Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Nstrejka - Profil | Út 19.10.2010 12:26:57

Lister. >> jenže já přihlášený jsem, jen mi to systém nevěří, to je ten problém :-)

    NLister. - Profil | Út 19.10.2010 12:26:04

    strejka >> nevím přesně, ale možná to bude tím že do některých pokeců jde opravdu psát jen po přihlášení.

      Nstrejka - Profil | Út 19.10.2010 12:24:00

      Lister. >> mám problém s tím, že nemůžu do některých pokeců psát, hlásí mi to, že nejsem přihlášen, jinde (i v rámci) MRKu problém není, myslel jsem, že bude stačit vymazat Cookies, jimž jsem to kladl za vinu, nepomohlo to...

        NLister. - Profil | Út 19.10.2010 12:19:12

        strejka >> a co nepomohlo?

          Nstrejka - Profil | Út 19.10.2010 12:18:09

          Lister. >> díky, bohužel promazání nepomohlo, ale aspoň už vím, v čem problém není :-)

            NLister. - Profil | Út 19.10.2010 12:13:37

            strejka >> spusť IE, pak dej nahoře zabezpečení, pak odstranit historii procházení a tam to najdeš. Nebo spusť IE a klávesová zkrakta CTRL+SHIFT+DELETE.

              Nstrejka - Profil | Út 19.10.2010 11:52:19

              jsem asi debil, ale nejsem schopen najít u svého "profilu" ve win XP Cookies, u ostatních profilů je vidím, u svého nikoli, potřebuju je promazat. nemáte někdo nápad?

                NBatuta - Profil | So 16.10.2010 11:57:58

                pepa-č >> To kdybych si pamatoval, dělal jsem to před pár lety, kromě nouzových režimů tam bude i nějaká volba (Opravit? - tuším se stisklo písmeno R), kde se dá ta oprava MRB provést, ale nevím jestli je to přímo v tom menu, nebo až v pod menu, fakt je to už dlouho...chce to asi zkusit hledat

                  NHalen - Profil | So 16.10.2010 11:57:06

                  pepa-č >> Zkus TestDisk. http://www.sosej.cz/TestDisk-PhotoRec.html Před použitím zkontroluj, zda ti sedí velikost disku. A návod: http://wiki.ubuntu.cz/TestDisk

                    Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:52:18

                    Batuta >> ha, díky, rozveď prosím ve větě, abych jaksi pochopil (víc)
                    nabootuju přes F8, co dál?

                      NBatuta - Profil | So 16.10.2010 11:50:09

                      pepa-č >> Přes F8 při nabíhání PC by měla jít MBR opravit...

                        Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:49:37

                        jo a připojený a zachraňovat se to snažím z compu s Vistama.

                          Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:43:56

                          já už bych to viděl než na cokoli jiného na nějaký data recovery. co použít? jak? zkušenosti? dík

                            Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:43:17

                            Halen >> zkoušel jsem všechno. Master, Slave i CabSel,

                              NHalen - Profil | So 16.10.2010 11:42:36

                              pepa-č >> Mohl bys zkontrolovat připojovací kabel a naswitchování disku. Můžeš sem dát fotku toho připojovacího kabelu s připojeným diskem a fotku detailu disku, kde je kabel připojen (jsou tam piny, které jdou různě propojovat pro nastavení disku na Master, Slave nebo Cable select.)

                                Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:38:01

                                Halen >> bylo to v pracovní stanici s XPčkama, a byl to systémový disk. čili C: byl tam systém a program files atd. rád bych vytahal maily z Thunderbirda (mám zálohu starou asi týden - takže když se to nepodaří tak se nezblázním) a nějaký data co byly naházený na ploše a tak plus nějaký fotky apod. života důležitý data jako 3D, výkresy, simulace a jiné penězotvorné věci mám zálohované komplet nebo to bylo na jiných datových discích.

                                  NHalen - Profil | So 16.10.2010 11:34:27

                                  pepa-č >> V jakém PC, s jakým operačním systémem ten disk byl a co na něm bylo za data?

                                    Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 11:06:52

                                    Halen >> do vlastností nástroje mě to vůbec nepustí

                                      NHalen - Profil | So 16.10.2010 10:59:30

                                      pepa-č >> Na tom disku je poškozená tabulka souborů, takže Windows jej nedokáží přečíst. Takže první pokus, co udělej: ve správci disku na něj klikni pravým myšítkem a následující postup: >Vlastnosti-Nástroje- >>Zkontrolovat-zaškrtnout "automaticky opravovat >>chyby"-Spustit. Bud se oprava rozjede nebo to bude chtít restart. Napiš, zda se to rozjede.

                                      Druhá méně příznivá možnost je ta, že na tom disku není žádný oddíl a tím ani žádná data a pokud je nepotřebuješ zachraňovat, bude na místě vytvořit nový oddíl a disk zformátovat.

                                      A prosím tě, ty odpojuješ a připojuješ disky za chodu počítače ??? Pokud to tedy není nějaký externí USB disk.

                                        Npepa-č - Profil | So 16.10.2010 10:31:25

                                        marty101 >> tak prosím poraď - já zkouším zatím bezvýsledně. dík

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386