Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 4.10.2010 18:13:35

Pánové, potřeboval bych poradit. Moc už HW nesleduji a kámoš by potřeboval poradit s upgrade PC:
deska, paměti, HDD a grafika (asi spíše nVidia).
Chipset pro Intel CPU, celková cena do 8000 Kč

Stále váhám, zda to stavět ještě na socketu 775, nebo tam už nacpat socket 1156.

Díky za pomoc a podněty a konkrétní tipy

    NM_D - Profil | Po 27.9.2010 11:02:04

    Sice to sem tak zcela nepatří, ale je to také malé počítač, takže....kdo vlastní navigaci od Navigonu???

      NMarcel - Profil | So 25.9.2010 9:51:30

      KUBA >> z těchto dvou je to jedno, šel bych po delší záruce a určitě 4GB RAM. Neuvažoval si o Mac Booku, za ty prachy půjde sehnat...

        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | So 25.9.2010 1:24:48

        KUBA >> ja bych sel asi do toho lenova, s +2 G ram, ma rychlejsi disk, ci 500 alebo 320 MB to uz je jedno .. aj tak to budes musiet zalohovat ak neches prist o data. Lenovo ma 64bit windows, u vaia nepises tak predpokladam ze iba 32bit, takze zasa lenovo. S lenovom mam dobre osobne skusenosti, ostatne ntb maju "šuntový" feel.

          NKUBA - Profil | Pá 24.9.2010 21:55:38

          Ledňáček (Iceman) >> čistě na baterku pojedu výjmečně...max. když někde čekám na klienta mezi prohlídkama takže do 1h což zvládnou hravě oba... jinak bude noťas kolovat mezi kanceláří, domovem a chalupou :-) a tam jsou externí monitory a nápájení ze sítě, nemám žádný přehnaný ambice pracovat 8 hodin v parku na lavičce :-)
          k práci používám pouze základní office + photoshop a pár podobnejch prográmků... nicméně nepočítám s tím, že bych upravoval na noťasovi fotky přímo, mám monitor 19 EIZO... a na prohlížení na netu je to jedno...
          drobná výhoda Sonyho mi přijde taky vestravěnej 3G modem, Lenovo ho nemá...
          RAM 2GB u Lenova je malej handicap ale dá se doplnit do slotu druhá 2GB, což předpokládám nestojí balík

            NKUBA - Profil | Pá 24.9.2010 21:50:21

            kožich007 >> děkuju za postřehy

              NLedňáček (Iceman) - Profil | Pá 24.9.2010 20:46:10

              KUBA >> co na tom poběží?
              Jak často pojedeš na baterku a jak moc je důležitá výdrž NTB na ni?

              Osobně mě je sony i lenovo u prdele, ale vybral jsi si je sám :-)))

                Nkožich007 - Profil | Pá 24.9.2010 20:21:23

                KUBA >> no máš docela dost dobré kandidáty!!
                osobně mám rád IBM (lenovo) jen si říkám že ta ram je nic moc pro 64bit a ktomu ještě nasdílená grafika, chtělo by to větší RAM a dost by mne limitovala absence HDMI, větší váha. Zase ale rychlejší procesor a HDD.
                sony vaio je krásná vzhledovka a dokonce i dost funkční. Jen v této možnosti bych tam chtěl 64bit a pokud ho tam není tak bych ji nebral.
                shrnutí sony (pokud bude 64bit) pokud ne tak lenovo
                hodně zdaru a šťastnou ruku

                  NKUBA - Profil | Pá 24.9.2010 20:08:27

                  Přátelé kamarádi,

                  už nějakou dobu řešim koupi novýho noťase a nakonec ve výběru postoupili dva účastníci výběrového řízení:

                  SONY VAIO VPCS12X9E/B

                  Notebook Intel Core i3 350M, 13.3" LED XB 1366x768, Intel HD Graphics, RAM 4GB, HDD 500GB 5400 otáček, DVD vypalovačka, WiFi, BlueTooth, Webkamera, Čtečka otisku prstů, HDMI, 3G modem, Windows 7 Professional

                  cena : 28 990 Kč

                  a

                  LENOVO THINKPAD T410i 2518-P9G

                  Notebook Intel Core i3 370M, 14" LED 1280x800 matný, RAM 2GB, Intel HD Graphics, HDD 320GB 7200 otáček, DVD, WiFi, BlueTooth, Webkamera, Čtečka otisků prstů, Windows 7 Professional 64-bit

                  cena: 26 990 Kč

                  Co bych měl dle Vás zvolit? Vidíte v tom nějaký podstatný rozdíly. Podotýkám že velikost 13,3"- 14" bylo zadání, mám všude externí monitory... :-) Potřebuju to jako jeden jedinej a hlavní počítač - mobilní kancelář a nehraju žádný hry.

                  Předem díky pokud se tím někdo prokouše, jsem mírně zoufalý a ve středu to chci rozseknout a na Alze objednat.

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 23.9.2010 15:40:53

                    pan vedoucí >> já zase jo :-).
                    Dám ti vědět za 5 let, zda tam něco mám :-)

                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 23.9.2010 15:30:00

                      pan vedoucí >> to hrozy iba u prezentacnych TV kde bezi furt ten isty kanal cely rok denno denne, na to aby si vypalil plazmu doma by si musel denne sledovat tv 12h po dobu 15 rokov myslim.

                        Npan vedoucí - Profil | Čt 23.9.2010 14:59:33

                        Ledňáček (Iceman) >> nebudeš to mít vypálený ráno,to je jasný,ale za čas se ti tam určitě neco ukáže. takže já bych si plazmu na jakoby normální koukání se na televizi nepořídil.

                          NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 23.9.2010 14:50:30

                          pan vedoucí >> u té plazmy to vypalování už tak nehrozí, to dělali hlavně předchozí generace.
                          Si představ, že by jsi celou noc koukal na péčko ze satu a ráno by jsi měl logo kanálu vypáleno nafurt :-))))

                            NM_D - Profil | Čt 23.9.2010 14:46:18

                            Jo, díky za rady, Acronis jsem studoval a líbil se mi, takže ho koupím.

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 23.9.2010 14:38:27

                              M_D >> ano, opravdu je hodně dobrý Acronis, jiný nepoužívám.

                                Npan vedoucí - Profil | Čt 23.9.2010 13:03:04

                                Hlavně je třeba vědět,k čemu tu danou tv bude kdo používat. Jestli na sledování normálního digi signálu,kde nebude nic v HDcku a film v HD (třeba z BR) si pustíte 1x do měsíce,tak je FullHD televize zbytečnost,protože obraz nebude to ono. v tomto případě bych zvolil spíš HD Ready TV.
                                Full HD -pro sledování FullHD kanálů a filmů
                                Plazma- kvalitní obraz,ale televize tak na sledování filmů,statickej obraz jí nedělá dobře a když například usnete s teletextem,vypálí se vám mapy. nehledě na to,že má omezenou dobu životnosti.
                                Je toho víc,podle čeho vybrat tv,ale je třeba vědět k čemu to potřebuju. a jestli vám někdo bude tvrdit že FullHD je to neljepší co můžete mít,tak si jděte koupit tv jinam.

                                LCD- Sharp, Panasonic -asi nej obraz

                                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 23.9.2010 12:41:21

                                  M_D >> Acronis True Image Home 2010

                                    NMarcel - Profil | Čt 23.9.2010 10:47:47

                                    M_D >> HDD?

                                      NVaša - Profil | Čt 23.9.2010 10:44:22

                                      Ledňáček (Iceman) >> Dík za reakci.Njn vím,že je to jen televize,ale když do toho dám 20 tis tak aby to stálo trochu za to.

                                        Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386