Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

Bubo.b - Profil | Po 24.6.2013 11:50:51

Dan.J >> Tak rozhodně 0,37kW je málo, tuším, že se ti bude zastavovat a pokud nepoužiješ rverzní vypínač, budeš pořád rozdělávat šajbu a čistit. Ale zase to nesmíš přehnat, jinak přetrhneš šnek v mlýnku. viděl bych to na motor 1,0-1,5 kW a s reverzem. a ten převodový poměr co uvádíš je nějaký divný, když máš otáčky na motoru 1390 a výstup na převodovce 35.

    Dan.J - Profil | Pá 14.6.2013 15:32:17

    Zdarec chlapi,potřebuju poradit ohledně motoru s převodovkou na mlýnek č-32.Dával jsem sem fotky s mým mlýnkem,bohužel sem přišel na to že ten motor to neutáhne a tak mi nezbývá nic jiného než sehnat jiný a to s převodovkou.Na netu jsem našel jeden ale nemám tušení zda nedopadne stejně,nerad bych kupoval znovu něco co mi bude opět k ničemu.Mimochodem,pokud by někdo měl na prodej motor s převodovkou a to vhodný k tomuto mlýnku na výrobu pelet za slušnou cenu,určitě se dohodnem.
    Tady jsou parametry toho motoru s převodovkou co jsem našel na netu,rád bych tam dal něco co by bylo pro jistotu raději o dost předimenzované.

    Třífárový asynchronní motor se šnekovou převodovkou.
    Typ Seipee TKE QS FC 71 M4B-40 230/400v 1.390 ot/min 0,37kW
    Převodovka-Typ Motovario:NMRV 050
    Převodový poměr 1,40
    Otáčky na výstupní hřídeli-35 ot/min

      jojino - Profil | St 12.6.2013 13:43:36

      wena >> pouzivam ho tiez a celkom slusne a rychlo to s nimi ide.J

        wena - Profil | St 12.6.2013 9:40:45

        co to tam má za stroječky?

          Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 13:41:22

          jurasoft >> No pěkně :o))) a kdy chodíš na ryby? Já jsem kitařinu a následně RC letadla už dávno pověsil na hřebík. Motorka šla pryč loni. Prostě na nic už nebyl čas. Stačí, že se ještě motám kolem fotbalu. No a když jen vidím, kolik toho mám v garáži a po skříních,aby se mi do toho nedaly myši, tak teda potěš panelákový byt ve 4 lidech :o))) a k tomu 800l vody. Ještě že to nevědí sousedi, hlavně ty pod tebou :o)

            jojino - Profil | Čt 18.4.2013 12:29:35

            Bubo.b >> No ja ho nevychvalujem,je to ta slabsia verzia-ale zato poctiva ceska vyroba, na moje pouzitie staci, ak to niekto potrebuje na makanie niekolko desiatk kil denne,tak potom musi pocitat zo silnejsim motorom a hlavne kvlitnou prev.- samozrejme 32-ku mlynek, pripadne snek v;astnej vyroby. Kazdy podla seba a hlavne na co ma,, za malo penez malo muziky,, :-)

              Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 12:17:42

              jojino >> já jen říkal, že bych se ho bál, nic víc. protože ho opravdu utrhneš holou rukou. Pokud delas konzistenci testa jako na bolie, ze to opravdu tlaci jen hada a "nelisuje" pak chápu. A ten motor vypadá jako z ROMO, ale neříkám, že je špatnej, spíš naopak, dodnes nám v garáži běhá na praní střev na zabijačku :o)))

                jojino - Profil | Čt 18.4.2013 11:54:44

                Bubo.b >> No kuchynskej robot som skusal-2000W a podelal se za 1hodku prace,zadymil a bolo po nem, To ze je tam motor z ROMO pracky nevim,ale pokial ma dobru wataz a dobre sprevodovane tak to musi klapat,taky mam na michacke na beton motor 750W ale supr prevodovku, Ten mlynek 12-ka , no ked sa pozres nize na prispevky tak tam mam foto mojho mlynku a taky je 12-ka, v pohode tlacim pelety a klobasy na boilis, jedna varka cca.10kg-mezi tim 2 cigaretky :) zatial funguje pre moju spotrebu,

                  Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 11:18:20

                  karloson >> karloson® - 18.4.2013 10:44:06 >> nezkoušel.už jen na doporučení tady z mrku. vem si jen domaci mixery, jak se za chvilku hreji. ty motorky na to nejsou stavene. upeces ho za par minut. a prevodovky, ty jsou prevazne plastove. no a pokud PROFI,tak uz zase bude za xxx tisíc.

                    karloson® - Profil | Čt 18.4.2013 10:44:06

                    Bubo.b >> No a kuchyňskej elektrickej mlýnek na maso v ceně 2 tisic, to je slabý? Nezkoušel si to?

                      Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 10:43:00

                      jojino >> ještě musí upravit šnek, respektive nechat udělat novou hřídel pro nůž, pak vlastní šajby na různé průmery pelet a samotný okrajovací nůž. a ve finále zjistí, že přetrhl šnek u prvního kg směsi :o))) mám strach i u té 22-ky,naštěstí se mi dříve přibržďuje motor. Jak říkám,koupit a předělat na 32, pokud ho již má. Ten motor vypadá ze staré ROMO pračky.

                        Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 10:40:01

                        jurasoft >> toto je jen užší řešení a pozor, jak jsem psal, je to jen 12-ka mlýnek na klobásy a párky. Pokud už máš 32 doma,šlo by to upravit. no 3000 a pošta k tomu, zvaž to. Ale zase můžeš z fleku dělat klobásy a udit na balkoně :o)))

                          Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 10:37:09

                          jojino >> OK, dobré. Jenže pozor. jen 12-ka mlýnek. ten uloupneš rukou. On to má na klobásy a párky.

                            Bubo.b - Profil | Čt 18.4.2013 10:34:32

                            jurasoft >> ono to už moc menší udělat nejde :o)) je to 22 mlýnek(32 mám v záloze, kdyby tohle prasklo, ale je to hodně starý , poctivý, tak uvidím). S 32 to bude ještě horší,co se místa týče. Ono se to zdá velké tou násypkou, ale věř mi, že pokud ji tam(nějakou)mít nebudeš, tak se z toho zblázníš - bordel,vše na zemi. A jestli doma v kuchyni máte jídelní stůl,tak tam toto v pohodě dáš,velikost běžného kuchyňského válu.

                              karloson® - Profil | Čt 18.4.2013 8:54:23

                              jurasoft >> Někde tady na mrku jsem četl, nebo myslím bylo i foto, že to vyřešil převodovkou ze staré ruční vrtačky kolovrátku připojenej k elektrické vrtačce. No ale stejně až to vyřešíš tak zas budeš přemýšlet nad nějakým hnětačem těsta :-)

                                jojino - Profil | Čt 18.4.2013 8:23:18

                                jurasoft >> mas tam tel.cislo alebo pisni mu na maila,snad to bude k mani, podle meho je to super cena a hotova montaz,len valit pelety.

                                  jojino - Profil | Čt 18.4.2013 8:17:45

                                  jurasoft >> ahoj, a co tak sa pozriet na tento link, myslim ze dobra volba, http://dom.bazos.sk/inzerat/23050622/Predam-mlyniec​-s-elektromotorom.php

                                    Bubo.b - Profil | St 17.4.2013 12:00:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    jurasoft >> http://www.youtube.com/watch?v=-E63SUjvq3c&feature=​youtu.be
                                    tady by to mělo být snad nějak vidět

                                      Červené karty: Annavvc