Domáce pelety!

Mohol by som poprosiť o Vami vyskúšané receptúry na domáce pelety?
Autor diskuse: visage - Profil , 6.4.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

aké príchute by ste oporučili ???

A) a) ryba28%

B) b) jahoda8%

C) c) perník5%

D) d) cesnak11%

E) e) vanilka3%

F) f) kokos3%

G) g) iné ...44%

Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.

NBubo.b - Profil | St 17.4.2013 11:12:48

jurasoft >> Nemůžeš ale porovnávat tlaky v mlýnku,které jsou takové, že je pomalu rukou nedokážeš utáhnout a otáčení rožně. Jedna věc je vytláčet hada pro výrobu koulí a nebo pořádně utahovat pelety. A věř mi, že až se ti povede strojek vychytat, tak to nebude o pár namícháních. Kor když směsi trošku vychytáš a budou úspěšné. Nehledě na to, že nákup surovin po 1 kg nemá význam, takže zase jsme u toho, že budeš nakupovat velká balení, aby se to vyplatilo.Vychytáš tu správnou konzistenci aby jsi nepřetrhl šnek a při tom to bylo utažené,zbytek holt dosušíš, protože to prostě neutáhneš tak jako kluci s těma super mašinama tady.Nicméně ti mohu říci, že není problém s 22 mlýnkem udělat nějakých 10 kg za hodinu a to u toho dám 3 cigára :o)) zjistíš, že déle ti bude trvat navážit,připravit tekutou a pak promíchat. přikládám mašinku z víkendu, jen taková rychlovka na odzkoušení nože a šajby,opět to chce malé doladění,ale funkční to bude. Asi přidám druhý nůž na kratší pelety. Pravá díra je stružená kónusovým výstružníkem a vidíš o co lépe z ní had jede.Ta levá je pouze vrtaná na 14mm a má uvnitř náběh,takže to chce kónus delší.Zase nechci dělat další díru,aby byla peleta dostatečně "utažená". no a takto budeš muset také tunit, než to řádně vychytáš. Zatím nechci stříkat povrchovku,dokud není jasné,že se nebude něco upravovat. Tak držím palce a ať se daří.

    NBubo.b - Profil | St 17.4.2013 11:08:55

    jurasoft >> Nemůžeš ale porovnávat tlaky v mlýnku,které jsou takové, že je pomalu rukou nedokážeš utáhnout a otáčení rožně. Jedna věc je vytláčet hada pro výrobu koulí a nebo pořádně utahovat pelety. A věř mi, že až se ti povede strojek vychytat, tak to nebude o pár namícháních. Kor když směsy trošku vychytáš a budou úspěšné. Nehledě na to, že nákup surovin po kg nemá význam, takže zase jsme u toho, že budeš nakupovat velká balení, aby se to vyplatilo.Vychytáš tu správnou konzistenci aby jsi nepřetrhl šnek a při tom to bylo utažené,zbytek holt dosušíš, protože to prostě nutáhneš tak jako kluci s těma super mašinama tady.Nicméně ti mohu říci, že není problém s 22 mlýnkem udělat nějakých 10 kg za hodinu a to u toho dám 3 cigára :o)) zjistíš, že déle ti bude trvat navážit,připravit tekutou a pak promíchat. přikládám mašinku z víkendu, jen taková rychlovka na odzkoušení nože a šajby,opět to chce malé doladění,ale funkční to bude. Asi přidám druhý nůž na kratší pelety. Pravá díra je stružená konusovým výstružníkem a vidíš o co lépe z ní had jede.Ta levá je pouze vrtaná na 14mm a má uvnitř náběh,takže to chce konus delší.Zase nechci dělat další díru,aby byla peleta dostatečně "utažená". no a takto budeš muset také tunit, než to řádně vychytáš. Zatím nechci stříkat povrchovku,dokud není jasné,že se nebude něco upravovat. Tak držím palce a ať se daří.

      NBubo.b - Profil | Út 16.4.2013 13:03:42

      jurasoft >> Tak ze štítku toho já moc nevyčtu, nejsem zase tak kovanej v motorech. IP 44- to je krytí proti vniknutí mechanických částic nad 1mm a proti stříkající vodě-ok.otáčky taky ok. No a tak jsem trochu zagooglil:http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=22979.0​ výsledek si přečti sám. Je to motor z větráku. Tudíž by měl vydržet běžet dlouho s mírnou zátěží. Otázka je za kolik ho máš. S převodovkou by si měl poradit. Co nevím je, jak se bude chladit, když nebude mít vrtuli větráku :o)

        NBubo.b - Profil | So 13.4.2013 9:48:49

        jurasoft >> jde o to,aby ti to utahl a nebo se nezapekl po peti minutach.Nevím co to je za motor.ideální je takové,který má vestavěné chlazeni a byl postaven na dlouhodobou zátěž.což není žádný kuchyňský nebo prackovy.pokud tam takový nějaký dáš,tak Te bude porad otravovat tepelka,pokud ji ten motor bude mit.raději vice po hledej.nez něco postavis a pak budes naštvaný.

          Njojino - Profil | Út 9.4.2013 12:35:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          jurasoft >> Tak konkretne je to pod volantom vo vozidle, je to sucast volantovej tyce, na vrchu je volant, pod nim spinacia skrinka, a spodek sa sroubuje k riadeniu, ked odmontujes kryt pod volanrom ,tak to zbadas , je to sucast riadenia. Tak ako to mam na foto, len som skratil hriadel. (sorry za kresbu)

            Njojino - Profil | Po 8.4.2013 19:07:50

            jurasoft >> kamos, zdroj na pc. nie je vhodny, ma cca.19V--3,4A,,, ale pri zatazi sa zacal prehrievat a nevladal, pokleslo napatie a samozrejme aj prud, Ak mozem poradit,tak lepsiu autonabijacku, nie ( bau-bau ). Pri prvom zabere berie cca 4A ale potom to klesa, na zdroj som napojil ventilator z pc,pre lepsie chladenie trafa. tuto prevodovku s motorom mam aj na miesacke cesta.

              Njojino - Profil | Po 8.4.2013 16:52:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              jurasoft >> neviem ci Ti pomoze motor z pracky,ma vysoke otacky,preto ja cez remenicu sprevodovany,ale nema silu,na roztocenie bubna ma rozbehovy kondenzator a potom uz ide v otackach na zotrvacnost. ta prevodovka ktoru ma vrtacka ,tak dostane na zaciatku zabrat a ozubenie sa zosrotuje, je to blato material,,, Skus tam u vas pozret autovraky, ja mam prevodovku z riadenia renault, je to ta sama co ma peugeot 206,spolu s el .motorcekom na 12V -DC, k tomu som spravil zdroj-na vystupe ma 14,5V. je to kvalita a nezastavi ho ziadne cesto,pretlaci v pohode.

                NDiki - Profil | Po 8.4.2013 15:28:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                jurasoft >> moje převodovka je z mechanismu na vytahování vrat v hale.

                  NBubo.b - Profil | Po 8.4.2013 15:19:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  jurasoft >> Já jsem sehnal motor z dopravníčku s převodovku na 40 ot/min,není to tedy moc vidět,ale funguje to.

                    NDiki - Profil | Po 8.4.2013 15:06:24

                    jurasoft >> Taky jsem to tak měl ze začátku, motor z pračky velkou řemenici co tam byla jsem nechal a motor. Po 10kg směsi jsem zjistil, že to občas proklouzlo když si nasypal více směsi a ucpávalo se to. A v hlavě se mi rodil plán, jak to změnit. Výsledek si viděl. Možná ještě řetězový převod by byl dostačující, ale myslím si, že přímá převodovka z hřídele na hřídel je nejlepší. Ale taky se můžu mýlit a někdo bude argumentovat jinak.

                      NDiki - Profil | Po 8.4.2013 14:52:12

                      jurasoft >> jestli ti můžu doporučit, tak pořádnou převodovku, vybodni se na nějaké náhražky a udělej to pořádně. Připravíš si 40kg směsi na pelety a ten tvůj rádoby výrobek se ti rozpadne a potom to budeš šudlat ručně? Opravdu, dej si s tím práci a hledej převodovku, je to bezpečnější a pohodlnější. Měj se.

                        Ne500 - Profil | Pá 5.4.2013 10:15:17

                        jurasoft - Já to melu na tom prumyslovym strojku na kafe. Dříve to bylo v každý samošce. Mele to i kukuřici a granule. Řepku to umele uplně nádherně. Myslim, že je to značka OZAP. Já to koupil asi za pětikilko, ale je to na 380

                          Nkarloson® - Profil | Pá 5.4.2013 5:20:42

                          Maxi Sob >> no jo, myslím přes 4mm

                            NPYTLAKS - Profil | Čt 4.4.2013 22:59:21

                            Maxi Sob >> já to tak normálně dělám

                              NMaxi Sob - Profil | Čt 4.4.2013 22:20:31

                              karloson >> karloson® - 4.4.2013 20:30:07 >> To to máš tlačený přes jakou šajbu?

                                Nkarloson® - Profil | Čt 4.4.2013 20:30:07

                                PYTLAKS >> don ferrari to trefil, je to nabústrované a vymáchám to až je to suchý v tom co dům dá, spíše kuchyně, no a pak to znovu usuším a hotovo. Na rychlý chytání super

                                  Ndon Ferrari - Profil | Čt 4.4.2013 20:17:57

                                  PYTLAKS >> to bude nabústrované :-D

                                    NPYTLAKS - Profil | Čt 4.4.2013 19:57:45

                                    karloson >> karloson® - 4.4.2013 19:10:53 >> to barvíš záměrně?nebo je to přírodní barva

                                      Nkarloson® - Profil | Čt 4.4.2013 19:10:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      jurasoft >> Tady jedna finální verze kukuřičných pelet do PVA. Zamotalo se tam pár kuliček boilí

                                        NDiki - Profil | Čt 4.4.2013 16:48:32

                                        jurasoft >> normálně masový, taky na něm melu kuku, játru a na sucho třeba řepku, nebo konopí, lněné semeno. A s 32 to půjde lehce. Akorát co nejjemnější šajbu a můžeš to pomlít i dvakrát.

                                          Červené karty: Annavvc