Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NMilos_Dia - Profil | Po 17.5.2010 11:20:42

Ledňáček (Iceman) >> Možná tam problém bude. Ta deska má evidentě slot PCIe ve verzi 1.0. A jestli karty s čipy 3870 byly vyráběny s verzí 2.0, může tam být problém s napájením.
Řešení problému - vyhodit motherboard. Viz. vlastní zkušenost.

    NLister. - Profil | Po 17.5.2010 11:19:52

    OG >> Ten komp jsi si stavěl sám?

      NOG - Profil | Po 17.5.2010 11:18:49

      Ledňáček (Iceman) >> Nic se neděje. ATI prodám do bazaru a do konce prázdnin do vydržím s tou 8600. Pak budu mít starostí že na hry nebude čas. Díky za čas věnovaný mému problému.

        NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 11:17:31

        OG >> co ovladače pro chipset, máš aktuální? Bios také?

          NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 11:15:51

          OG >> tam tedy problém taky nevidím :-(

            NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 11:10:53

            OG >> co máš přesně za základní desku? Model a chipset.

              NOG - Profil | Po 17.5.2010 11:03:50

              Milos_Dia - 17.5.2010 9:03:42 >> Catalysty jsem postupně zkoušel asi 6 verzí, od 6.12 po nejnovější 10.3. Částečnou výměnu střev jsem s kámošem udělal. Z toho jsme zjisili, že je slabý zdroj a proto jsem koupil tu 500W. Kontrola RAMek přes bootovací CD je pro mě trochu Španělská vesnice takže jsem zkusil jednu RAM vyndat a spustit PC a pak obráceně. Vyfoukal jsem chladič na CPU. S kartou GF8600 jsem zkusil hrát na nejvyšší rozlišení Crysis a CoD4 MW a v pohodě. S tou ATI 3870 jsem byl o víkendu u kámoše a na jeho PC šlapala. Asi mám na Radeony smůlu.

                NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 10:56:31

                Anýzový dědek >> nejdříve zjistit, proč se NTB přehřívá, co se vlastně při přehřátí děje (tuhne, padá .....).
                Pokud je to starší kus tak je velká pravděpodobnost že máš zanesený chladič a ventilátor (který se může i zasekávat) na CPU. Pokud si troufáš, tak NTB rozdělat, chladič vyčistit.
                Dá se to i vyfoukat vzduchem.
                Pokud je NTB v záruce a necítíš se na kuchání, tak jedině autorizovaný servis na vyčištění.
                Jinak veškeré prodávané chladící podložky apod. nesmysly jsou naprosto k ničemu. Zásada je pokládat NTB při práci na rovnou čistou podložku, aby byly všechny větrací otvory volné. Známá upekla noťas tak, že si ho vzala do postele a hodila na peřinu :-))

                  NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 10:52:09

                  Milos_Dia - 17.5.2010 10:31:50 >> nemáš to skladovat :-) ale pokud každý potřebuje jednu tak se to jinak nedá.

                    NMilos_Dia - Profil | Po 17.5.2010 10:31:50

                    Ledňáček (Iceman) >> Hehe, já mám doma mašin jak nasráno...
                    Btw. ta moje nová 4890 si ukazuje grafiku hezky, ale topí svině, topí...
                    Junior jsem musel jeho 4870 vybavit Accelerem.

                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 17.5.2010 9:13:23

                      Milos_Dia - 17.5.2010 9:03:42 >> může. V podstatě těch možností je tolik, že se to nedá přesně dle popisu říct. Chce to zkoušet, a zkoušet. Každý z nás si tím prošel :-))
                      Nejhorší je, že má každý doma většinou jednu mašinu a výměna komponentů je dost problematická. A nikdo si doma nevykuchá stroj, aby střeva půjčil kámošovi na testy :-)

                        NMilos_Dia - Profil | Po 17.5.2010 9:03:42

                        Ledňáček (Iceman) >> Hele Jirko a nemůže to být třeba starýma catalystama?
                        Jestli to padá, jen když pustí nějakou hru, a normálně to fachá...?

                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 16.5.2010 21:02:10

                          heh

                            NOG - Profil | Pá 14.5.2010 18:16:28

                            Ledňáček (Iceman) >> OS Windows XP profesional, procesor taktován nebyl. De facto je to třetí karta, která byla v PC zapojena, původně jsem měl GeForce FX5200 a pak tu 8600. Na těhle kartách vše fungovalo v pohodě. Někde jsem četl, že při přechodu z Nvidie na ATI se můžou vyskytnout problémy. K odinstalování driverů jsem použil DriverSweeper. Ještě zkusím projet ty RAMky. Zatím dík za radu.

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | Pá 14.5.2010 18:04:11

                              OG >> je to v podstatě druhá karta se kterou ti padá systém (PC), takže bych chybu v kartě nehledal. Začni tím, že se zaměříš na CPU, jetli probkém není tam. Není taktován? Nepřehřívá se? Nainstaluj si nějakou utilitu na sledování teploty CPU, podívej se do biosu, na kolik máš nastavenou teplotu pro vypnutí PC (ochrana proti zničení CPU). Můžeš zkusit zatížit CPU nějakým diagnostickým SW (Orthos....)

                              Další problém můžou být paměti, na ty je dobrá diagnostika memtest, dá se vypálit jako bootovací CD a otestuje ti ramky mimo OS.

                              Chce to pomalu projet komponenty step by step. Začni tím CPU a pak se uvidí co dál.
                              Ještě napiš co máš za OS.

                                NOG - Profil | Pá 14.5.2010 17:18:17

                                Zdravím, měl bych dotaz ohledně grafické karty. V PC jsem měl Nvidii 8600 GT SilentPipe, ale při hraní novějších her se stalo, že hra padala (pravděpodobně přehřátí z důvodu pasivu). Tak jsem od kámoše koupil ATI Radeon HD 3870, dle pokynů odinstaloval, karty vyměnil, nainstaloval. Karta pár dní fungovala ale pak začala blbnout, hry (i starší) spadly okamžitě po spuštění. Zakoupen silnější zdroj ale ani to nepomohlo, padal dokonce i OS a naběhl až po několikátém restartu, případně vypojením a opětovným zapojením grafiky. V čem by mohl být problém? Karta u kámoše fungovala v pohodě. Díky předem za rady.

                                Ještě k mému PC: zdroj 500W Fortech, CPU AMD Athlon X2 6000+, 2GB RAM, MB Gigabyte MA770-UD3

                                  NVaša - Profil | Po 10.5.2010 20:59:40

                                  Ledňáček (Iceman) >> Díky za radu.

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 10.5.2010 16:59:18

                                    Vaša >>
                                    Klepněte na Tlačítko Microsoft Office a potom na tlačítko Možnosti aplikace Word.
                                    Klepněte na položku Kontrola pravopisu a mluvnice.
                                    Chcete-li vypnout nebo zapnout automatickou kontrolu pravopisu a gramatiky pro aktuálně otevřený dokument, postupujte takto:

                                    V rozevíracím seznamu Výjimky pro klepněte na název aktuálně otevřeného dokumentu.
                                    Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políček Skrýt pravopisné chyby pouze v tomto dokumentu a Skrýt gramatické chyby pouze v tomto dokumentu.
                                    Pokud chcete zapnout nebo vypnout automatickou kontrolu pravopisu a gramatiky ve všech nově vytvořených dokumentech, postupujte takto:

                                    V rozevíracím seznamu Výjimky pro klepněte na položku Všechny nové dokumenty.
                                    Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políček Skrýt pravopisné chyby pouze v tomto dokumentu a Skrýt gramatické chyby pouze v tomto dokumentu.

                                      NVaša - Profil | Po 10.5.2010 16:50:41

                                      Zdarec.Měl bych dotaz.Na mém PC před přeinstalováním fungovalo něco jako kontrola pravopisu.Když jsem ve slově udělal chybu tak se slovo podtrhlo červeně.Teď mi to už nejde.Nevím jak jsem to tam minule dostal.Poradí někdo jak to lze nastavit? Dík

                                        Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386