- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Retro ...
... aneb Rybaření v Československu.Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Dále moderuje: Hardyman Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
327x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
inža - Profil | Ne 10.5.2020 20:11:15
Big Mike - Profil | Ne 10.5.2020 19:15:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kreja - Profil | Ne 10.5.2020 19:06:50
Tak se vraťme zpátky k retru ať je klid.
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:50:46
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:47:44
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:46:04
Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:25:59
Jo, pane moralisto, a na tu tvou fotku, jak tam v Norsku masakruješ celej zakrvácenej ty ryby si tu všichni ještě moooc dobře pamatujeme. To byla fakt jízda! 👍👍👍
Honza7 - Profil | Ne 10.5.2020 14:20:42
Pokud neporušuje žádné předpisy ČRS, tak si nech svoje moralizování na doma. Pokud chceš něco změnit, tak legislativní kroky jsou ti snad známe jak to máš udělat, když už máš tu funkci.
Hardyman - Profil | Ne 10.5.2020 14:20:41
Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:18:22
Nemůžu za to, že mi Češi jsme z hodně velké části nemorální prasata bez sebedisciplíny, a proto to u nás není možný něco takového zavést, protože by to u nás prostě nefungovalo, aby rybáři duháky, který by nachytali v březnu pouštěli. Stejně jako to máme, že všichni dravci jsou hájení paušálně do 15. června, a to i přesto, že štiky už jsou v tu dobu 2 měsíce vytřený a de facto by se chytat mohli. Je to daň za to, že velkou, možná i majoritní část rybářů prostě nepřinutíš k tomu, aby candáta kterýho chytne na začátku května prostě pustil.
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:13:19
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:08:39
P.S. Já jsem se již vyjádřil, prostě to nepovažuji za vhodné.
Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:06:41
V dnešní době je IN rybu pouštět. V Bavorsku to máme jinak a zákony se na to dívají taky jinak. Výklad rybářského práva je v kostce asi takový.
Chytání ryb je trápení živých tvorů. Pokud má být živý tvor trápen jen pro potěchu rybáře - je to nepřípustné a zakázané! Pokud má být živý tvor trápen pro to, aby sloužil jako potravina je to tolerováno u některých živočichů (rybou počínaje, lovnou zvěří to pokračuje a končí to u prasete v prasečáku). Je však třeba snížit utrpení živého tvora na minimum, a proto je rybář povinnen jakoukoliv rybu, kterou chytí a dosahuje minimální lovné délky a není hájená neprodleně usmrtit a ponechat si. Přechovávání v saku a pod. byť i na krátkou chvíli je zakázáno, protože je to opět již bráno jako trápení živého tvora.
Toliko asi v kostce.
Musím se přiznat, že zákony velmi často porušuji a ryby i přes přísný zákaz pouštím, ať už z jakýchkoliv důvodů. Vždy pak dělám pro to všechno, abych na rybu nemusel ani třeba sáhnout, pokud to je jen možné, manipulaci s ní zkrátil na minimum i za cenu toho, že se s krásnou rybou nevyfotím, abych ji dál zbytečně nestresoval atd. Háčky bez protihrotu beru jako samozřejmost.
Rád si na nich ale i pochutnám a nevidím na tom nic špatného stejně jako když použiji jakoukoliv metodu lovu, která je v danou dobu na daném místě povolena.
Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 13:40:52
Nepřipadá ti to pokrytecký?
Já chodím taky muškařit, chodím taky vláčet, ale pstruha na žížalu v revíru kde je to povolený a mám na to zrovna náladu, tak si jdu taky chytit. A dokonce ho někdy i sním. To se taky nesmí, že?? Nebo alespoň by se nemělo, a pokud už to teda udělám, tak bych to ale hlavně neměl nikomu říkat...
Tak nějak je to správně??
Big Mike - Profil | Ne 10.5.2020 13:38:09
Pomalu abych se také bál u nás na MP nahodit žoužalu! Hned je tam sumejšek emérický! Jinde je to zase samej pstroužek...
ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 13:18:19
kkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 13:16:40
Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 13:09:05
kkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 12:44:17
Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly
Čtenáři této diskuse také sledují
NRybářský retro bazar.16777
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NFóry59883
NUdírny a uzení51150
 Rybářsko-houbařské jádro .-)45013
NTokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
NChytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
NSprávný muž má v kapse nůž8081
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413635
NČína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...

















