2011 22:44:55

                              e500 >> takze z mlynku ti uz padaji tvrde pelety, ktere napriklad prstama nerozmacknes?

                                e500 - Profil | Pá 15.4.2011 22:41:13

                                Tomajo >> Ten tlak je tak neskutečnej že bys tomu nevěřil. Ty pelety jsou pořádně tvrdý a ta včerejší várka už šla dneska do vody. Pravda chtělo to asi ještě den nebo dva, ale přišli se nabaštit a chutnalo jim. Z dnešních masovek stříkal ten lososák co jsem do nich dal jakej to byl pres.

                                  Tomajo - Profil | Pá 15.4.2011 22:37:47

                                  e500 >> to je me jasny, ale i tlak kterym se to lisuje na to ma si myslim dost podstatny podil a u toho mlynku asi moc k velkemu tlaku nedojde ne?

                                    MifakM - Profil | Pá 15.4.2011 22:35:23

                                    e500 >>
                                    SAKRA! Ze bych se do toho taky pustil ?
                                    Ja jen nemam zadnou zkusenost s recepturama :-(

                                      e500 - Profil | Pá 15.4.2011 22:33:58

                                      Tomajo >> Dobu rozpadu u pelet ovlivníš komponenty v nich obsaženými a hrubostí směsi.

                                        e500 - Profil | Pá 15.4.2011 22:31:22

                                        MifakM >> Ano jistě a velmi kvalitní mlýnek a hlavně silný jako prase s železným šnekem ne litinovým. Ten jen tak neutrhneš. Já ho bohužel k tomu neměl. Ale zas jsem dostal tenhle co mám. Jinak mlýnky jsou velikostně stejné. Budeš to mít all in one.

                                          Červené karty: Annavvc