Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

NDan.J - Profil | St 30.4.2014 9:52:53

jurasoft >> Jo 10kg beru ale na 120kg si fakt dovolenou brat nebudu:-)

    NPYTLAKS - Profil | St 30.4.2014 8:06:07

    waxmax >> .-))

      Nwaxmax - Profil | St 30.4.2014 8:01:41

      Dan.J >> Na prodej není, ale dá se to určitě sehnat. Občas koukám po inzerátech a tady ty staré laboratorní přístroje tam jsou každou chvílí. Jak se modernizují laboratoře tak se staré věci prodávají. Zkusil bych se zaměřit přímo na laboratorní sušárnu. Nebo jsou i bazary s laboratorní technikou tak to tam zkusit poptat. Na netu se určitě něco najde, kdybych časem na něco narazil napíšu. Ahoj

        Nwaxmax - Profil | St 30.4.2014 7:54:56

        PYTLAKS >> Ahoj přesně tak u nás se tomu tak říká. Nakrájí se jablka na plátky a pak se usuší, příp. hrušky atd. Ahoj

          NDan.J - Profil | Út 29.4.2014 22:46:21

          waxmax >> Nahodou na prodej to asi neni a nebo radu kde neco takoveho za slusnej delnickej peniz sehnat?Jinak,dik moc za info a ochotu.

            NPYTLAKS - Profil | Út 29.4.2014 22:42:23

            waxmax >> kroužele jsou jabka?

              Nwaxmax - Profil | Út 29.4.2014 22:24:32

              Dan.J >> Dělám v potravinářském průmyslu a modernizovala se u nás laboratoř tak jsem si to vzal, jinak by šla do šrotu no a regulátor jsem koupil za 200 kč na aukru, časovač jsem měl doma a ventilátory jsem vyndal z PC takže bych řekl že do 500 kč jsem se vešel. Práci do toho nemůžu počítat, když něco takového dělám tak mě to baví a když to funguje je to k nezaplacení. Suším v tom i boilie, kroužele, houby no prostě všechno, snad jen boty tam ještě nebyly :-D ahoj

                NDan.J - Profil | Út 29.4.2014 21:06:15

                waxmax >> Ta super susicka+uprava:-)

                  Nwaxmax - Profil | Út 29.4.2014 20:15:24

                  Dan.J >> teď nevím co na kolik přišlo?

                    NDan.J - Profil | Út 29.4.2014 16:59:38

                    waxmax >> No koukam taky hracicka:-) Na co te to prislo:-)

                      Nwaxmax - Profil | Út 29.4.2014 16:55:28

                      Dan.J >> Ahoj tak to nejsem, jsem z Třebíče. Je to starý laboratorní termostat, akorát jsem ho trochu modernizoval a vylepšil k obrazu svému. Je to dvouplášťové, uvnitř je voda která se vlastně nahřívá a drží to teplotu. Přidal jsem tam větráčky a časovač abych si mohl nastavit jak dlouho to má sušit. Celkem šikovná věcička, když je venku škaredě suším v tom, jinak na zahradě. Ahoj

                        NDan.J - Profil | Út 29.4.2014 16:21:39

                        waxmax >> Takova paradni susicka,nejsi od Ceskych.Budejovic?:-)

                          Nwaxmax - Profil | Út 29.4.2014 12:04:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ahoj dobrá věc se podařila :-) tak už tlačím pelety. Dodělal jsem do těla mlýnku drážky, zaleštil jsem otvory pro vytlačování v matrici a už to funguje. Ještě asi zkusím udělat vyhřívanou matrici aby byly pelety lehce nasušené hned po vytlačení. No a ještě musím udělat větší násypku ale to už je brnkačka :-) Ahoj PS: na posledním obrázku už suším

                            Nwaxmax - Profil | Pá 25.4.2014 9:34:22

                            jurasoft >> Je to ale měsíc jsem jeden na stlačený vzduch prodával. Tlumič není potřeba v podstatě stačí zavařit trubku divnitř udělat píst z jedné strany dát těsto a z druhé tlačit kompresorkem. Navíc píst má průměr trubky takže má dostatečnou sílu i když je směs tužší. Pokud je píst malý průměr nemusí to utáhnout. Ahoj

                              Nwaxmax - Profil | St 23.4.2014 20:46:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              jurasoft >> Ahoj Myslíš toto? To už mám hotové :-) problém je se stříháním ale to by se dalo taky fotobuńkou vyřešit. Používám to na boilie hady. Teť už mě jen čeká válcový rollbal a potom na závěr hnětač na těsto. Něco už v hlavě pro realizaci je ale brzdí mě prostředky- bohužel ty finanční :-( ale na všechno dojde :-) Ahoj

                                Nwaxmax - Profil | Út 22.4.2014 20:54:49

                                voz >> Zdravím na to jsem se už taky zaměřil. Ale na 7. stránce tady v diskusi má Diki podobný doma dělaný mlýnek a podle fotek tam drážky nemá. A tlačit mu to jde krdyž koukám na ty fotky. Psal jsem mu ale zatím mi neodepsal tak uvidím. Díky za názor Mirek

                                  Nvoz - Profil | Út 22.4.2014 20:30:21

                                  waxmax >> Masomlejn má uvnitř podélné drážky aby se hmota netočila se šnekem...

                                    Nwaxmax - Profil | Út 22.4.2014 19:40:31

                                    Milan 66 >> Ahoj dá se říct že ano, koukal jsem na obrázky, fotky atd. každý má něco jiného. Prostě to chce vývoj, výzkum a určitě se někam dohrabu. Diky za pochvalu :-) potěší :-) Mirek

                                      NMilan 66 - Profil | Út 22.4.2014 19:17:23

                                      waxmax >> ahoj, klobouk dolu jdes do toho vedecky. Pouzit stoupani z masoveho mlynku??

                                      At se dari!!
                                      Moc se mi tva prace libi! Drzim palce.

                                        Nwaxmax - Profil | Út 22.4.2014 19:08:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zdravím všechny peleťáky. Prosím vás měl bych takový dotaz. Pustil jsem se do výroby peletovacího šnekového lisu a pořád to není ono. Proto bych měl dotaz zda by někdo neporadil na co se zaměřit a co případně předělat, ať nemusím vymýšlet vymyšlené. Dá to dost práce a abych se třeba nevydal špatnou cestou a potom se nemusel vracet. Už jsem musel předělat šnek, měl jsem malé stoupání. Tak jsem ho udělal se stoupáním na začátku 48mm uprostřed 40mm a u konce(poslední závit) 20mm. Většinou se mi směs zastaví cca v 3/4 matrice a dál nejde. Co mě napadá tak zkusit poslední závit předělat také na stoupání 40 mm, nebo přes freq. měnič přidat otáčky( mam cca 30/min), nebo zakrátit matrici, případně leštěné díry přes matrici, nebo používám špatnou směs která se příliš lepí a zalepuje lis? Pokud by se někdo našel kdo s tím má nějakou zkušenost prosím ozvěte se, už bych nejraději lisoval jenže se jaksi nedaří. Posílám pár fotek třeba někdo objeví co mám vylepšit. Díky moc Mirek

                                          Červené karty: Annavvc