Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

yvana - Profil | St 26.3.2014 17:04:12

TWIN 69 >> Pelety se lisujou,tím ani nevaří,ale dají se vytunit:-))

    Fanax - Profil | St 26.3.2014 16:42:56

    TWIN 69 >> Néjen to kolego,ale i vejce tam nepatří.

      TWIN 69 - Profil | St 26.3.2014 16:17:50

      Vážení kolegové,někteří z Vás zřejmě nepochopili,že pelety se nevaří.

        mikos12 - Profil | St 26.3.2014 8:41:56

        Maajaa >> nesmíš je ale nechat v uzavřené nádobě,začaly by se ty játra kazit.

          Tomajo - Profil | St 26.3.2014 8:32:45

          Maajaa >> tekute jatra tam urcite zadnou neplechu udelat nemuzou

            Maajaa - Profil | Út 25.3.2014 20:21:32

            používate někdo do pelet tekuta jatra .nedělají v nich nejakou neplechu?

              Kozíbradka - Profil | Út 25.3.2014 18:19:46

              Maajaa >> tak to máme skoro stejné složení pojiva,dávám 3 vajíčka, melasu,vodu a mix repkoveho a konopného oleje

                Maajaa - Profil | Út 25.3.2014 15:05:27

                Kozíbradka >> Díky.kolik davaš vajec na kilo? já dávam 4+melasu a nějaký lososak.

                  don Ferrari - Profil | Út 25.3.2014 15:02:27

                  Maajaa >> není,

                    Kozíbradka - Profil | Út 25.3.2014 15:00:51

                    Maajaa >> Těžko odhadnout, záleží jaké tam dáš pojivo. Bez vaření nám vydrží peleta cca 3-4 hod, po povaření asi jednou tolik. Ale fakt je to hrubý odhad,protože skoro vždy dáváme na peletu ještě pastu ze stejného materíálu pro zatraktivnění a ta to prodlužuje.

                      Maajaa - Profil | Út 25.3.2014 14:42:39

                      Kozíbradka >> mužeš odhadnout o kolik se proudložila doba rozpadu?

                        Maajaa - Profil | Út 25.3.2014 14:38:33

                        don Ferrari >> neni to moc? boile vařím cca 2minuty aje to tak akorat ale vařim ho ve vodě

                          don Ferrari - Profil | Út 25.3.2014 12:35:58

                          Maajaa >> nech je 2-3 dny sušit, oschnou a pak je dej na 1,5 minuty na páru,

                            Kozíbradka - Profil | Út 25.3.2014 12:21:01

                            Maajaa >> Jednou jsme to zkoušeli. Vařili jsme jenom krátce. Při vaření vzniká odrol z pelet, který se usazuje na dně friťáku a má snahu se připalovat. Musíš častěji měnit vodu. Jinak délka rozpadu se prodloužila. Po vyschnutí jsme nepozorovali žádný extra velký úbytek vůně (smradu). Jako úprava chytacích pelet dobrá věc.

                              PYTLAKS - Profil | Út 25.3.2014 11:57:50

                              Maajaa >> to už pak máš bojlí a ne pelety:-))

                                Maajaa - Profil | Út 25.3.2014 11:33:24

                                ahoj zkoušel někdo ty pelety na par vteřin povařit jak to tu někdo radil. pry pak dýl vydrží ,chci udělat par tvrdších chytaček.

                                  visage - Profil | Čt 16.1.2014 18:49:44

                                  honzulaw >> skus napisať adminovi , neviem ti inak poradiť

                                    honzulaw - Profil | Čt 16.1.2014 18:09:35

                                    Bohuzel mi sem nejdou dat fotky..

                                      honzulaw - Profil | Čt 16.1.2014 16:58:45

                                      Dnesni nuda jen 2 kg na test

                                        Dan.J - Profil | Po 24.6.2013 20:57:46

                                        Bubo.b >> Takhle to tam je napsáno,zejtra jedu na tejden na ryby a pak mám přislíben jeden s převodovkou.Znovu sem tedy dám hodnoty k posouzení:-) Zatím dík za ochotu.Dan

                                          Červené karty: Annavvc