Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

NSalmo1 - Profil | Ne 5.7.2009 22:19:28

Tak ona ta fotka zase tak daleko od otázky není.Vyhrožování puštěním psa na RS jsem už zažil.Až teprve kovový argument emoce zchladil.

    Nkakr - Profil | Ne 5.7.2009 22:17:27

    XXXXXL >>
    § 17
    (1) Rybářská stráž je při výkonu své funkce povinna
    a) nosit služební odznak na viditelném místě,
    b) prokazovat se průkazem rybářské stráže,

    Nějak mě uniklo, že RS se prokazuje průkazem na vyzvání. Můžeš mě to nějak objasnit a specifikovat čím dělám mladým klukům v hlavě guláš?

      NEiza - Profil | Ne 5.7.2009 22:17:07

      tomku >> asi mas nejaky mentalni problem

        NKocháč - Profil | Ne 5.7.2009 22:16:58

        Vždyť je to náctiletý jelito :o)

          Nomambik - Profil | Ne 5.7.2009 22:15:49

          Omlouvám se všem , ale tohle mně vytočilo !!!!!!!!!!

            Nomambik - Profil | Ne 5.7.2009 22:14:59

            tomku >> Co to se sereš za hnusoty ono je to ho málo v bedně když z toho média dělaji exklusivní reportáže jak říkají, s tím jdi na kinologickej servr a a ne sem ty šašku

              NPvl - Profil | Ne 5.7.2009 22:14:46

              tomku >> Jestli myslíš "unikátní " tak to teda jo .

                Ntomku - Profil | Ne 5.7.2009 22:10:40

                drozďák 30,42 >> Sorry za to foto, už od mala som vedel, že som unikátny...........:)

                  Ntomku - Profil | Ne 5.7.2009 22:04:07

                  pavel68 >> S urážkami si začal ty

                    Ntomku - Profil | Ne 5.7.2009 22:02:19

                    pepa-č >> Len to , že som ten článok akurát čital, podstate rakcie na správanie sa niektorých ľudí ktorý tu písali všeliake urážky + na blbú otásku blbá odpoveď

                      Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 5.7.2009 21:58:51

                      tomku >> gratuluji, diky tobe i nejvetsi "esa" teto diskuse mohou zazivat pocity clenu Menzy.
                      To se skutecne nepodari vzdy a kazdemu. Jsi unikat.

                        Npavel68 - Profil | Ne 5.7.2009 21:58:02

                        tomku >> nejsem tvůj bratr,abys mi tak říkal...

                        poslední varování.....

                          Nmedvěd - Profil | Ne 5.7.2009 21:57:34

                          pavel68 >> a máš to

                            Npepa-č - Profil | Ne 5.7.2009 21:56:41

                            tomku >> a proč jí tedy posíláš do týhle diskuze? jaká se za tím skrývá myšlenka?

                              Ntomku - Profil | Ne 5.7.2009 21:55:37

                              pavel68 >> KOKOTKO, ja psie zápasy odsudzujem, fotku som našiel niekde na nete, kde som o tomto probléme čítal..........

                                Npavel68 - Profil | Ne 5.7.2009 21:49:55

                                tomku >> na rozdíl od tebe blbečku ho doma mám...smaž tu fotku hned,nebo si ten Nick budu dlouho pamatovat a lehký to mít nebudeš a to ti můžu slíbit...

                                jasný kreténe ?

                                  Npepa-č - Profil | Ne 5.7.2009 21:44:41

                                  tomku >> debile

                                    NXXXXXL - Profil | Ne 5.7.2009 21:35:18

                                    kakr >> RŘ,BP,zákon - udělej si v tom přehled. Ono to má dost společného.
                                    Jen dělej mladejm klukům v hlavě guláš. Pak to podle toho vypadá.

                                      NXXXXXL - Profil | Ne 5.7.2009 21:25:11

                                      kakr >> Skočím ti do hovoru - trošičku je rozdíl mezi prokázáním a nošením něčeho na viditelném místě. Prokazuje se totiž na vyžádání.
                                      Ještě ti někdo bude věřit a udělá si kvůli tobě průser.



                                      kakr - ® Ne 5.7.2009 20:09:03
                                      Rex2 >>
                                      Na RS se žádný RŘ nevztahuje, oprávnění jsou jí dány zákonem. Je povinností RS při kontrole, krom pozdravu (obecná slušnost) prokázat se průkazem RS a odznakem. Pokud tak nečiní, jedná v rozporu se zákonem.







                                      VIII. Oprávnění rybářské stráže

                                      § 16 a 17 zákona č. 99/2004 Sb.

                                      Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna

                                      a) kontrolovat

                                      1. osoby lovící ryby nebo vodní organizmy, zda jsou k tomuto lovu oprávněné a zda provádí lov řádně a způsobem, který umožňuje tento zákon,

                                      2. osobám lovícím ryby nebo vodní organizmy rybářské nářadí, obsah rybářské loďky, nádrže nebo jiného zařízení užitého k uchování ryb a rybářské úlovky, z hlediska dodržení rybářského práva,

                                      3. osoby lovící ryby pomocí elektrického proudu, zda vlastní povolení příslušného rybářského orgánu k tomuto způsobu lovu, jakož i zda vlastní potřebné osvědčení prokazující jejich způsobilost k práci s elektrickým zařízením při lovu ryb a osvědčení dokladující bezpečnou použitelnost elektrického zařízení k lovu ryb,

                                      4. užívání jezů, stavidel, zdymadel, výpustí a jiných zařízení z hlediska dodržování právních předpisů a opatření na ochranu výkonu rybářského práva,

                                      5. způsob a rozsah užívání vod a jejich kvalitu;



                                      b) požadovat

                                      1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,

                                      2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,

                                      3. součinnost, popřípadě pomoc orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, nemůže-li zajistit vlastními silami a prostředky výkon funkce rybářské stráže;



                                      c) zadržet

                                      1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,

                                      2. úlovek, rybářské nářadí nebo nástroj osobě, která tím spáchala přestupek nebo trestný čin, nebo z jehož spáchání je důvodně podezřelá;



                                      d) vstupovat na pozemky, stavby, jezy, rybí přechody a jiná zařízení v souvislosti s výkonem funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném a užívat k tomu v nezbytné míře existující přístupové cesty;



                                      e) ukládat a vybírat pokutu v blokovém řízení za spáchání přestupku podle tohoto zákona a podle zákona o přestupcích.



                                      § 17



                                      (1) Rybářská stráž je při výkonu své funkce povinna



                                      a) nosit služební odznak na viditelném místě,

                                      b) prokazovat se průkazem rybářské stráže,

                                      c) kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem,

                                      d) zjišťovat zdroje a příčiny znečištění vody v rybářském revíru,

                                      e) oznamovat neprodleně zjištěné závady a škody podle jejich povahy uživateli rybářského revíru a příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který ji ustanovil, popřípadě orgánu příslušnému k ochraně přírody a krajiny nebo Policii České republiky.



                                        Npaia - Profil | Ne 5.7.2009 21:14:40

                                        lidi, buďme rádi, že někdo má ještě náladu tu činnost RS vykonávat, jinak by jsme to u vody mohli zabalit a chodit jen s kvérem. kdybych nebydlel mimo, tak ty zkoušky na RS taky udělám, ale současně bych si asi udělal i zbroják a navštívil nějaký kurz sebeobrany, už jen pro svoje dobro. pokud narazíte na křivého porybného, není nic jednoduššího, než zavolat policii, ale osobně jsem se setkal jen s férovým jednáním.

                                          Červené karty: Stanďour, tomku