Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 15:08:59

Jaromírek >>
Jsi značně pomýlený, v MRS může mládež do 15 let lovit jen na jeden prut.

    NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:07:52

    Jaromírek >> já bych nebyl tak říčnej. na druhou stranu je ale fakt, že pokud by mě nějakej člen RS buzeroval za nesmysly, tak si ten odznak vychutnám...

      NDring - Profil | Čt 14.1.2010 15:07:39

      Venca888 >> taky to tak chapu, prijde me dviny kdyz prijde porybnej a jen tak mavne rukou s odznakem, ze ani nevidis jestli je to obal od zvykacky nebo placka, ale nikdy jsem neprotestoval, prislo me to zbytecny.

        NJaromírek - Profil | Čt 14.1.2010 15:05:36

        kakr >> Přečti si mnou zmiňovaný paragraf 17 zák.99/2004Sb.Mít odznak na viditelném místě.Mně nejde o to,kdo,kdy a jak provádí výkon RS,ale aby ho prováděl v souladu se zákonem.Tak jako rybář se musí řídit zákonem,tak by se jím měla řídit i RS.Ale to je,bohužel,odraz celé dnešní naší společnosti.Zákony nedodržuje téměř nikdo a těch pár jedinců je potom těm ostatním vydáno napospas.A tobě to dělá takový problém nosit ten odznak viditelně?Snad se za něj nestydíš?Víš,chytám ryby dost dlouho na to,abych si udělal obrázek o stavu a fundovanosti naší RS.Zatím jsem nikdy ppapíry v čistírně neměl a s každým se snažím vycházet v dobrém.Ale co si myslet o RS,která rok po platnosti nového zákona neví,že mládež může lovit na dva pruty?Vždy´T jednou z podmínek pro výkon RS je i to,že prokázal znalosti tohoto zákona.Víš,připadá mi to,že 90% členů RS dělalo ty zkoušky někde u lahvičky se svými kamarády a možná ani v tu chvíli nevěděli,že nějaká zákon 99 existuje.

          NVenca888 - Profil | Čt 14.1.2010 15:01:57

          kakr >> asi tim myslí, že má mít RS odznak na viditelnym místě...

            Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 14:37:44

            Jaromírek >>
            Můžeš prosím trošku rozvést, co znamená "upravit dle zákona" jistě to bude zajímat nejen mně.
            Děkuji.

              NMrknato - Profil | Čt 14.1.2010 14:36:39

              Jaromírek >> RS by měla být zcela mimo svaz, stejně jako hospodář. Pak by možná mohla naplňovat to, co je jejím posláním, bez toho, kde bude nosit odznak..... Ale kdo by pak plnil a sankcionizoval dodržování nezákonných BP? To je ten problém...

                NMrknato - Profil | Čt 14.1.2010 14:33:03

                Brix >> Tak to jsi na velkém omylu, ohledně koho tu RS je..... Já si myslím, že tu RS je kvůli tomu, aby se nám nepotili nohy.... možná také omyl.....

                  NJaromírek - Profil | Čt 14.1.2010 14:33:01

                  kakr >> Já osobně nechci nikoho obechcávat,jak píšeš.Ale je mi divné,že konkrétně Ty chceš po nás rybářích,abychom dodržovali zákon,ale sám ho vědomě porušuješ.Nebo u vás na Moravě nemusíte zákony dodržovat?Už jsem něco podobného zažil ve V.Čechách a když jsem milému pánovi řekl,ať se jde upravit dle zákona a pak přijde na kontrolu,tak raději odešel.Pokud bys takto s odznakem v ruce přišel kontrolovat mě,tak pro mě nejsi žádná RS,ale obyčejný otrapa a s takovými se já osobně nebavím.

                    NBrix - Profil | Čt 14.1.2010 14:29:24

                    Čenda 513 >> Taky mám z toho ten dojem. Copak si doprčic nikdo neuvědumuje, že RS je tady kvůli nám? Aby jsme se necítili jako blbci, když si koupíme za draho papíry a dodržujeme pravidla? Já jsem rád, když RS u vody potkám. Svědomí mám čistý, papíry v pořádku a bordel nedělám. Nikdy jsem s RS problém neměl. I když může člověk narazit na blbce (jsou všude), pak to ale musí řešit jako konkrétní případ srážky s blbcem a ne spekulovat obecně o tom, jak se vzájemně šikanovat s RS.

                      NMrknato - Profil | Čt 14.1.2010 14:21:32

                      Turňa >> A v rámci hospodářů jsou i MO stanovováni zástupci (pomocníci) hospodáře......

                        Nhraji - Profil | Čt 14.1.2010 14:19:35

                        Turňa >> víš že bez jednotného ideologického vedení není možné velet ;-)

                          NTurňa - Profil | Čt 14.1.2010 14:15:59

                          kakr >> Tak tak a proto je i úsměvné, když v rámci MO jsou ustanoveni "vedoucí RS".
                          Každý je totiž "za sebe" tedy právně teroreticky takto: Jde o fyzickou osobu, která je nositelem veřejné moci.

                            NČenda 513 - Profil | Čt 14.1.2010 14:14:16

                            kakr >> souhlasím,celá diskuze je jak RS obechcat

                              Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 14:11:35

                              Turňa >>
                              Jirko, dobře víš, že RS je "samostatná jednotka" a zdejší žabomyší spory jsou úsměvné.

                                NTurňa - Profil | Čt 14.1.2010 13:58:31

                                kakr >> Jestli je viditelný?! Tak proč ne?!
                                Ale vážně, mohli byste si v rámci svazu pro RS udělat "sjednocení" viditelného nošení, i když vím, že nad RS nemají svazy vůbec, ale vůbec žádnou pravomoc.

                                  NSven - Profil | Čt 14.1.2010 13:54:38

                                  Turňa >> problémem podobných debat je skutečnost, že řada tazatelů buď nemá zájem o odpověď, která se jim takříkajíc nehodí do krámu nebo ji nejsou schopni absorbovat nebo se neobtěžují vrátit se o několik příspěvků zpátky aby byli v obraze. I když to sem napíšeš desetkrát.................., dále Matouš 7:6 :-)))

                                    Nkakr - Profil | Čt 14.1.2010 13:37:23

                                    Fery >>
                                    Neodpověděl jsi, zda pokud držím při kontrole odznak v ústech předpisy dodržuji.

                                      NFery - Profil | Čt 14.1.2010 13:33:48

                                      kakr >> průkazem je RS povina se prokázat,ale nemusí ho mít viditelně nošený..to je rozdíl..škoda že neuznáš,že pokud odznak během kontroly nemáš na viditelném místě(po celou dobu) tak porušuješ předpisy..

                                        Nkanic - Profil | Čt 14.1.2010 13:32:26

                                        já nosím při kontrole odznak i průkaz v obalu připnutý na klopě,nic před nikým neskrývám,během kontroly si může každý rybář zjistit o jakou RS jde.Nevidím v tom problém.