Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Nlevhan - Profil | Čt 1.4.2010 14:41:33

Jarda Bořek Stavitel >> to ne ja v pelechu delam jine veci:-)notas si tam neberu nevim jeto nake posahane pritom nikde v nem neni ani smitko

    NJarda Bořek Stavitel - Profil | Čt 1.4.2010 14:38:49

    levhan >> Moja taky často pyskuje, že se jí to přehřívá.. Nechce furt pochopit, že to nesmí dusit peřinou ze všech stran..
    Já jen, aby jsme si vyjasnili, oč může jít také.. :-)

      Nlevhan - Profil | Čt 1.4.2010 14:34:20

      ahoj chlapi podledni dobou se mi hrozne hreje notas vetrak funguje ale spis me pripada ze se hreje zdroj pred baterkou ten ma sve chlazeni taky kdyz se to hodne zahreje seka se mi celej system mam hp compaq presario cq 60 nemluve ze se dost seka a na mozile-googlu- porad pise ze neodpovida- aktualizace mam vyple dik moc

        NCarabus - Profil | Čt 1.4.2010 13:58:03

        Ledňáček (Iceman) >> náhodou, třetí kus to vydržel :-))

          NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 1.4.2010 13:18:31

          Carabus >> to ses nadřel, protože při 80 Duron už smrděl a byl v křemíkovém nebi :-)

            NCarabus - Profil | Čt 1.4.2010 13:09:09

            Milos_Dia - 1.4.2010 8:36:32 >> kde jsou ty časy, když jsem Duron 750 dostat na 930 MHz a usilovně tlačil teplotu pod 80 stupňů :-)))

              NMilos_Dia - Profil | Čt 1.4.2010 8:36:32

              Šlapou, ale některé jenom do přehřátí.

                NCarabus - Profil | St 31.3.2010 21:36:21

                pánové, já tomu nerozumím, já dělám do včel, ale grafické karta šlapou na podstatně vyšších teplotách než procesory a myslím, že těch 93 je sice vejš, ale nebude až tak kritickejch

                  NMilos_Dia - Profil | St 31.3.2010 10:26:21

                  Referenční chladiče, klasika. Topí, a hučí jak vysavač.

                    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 31.3.2010 10:23:16

                    Nvidia fermi 4XX chodi nad 93C hehe, to uz fakt mozme na tom robit aj palacinky, resp. boilies.

                      NMilos_Dia - Profil | St 31.3.2010 10:12:04

                      Ledňáček (Iceman) >> Super, díky. Accelera mají proužek pasty již nanesený od výrobce. Tenký. Takže řeším jen vyčištění. Bohužel "přepastovat" čip a nechat tam původní chladič asi nepomůže. Full load je pro tovární chladič asi přespříliš. A stejný problém asi budu řešit i u své 4890. A jestli ta úprava bude chodit, tak klukovi seberu tu 4870, koupím mu nějakou levnou 5-tku a tu jeho kartu vrazím do kompu do crossfiru.

                        NLedňáček (Iceman) - Profil | St 31.3.2010 9:54:19

                        Milos_Dia - 31.3.2010 9:45:30 >> aha, většinou je ta pasta docela řídká, takže mě vždy stačil papírový ubrousek.
                        Pokud jsi si jistý že čip i povrch chladiče jsou dokonale rovné, tak nové pasty jen minimum, že vodí líp než kov je mýtus, nejlepší je jí použít jen na zaplnění pórů v matroši čipu a chladiče.
                        Takže jak na chladič tak na čip vymáčknu jen trošku do středu, na prst igelitový sáček od rohlíků z marketu :-) a pečlivě to rozetřu, u chladiče opravdu jen trošku, na čipu může být nepatrná vrstvička.
                        Nic lepšího jsem ještě nevymyslel, nějaké kvanta pastny roztíraná kreditkou je cesta do pekel.
                        A taky každá pasta se pár dní "zapéká" teplota se časem ještě může snížit.
                        Myslím si že budeš koukat, jak tu pastu výrobci odflákli, kolikrát to bývá jeden plkanec na půce čipu, druhá polovina ani není v kontaktu s chladičem. Možná by stálo za to to jen předělat s původním chladičem, možná budeš spokojený.
                        Uff, stačí.... :-))

                          NMilos_Dia - Profil | St 31.3.2010 9:45:30

                          Ledňáček (Iceman) >> Nene, ještě jsem to nerozebral. Zatím pouze kolektuji informace. Juniorovi se přehřívá jeho 4870, tak zkoumám, jak to potunit. Ptám se pouze dopředu, abych vyloučil rizika.

                            NLedňáček (Iceman) - Profil | St 31.3.2010 9:44:03

                            Milos_Dia - 31.3.2010 9:42:06 >> je to zatvrdlé? Taková ta žvýkačka?

                              NMilos_Dia - Profil | St 31.3.2010 9:42:06

                              Ledňáček (Iceman) >> Sakra. Nicméně, čím jsi vyčistil od staré pasty čip?

                                NLedňáček (Iceman) - Profil | St 31.3.2010 9:33:04

                                Milos_Dia - 31.3.2010 9:20:52 >> já, ale u ATI 1950 XT - dával jsem tam Zalman.

                                  NMilos_Dia - Profil | St 31.3.2010 9:20:52

                                  Zdar, je tu prosím někdo, kdo měnil chladič na grafárně? Zajímá mě zkušenost s ATI řady 48 a Accelero.

                                    NWright - Profil | Ne 28.3.2010 14:53:47

                                    sramas >> ok

                                      Nsramas - Profil | Ne 28.3.2010 13:43:38

                                      Wright - 23.3.2010 0:32:12 >> Noťas jsem profouk tlakovym vzduchem. Operace se zdařila, přestal topit. Příště ale ještě otevřu machaniku CD a nechám ho otevřenej, aby bylo co nejvíc výfuků. Díky.

                                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 24.3.2010 14:05:35

                                        pavel68 >> Pomocou utility HWInfo32 si pozri aku mas graficku kartu http://www.hwinfo.com , dalej podla znacky a modelu monitoru si pozri ake ma najvacsie podporovane rozlisenie.

                                        Dalsie kroky mozu byt take ze navstivis stranky vyrobcu grafickej karty stiahnes nove ovladace pre dany model grafickej karty a nainstalujes. Potom uz staci nastavit take rozlisenie ake podporuje maximalne tvoj monitor.


                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386