Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NJarda Š. - Profil | Čt 14.1.2010 11:12:40

Fery >> Mám za to, že RS nemusí mít odznak viditelně připnutý na oděvu po celou dobu obchůzky, ale musí ho mít viditelně připnutý, když někoho kontroluje.

    NFery - Profil | Čt 14.1.2010 11:06:25

    das >> no to je mi jasný,je ale o tázka,jestli je to v souladu s předpisy

      Ndas - Profil | Čt 14.1.2010 11:04:02

      odznak mám schovaný a vytahuji ho jen když dělám kontrolu.je to lepší a vždy se víc zadaří někoho chytit když to tak nazvu.není to vychcanost ale zkušenost ověřená léty.

        NFery - Profil | Čt 14.1.2010 10:59:12

        kakr >> myslím,že se v tomhle pleteš..RS je povina "nosit" ne nést odznak(po určitou krátkou dobu) na viditelném místě a to po celou dobu výkonu své funkce..to podle mě znamená,že odznak musí být připnutý na viditelném místě tak,aby tě bylo možné identifikovat při výkonu své funkce..ty jsi přeci při výkonu své funkce po celou dobu co obcházíš vodu a provádíš kontroli..ne pouze při tom,když děláš zápis do povolenky..nikdo se s tebou kvuli tomu soudit nebude,to je mi jasný,ale myslím,že se pleteš..my jsme to jako RS u nás měli tak,že jsme odznak museli nosit připnutý,aby se předešlo problémům..

          NJarda Š. - Profil | Čt 14.1.2010 10:52:45

          Pašo >> "Rybářská stráž je jmenována statutárním orgánem společnosti ...." - to není v souladu se zákonem, protože RS musí ustanovit na návrh uživatele příslušný pověřený obecní úřad. Jestli jde právně o rybník, tak nejde o porušení zákona, ale taková stráž je právně závodní stráží, nikoli stráží rybářskou, tedy její člen není ve smyslu trestního zákona úřední osobou.

            NMrknato - Profil | Čt 14.1.2010 10:48:30

            Turňa >> Prosím tě a jaký reálný rozdíl je v pojmu veřejný činitel a úřední osoba?

              NPašo - Profil | Čt 14.1.2010 10:39:27

              Jarda Š. >> Jediné co je v Rybářském řádu ( je na jednu A4 z obou stran ) je psané že Revír není součástí rybářského revíru ČRS, proto povolenka ČRS na tento revír neplatí.
              Potom tam je 8. bod - Kontrola a Dozor:
              Tuto činnost vykonává ustanovená rybářská stráž, Policie ČR a pověření zaměstnanci provozovatele ( nechci jmenovat - člověk nikdy neví). Rybářská stráž je jmenována statutárním orgánem společnosti, jako vykonavatele rybářského práva. Její členové se prokazují služebním průkazem, ke kterému musí na požádání rybáře předložit občanský průkaz nebo pas. Kontrolní orgány provádí kontroly dodržování rybářského řádu. Na požádání je rybář povinen předložit požadované doklady, občanský průkaz, rybářskou povolenku ke kontrole a provedení zápisu, rybářské náčiní nářadí a úlovky. Na požádání je rybář povinen umožnit kontrolnímu orgánu nahlédnout do celého prostoru automobilu.

              To je vše co je v rybářském řádu psané o RS

                NLauri - Profil | Čt 14.1.2010 8:51:46

                Já se raději moc nehádám, nemá to ani moc cenu. Co mi na RS vadilo tak bylo to, že mě napomenula za nepořádek na lovném místě. Přitom to byli jen mé rybářské věci( podběrák, kufřík, pouzdro na pruty,.......) které se válely na zemi,ale v žádném případě jsem je tam nechtěl nechat.
                Vedle byli rybáři kteří si zaváželi nástrahy na 300metrů daleko, zakrmovali, kempovali atd. Nic z toho nebylo na tom revíru povoleno, ale RS jim neřekla ani slovo, hlavně že mě buzerovala kvůli mému nepořádku na lovném místě. Potom jsem potkal ještě jednu RS a ta mi zakázale použít slunečník, že se to prý považuje za přístřešek který není povolený. Musel jsem ho složit, půl minuty na to co RS odešla jsem ho zase rozložil. Jinak s RS nemám žádné špatné zkušenosti. Jenom mě sere, že po poctivém rybáři chtějí vidět úplně vše co je v povinné výbavě, a u rybářů kkteří porušují RŘ že to je vidět už na dálku kontrolu raději kvůli případnému konfliktu vynechají.

                  Nhraji - Profil | Čt 14.1.2010 8:33:49

                  Turňa >> Plně s tebou souhlasím, pokud se dopustí přestupku rybář, je možné jen potrestat, pokud chytím pytlouna, předám Policii a ať si dělají sami co umí. Když bude kolem revírů dostatečný tlak ze strany RS (prosím nezaměňovat za zbytečnou buzeraci), ono se to srovná.

                    NTurňa - Profil | Čt 14.1.2010 8:22:19

                    Sven >> Správně, maj v tom hokej, žádné bohužel "jen", už potřetí jsem to tu psal a nikdo nečte - pojem "veřejný činitel" byl nahrazen dnem 1. ledna 2010 pojmem "úřední osoba".

                    Jak píše Brouček s hokejkou: včera jsme dostaly prováděcí podmínky nového trestního zákona stahujícího se na RS , MS, LS Stráž přírody atd., tak jej upozorňuji, že s TZ nemá RS žádné oprávnění (ani nikdy neměla) a z hlediska práva byla ve stejném postavení jako každá jiná osoba
                    Takže mohla zavolat PČR v případě podezření ze spáchání TČ nebo stejně jako občan mohla, podle § 76 odst. 2 TŘ, omezit osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, a to jen tehdy, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů.
                    Toť vše, navíc ji musí "bezprostředně" předat policejnímu orgánu.
                    K nějakému "vykazování od vody" neměla podle TZ nebno TŘ nikdy RS oprávnění!

                    Prostě pro RS je svatým zákonem zákon o rybářství, tam je alfa a omega jejich činnosti, práv, povinností a oprávnění. Nebrečme nad rozlitým mlékem v TZ, když můžeme plně využít zákon o rybářství a v návaznosti na něj přestupkový zákon.
                    Ona mastná pokuta a třeba i opakovaně udělá taky své.

                      Nmpmaik - Profil | Čt 14.1.2010 6:29:33

                      Brouček >> Tak a teď mi řekni kdo zvás ( ty nebo sven ) má pravdu ???? Osobně je mi u prd...e jaké má pravomoci či nemá , ale předpokládám že pokud je to rybářská stráž je mimo jiné od toho aby dělala dohled nad tím jestli někdo ( kdokoli) ne jen mi rybáři nečiníme nic proti RŘ , nic proti jinému zákonu a pokud ano tak aby zakročila a pokud už je to mimo jejich pravomoc tak aby informovala PČR o páchání takového skutku. A kecy jako tady slyším pořád ,, oni nemaj pravomoce, oni tohle nemůžou atd " jsou jen plácáním do tmy . Tak pokud se někdo bojí dělat RS tak ať to prostě nedělá , odevzdá odznak a legitku a je to v poho . Jenže oni by přišli o výhody které jim z toho plynou že ano :-))) Pokud někdo chce dělat RS tak musí jít do toho stím že to nebude procházka růžovým sadem a že občas narazí i na nějaké problémy. Copak ty by jsi šel dělat třeba k policii a vymlouval by jsi se že nemůžeš dělat to či ono jen proto že by jsi někde mohl narazit na někoho kdo ti bude dělat problémy ???? Stím se přece musí počítat.

                        NRváč - Profil | Čt 14.1.2010 1:48:10

                        Dring >> jak rika sven. 1 nemusi byt pravidlo. 2-4 je pravda

                          NJarda Š. - Profil | Čt 14.1.2010 1:41:00

                          Sven >> Návrh musí podat uživatel revíru, kterým je u svazovek většinou ÚS (který se zpravidla řídí návrhy MO).

                            NSven - Profil | Čt 14.1.2010 0:31:34

                            Dring >> odbor životního prostředí, obecního úřadu s rozšířenou působností, ustanovuje, odvolává a zrušuje Rybářskou stráž. Může tak učinit i bez návrhu tvé mateřské MO.

                              NDring - Profil | Čt 14.1.2010 0:11:54

                              boyscout >> na muj dotaz ohledne ziskani placky me psal jeden profik tohle :
                              1. musí tě navrhnout tvoje mateřská MO
                              2. musíš absolvovat školení a složit závěrečnou zkoušku
                              3. čistý trestní rejtsřík
                              4. dobr´ý zdravotní stav

                                NkukkYn_ - Profil | St 13.1.2010 23:54:56

                                ze 180+ dochazek za minulou sezonu jenom 4 kontroly a zatim zadnej problem potkal 2x RS vpohode kluci jeste poradili,a 2x jednoho pana :) nebudu jmenovat co to bral az moc vazne ale druha kontrola snim uz si me pamatoval tak vedel ze pohoda kdyz je pohoda tak je pohoda :))))

                                  Nboyscout - Profil | St 13.1.2010 23:37:07

                                  BrulaKO >> já teda nevím ale podle mně musí mít uchazeč o funkci RS čistý trestní rejstřík jinak se RS nestane. Ale mohu se taky mýlit, u nás je možné všechno :-)

                                    NJarda Š. - Profil | St 13.1.2010 23:20:01

                                    Pašo >> Revír má být označen tabulkami, na kterých je uveden jeho název, číslo, uživatel a zda je MP nebo P. Totéž, když si tam koupíš povolenku, by mělo být napsáno v popisu, který je součástí BP, které máš s povolenkou dostat.

                                      NBrulaKO - Profil | St 13.1.2010 22:38:01

                                      Kejml >> já nevim kdo ho dovedl k tomu aby dělal RS, buď to bylo v době kdy to nikdo nechtěl dělat a neměli lidi, nebo nevim.Tenhle k...t(musim slusně aby mě nezažaloval:-)) ), nás tam kontroluje, bohužel to ze sebezapřením trpíme

                                        NPašo - Profil | St 13.1.2010 22:36:00

                                        Jarda Š. >> Asi blbá otázka ale jak to poznám co to je zač ?