Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nsyny - Profil | Út 12.1.2010 20:15:17

alfa >> tak to mohlo být hned za Strachotínem nebo na D6,jinde se chytat nesmí.

    NKony94 - Profil | Út 12.1.2010 20:11:13

    Toš to já měl problém s porybným který nevěděl že se vydávaj hostovací povolenky na přehradě v Hluku okluka 1 opravdu nevím co to bylo zač povolenku mi vzal a vrátil mi ji až za 14 dní a to my potvrdilo že rybářství v Hluku nestojí za starou belu neschopný svaz opravdu nechci se vyjadřovat nemám ještě povolenku ještě by mi jí ani nevydali :D

      Nalfa - Profil | Út 12.1.2010 20:10:46

      syny >> soráč-to je dyje 5

        Njudas.d - Profil | Út 12.1.2010 20:10:21

        alfa >> Tebe osobně?nebo jpp

          Nsyny - Profil | Út 12.1.2010 20:09:48

          alfa >> a to je která,tu neznám?

            NCarpHunder - Profil | Út 12.1.2010 20:09:03

            ono je totiž problém vůbec nějakou RS potkat, a když ji potkám, je to v pohodě. Vždy se snažím mít vše v pořádku. Jen se mi často RS vysmívá, že mám prázdnou povolenku a vůči vercajku si taky sem tam utrousí přiblblou poznámku, ale raději vždy mlčím.

              NTiger - Profil | Út 12.1.2010 20:07:14

              Já osobně s RS problémy nemám,vždycky jsme se nějak domluvili.

                Nalfa - Profil | Út 12.1.2010 20:06:44

                judas.d >> dyje 7 na cestě od Strachotína

                  Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 20:03:40

                  Sumík1965 >
                  Rád Ti odpovím, ale uvědom si, že každý ÚS a potažmo každá MO má nastavená jiná pravidla.
                  Co platí u nás, neplatí jinde a nelze to ani nějak vynucovat.
                  U nás platí, že RS má povolenku zdarma. Je to ale relativní, povolenka v ceně 750kč je "zaplacena" mnoha hodinami při kontrolách.

                    NTakira - Profil | Út 12.1.2010 20:00:50

                    kakr >> Ahoj kolego. Máš asi svatou trpělivost,chvilkama je to tady fakt slovíčkaření. Je mi úplně jedno,zda nosíš odznak v ruce nebo na vestě,já s tímto problém nemám a je mi to jedno.Pro mě je důležité mít čas si odznak prohlédnout,případně si jej ověřit s legitimací. Až na vyjímky si s RS v klidu pokecám,proběhne kontrola a jde dál. Každopádně se někdy člověk trefí na vola a pak to za to stojí.

                      Njudas.d - Profil | Út 12.1.2010 19:56:25

                      alfa >> Prosímtě kde jsi na tom byl že reno tě nutí nahodit?

                        NSumík1965 - Profil | Út 12.1.2010 19:55:38

                        kakr >> Určitě se zeptám, ale škoda jen toho že jsem se to nedozvěděl dnes od tebe :-((((((
                        Neber to osobně jsem jen mladý rybář co poslouchá rybářské historky u vody od starších rybářů :-))))))) , chce to klííííííííííd, ať se nám náhodou nekousne pumpa. Hodně štěstí v letošní rybářské sezóně.

                          NRytíř - Profil | Út 12.1.2010 19:47:38

                          Sumík1965 >> Jasně to je pravda,ja jsem jenom ctěl osvětlit to sluvko zadarmo.

                            Nmegalodon - Profil | Út 12.1.2010 19:47:31

                            Já měl problémy s porybným jen párkrát.Jednou se mě jeden snažil přesvědčit že mám na průkazce napsaný nějaký číslo špatně (už nevím přesně ale bylo to nějak zaměněný číslo RL s číslem jednacím či co prej..) a řikal že mě bude muset vzít papíry a poslat je k nám na MO aby to opravili,že s tím chytat nemůžu.Tak sem to s ním chvílu probíral a nakonec sem mu řekl,že to tam klidně odnesu sám a zjistím jak to je,nebo že to pro dnešek zabalím,ale papíry mu nedám za takovou blbost,kterou mu nemusím až tak věřit. Takže odešel s tím,že ma tam napsal upozornění na špatný číslo a zmizel. Tak sem si to zjišťoval u nás na MO a tam mě řekli,že je to idiot,že z té lokality kvůli takovýh hovadinkách o tam ten porybnej už několik lístků poslal a že je to správně.Při další kontrole jiným porybným ani slovo o tom že by něco bylo v nepořádku...Nicméně příští rok na vydané průkazce už bylo číslo jiný...tak nevím jak to mělo být,ale za tohle bych nikomu papíry neodevzdal. Jinak mě většinou porybnej vytýkal,že mám u lovu rozdělanej 3.prut i když sem na něj nechytal (mám sebou často jeden prut se splávkem a občas ho pro zábavu na chvílu zapojím do lovu místo jednoho kapráku).Že jinej nesmí být rozloženej a když je,musí být špičkou od vody atd...
                            A když jsem byl ještě malej kluk,tak na jedné dovolené jsem chytal na pstruhové vodě a nevěděl jsem,že je pstruhová-ještě sem nevěděl jak se používá rybářskej řád,všechno mě to obstarával otec,ale tenkrát tam nebyl. A když sem sedl vedle jednoho pána a požádal ho o dozor,vyklubal se z něj porybnej.Ale byl to dobrej chlap,vysvětlil mě co je to za vodu a řekl,že když su tam na dovolené,tak pod jeho dozorem si tam můžu chytat:-)
                            Zatím žádnej větší problém s RS jsem neměl a doufám že mít nebudu,ale je fakt,že někteří to vykonávají jako by měli snad mindrák.Arogantní,rejpaví,ve všem musí mít pravdu atd...

                              NSumík1965 - Profil | Út 12.1.2010 19:41:37

                              Rytíř >> Jak jsem napsal v prvním příspěvku této diskuze tak tam jsem uvedl, že se chovám dle RŘ a proto spím klidně. O tom že není rybář jako rybář nemusíme diskutovat to samé platí ale také o RS. To je ale v celé společnosti, kdyby se všichni chovali jak mají tak nemusí existovat žádná represivní složka jako je třeba policie,armáda atd. V tom budeme určitě za jedno.

                                Nalfa - Profil | Út 12.1.2010 19:38:07

                                V r.2009 mám s RS dobrou zkušenost.Při první kontrole jsem předložil povolenku a maník s úsměvem a se slovy,,taky narychlo napsaná docházka" udělal svou značku a s pozdravem šel dál.Druhá kontrola byla dramatická.Chytalo se do 22 hod.V 21,30 jsem vytáhl a pustil cejna.Udici jsem opřel o karavan a druhou ponechal do konce chytací doby.Vzbudilo mě až třepání od manželky a slova někdo je venku.V polospánku jsem vyrazil ven z karavanu a přivítalo mě hudrování porybného.Hned jsem se vrhl k udici a začal smotávat.Ani nechtěl povolenku.Asi viděl ten poplach a jak mě žena budí,tak jen prohlásil,,to bylo naposled" a odešel.Kdybych ho potkal,tak bych ho vůbec nepoznal, ale dodatečně pro něho-díky seš slušňák.
                                Mé kladné hodnocení je důsledkem toho,že i rozumní porybní existují a jsou si vědomi ,že stanovy MRS jsou dnes evropskou raritou a vedení MRS pevně zakopáno v předlistopadových základech.
                                Bohužel jsou i zlatokopové duchem slabí jako už v tomto blogu zmíněný Reno,který nechá na Dyji5 rybáře smotávat udice(na to má právo) a nutí je aby nahodili(na to nemá právo).pak jim měří na navijáku odmotaný vlasec.Zkrátka ubožák znající jen přímou úměru tj. čím víc sebraných povolenek-tím víc peněz.Jinak se uvedený prezentuje vychováním řeznického psa a kdyby svého času sloužil u gestapa,tak němci vyhráli válku.Všichni rybáři chodící na D5,7 vědí o čem gou

                                  NSumík1965 - Profil | Út 12.1.2010 19:34:18

                                  Jarda Š. >> Jardo nejspíš jste dobrý oddíl :-) . Myslím si, že v mnoha případech ruka ruku meje. Ber to tak, že brácha ne mě, já na bráchu.
                                  Nevěřím, že ve většině MO to chodí jako u vás. Je to ale věc názoru. Děkuji ti za odpověď a přeji ti mnoho úspěchů v nové rybářské sezóně.

                                    Ntench - Profil | Út 12.1.2010 19:32:41

                                    c@m@ro>> řeknu ti že se často vytočit nenechám, a i když se mě to netýká, Ty jsi mě vytočil...zvlášť když řekneš něco takovýho borcovi kterej by mohl bejt tvůj fotr...

                                      Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 19:31:07

                                      Sumík1965 >>
                                      Zeptej se u vás, rádi Ti odpoví.

                                        NRytíř - Profil | Út 12.1.2010 19:31:06

                                        Sumík1965 >> ty posledni dvě věci už tak docela pravda nejsou,ti členi rybařske straže,kteři za rok nevykazujou v podstatě žadnou činnost,už začinaji byt vylučovani ze ze řad rybařske straže a to je dle mě dobře.Jinak zadarmo rozhodně toto neni,jestli nemysliš povolenku v ceně cca 1000kč za rok.Ona rybařska straž je taky obyčejny rybař jako ty a taky si chce zachytat když ma volno a ještě k tomu chodi po kontrole na ukor sveho volneho času,jezdi např,svym autem,nedostane nic na benzin a na ostatni věci,no a když ti nějakej nespokojenej"RYBAŘ",vypusti gumy a nebo poškrabe auto,za to že mu slušně řekneš aby použival např,podběrak,pokud neni schopen bezpečně vyndat rybu z vody,o tom už ani nemluvim a argumenty s tim"PŘECE TO DĚLAT NEMUSIŠ,NIKDO TĚ NENUTI"s prominutim stoji za ho........Pokud by nebyla vubec žadna straž,tak by byl u vody takovej bangladéš,že si to neumime nikdo ani představit.