Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

RADYSEK - Profil | St 13.1.2010 13:08:51

francouz >> V roce 2009 jsem potkal na nejmenovaném revíru na první pohled velice důležitého pana poribného. Byl rád, že jsem nepřišel o papíry, protože jsem nezapsal jmenovitě všechny druhy nástražek co jsem bral. věděl jsem, že dělám přetupek vůči RŘ, ale nezdá se vám, že při každé docházce psát do záznamu pod sebe vše co je uloveno? V mém případě by to bylo vypisovat počet kusů a hmotnost těchto druhů:slunka, ouklej, plotice, okoun,perlín, cejnek malý a hořavka duhová. 10 docházek a mám opsané papíry... A ještě perlička. stejný "pan porybný" solidně zdrbal kolegu vedle za to, že nenosí k vodě vezírek, což je totální kravina a taky mu to pan kolega pěkně slovně nandal..... moje druhá příhoda je z mých dětských let, kdy jsem se neuměl bránit a byl jsem kárán, že lovím sice povoleným způsoben s jedním prutem na plavanou a druhým na položenou, ale špice mých prutů nesměřují stejným směrem. totální magor.. To byly 2 extrémy co jsem zažil. Jinak většina porybných co mě kontrolovala měla něco v hlavě a byli to fajn chlapi ;-)

    XXXXXL - Profil | St 13.1.2010 13:07:51

    jurasoft >> Jirka Šachl >> RS má stejné pravomoce i na rybochovných zařízeních a sama si neurčuje co bude a nebude hlídat.

      Brouček - Profil | St 13.1.2010 12:55:53

      jurasoft >> Jirka Šachl >> RS pravomoce na chovný rybník má pokud ho má v obvodu své působnosti vymezené a zapsané v průkazu RS

        Brouček - Profil | St 13.1.2010 12:54:21

        jurasoft >> Jirka Šachl >> myslivci a LS jsou na tom dnes podobně jako RS sice mají statut V4 ale nemůžou nic a i na RS uř kolikrát vytáhly pistoli nůž či je hodily do vody a snažily se je utopit lidi jsou svině

          Brouček - Profil | St 13.1.2010 12:52:29

          Next Apache >> Troníček >> ano česká RS má statut veřejného činitele ale pouze v souvislosti s fyzickým nebo slovním napadením. nicméně podle nového trestníha zákona a prováděcí vyhlášky nemá právo vykázat pachatele přestupku od revíru nebo ci jinak zamezit v rybolovu či páchání přestupku. doposud toto RS mohla.

            Troníček - Profil | St 13.1.2010 12:42:59

            Ani nevim - má v Česku RS statut veřejného činitele? Na SK ano. Múže být tudíž podaný podnět na trestní stíhání z titulu zneužití pravomoci veřejného činitele. Na SK je potíž (resp. byla), že pořádky místní i celosvazové byly v rozporu se zákonem o rybářství resp. s vykonávací vyhláškou (funkcionáři rady v ZA si mysleli a snad ještě myslí, že si mohou psát do pořádkú, co je napadne). Gerojové s odznakem RS měli problém pochopit, že nemúžou buzerovat občany pro věci, které zákon nezakazuje (pro občana:co není zakázáno, je dovoleno).
            Jinak - včasopise "Ryby, rybky, rybičky" dlouhodobě odpovídá na otázky spojené s užíváním rybářského práva právník-rybář. Jsou to zajímavé věci. Co je to "místo lovu" (zcela jistě to není místo, kde stojíte či sedíte), "revír" atd.

              Fullnek - Profil | St 13.1.2010 12:24:09

              syny >> tak též pamatuji když tam byla řeka,moc pěkná chytačka a vždy moc pěkná procházka když ses chtěl dostat co nejníž po proudu,ale potom to vždy stálo zato

                b.gun - Profil | St 13.1.2010 12:09:22

                jurda >> Proč by měl platit cenu povolenky pro nečleny, když z uvedeného vyplývá, že je členem MRS?

                  Kony94 - Profil | St 13.1.2010 12:05:42

                  Brouček >> sorry to se omlouvám fakt sorry

                    Brouček - Profil | St 13.1.2010 11:20:57

                    TomK78 >> máš pravdu je to taj jaj říkáš dokud nejsi na druhé straně barikády neznáš problém z druhé strany

                      Tomidlo - Profil | St 13.1.2010 7:12:52

                      Ahoj Rybáři / Rybářky, kamarádi,
                      předem než se zeptám na dotaz, který je tak trochu mimo mísu, tak ze sebe udělám blbce, protože jsem v tomhle oboru nový...Tak mě prosím tak torchu (vy ostřílení) chápejte a neposílejte mě někam.
                      Letos mám první rok rybářský lístek a zaplatil jsem si dovolenou mimo můj tzv. "rajon (MRS)", tudíš se chci zeptat, jak a přibližně jaká je cenová relace na týdení povolenku v ČRS...kdo s tím máte zkušenosti. Předem děkuju za odpovědi a přeju Vám úspěšný rybářský rok. Tom

                        Brouček - Profil | St 13.1.2010 6:54:16

                        Kony94 >> psal jsem 90 % rybářů NÉ 100%.

                          TomK78 - Profil | St 13.1.2010 0:28:16

                          Chlapci, co si zde stěžujete na RS. Zkuste se stát členy RS a schválně pak řešte takové idiotské problémy, které často způsobujete. Jak se pak na to budete dívat?

                            kexpal - Profil | St 13.1.2010 0:24:45

                            mne chcel dat raz jeden dolezity typek zapis za to ze som v policku, kde som mal zapisanu rybu nemal zbytok policka vyskrtnuty. neviem ako je to v cr ale co sa u nas tyka ryb, kt. maju lovnu mieru, musia sa zapisovat osobitne kazda do jedneho riadku... vo vzore je to tiez bez nejakeho vyciarkamavania... tak teda neviem co pan sledoval :)

                              rices - Profil | St 13.1.2010 0:05:01

                              kranex >> pekne ,no najsmutnejšie že také tipi najdeš po celom slovensku

                                kranex - Profil | Út 12.1.2010 23:57:46

                                uz som to tu niekedy spominal,ale bolo to davnejsie;raz sme sa s kamosom vybrali chytat na uzemie divokych,neskrotnych,bojovych,horskych kmenou docasne zijucich na nizine,ktory len v nedavnej dobe upustili od kanibalizmu a ritualnych ludskych obetia a pomaly nesmelo podnikaju prve krocky smerom k civilizacii.Popredni slovenski etnologovia ich tiez zovu zahoraci...V mladickej nerozvaznosti sme sa vybrali bez konvoja modrych prilieb vyzbrojeny iba ministerskymi povolenkami na jazero ktore vzniklo tazenim strku tak potrebneho na prepojenie dvoch najblizsich civilizovanych oblasti dialnicou cez tento slovensky kurdistan,Bratislavy a Brna...este sme ani neboli poriadne rozlozeny v tomto udoli dutych hlav ked sa k nam priškintal miestny postarsi striebrovlasy bojovnik v ihlickovych maskacoch...uz z pohladu na jeho tvar bolo zrejme ze sme sa zapichnutim rasosiek dopustili minimalne znesvetenia pohrebiska jeho predkov[prd,to bola Bratislavska spz]...zamaval nam pred nosom akymsi lesklym talizmanom a hrdelnym hlasom spustil;kontrola rybarskych listkou...zalozil na brontavy prepity nos hrube okuliare bez jednej nozicky a spustil; Ná co vy v té Buatisuavje nemáte žádne vody,že mosíte semkáj lozic ?!?a karavo zdvihol breznevovske obocie...najlepsia obrana je utok,povedal som si;Ná co vy nemuáte v Mauvackách felčára že mosíte všeci do Buatislavy na Kramáre[miestna bulovka] lozic?! stary v tom momente ticho zaskucal,zhrbil sa,zmensil sa o dve cisla,podal rybarske,otocil na pate a svinskym krokom[posledne stadium chodze pred klusom]zmizol...vecer,ked dosiel na pokec prijemny a sympaticky domaci rybar z vedlajsieho fleku bola zahada vysvetlena,ten postarsi pan,miestny revizor mal v nemocnici v Bratislave svoju milovanu manzelku vo velmi vaznom stave..

                                  rices - Profil | Út 12.1.2010 23:47:39

                                  mna nekontrolovali ani raz a to som mal prosím pekne +-180vyhádzok ,čo ma dosť trapi ,nieže by my chýbala buzeracia ,len to hraje do kariet určitým ludom !

                                    roman - Profil | Út 12.1.2010 23:42:45

                                    boyscout >> memá to smysl nemá to smysl nemá to smysl......