Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NJarda Š. - Profil | St 13.1.2010 22:34:52

Pašo >> Pokud je to "pravý" soukromý revír (tj. s tzv. dekretem na revír), pak pro něj musí uživatel nechat ustanovit RS za stejných podmínek jako na "svazovkách". Je-li to rybník s lovem ryb udicí, pak RS nemusí mít ustanovenou (ale může jí mít).

    NKejml - Profil | St 13.1.2010 22:29:31

    BrulaKO >> to si děláš prdel?

      NBrulaKO - Profil | St 13.1.2010 22:25:23

      Jarda Š. >> už ted se křižuji, u nás dělá RS člověk, který ma odsedíno 15 let za krádeže, ublížení na zdraví atd, a teď ho bude chránit zákon, no genialní

        NPašo - Profil | St 13.1.2010 22:21:23

        Jak jsem si pročetl tuhle debatu je tady hodně znalých osob a proto se ptám ( i když asi trochu vedle). Jak je to s rybářskou stáži na soukromých revírech. Platí pro ně i to co platí pro RS v ČRS, nebo mají nějaké svoje vlastní pravidla ? Předem děkuji

          NJarda Š. - Profil | St 13.1.2010 22:05:50

          Brouček >> Od nového roku platí nový trestní zákoník č 40/2009 Sb., podle kterého je tresným činem užít proti úřední osobě násilí (§ 325) nebo jí vyhrožovat (§ 326) v úmyslu působit na výkon její pravomoci nebo pro výkon pravomoci.
          (Např. když proti RS vytáhneš pistoli, můžeš za to dostat až 5 let, když za to, že ti sebral povolenku, črlenovi RS rozmlátíš auto, můžeš dostat až 6 let. U tr. činu násilí proti úřední osobě je trestná i jeho příprava, tedy je např trestné nastražit na RS železa, i když se do nich nechytne.)

            NSven - Profil | St 13.1.2010 21:34:45

            Brouček >> máš v tom drobet hokej. Úřední osoba je pouze nový název pro veřejného činitele.

            Nový trestní zákoník s účinností od 1. ledna 2010 změnil trochu koncepci ochranu veřejně činných osob. Již nehovoří o veřejném činiteli, ale o tzv. úřední osobě. Ochranu pak poskytuje nejen úředním osobám zdejším, ale i cizozemským úředním osobám, pokud je to dohodnuto v mezinárodní smlouvě.

            Podle nového trestního zákoníku se za úřední osobu považují:

            soudce,
            státní zástupce,
            prezident České republiky, poslanec nebo senátor Parlamentu
            České republiky, člen vlády České republiky nebo jiná osoba zastávající funkci
            v jiném orgánu veřejné moci,
            člen zastupitelstva nebo odpovědný úředník územní
            samosprávy, orgánu státní správy nebo jiného orgánu veřejné moci,
            příslušník ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru nebo
            strážník obecní policie,
            soudní exekutor při výkonu exekuční činnosti a při
            činnostech vykonávaných z pověření soudu nebo státního zástupce,
            notář při provádění úkonů v řízení o dědictví jako soudní
            komisař,
            finanční arbitr a jeho zástupce,
            fyzická osoba, která byla ustanovena lesní stráží, stráží
            přírody, mysliveckou stráží nebo rybářskou stráží,

              NBrouček - Profil | St 13.1.2010 21:21:27

              mpmaik >> dřív pokud jsi měl na nějakého živla podezdření tak jsi ho mohl ztotožnit popřípadě vykázat bohužel jedná se o nečlčny ČRS A MRS ty dne s může od vody vykázet PČR nebo měštáci

                NBrouček - Profil | St 13.1.2010 21:18:56

                mpmaik >> no ono zasto tak horké není tram je to špatné v kompletnosti s nečleny ČRS MRS co jse tyče členů kompetence zustavají pravomoce až na pár drobností zůstavíjí také.

                  NBrulaKO - Profil | St 13.1.2010 21:14:01

                  TomK78 >> tak to gratuluji

                    Nmpmaik - Profil | St 13.1.2010 21:12:49

                    Brouček >> Takže vlastně mohou všichni vrátit odznaky protože jim už k ničemu nejsou ?? .......... Vlastně né , mají za dáčo povolenku , a to se vyplatí ...

                      NBrouček - Profil | St 13.1.2010 21:09:24

                      mpmaik >> bohužel jak zde píše turňa od noveho roku je RS pouze uřední osoba na kterou se vztahuje paragraf 156 A 158 utok na verejného činitele v znení trestního zákona nikoliv už není veřejným činitelemn Podstata utoku ale je stejná jinak ale byla RS okleštěna o dost věcí jako je vykázání od vody atd , včera jsme dostaly prováděcí podmínky nového trestního zákona stahujícího se na RS , MS, LS Stráž přírody, navíc dnes se identifikace trestného činu pytlactví posunula opět na stranu nepoctivců a víc jím nahrává do karet-. dnes někoho označitza pytlaka a dohnat k odpovědnosti je podstatě složitějsí než tomu bylo v minulých letech a dnes za pytlactví pokud není organizováno je poze přestupek a hrozí za to pokuta poze do 1 tis kč na místě a 2 tis ve správním řízení

                        NTomK78 - Profil | St 13.1.2010 21:08:51

                        BrulaKO >> Pokud se podíváš na mé reakce a názory, musí Ti být jasné, že v mé reakci nebylo ironie trochu, ale opravdu hodně :-)

                          NBrouček - Profil | St 13.1.2010 21:00:38

                          jurasoft >> Jirka Šachl >> pokud budeš mít vlatní rybník který nespadá do organizace MOČRS nebo do podniku rybochovu jako he třeba rybářství chlumec tak na tebe nikkdo nesní musíš mít pozeu souhlas majitele či pronájemce rybochovného zařízení,, tady jsem mluvil o rybochovných zařízeních spadající pod MO nebo podniky rybářství

                            NBrulaKO - Profil | St 13.1.2010 15:00:57

                            TomK78 >> čichám v tvé odpovědí trochu ironie a té taky bylo míň:-))

                              NTurňa - Profil | St 13.1.2010 14:40:13

                              jurasoft >> Jirka Šachl >> Vyšší bere - neplatí.
                              Bere ten, kdo má v konkrétním případě postavení úřední osoby, tedy jestližepříslušná RS kontroluje policistu-rybáře, nebo příslušná RS kolegu z RS pak má policista či jiná RS smůlu.

                                NTomK78 - Profil | St 13.1.2010 14:06:28

                                BrulaKO >> hm to byly časy.. opravdu. Půlitr piva stál 7 korun ne.... tehdy byly všichni hodní, všechno respektovali, za to ti dnešní lidé, to je póvl, se vším jen vydrbat.

                                jo a nezapomeň, že tehdy měli všichni práci...

                                  NTomidlo - Profil | St 13.1.2010 14:03:03

                                  jurda + RADYNEK >> Děkuju moc, jedu na Lužnici, obec Dobřejice...tudíš si musím zjist, jestli tam je P neme MP oblast...Děkuju moc ještě jednou!

                                    NTurňa - Profil | St 13.1.2010 13:56:02

                                    jurasoft >> Jirka Šachl >> Chlapi již jsem to psal v jedné bleskovce polopaticky
                                    RS má podle trestního zákona postavení dříve veřejného činitele, dnes úřední osoba podle § 127 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, takže má i zvýšenou ochranu před útokerm a to ať slovním nebo před násilím.

                                      NBrulaKO - Profil | St 13.1.2010 13:49:55

                                      Pamatuje ty doby ještě s dozorem?Dobrý den, prosím vás mužeme chytat pod vaším dozorem?Vezmete nás pod dozor?Ne já už jdu za chvilku domů, beru jen jednoho atd.Přišli jste k vodě nikde nikdo,tak jste čekali až někdo přijede, u místa kam jste rádi chodily nikdo neseděl, museli jsme jít jinam.To byl opruz.Tak to se stalo, že vás někdo vzal pod dozor pak odešel a vy jste o tom nevěděli když vám to neřekl, takhle pár mladejch kluků přišlo o papíry.Uplný kokotiny, ještě, že tohle zmizelo z rybářského řádu, ale rád na ty doby vzpomínám, revíry byly narvaný rybama.Jo to byly časy, všichni respektovali pravidla, teď se hledaj všelijaký kličky jak co obejít, tak se nelze zase najednu stranu divit RS, respekt co měly vzal za své a může za to i RŘ, kde je plno věcí, který si každý vysvětluje po svém.Pak se píše předsedovi ČRS aby ujasnil některý věci.Člověk aby šel pomalu k právníkovi, co může a nemůže

                                        Nmpmaik - Profil | St 13.1.2010 13:24:36

                                        Brouček >> Jakto že RS nemá jak jinak zamezit rybolovu či páchání přestupku ??? Ba naopak ona musí !!! A nebo kluci z RS neumí ani telefonovat na PČR ???