Koi a zahradní jezírka

Vše o koi a zahradních jezírkách. Vkládejte své fotografie jak ryb, tak jezírek. Podělte se o Vaše zkušenosti
Koi - pořízení, chov, nemoce, variety, růst, krmiva
Jezírka - budování, technika, filtrace, péče o jezírko (jaro, léto, podzim, zima)
Autor diskuse: Marsip - Profil , 12.1.2010 všeobecné - ostatní

Jakou částku jste schopni utratit za rybu?

A) Do 500kč61%

B) Do 1 000kč12%

C) Do 2 000kč2%

D) Do 5 000kč5%

E) Do 10 000kč2%

F) Nad 10 000kč16%

Od 15.1.2010 hlasovalo 255 čtenářů.

Nyvana - Profil | St 28.4.2010 21:22:40

Moravadream >> To máš pravdu,že jsou jemnější víc toho zachytí.Jo ty hadry jsou dobrá věc.Já třeba mám tu UV lampu zapnutou jenom když se zhorší voda,jinak zkouším právě tu slámu.Já třeba ještě nikdy nedávala startovací bakterie.

    NPetr Z. Vedro - Profil | St 28.4.2010 21:21:39

    Moravadream >> jasně vteřiny.

      NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:20:18

      yvana >> jj přesně jsou jemnější, ten hadr koupíš určitě všude možně...

        Nyvana - Profil | St 28.4.2010 21:18:09

        Moravadream >> Tak Billa u nás není,ale to jsou hadry vlastně na mytí,myslím,že jsem je viděla i v Lidlu.Nafoť to já mám ve filtraci molitany taky,ty co se používají do postele,vezmou víc než ty co tam dávají.

          NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:15:22

          yvana >> jj pár kaček, když zajdeš do billy tak to podle tý fotky určitě koupíš, jenom vám nafotím jak to používám

            Nyvana - Profil | St 28.4.2010 21:13:56

            Moravadream >> Tak nám to napiš jak se to jmenuje,to neva,že ten hadr se vyhodí,ale jestli je dobrý vždyť nestojí tolik.

              NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:13:24

              tak toto je ona zachytí uplně všechno..

                NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:11:34

                až budu tu hadru dávat tak vám to nafotím at to vidíte jak to mám, ještě tyden a budu doma tak se do toho pustim

                  NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:10:52

                  Petr Z. Vedro >> to sou vteřiny a doba pruchodu okolo zářivky?

                    NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:09:08

                    Petr Z. Vedro >> prodávaj ji v bille, myslim že to je toto: http://www.viledashop.cz/detail/91-Hadr-na-podlahu​-color
                    ale z fotky se to blbě pozná,na barvu nehled, jedinný problém je že se po měsíci rozpadne a je třeba vyměnit ona se ale stejně nedá vyprat od tý řasi používáme to i na filtraci bazénu, přetáhnu to přez molitany tak aby voda přez to musela projít a vrstva vody to protlačí...

                      Nyvana - Profil | St 28.4.2010 21:07:47

                      Moravadream >> No a já zase koukám kdo co má,kde co vylepšit,protože načíst toho umí člověk hodně,ale vlastní zkušenost je k nezaplacení.U mě je problém,že nemám přítok vody,tu musím dolévat hadicí ze studny.Ty mi napiš co je to ta zemovka tohle slyším prvně.

                        NPetr Z. Vedro - Profil | St 28.4.2010 21:07:34

                        Požadovaný čas záření pro ukončení aktivity různých mikroorganismů
                        BAKTERIE Bacillus Anthracis 0,3
                        Clostridium 0,3
                        Dysentery bacili 1,5
                        Escherichia coli 0,4
                        StaphylococcusAlbus 1,3
                        Micrococcus Candidus 0,4
                        Spóry plísní Aspergillus Niger 0,3-6,7
                        Mucor Mucedo 4,6
                        Penicillium Roquforti 0,9-3,0
                        Řasy Modrozelené řasy 10-40
                        Vajíčka hlísti 3,4
                        Zelené řasy 1,2
                        Protozoa 4,0-6,7
                        Viry Bacteiophage 0,2
                        Influenza (chřipka) 0,3
                        Poliovirus1 0,8
                        Hepatitis B Virus 0,8

                          NPetr Z. Vedro - Profil | St 28.4.2010 21:03:05

                          Moravadream >> co je to oranžová zemovka ?

                            NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:02:53

                            jo a už se mi taky třou oranžády :D dnes mi to tatin psal..

                              NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 21:00:24

                              yvana >> však já se s tebou nehádám;) zatím sem nikdy uv neměl tak čtu vaše poznatky

                                NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 20:59:26

                                Petr Z. Vedro >> já se ptám celkem orientačně.. leta jedu bez uv a sem spokojený... do filtrace dávám takovou tu oranžovou zemovku.. je tak jemná že zachytí i řasi,s vodou sem spokojený...

                                  Nyvana - Profil | St 28.4.2010 20:58:12

                                  Moravadream >> Zářivku mám tak v kuchyni.UV lampa šlapala dobře a nemusí mít takový výkon.Ty si myslíš,že když budeš mít UV lampu,jako kanon tak budeš mít jezírko čisté?Ta lampa je pomocník a proto mám i tu slámu.Nic ti nenutím jenom jsem se ptala,jak často měníte žárovku v UV lampě.

                                    NMoravadream - Profil | St 28.4.2010 20:57:31

                                    Petr Z. Vedro >> tak zářivka stojí kolem pětikila., koupit pruhlednou trubku a jedeš...

                                      NPetr Z. Vedro - Profil | St 28.4.2010 20:57:08

                                      Moravadream >> Je na mex průtok 4 m3 za hod. Původně na bazény. Někde jsem čet, že výkon Uvčka pro jezírko je nejlepší 3x obsah jezírka.