Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 12:38:29

kkkarlos >> Ale neberu, tak jste snad jste chytili i něco jiného, třeba plotici, či jelce. Nechci rozpoutávat neplodnou diskuzi. Myslím, že jsme se pochopili. /Vůbec nechci poučovat, ale tady to vidí každý, a já je pak honím u vody, a dozvím se, že na MRKu viděli, že se pstruzi nejlépe chytají na žížalu.../

    Nkkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 12:34:15

    ja.ump >> Moc dobře nerozumím tomu co tím chceš říct? Jestli bereš vše takhle, tak je asi lepší sem vůbec nic nedávat, ne?

      Nja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 12:17:03

      kkkarlos >> Nic proti vercajku a tvým mistrovským rukám, ale nemyslím si že je dobře chytat pstruhy na žížalu s ještě se tím chlubit. /byť to může být MP/
      + sem zabrousí i plno, ehm jak bych to řekl..., a když si to přečtou, tak pochopí že pstruzi se loví na žížaly a dobře berou...

        Nkkkarlos - Profil | Pá 8.5.2020 21:28:50

        Hardyman >> Hozo jednou u těch debilních her určitě skončí, ale zatím slyší na to, když mu řeknu jestli nejdeme na ryby...

          NHardyman - Profil | Pá 8.5.2020 20:48:50

          kkkarlos >> Karle z fotek vyzařuje výborná nálada moc pěkné. Kluk je šťastný na rybách, lepší než matlat debilní hry na pc.

            Nkkkarlos - Profil | Pá 8.5.2020 19:42:47

            sumec 1950 >> A to zase jo, po delší době mě to zase baví chodit k vodě ;-)
            Dědečku mi říká, tak je to myslím jedno ...

              Nsumec 1950 - Profil | Pá 8.5.2020 19:40:00

              kkkarlos >> A sakra,jsem se netrefil.Ale je šikovnej.

                Nkkkarlos - Profil | Pá 8.5.2020 19:35:15

                sumec 1950 >> Toníku, vím po kom ale moje krev tam není...

                  Nsumec 1950 - Profil | Pá 8.5.2020 19:33:28

                  kkkarlos >> Hezkej klučina,po kom asi je?

                    Nkkkarlos - Profil | Pá 8.5.2020 19:24:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnes byla voda přikalená, tak jsme to šli zkusit na žížalu. Pěkně po staru na spláveček.
                    Zjistil jsem, že nutně potřebuji retro krabičku na žížaly 😉

                      NHardyman - Profil | Pá 8.5.2020 16:44:52

                      Sundark >> Jirko pár vývazů a oprav mám za sebou. Hlavně se toho nebát buď oprava vyjde nebo ne, nejde o život pouze o čas, který musíš této činnosti věnovat. Prý na tom nic není, ale ti co to říkali pořád dokola nic neopravili a neukázali. Až budeš s něčím hotov tak dej fotku. Rád se podívám.

                        Nicokarp - Profil | Pá 8.5.2020 15:40:37

                        sumec 1950 >> Ahoj,jeden Shakespeare POLYESTEL 4.30m B.10 som dnes videl na Bazoš.sk to len,že rád čítam toto vlákno a spomínam si na časy,ked som točil, hádzal,pretekal s takýmito krásnými vecičkami.

                          NSundark - Profil | Pá 8.5.2020 15:05:53

                          Hardyman >>
                          Jenom si zapomněl doplnit, že začínáš asi tak 300. vývaz😎
                          Já jsem se teď po několika školeních u Jardy do vývazů pustil, zatím jen drobné opravy, netřeba chvátat. Step by step...to bude ještě dlouhá a trnitá cesta🙃

                            Nsumec 1950 - Profil | Pá 8.5.2020 15:03:29

                            Hardyman >> Určitě na to dojde.

                              NHardyman - Profil | Pá 8.5.2020 14:14:57

                              sumec 1950 >> Tondo jenom namotat vlasec a šup na ně.

                                Nsumec 1950 - Profil | Pá 8.5.2020 12:43:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Sen Československých rybářů v osmdesátých letech. Né každý si ho mohl dopřát.

                                  NHardyman - Profil | Čt 7.5.2020 20:31:36

                                  inža >> Petře dám foto, ale teprve začínám tak nevím jestli to nebude ostuda. Já už z těch roušek nějak blbnu..

                                    Ninža - Profil | Čt 7.5.2020 20:04:11

                                    Hardyman >> honzo, dej foto. Taky zvažuji nějaký vývaz (zatím u prutu na položenou - jelikož je to moje krevní skupina), zkusil bych taky něco vyvázat.

                                      Nsumec 1950 - Profil | Čt 7.5.2020 13:00:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak jsem konečně získal Vlčka .Je plně funkční,jenom by potřeboval novej kabát.Udělám z něj fešáka.

                                        Nkkkarlos - Profil | Čt 7.5.2020 10:20:34

                                        statik >> ano slitina hliníku, ale přesné složení po mě nechtěj. Nevím jak moc je ta páka namáhána, ale odlitek by určitě měl stačit. Leju normálně kliky, kdysi jsem je dělal z kusu duralu ...

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly