Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NBrulaKO - Profil | Čt 14.1.2010 15:39:20

Když vás přijde kontrolovat RS a nezná výklad RŘ a ještě je pokerovaný od hlavy až k patě v upoceném tričku a my víme o něm, že v minulosti seděl(byť už zřejmě má čistý rejstřík), táhne z něj chlast na 5m a motá se mu jazyk a ani není schopný pozdravit, tak mám morální problém takovému člověku ukazat povolenku a tím vlastně svá osobní data.To vypovídá o MO, která ho navrhla na člena RS a tím o celé organizaci a stavu, pověsti ČRS, to je tragický....A tohle má být podle vás uřední osoba chráněná zakonem, to jaksi není moc dořešený

    NDenny - Profil | Čt 14.1.2010 15:38:19

    Venca888 >> opravdu je tak dulezite,aby clovek po celou dobu videl ten odznak?Pro me ,kdyz uz,tak by stacilo aby se me RS prokazala na zacatku kontroly,Pokud budu mit vse v poradku nemam se ceho bat,tak proc trvat na takovych prkotinach?

      NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:38:16

      Brix >> o to ale přece vůbec nejde. Pokud ten člen RS bude rozumnej a slušnej člověk (a musim zaklepat, že já jsem měl povětšinou čest právě s nima), tak ať má ten odznak třeba pod čepicí a já s tim nebudu mít prolém.
      Jenomže když to bude blbeček, jehož náplní práce je buzerovat lidi za nesmysly nebo malichernosti, tak i já využiju tý malichernosti, abych mu to přinejmenšim znepříjemnil...

        NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:34:28

        kakr >> je po celou dobu v tý ruce viditelnej? když třeba zapisuješ atd?

          NBrix - Profil | Čt 14.1.2010 15:30:13

          Já si nemůžu pomoct: ono to někoho uráží, že RS má odznak v ruce a ne na klopě? Nebo potřebujete zdálky vidět, že jde RS, abyste stačili schovat podměrečnýho kapříka?

            NDenny - Profil | Čt 14.1.2010 15:29:49

            Turňa >> ale to vis,ze neprestala,mrazy trosku polevily,nastesti temer nepada snih,takze jakz takz to jde.Opravdu jsem se nikdy s RS nehadal.Kdyz nekdo prisel,tak to byl slusnej chlap,co chtel videt jsem ukazal a bylo vyreseno.Jen jednou jsem zazil,kdy se hadali dva clenove RS,kdyz jsem jim ukazal systemek na rybicku,jeden tvrdil,ze to je povolene a druhy,ze ne.Nakonec se shodli na tom,ze kdyz se to prodava,tak to asi povolene je :-)

              Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 15:28:09

              Sven >>
              Přesně podle zákona:-)))

                NJaromírek - Profil | Čt 14.1.2010 15:27:37

                kakr >> Vím,že v MRS múže mládež lovit jen na jeden,ale tohle se týkalo Čech.Víš,ten tvůj odznak by byl pro mě asi to poslední,co by mě štvalo,pokud by vše ostatní proběhlo OK.Ale když k tobě běží chlap a na dvacet metrů na tebe řve,že je RS a nikdy žádné označení,tak to mě trošku namíchlo.Zkrátka,lidi by se k sobě měli chovat slušně za všech okolností.Od jisté doby praktikuji veškeré kontroly-i PČR-tím stylem,že si zapnu natelrfonu záznamník a dotyčnému oznámím,že si náš hovor nahrávám.A máš vidět,jak v té chvíli mění své chování.Já osobně chodím k vodě relaxovat a odpočinout si a ne se s někým dohadovat.Pro Turňu:Nevím jak se zkoušky ve skutečnosti dělají,ale vím,jak se dělat mají.A to,že jsem pomýlený,mi říkali už kdysi,když jsem odmítl stát se kandidátem KSČ.Ale to potom mělo jiné následky.

                  NSven - Profil | Čt 14.1.2010 15:27:09

                  Setkal jsem i s tím, že RS měla odznak viditelně umístěný na bílém nátělníku, oděná byla v tepláky a kecky a na špagátě vedla pudla. :-)))

                    NDring - Profil | Čt 14.1.2010 15:26:33

                    Mrknato >> na ryby si beru lačná ústa v outdoorovem a maskáčovém provedení, panna zabere moc místa ;-)

                      Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 15:24:39

                      Venca888 >>
                      V ruce odznak nenesu na viditelném místě???

                        NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:23:12

                        kakr >> ale ty máš slovy zákona "nosit služební odznak na viditelném místě". Ne ho předložit při kontrole. Ostatně nevidim, co je na tom za problém - naprostá většina členů RS, která mě kontrolovala ho měla vždy na bundě nebo vestě...

                          NMrknato - Profil | Čt 14.1.2010 15:22:15

                          Dring >> A nebyla to nafukovací panna? Někteří ji berou i k vodě, jako manželku....

                            NTurňa - Profil | Čt 14.1.2010 15:21:28

                            Denny >> Taky proč viď amíku, už vám přestala zima? Tady tedy ne!

                              NTroníček - Profil | Čt 14.1.2010 15:20:34

                              Brix >> Jistě, RS je v našem zájmu a kdo dodržuje pravidla hry, neměl by mít s RS problém. Ale je tady jedno KDYBY. Kdyby byli všichni členové RS normální. Bohužel mám takovou zkušenost, že do té partie často nalezou maníci, co si chtějí hrát na tvrdé hochy, na policajty, na Ramba. V minulosti, když jsem chodil v zimě za tmy na mníky, jsem zažil několik přepadových akcí, kdy idioti neznalí rybářských řádú, kalendáře a hodinek mne přepadli, chovali se ke mě jako k pytlákovi a až když jsem jim ukázal všechny doklady a ukázal v platných zákonech a předpisech, že nic neporušuji, odtáhli. Ani neřekli búúúúúúúúúúúúúúúú.

                                NDenny - Profil | Čt 14.1.2010 15:18:28

                                V zivote jsem se s RS nehadal,nemel jsem duvod.

                                  NDring - Profil | Čt 14.1.2010 15:18:01

                                  Venca888 >> s tim souhlasim. mel jsem letos poprve v zivote incident s RS cislo 04450, kterej me nutil s dalsimi dvema kolegy abych vyfouknul clun a odnesl ho po brehu do auta, neuspel a odesel, povolenka me zustala. v diskuzi kterou jsem zde pozdeji zalozil me potvrdili, ze na to nemel pravo

                                    Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 15:16:40

                                    Venca888 >>
                                    Již jsem to psal někdy včera, ale jsem velmi trpělivý, tak to napíši znova.
                                    Máme desky na doklady (průkaz RS, BP, hlášení RS). Mám v nich viditelně, vedle průkazu přidělán odznak RS. Při kontrole pozdravím, ,představím se a dám kontrolovanému rybáři před oči průkaz RS spolu s odznakem, má možnost si překontrolovat, zda čísla souhlasí.
                                    Víc viditelně si ani nedokážu představit.

                                      NTurňa - Profil | Čt 14.1.2010 15:15:33

                                      Jaromírek >> Jsi značně pomýlený zkoušky RS se nedělají u "lahvičky".

                                        NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:10:12

                                        Dring >> pokud je slušnej a normální, tak s tim problém nemám. ale pokud to bude blb, tak se toho dá využít...