Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

inža - Profil | Ne 10.5.2020 20:11:15

Big Mike >> přijde mi to, že ty očka na vrchním dílu jsou převázaná

    Big Mike - Profil | Ne 10.5.2020 19:15:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Jeden vláčecí, od Standy. Ještě pořídím navijáček Cardinal z těch let a jistojistě provětrám. Dutý laminát, posuvné sedlo na naviják, vespod tvrdší, ale špička lítá sem tam jak zběsilá.))

      Kreja - Profil | Ne 10.5.2020 19:06:50

      ja.ump >> máte tu bojovo tak ti dám jiný příklad - vedlejší organizace každý podzim nasadí do rybníka duháky sjede se banda z okolí a chytají je od rohlíku po žížalu dokud je nevytřískají.Potom je asi podle tebe psychologicky špatná celá MO i s krajským výborem.Holt je to povoleno tak to někdo využívá a někdo ne.Jiná zase navalí pstruhy do rybníku a jak zamrzne tak na to prodávají zvlášť povolenky aby vydělali.Svým způsobem taky masakr.Holt tak to je a je už na každém jestli se zůčastní nebo ne.
      Tak se vraťme zpátky k retru ať je klid.

        ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:50:46

        Tasovická vydra >> Z tebe ta žluč stříká proudem, tak prášeček a na kutě,... (Dál na tebe skutečně reagovat nebudu, je to pod moji úroveň.)

          ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:47:44

          Honza7 >> Ty si asi něco nepochopil. Pokud se to netýká retra, tak napiš do SZ. (pokud se chceš zviditelňovat, tak to tady za**rej)

            ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:46:04

            Hardyman >> Má to své kouzlo, samozřejmě. Pokud se podíváš níže, já jsem jen poznamenal, že z psychologického hlediska to není dobře. Fotka i příběh super, nevím proč někteří z toho mají hysterický záchvat.

              Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:25:59

              ja.ump >> Proč se pokoušíš někoho urážet, když ti napíše otevřeně svůj názor? Kdo je tady potom primitiv?? 😃😃😃 Nesnaž se, mě dokáže urazit jen inteligent...
              Jo, pane moralisto, a na tu tvou fotku, jak tam v Norsku masakruješ celej zakrvácenej ty ryby si tu všichni ještě moooc dobře pamatujeme. To byla fakt jízda! 👍👍👍

                Honza7 - Profil | Ne 10.5.2020 14:20:42

                ja.ump >> Vyšší princip v tvé hlavě, zastáváš nějakou funkci - a tak z toho zde mají všichni spadnout na zadek, kolego to už jsme zde měli za bolševika. Jen tak dál pokračuj - a podle mého názoru jsi jasné adept na vyšetření minimálně u psychologa.Ve své podstatě nejde o nic jiného jak zkazit někomu náladu. Jsem rád, že ten klučina ještě neumí číst, poněvadž by se mu zde z toho co jsi napsal udělalo velmi hodně špatně.
                Pokud neporušuje žádné předpisy ČRS, tak si nech svoje moralizování na doma. Pokud chceš něco změnit, tak legislativní kroky jsou ti snad známe jak to máš udělat, když už máš tu funkci.

                  Hardyman - Profil | Ne 10.5.2020 14:20:41

                  ja.ump >> Chytání na plavanou na MP jestli na červa, žížalu co chytíš neovlivníš já tohle vůbec neřeším. Když budu chtít tak si pstruha vezmu. Na plavanou jsem chodil a věděl jsem že pstruzi v daném revíru jsou. Tady tohle řešit je nesmysl ať si dělá každý co chce. Vůbec tenhle styl nikomu nezazlívám má svoje kouzlo.

                    Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:18:22

                    ja.ump >> A co je na tom špatně ty moulo, když v Bavorsku je pstruh potoční povolen lovit od 1.března? Pstruh duhový pak od 16. dubna.
                    Nemůžu za to, že mi Češi jsme z hodně velké části nemorální prasata bez sebedisciplíny, a proto to u nás není možný něco takového zavést, protože by to u nás prostě nefungovalo, aby rybáři duháky, který by nachytali v březnu pouštěli. Stejně jako to máme, že všichni dravci jsou hájení paušálně do 15. června, a to i přesto, že štiky už jsou v tu dobu 2 měsíce vytřený a de facto by se chytat mohli. Je to daň za to, že velkou, možná i majoritní část rybářů prostě nepřinutíš k tomu, aby candáta kterýho chytne na začátku května prostě pustil.

                      ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:13:19

                      Tasovická vydra >> Ten druhý příspěvek jsem neviděl, tak snad na doplnění, když jsem já muškařil tak ty si tahal kačera na provázku. Nemám rád primitivy a rybářské rychlokvašky a tuplem ne překupníky z ebay.

                        ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 14:08:39

                        Tasovická vydra >> No vidíš, tak si alespoň něco pamatuješ. Pokud vím, tak ty si se dokonce "chlubil" jak pstruhaříš v březnu. Skutečný prstruhomuškař a borec. :))) Končím. Piš si dál k tomuto tématu co chceš.

                        P.S. Já jsem se již vyjádřil, prostě to nepovažuji za vhodné.

                          Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 14:06:41

                          kkkarlos >> Jo, Kájo, v pohodě. Já jen, že takový moralistický a pokrytecký žvásty jenom proto, abych šel s dobou, davem, trendem, moc nevybočoval a nasbíral u toho pokud možno co nejvíc plusových bodů nebo "like" mě dokážou trošku nadzvednout.
                          V dnešní době je IN rybu pouštět. V Bavorsku to máme jinak a zákony se na to dívají taky jinak. Výklad rybářského práva je v kostce asi takový.
                          Chytání ryb je trápení živých tvorů. Pokud má být živý tvor trápen jen pro potěchu rybáře - je to nepřípustné a zakázané! Pokud má být živý tvor trápen pro to, aby sloužil jako potravina je to tolerováno u některých živočichů (rybou počínaje, lovnou zvěří to pokračuje a končí to u prasete v prasečáku). Je však třeba snížit utrpení živého tvora na minimum, a proto je rybář povinnen jakoukoliv rybu, kterou chytí a dosahuje minimální lovné délky a není hájená neprodleně usmrtit a ponechat si. Přechovávání v saku a pod. byť i na krátkou chvíli je zakázáno, protože je to opět již bráno jako trápení živého tvora.
                          Toliko asi v kostce.
                          Musím se přiznat, že zákony velmi často porušuji a ryby i přes přísný zákaz pouštím, ať už z jakýchkoliv důvodů. Vždy pak dělám pro to všechno, abych na rybu nemusel ani třeba sáhnout, pokud to je jen možné, manipulaci s ní zkrátil na minimum i za cenu toho, že se s krásnou rybou nevyfotím, abych ji dál zbytečně nestresoval atd. Háčky bez protihrotu beru jako samozřejmost.
                          Rád si na nich ale i pochutnám a nevidím na tom nic špatného stejně jako když použiji jakoukoliv metodu lovu, která je v danou dobu na daném místě povolena.

                            Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 13:40:52

                            ja.ump >> No, já jen že už jsem tady takový moralizování na stejné téma od tebe zažil, když jsem si dovolil sem dát fotku pstruha chycenýho na žížalu a na splávek. ...óóóóó jaký to velký zločin, že si někdo dovolí chytit pstruha na žížalu a ještě k tomu se tím veřejně pochlubit!!! No to už je do nebe volající zločin za který patří odebrat lístek, zlámat prut, napařit flastr a veřejně pranýřovat, že??? A pak mu ještě poradíš, že to jako až tak nevadí, ale když fotku na žížalu, tak ať radši s jelcem nebo ploticí.
                            Nepřipadá ti to pokrytecký?
                            Já chodím taky muškařit, chodím taky vláčet, ale pstruha na žížalu v revíru kde je to povolený a mám na to zrovna náladu, tak si jdu taky chytit. A dokonce ho někdy i sním. To se taky nesmí, že?? Nebo alespoň by se nemělo, a pokud už to teda udělám, tak bych to ale hlavně neměl nikomu říkat...
                            Tak nějak je to správně??

                              Big Mike - Profil | Ne 10.5.2020 13:38:09

                              Klucí, lepší nereagovat, nerozebírat! Pak se ještě člověk někde náhodně s hrůzou dozví, že někdo i rybu bere na talíř a...:)))
                              Pomalu abych se také bál u nás na MP nahodit žoužalu! Hned je tam sumejšek emérický! Jinde je to zase samej pstroužek...

                                ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 13:21:26

                                Tasovická vydra >> Nenavážím. Poznámka nebyla určena tobě.

                                  ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 13:18:19

                                  kkkarlos >> protože jsem RS... (fakt tady nechci diskutovat, prostě myslím, že to nebylo vhodné, toť celé),. Jinak kompozice, fotka, nářadí, kluk super.

                                    kkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 13:16:40

                                    Tasovická vydra >> Stando, to bych tady nerad řešil... v něčem má pravdu, ale to není jen o Mrku, to je otázka celého internetu ... ale i tak díky ;-)

                                      Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 13:09:05

                                      ja.ump >> Tak tyhle kecy fakt nemám rád, sorry. Co dělá Karel špatně? Chytá nepovolenou metodou? Porušuje rybářský řád? Chová se nesportovně nebo neeticky že se do něj takhle navážíš???

                                        kkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 12:44:17

                                        ja.ump >> Bohužel nechytili, plotice tady nežijí, je to dost vysoko a jelci se konají málokdy. Nikdo je nesadí, a predátoři dělejí své. Já bych to takhle nehrotil, je to MP voda jak píšeš, tak nevím proč máš někoho honit kolem vody ...

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly