Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Nstalin - Profil | Po 7.12.2009 16:35:03

Zdar potřeboval bych poradit.Jaký prográmek používáte k vytváření videií?Zkusil jsem nektere stahnout ale vetsinou jsou strasne neprehedné a složité díky.

    NBlažík - Profil | So 5.12.2009 13:19:40

    Ahoj, mám problém, pokaždé, jak otevřu jakoukoliv galerii ( fotky, videa) se mi objeví toto a potom se mi sekne počítač, nevíte, jak to odstranit?

      NOG - Profil | Pá 4.12.2009 15:28:57

      JohnnyHunter >> Díky, už je to pasé. Než jsem si zjistil potřebné info tak ho někdo koupil.

        NJohnnyHunter - Profil | Pá 4.12.2009 15:21:33

        OG >> No tak jestli je datum přímo napsaný na baterii tak to nevím, na mojí bat. od HP neni. Ale stáří baterie by šla odvodit od stáří notasu. Takže když se prodejce zeptáš jak je starý notebook budeš vědět i baterku. Ale kapacitu baterie neodvodíš jenom jejím stářím. Záleží, jak moc byla používaná a jak s ní bylo zacházeno. Li-on baterie jsou na spoustu věcí háklivé. Takže bych si už pro jistotu začal shánět náhradní. Za optání na výdržonst baterie nic nedáš.

          NOG - Profil | Pá 4.12.2009 10:45:01

          Poprosil bych o odpověď na můj blbý dotaz:

          Je někde na baterii k noteboku štítek s datumem výroby (jak se baterie stará)?

          Přemýšlím o koupi použitého noťasu, tak bych si rád vyžádal foto tohot štítku, aby mně nedošla baterie s kapacitou nula, nula nic a výdrží 2 vteřiny. Díky

            Ndědáček - Profil | Čt 3.12.2009 20:54:14

            Marcel >> Bohužel nebo bohudík platí. Díky za typ.

              NMarcel - Profil | Čt 3.12.2009 20:51:08

              dědáček >> http://jnp.zive.cz/default.aspx?
              Jinak v knihkupectví je jich docela dost, osobně doporučuju nějaký praktický kurz, dělají o téměř v každém městě. Pokud platí to co máš v kartě(věk), tak je to většinou zadáčo v rámci projektu Senioři komunikují...
              http://www.nadacnifondklausovych.cz/projekty-a-nad​acni-prispevky/ii-cyklus-projektu-seniori-komunikuji-20​08.asp

                Ndědáček - Profil | Čt 3.12.2009 20:10:53

                Kde sehnat aktuální příručku, velmi jednoduchou, která by pojednávala o užívaní PC?

                  Nsadraj - Profil | Út 1.12.2009 13:49:38

                  tak tady ten měřák
                  http://test.rychlosti.net/vysledek.php?rychlost=65​536

                  mi ukazuje
                  Vaše aktuální rychlost je:
                  64.00 Mbps
                  8 MB/s

                  se spušteným skypem ICQ poštou explorerem

                  ufounuv měřič
                  http://ufon.mericrychlosti.cz/mereni/222620
                  ukazuje
                  Download: 1 800,9 kb/s (225,1 KB/s)
                  Upload: 6 405,1 kb/s (800,6 KB/s)
                  Download (min/hod/den): 13.51 MB / 810.41 MB / 19.45 GB
                  Upload (min/hod/den): 48.04 MB / 2882.27 MB / 69.17 GB

                  dsl meri
                  http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti
                  ukazuje
                  Rychlost připojení k internetu: 5,705 Mbit/s
                  Rychlost stahování dat: 713,1 kByte/s
                  Rychlost odezvy (ping): min 1,465 ms
                  max 1,647 ms
                  Ø 1,556 ms

                  a tenhkl měřič dole se serverem pipni.cz
                  http://www.kozenyhrdla.com/rychlost/
                  Průběh a výsledek měření:
                  měření proběhlo na serveru http://www.kozenyhrdla.com/rychlost
                  71.1 Mbit/sec
                  tato rychlost odpovídá spíše připojení z harddisku

                  měření proběhlo na serveru http://3web.dkm.cz/rychlost
                  32.6 Mbit/sec
                  tato rychlost odpovídá spíše připojení z harddisku

                  měření proběhlo na serveru http://www.volny.cz/jbns/rychlost/
                  60.6 Mbit/sec
                  ato rychlost odpovídá spíše připojení z harddisku

                  měření proběhlo na serveru http://jbns.misto.cz/_MAIL_/rychlost/
                  1.4 Mbit/sec

                  měření proběhlo na serveru http://jbns.sweb.cz/rychlost/
                  17.2 Mbit/sec

                  měření proběhlo na serveru http://rychlost.ibenes.com/
                  60.6 Mbit/sec

                  tak nevim co meří dobře ale zdá se mi že to je rychlý až dost
                  zkuste si zmeřit svoje připojení na
                  http://rychlost.ibenes.com/
                  a vybrat si dole pár serverý který provádí testování kolik vám to ukáže prumerný připojeníí po nekolika pokusech

                  Schválně .Odeel jsem od UPC k Centriu protože za poloviční peníze mám dalko víc služeb a kvalitnějších |UPCmi davalo 12Mbit/s za 1780,- kaček na měěsíc a tady to mám se v šám ´všudy včetně tl hovotu se vejdu do cca 1450 kaček na měsíca s touhle rachlostí neber to za ty prachy

                    Nsadraj - Profil | Út 1.12.2009 13:13:05

                    Bláža >> je mi to celkem jedno když mám 50 Mbit/s dovnitř aj ven
                    optika končí ve sklepě v baráku a do bytů to jde Twistem 5
                    navic je po tom samým přenášená i TV jakoby kabelovka s 75 kanálama a IPtelefon a stíhá to naprosto bez problému.
                    Spíš je vždycky průser na tom, že druhá strana to nestačí dávat a nebo pobírat tak rychle Když to přehazuju doma z notesu na PC občas ani nevim že už se to přeneslo je to téměř jak kopírovat z disku na disk.

                      NWright - Profil | Út 1.12.2009 12:10:39

                      Marcel >> a to mám doma...

                        NMarcel - Profil | Út 1.12.2009 10:02:09

                        Wright >> to je NECHUTNE, to mas doma?

                          NWright - Profil | Po 30.11.2009 22:48:48

                          certbert >> čau pekelníku

                            Ncertbert - Profil | Po 30.11.2009 22:44:09

                            Wright >> ty se máš-:o)) jinak čus

                              NWright - Profil | Po 30.11.2009 22:37:26

                              Marcel >> 10megáčů mám já :-)) Přesněji 10 Mbit/s dovnitř a to samý upload a bez agregace

                                NMarcel - Profil | Po 30.11.2009 22:24:55

                                Wright >> jj, ja vim. Vedle cca 300m maji optiku v panelaku, ach jo... Aspon na neco se tesim do prace :-)
                                Jeste kde si prisel na tech 10Mega? Ja mam upload 80kbps coz by melo byt cca 10kBps coz je 0,1Mbps. Nebo mam jit znovu opakovat jednotky? Polehcujici okolnosti mi budiz ctvrta decka sampanskeho :-)

                                  NWright - Profil | Po 30.11.2009 22:06:09

                                  Marcel >> pokud jseš takto omezen tak dozajista. Nicméně existuje i rychlé synchronní ADSL stejně jako velmi rychlé Wi-fi a proto říkám, že poslední věta sadraje je nesmysl. Na 10Mega uploadu to jde docela rychle :-))

                                    NMarcel - Profil | Po 30.11.2009 21:59:13

                                    Wright >> Pokud mas technologicky nedostupne rychle ADSL jako ja doma(2048/256), tak se pri uploadu pres 200kilo nedostanu ani nahodou, kdyz mam prumer okolo 80kilo(cca 10kB/s?) jsem rad. Opravdu je to na cely den.
                                    No a pokud soused vedle provozuje wifinu pro 10 lidi okolo na takovem pripojeni... tadydadydadyda nazdar bazar
                                    EDIT> Blaza> protoze kdyz tahas k sobe na asynchronnim prenosu tak to jde, zkus to giga pres adsl poslat smerem ven ;-) Btw 2Mb/s je sakra rychla linka

                                      NBláža - Profil | Po 30.11.2009 21:54:15

                                      sadraj >> Nevím, proč bych na to měl zapomenout , včera jsem tahal 1G a bez problému , ato mám jen 2Mbs připojení....

                                        NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 30.11.2009 20:33:17

                                        Wright >> byl jsi rychlejší než já :-)

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386