Kdo z vás je tady řezník?

Moc to sem nepatří,ale řeší se tady často jiný blbosti.Asi založíme club Řezníků a uzenářů.Tak kdo z vás je,byl,nebo hodlá se stát řezníkem? (mám na mysli zaměstnání) nevhodné okamžitě mažu !!!
Autor diskuse: exori - Profil , 7.2.2010 všeobecné - domací dílna

Np.lorenc - Profil | Po 8.12.2014 12:45:59

Foto ilustrační :-( ale 🕒 dělají tik tak..... 20tého ňam..;-)

    Nchlup - Profil | Ne 7.12.2014 18:16:42

    exori >> neprovařuj tady receptury holomku -:) a radši si přijed pro ten bufík -:)))

      NCalex - Profil | Ne 7.12.2014 17:45:09

      exori >> Supr. Dík.

        Nexori - Profil | Ne 7.12.2014 17:11:40

        Calex >> Receptur mám mrtě jen je musím najít a vybrat tu neschudnejsi. Dám ted jsem mimo domov. Jak se vrátím tak pošlu.

          NCalex - Profil | So 6.12.2014 16:05:56

          exori >> Zdar, to je jasný, když je to dobrý. Nemáš někde recepturu na Liberecký párky ještě před 89ým?? Kdyžtak by se to dalo přepočítat na menší množství. Nemůžu to nikde najít. Někdy v 97ým nám je dělal Pecina (pokud se nemýlím) a to už bylo kilo za 136Kč.

            Nexori - Profil | So 6.12.2014 15:10:14

            Calex >> Ve velkým je to jina. Proto dělám doma po staru. A nešidím se :-))) sice pod dvacet kg dávky nejdu,ale mám moc hladovějících sousedů.

              NPYTLAKS - Profil | Pá 5.12.2014 17:09:18

              Calex >>to plecko nemusíš valit tak na jemno.-)

                NCalex - Profil | Pá 5.12.2014 17:06:20

                Buffalo1969 >> zdar, to musí bejt doma...měl sem takovou starou vobouchanou a nakonec mi ji někdo nevrátil. Na klobásy mám nástavec na 10ku mašinu. Dnes jsem splašil dva velký hrnce na maso po 2kilech v bazaru. Jinak velký kastróly, to je teda palba.

                  NCalex - Profil | Pá 5.12.2014 17:02:41

                  PYTLAKS >> až toho budu dělat víc, tak to bude z v. plecka, trochu laloku....

                    NBuffalo1969 - Profil | Pá 5.12.2014 16:48:16

                    Calex >> Zdarec, tak na tvůj popud jsem si koupil tu stejnou nabíječku....tož dá se..:-)

                      NPYTLAKS - Profil | Pá 5.12.2014 16:34:37

                      Calex >> parádní,když to děláš pro sebe,tak proč to šidit?:-))zdar

                        NCalex - Profil | Pá 5.12.2014 16:18:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        PYTLAKS >> zdar, telecí hrudí, trocha housky......nesrovnatelný s kupovanou. Cena je ale taky nesrovnatelná. Dalo by se to trochu ,,nastavit,, ale proč.

                          NCalex - Profil | Čt 4.12.2014 18:22:37

                          exori >> no tak to je jiná.....to seš profík. Ve velkovýrobě to asi funguje jinak,co?....Já měl známýho rybáře z masokombinátu v Poličce a co mi vyprávěl, tak to byla těžká chemie.

                            Nexori - Profil | Čt 4.12.2014 18:13:54

                            Calex >> Dělám dvacet let michace a tohle jsem zkusil poprvé v loni. Pomalu zaudit. Stačí pul hodinka na 70-80 stupňů.

                              NCalex - Profil | Čt 4.12.2014 18:01:44

                              exori >> Zdar, to jako fakt? Dělám různý bejkárny ale tohle mně ještě nenapadlo.

                                NCalex - Profil | Čt 4.12.2014 17:59:03

                                PYTLAKS >> no vidíš a máš to od mistra, je to tak......hele to je snad nejjednodušší co znám. Hodně se to žere vokolo Mnichova ale voni to snad vařej ve vodě a s hořčicí.
                                Takže pokud chceš dobrou moji, tak baj voko 3díly telecí (může bejt plecko, kejta vepř), 2 díly lalok z čuněte,1díl hovězí (to se asi nebude líbit). Buchtu upečenou doma min. den dopředu, aby se drobila . Namočit do smetany . Na jemný šajbě pomlet maso,může bejt i dvakrát. Růčo hnětač a vymíchat do jemna. Pak pepř, muškát, trochu citr.kůry a sůl. Nacpat, stočit,sešpejlit, trojobal nebo jen mouka, osmažit.
                                Pak je dobrej fór dát ji smotanou do trouby do pekáče asi na 150° zalejt šlehačkou a dělat tak dlouho dokud šlehačka nezmizí a klobása nezrůžoví.....
                                HELE to je na román....

                                  Nexori - Profil | Čt 4.12.2014 17:47:31

                                  PYTLAKS >> Tak tak. A nebo zkus vinnou šoupnout do udírny. Taky dobry.

                                    NPYTLAKS - Profil | Čt 4.12.2014 17:37:41

                                    exori >>a pak na pánvu:-))

                                      Nexori - Profil | Čt 4.12.2014 17:32:41

                                      PYTLAKS >> Dej místo vina smetanu. Stačí 12%. A nebo místo vína na půl smetanu s černym pivem. Dost dobra zalezitost. Koreni jen 4g bílého pepře a 4g muskatoveho květu na 1 kg.

                                        NPYTLAKS - Profil | Čt 4.12.2014 17:01:51

                                        Calex >> tak ta vinná už je trošku tužší:-))smetanovů neznám,dej receptík,ale jen jestli máš vyzkůšaný osobně:-)