Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nvenca1 - Profil | Čt 7.5.2020 9:34:36

kkkarlos >> Pěkné to máš.

    Nstatik - Profil | Čt 7.5.2020 9:33:01

    kkkarlos >> z čeho to odlíváš,slitina hliníku?, koupil jsem naviják s pákovou brzdou a chybí na něm páka ,on je L & H, a na tu levorukou verzi mi chybí zak uvažuju,jak to udělat,jestli hrubý odlitek nebo to udělat z nějakého duralu,co myslíš co bude lepší.Pro ilustraci.
    https://auctions.c.yimg.jp/images.auctions.yahoo.co​.jp/image/dr000/auc0105/users/92e52909271311d3ac86a​a2ae1ba6b8f8a87c489/i-img900x1200-1588572802nnkncl1​4022.jpg

      Nkkkarlos - Profil | St 6.5.2020 20:23:50

      Hardyman >> Honzo to si nechám na důchod ;-) . Teď musím dodělat staré resty a pak snad něco i opravím pro sebe...

        NHardyman - Profil | St 6.5.2020 20:18:32

        kkkarlos >> Karle udělej naviják vlastní konstrukce. Přívlačový model. Já bych dodal štípaný prut, který by byl také něčím jiný.

          Nkkkarlos - Profil | St 6.5.2020 19:59:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          a výrobek ...

            Nkkkarlos - Profil | Út 5.5.2020 21:36:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Polotovary ...

              NSundark - Profil | Út 28.4.2020 21:13:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Trocha papíru. Až budete vybírat naviják nebo prut, nechte si poradit od Rouska:-)
              Ceník Burok není z Aukra, jak se nedávno dotazoval Tomáš Neutron na kupce.

                Nsintrix - Profil | Út 28.4.2020 17:33:05

                Big Mike >> A komu ne ? Muž je sice hlava rodiny, ale žena je krk na kterém se otáčí. Já té své říkám něžně "má Lepší polovička ".

                  Nkkkarlos - Profil | Po 27.4.2020 23:34:47

                  Hardyman >> Honzo bylo to tak v plánu. Ale vnuk si je vybrečel, že prej tyhle dva nesmím dát spapat hadům 😂 . Tak jsou u nás už přes půl roku ....

                    NBig Mike - Profil | Po 27.4.2020 22:42:13

                    Tasovická vydra >> nadělá ti šéfovou manželka, když to tak poslouchám?:))

                      Nsumec 1950 - Profil | Po 27.4.2020 21:13:29

                      Tasovická vydra >> To muší bejt.

                        NTasovická vydra - Profil | Po 27.4.2020 21:07:02

                        sumec 1950 >> ...a trucovna!!! 😃😃😃😃

                          Nsumec 1950 - Profil | Po 27.4.2020 20:57:11

                          Tasovická vydra >> Dobrej masakr.

                            NTasovická vydra - Profil | Po 27.4.2020 20:49:01

                            sumec 1950 >> No jo, ale velkou část z toho zabírá i veškeré rybářské vybavení (včetně bivaku, lehátek, křesel, spacáků, broďáků, prsaček, bot, hromady oblečení, krmení, cca 40 prutů, které občas venčím atd., atd.), taky tam mám filatelistický koutek a taky je to dílna a skladiště...

                              Nsumec 1950 - Profil | Po 27.4.2020 19:13:42

                              kkkarlos >> Zase jste si všichni k sobě blíž.

                                NHardyman - Profil | Po 27.4.2020 19:01:40

                                kkkarlos >> Karle nejsou morčata potrava pro hady?

                                  Nkkkarlos - Profil | Po 27.4.2020 16:57:50

                                  Tasovická vydra >> no tvl. na takovém plácku já bydlím se ženou, hady a dvěma morčaty :-)))

                                    NZdenča131 - Profil | Po 27.4.2020 15:22:34

                                    sumec 1950 >> Omlouvám se všem, špatně jsem napsal zápis. Měly to být formy na lití olova. Sám jsem měl jednu slíbenou.
                                    Ale všechno je jinak. Po bližším podívání na formu, jsem zjistil, že jsou to kleště na lití kulí do perkusních zbraní. Patina, vše vypadá starodávně.
                                    Mají punc a cejchování, a vypadají jako profi na lití olůvek. Majitel si tam vyvrtali dírku na drátek, a forma byla hotová. Tak to se povedlo ..., teda spíš nepovedlo.

                                      Nsumec 1950 - Profil | Po 27.4.2020 9:52:31

                                      Tasovická vydra >> To už by mohlo být klidně domácí muzeum.Takovej prostor já nemám.

                                        NTasovická vydra - Profil | Po 27.4.2020 8:52:57

                                        sumec 1950 >> Já v domácím interiéru toho fakt moc nemám. Mám na to od šéfové vyčleňěno 40m2 mimo byt.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly