Těrlická přehrada - aktuálně !!!!

Co se a kde aktuálně chytá. Kde jste byli na rybách , co se chytlo - foto. A taky aktuální info o akcích na této vodě.

NKreja - Profil | Ne 4.10.2020 16:31:09

pořád koukám na povodí na stav Těrla a už nám moc místa nezbývá..

    NTomčaaa - Profil | Út 15.9.2020 10:53:08

    Chtěl bych se zeptat, co je v Těrlické přehradě za sajrait, že tam plave pěna a u hráze to hraje všemi olejovými barvami.

      NKreja - Profil | Po 14.9.2020 18:48:53

      pořád mám v kufru nějaký ten suchý rohlík a na Seči mi málem vypadli oči z důlků

        NPlumLuke - Profil | Út 8.9.2020 21:16:46

        Zdar. Někdo číslo na člena RS Marcela /Maco? Do sz pokud možno. Díky

          NKreja - Profil | So 1.8.2020 11:52:55

          Letošní územní konference

          ... Poté byl delegátům předložen návrh
          BPVRP na rok 2021. Po delší diskuzi a
          předložení pozměňovacího návrhu z MO
          Tovačov v otázce míry nástražní rybky bylo
          delegáty schváleno toto znění úprav
          BPVRP na rok 2021 (upozorňujeme, že u
          bodu 5. bude znění o podpoře
          hendikepovaných rybářů konzultováno s
          právníkem, aby text vyhovoval platné
          legislativě) :
          1. Každá jedna přisvojená zde uvedená ryba (amur, lín, parma), musí být zapsána neprodleně po přisvojení.
          2. Při lovu na nástražní rybku (nebo její část) o délce do 15 cm se smí použít jen jeden jednoháček.
          3. Minimální lovná míra se zvyšuje u štiky obecné na 60 cm a candáta obecného na 50 cm.
          4. U revírů, ve kterých je zmíněn „režim chyť a pusť“ musí být všechny ryby neprodleně a s maximální šetrností
          vráceny zpět do revíru, ve kterém byly uloveny.
          5. U revírů s ikonou rybáře na invalidním vozíku se jedná o revír s místy vhodnými pro handicapované rybáře,
          které jsou vyznačené tabulemi. Tato místa jsou přednostně určena pro držitele průkazu ZTP-P. Lovící na tomto
          místě „bez průkazu“ je povinen toto omezení respektovat a místo lovícímu „s průkazem“ na požádání
          neprodleně uvolnit.
          6. Při lovu na umělou mušku a muškařením na revírech mimopstruhových v době od 1. ledna do 15. června:
          • je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského
          navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s
          nástrahami v maximální velikosti 3 cm;
          • je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy a používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně
          tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno
          vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka
          nebo gumička;
          • je dovoleno používat pouze jednoháčky.

          Aktuálně z jednání výboru územního svazu
          ze dne 18. 6. 2020
          6. Změnu BPVRP na revíru 473 044 Lučina 3, pro letošní rok místní úpravou, od r. 2021 posunem horní hranice MP
          7. Návrh hospodáře o zavedení hájení dravců na revírech po znovunapuštění – opravy, úpravy, otravy.

          Zajímavý je bod 1. protože ušlechtilé ryby se zapisují hned navíc tam nejsou vyjmenovány štika,sumec,candát no do konce roku daleko necháme se překvapit

            NHarryMurago - Profil | Pá 10.7.2020 1:18:32

            Flacarp máte a jste spokojeni za mne super .....!!!!!!

              NKreja - Profil | Po 22.6.2020 18:57:52

              Fario >> vyšel nový informátor tak jsem hned do Ostravy poslal diskusní příspěvek (je to trochu laicky ale ten "bojovnější" na povodí jsem nechtíc smazal) --
              ... Dobrý den reaguji na příspvěk v informátoru že jste získali dotace v hodnotě přibližně 3,5
              miliónů korun, které lze použít pro zarybnění našich revírů nad zarybňovací plán.
              Doufám že něco z toho použijete na Těrlickou přehradu kde jde voda přes přepad už druhý den.Nejvíc mě mrzí ztráty na bílé rybě protože ta chybí nejvíc.
              A hlavně mě štve že to bylo úplně zbytečné protože povodí mělo času dost na snížení stavu hladiny.

                NFario - Profil | Po 22.6.2020 8:24:29

                Dnes ráno jsem se byl u přepadu podívat. Sem tam nějaká ryba spadne a kdo ví kolik ryb zdrhne spodní výpustí , když odpouští 17m³. Voda jde 18 cm přes přepad a klesá to asi 1cm za 2 hod. Přítok ze Stonávky je necelých 10m³ . Tak doufejme , že to rychle opadne.

                  NVena59 - Profil | Po 22.6.2020 6:51:24

                  letošní potěr a kapři ,jak se začlo stmivat uhoři

                    NRada. - Profil | Ne 21.6.2020 20:11:54

                    Vena59 >> takhle padá jenom bílá ryba nebo všechno?

                      NPlumLuke - Profil | Ne 21.6.2020 15:16:32

                      U přepadu jde vidět hodně ryb, snad to co nejdřív opadne. Jinak splav v Třanovicích, přítok atd.

                        Nmbu - Profil | Ne 21.6.2020 15:02:34

                        Kolega byl před chvílí a jak už jste tu psali, teče to přes přepad.

                          NKreja - Profil | Ne 21.6.2020 10:57:20

                          Vena59 >> dík za info to zase bude katastrofa

                            NVena59 - Profil | Ne 21.6.2020 10:52:34

                            máš pravdu,jde to vrchem,padají kapři i okolo 60,a to je teprve začátek ,strašně rychle to vyletělo nahoru,v trávě stojí metrovi amuři i takoví kapři,a co se teprve bude dít v noci

                              NKreja - Profil | Ne 21.6.2020 9:21:20

                              Vena59 >> podle tabulek povodí Těrlická jde už 10cm přes přepad.. a Žerkám chybí 4 cm

                                NVena59 - Profil | Ne 21.6.2020 8:21:14

                                povodí jsou nějaké ryby ukradené,miliony potěru jsou okolo břehu, i kapry je už vidět,všechno spláchnou,na přelív chybi 30cm

                                  NKreja - Profil | Ne 21.6.2020 7:55:10

                                  kkkarlos >> mohli upouštět už týden dopředu když na meteo ukazovali že tu bude pršet v jednom kuse

                                    Nkkkarlos - Profil | Ne 21.6.2020 7:38:14

                                    Kreja >> přesně taky na to teď koukám, nechápu proč zastavili včera v poledne upouštění ...

                                      NKreja - Profil | Ne 21.6.2020 7:31:51

                                      Tak už máme vodu na Těrle povrch a začneme zarybňovat Polsko.Jestli ae jim podaří vytopit Albrechtice tak by měli povodí zažalovat protože na odpouštění měli času dost.Už slyším ředitele jak se vymlouvá že to drželi vysoko kvůli suchu.A že v zimě točili elektrárnu když na horách nebyl sníh ani nevzpomene.

                                        Nkkkarlos - Profil | Pá 19.6.2020 0:00:29

                                        Kreja >> to jo, ale příroda už je tak pomatená, že stejně neví kdy je ten podzim ...

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, valach45, ovelord, toth