Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Blažík - Profil | Čt 26.8.2010 17:47:39

Tak dobrý, problém vyřešen, stačilo restartovat PC, ale nevíte přesto někdo, čím to mohlo být?

    Blažík - Profil | Čt 26.8.2010 17:39:58

    Tak pánové, další dotaz :-) Včera mi normálně jel CD-ROM, dneska už ho nemůžu najít v seznamu vnějších disket, kontrolka nesvítí, otevřít jde, ale ani po vložení "céda" nenaskočí, nevíte co by s tím mohlo být?

      LudaT - Profil | St 25.8.2010 9:36:36

      Marcel >> Měl jsem podobnej problém, až teda na to praskání. Jen mi to jelo "sekaně" a rozkládalo obraz. Nejdřív jsem myslel že je špatnej nosič a nebo něco na čočce, ale pomohl až update firmwaru na nejnovější verzi kterej jsem stáhl z www.cdr.cz.
      Ovšem jestli to pomůže i tobě netuším, zkusit to můžeš.

        Marcel - Profil | Út 24.8.2010 22:48:13

        Mám dotaz, už jste někdy měli stav, kdy PC přehrává všechny mutlimediální soubory OK kromě klasického DVD formátu z mechaniky? Prostě od midi až po divx to jede ok, ale jak tam vložíš DVD tak to drhne, praská... Nějaké nápady nebo zkušenosti?

          Nat - Profil | Pá 20.8.2010 5:57:56

          Ahoj, existuje nejaká možnosť histórie chatu na facebooku ale do Internet exploreru. Niečo som našiel ale iba do firefoxu a iných. Zase som prišiel o jednu info čo potrebujem lebo som si to nikam nepoznačil a kamoš čo my to poslal je už 3dni offline

          dik

            Blažík - Profil | Čt 19.8.2010 20:48:39

            Ahoj, včera jsme koupili nový HDD příjímač , při přetahování filmu z harddisku do PC se mi zobrazuje soubor TP0, mohly byste mi někdo poradit, čím tento soubor přehrát, či překódovat? Díky

              Bláža - Profil | St 18.8.2010 20:03:58

              Marcel >> To jsem taky našel, ale vím, že takový program taky existuje. Musím hledat dál.....

              Díky

                Marcel - Profil | St 18.8.2010 7:47:54

                Bláža >> jedná se o SW na rozpoznávání textu z obrazových předloh nebo pdf. Nečistí to zažloutlé papíry, "pouze" převede textový obsah do editovatelné formy. Zkus hledat na webu ocr software.
                http://www.studna.cz/abbyy-finereader-p-2544.html

                  Bláža - Profil | Út 17.8.2010 20:32:29

                  Mám dotaz, a prosbu. Znáte někdo program, kterým se čístí třeba skenované doklady v pdf?

                  Ze zažloutlého papíru udělá zase na kopii bílý, nebo vymaže šmouhy apod. Také se tím čištěním značně zmenší velikost toho souboru. Dopisuje to příponu ocr, to je to jediné co vím.

                  Díky

                  Nvím jestli je to ono, ale něco jsem našel, ale radu dát stejně můžete.... ;o)))

                    jwkriz - Profil | So 14.8.2010 22:38:04

                    kožich007 >> Marcel-ok diky moc obratim se blizsiho poradce a vyresim

                      kožich007 - Profil | So 14.8.2010 17:36:53

                      jwkriz >> chtělo by to znán konfiguraci tvého PC ale jak píše kolega Marcel, není to jen o RAM, ale o celkovém sladění PC. Pokud bude nasdílená grafika tak by navýšení RAM mohlo pomoci, skusil bch ale nejdříve zjistit kolik mám povolené použití RAM pro grafiku a případně navýšit!! poté bych řešil co dokoupit.

                        Marcel - Profil | So 14.8.2010 16:25:10

                        jwkriz >> neni to jen o ramce, zalezi na CPU a grafickem adapteru. CPU by si mohl mit ok kdyz uz mas DDR3, pokud mas grafiku soucasti MB tak ta ramka pomuze znatelne. Resp. vice RAM je fajn kdykoliv...

                          jwkriz - Profil | So 14.8.2010 15:51:53

                          zdar tygri prosím o radu, seká se mi video v HD z kamery, prý pomůže rtychlejší ramka bude tato stacit
                          RAM 4GB DDR3-1333MHz Kingston CL9

                            pavel68 - Profil | Pá 6.8.2010 23:43:52

                            kubah >> VM Converter - slunečnice.cz o))

                              kubah - Profil | Pá 6.8.2010 23:39:30

                              Ahoj všichni,
                              dotaz - nevíte někdo, v čem předělat .avi do formátu, který přehraje dvd? Díky...

                                sramas - Profil | Pá 30.7.2010 10:18:20

                                Ledňáček (Iceman) >> jojo, přes PC Suite

                                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 30.7.2010 10:10:34

                                  sramas >> zálohoval jsi přes Nokia PC Suite? U něj žádnou možnost dostat to do jiný značky neznám. Do jiné Nokie bez problémů lze.

                                    sramas - Profil | Pá 30.7.2010 10:05:16

                                    Mám zazálohovanej tel. seznam z Nokie. Existuje nějakej soft, abych mohl seznam načíst i do jiného telefonu?

                                      kožich007 - Profil | Ne 25.7.2010 12:11:58

                                      sadraj >> nemám s tím moc skušeností vzhledem k tomu že cd nebo dvd neuznávám jako médium kam bych chtěl mít neco na vždy uloženo (od toho mám HDD a nebo flash disk) jinak skus některý z těchto programů CDCheck 3.1.11, CD Roller 6.3, ISO Buster 1.9 ,Unstoppable Copier 2.12 - freeware,CD/DVD Data Recovery kolega mi tvrdil že mu už pomohli tak nevím zda to pomůže i tobě. Jinak firmy které se zabívají obnovou dat jsou opravdu drahé, ale jen v tom pohledu jakou cenu mají tvá data!!

                                        Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386