Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 19:18:39

Fery >> Bohužel se vycvičit nedají.

    NFery - Profil | Čt 14.1.2010 19:17:44

    carpdu >> tak máš rybáře ve svém rajonu špatně vycvičený:-)..

      Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 19:16:24

      Venca888 >> No právě, je to oboustraný. A věř že ten odznak vidět je po celou dobu. Litera zákona vyžaduje víc věcí a rybáři je myslím porušují v podstatě pořád, ještě jsem nenarazil na člověka kterej si při příchodu uklidil místo.

        NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 19:11:33

        carpdu >> já jsem se většinou setka s RS, která ho měla připlej na vestě... no problem.
        nepotřebuju... ale litera zákonu to vyžaduje... stejně jako může vyžadovat nějaký maličkosti, či v dannou chvíli nesmyslnosti, za který mě bude dotyčnej člen RS peskovat. :-)

          Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 19:08:56

          rices >> Po ruce :o)

            Nrices - Profil | Čt 14.1.2010 19:06:32

            no rozoberate dobre kraviny , a ako rybar kde by som mal mať povolenku počas lovu ?

              Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 19:04:27

              Venca888 >> A když ho budu mít připlej na opasku tak ho taky uvidíš celou dobu? A zkuš popřemejšlet, jde ho držet v ruce a vidět je i při zápisu.
              A jenom takovej dotázek, potřebuješ ho vidět celou dobu :o)

                NLukas89 - Profil | Čt 14.1.2010 18:53:12

                Tohle neni z loňska, omlouvám se, ale je to celkem zajímavá příhoda.. Jeden chlápek z RS nás chodil kontrolovat každý den a každý den chtěl ukázat veškerou povinnou výbavu společně s povolenkou..bylo to na místě kde jsme krmili a chodili tam víc jak 14 dní o prázdninách každý den na celý den... Ryby sme si nebrali, jen sme si dycky zachytali a šli zas domu.. Bylo nám okolo 13 - 14ti let..
                Skončilo to tim, že se kamarádův táta naštval a zašel za nim, pak už byl klid.. :-)

                  NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 18:44:54

                  carpdu >> pokud je v ruce po celou dobu viditelnej (o čemž pochybuju), tak je to o.k. Ale nevim, jak je vidět třeba když zapisuješ do povolenky... :-)

                    NBrix - Profil | Čt 14.1.2010 18:44:09

                    Já bych teda nechtěl dělat RS ani za zlatý prase. Když vidím, že to nemaj jednoduchý ani s tím kde mají připnutý odznak....

                      Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 18:35:00

                      Fery >> S tou legitimací máš pravdu, proto jsem psal že ji předkládám až na požádání a uznávám že to není správné, asi se eaději napravím a budu ji mít vždy v ruce a ukazovat ji okamžitě

                        NFery - Profil | Čt 14.1.2010 18:25:52

                        carpdu >> tak to je potom v pořádku..pokud je na viditelném místě,tak je to ok..klidně na opasku..a s tou legitimací se mi zdá že je to taky napsané jasně a srozumitelně..RS je povina se prokazovat legitimací,tedy ne na požádání,ale pokaždé,při výkonu své funkce..

                          Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 18:20:21

                          Lucke >> Stanovat nemůžeš kde se ti zamane, ale je pravda že RS tě za to nemůže postihovat, ale může přivolat PČR.

                            NLucke - Profil | Čt 14.1.2010 18:16:59

                            A mate nekdo zkušenosti s RS na reviru včelinek ve městě Břeclav?Tam si teprve hraji na šerifi hlavně jeden přerostlý kontrolor ,jak muže RS určovat kde smím a nesmím stanovat,když nikde není zádný zákaz stanování ani žádný statut to mi připadne už jako šikana.Taky su slušný rybář su rád že na chvíli vypadnu z ruchu města ale vše má své meze,chápu to asi tak že nepocházím z Břeclavi tak proto ta arogance ,jo místní nemusí spát ve stanu.

                              NMuf - Profil | Čt 14.1.2010 18:14:52

                              Chlapy, kakra nezlomíte, on je stará škola a jede si po svém:-)))))

                                Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 18:02:17

                                Fery >> Já ho po celou dobu držím v ruce a to dokonce tak že ho rybář kterého kontroluji vidí :o)
                                Je to takové sporné, každý může viditelné místo považovat za jiné.
                                KDyby bylo v zákoně nařízené že ho musí RS nosit připnuté na vestě, bundě, mikině, atd. tak je to jednoznačné, ale tak mohu považovat viditelné místo i to když ho budu mít připnuý na opasku kalhot.

                                  NFery - Profil | Čt 14.1.2010 17:45:43

                                  carpdu >> je to uplně jednoduchý..rozhodneš se někoho zontrolovat a jdeš k němu požádat o předložení dokladů s odznakem na viditelném místě..klidně ho můžeš držet v ruce,ale výkon tvé funkce trvá minimálně do té doby,než opustíš stanoviště rybáře a zcela jistě nebudeš po celou dobu kontroli držet odznak v ruce,takže je nasnadě,že ho musíš mít viditelně připnutý třeba na vestě..jsëm si naprosto jistej,že to takhle bylo i myšleno hlavou pomazanou,která tyto pravidla vytvářela..prostě pokud RS odznak vytahuje z kapsy a po představení "rybářská stráž" odznak zas schová,tak v tu chvíli nemůže býát ve výkonu své funkce..napsal jsem to fakt jak pro blbý..

                                    Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 17:38:33

                                    Fery >> Ta samá otázka jako pro Jaromírek. Co je to po celou dobu výkonu funkce. Nekontroluji všechyn rybáře, raději jdu kolem vody a dívám se.

                                      Ncarpdu - Profil | Čt 14.1.2010 17:37:15

                                      Jaromírek >> Měl bych dotaz, když přijdu k rybáři, ukáži mu odznak, prokážu se i legitimací ( tady přiznávám že ji ukazuji na požádání, ale bez žádných poznámek a okamžitě ) tak porušuji zákon? CO je to viditelné místo? Já mám odznak v kapse a nebo v ruce ale pokud chci kontrolovat tak se ním viditelně prokážu, porušuji tím zákon?

                                        NFery - Profil | Čt 14.1.2010 16:20:04

                                        kakr >> kdepak..patříš mezi ty,kteří nikdy neuznají,že něco dělají špatně a to je škoda..máš nosit odznak viditelně po celou dobu výkonu své fuknce..jak tohle můžeš okecávat,to nechápu:-(