Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NMarcel - Profil | St 18.11.2009 7:05:10

Salmo1 >> WMM neznam, pouzivam Pinnacle a zatim mne nikdy nezklamal... Tipnul bych si, ze je problem prave v movie makeru. Pokud mas moznost, stahni si jiny soft, klidne na zkousku trial verzi a zkus udelat kousek videa, dve tri minuty...
http://www.slunecnice.cz/video/editace-videa/

    NSalmo1 - Profil | Ne 15.11.2009 23:26:07

    Prosím o radu,bo mne snad klepne Pepka.
    Z dig.kamery jsem stáhnul video do počítače(DV out-IEEE 1394).Běžná úprava videa v programu Windows movie maker,video pořád v pohodě a koukatelné.Ve třetím kroku dokončit film,uložit do počítače,dokončím a uložím.Po spuštění filmu mám obraz invertovaný,jako by negativ,či natočený termovizí či co to je.

      NOG - Profil | Ne 15.11.2009 10:37:53

      Díky všem za rady. Ten Nanostation ( http://wifi.aspa.cz/nanostation-m5-mimo-tdma-outdo​or-5-ghz-2x-lan-vc-2x-16-dbi-anteny-z100444 ) mně doporučil i kolega. Zřízení bych měl zdarma,protože bych šel do smlouvy min. na 2 roky. Jiného poskytovatele bezdrátu,který by unás měl pokrytí, jsem stejně nenašel.

        NJSOB - Profil | Ne 15.11.2009 9:16:37

        OG >> Takze byt tebou tak volim zarizeni vlastni. Protoze jestli nebudes spokojen tak ho pretocis na jineho poskytovatele a jedes dal. Rovnez pri pronajmu tam nekdy byva upis na nejakou dobu. Tak prostuduj smlouvu.
        Pokud nemas okoli moc zarusene tak bych volil nize zminovany Nanostation. Provozuji jich nekolik asi rok a uplne bez problemu. Montaz zvladne kazdy kdo vi co je IP adresa a umi nacvaknout konektor. Pokud pujdes do vlastniho over si pro jistotu u dodavatele kompatibilitu s AP.

          NMarcel - Profil | Ne 15.11.2009 8:04:53

          OG >>pokud chceš mít svoje, máš dvě možnosti
          buď: anténa cca 500 včetně pigtailu + ap/router od 1500
          nebo: Nanostation (wifi klient včetně antény) od cca 1200kč či podobné koncové zařízení.
          Zbytek ti udělá známý za flašku nebo "práci"(hodinu?) zaplatíš tomu co nabízí konektivitu.
          To co máš nejde použít na příjem wifi, výhody pronájmu ti popsal marty.

            Nmarty101 - Profil | Čt 12.11.2009 20:27:48

            OG >> Nešel. To je ADSL modem- router, ten na wifinu použít nemůžeš. Vezmi to takhle- aténa cca 1500- 1800, kabel cca 10- 15 za metr, napájecí zdroje atd, práce člověka, co ti to postaví, nasměruje apod.... Takže jsi v tom za cca 5- 6 litrů, teď hned. Druhá věc je, že ti přijede borec, ukážeš mu tady chci anténu, tady mám komp, a vy mi to propojte. A cokoli se ti na zařízení tvém pos**re si platíš sám, cokoliv se ti pos**re na pronajatém, platí pronajimatel.
            Zbytek musíš rozvážit sám.
            138 měsíčně je 7 piv nebo dvě krabičky cigaret.

              NOG - Profil | Čt 12.11.2009 12:07:20

              marty101 >> Poskytovatel UNET ( www.unet.cz ). Na stránkách v Popisu sítě je mapka pokrytí, kde mám 100% pokrytí v zóně 2. Samozřejmě že bych si nechal udělat předinstalační měření. Jde mě jen o to, jestli se vyplatí koupit vlastní HW, nebo si ho pronajmout. Rozdíl v paušálu je 138Kč měsíčně, což za 4 roky je nějakých 6600Kč. Jinak v současnosti vlastním tento modem http://shop.zyxel.cz/1169-karta-Prestige_660HW-T3_​v2.html s wi-fi, ale propojení mám kabelem. Šel použít k anténě nebo bych musel koupit něco jiného.

                Nmarty101 - Profil | Čt 12.11.2009 8:08:27

                OG >> Nenapsal důležité věci Např. poskytovatel, vzdálenost od přístupového bodu ("vysílače"), jestli jsi na PŘÍMÉ viditelnosti na přístupový bod, atd.Takže ve zkratce- potřebuješ anténu, čím vyšší zisk, tím lépe, router, ke kterému anténu připojíš, patřičný koaxiální kabel s patřičnými koncovkami a patřičně dlouhý a pochopitelně počítač s wifi kartou, pokud mezi routerem a počítačem nebudeš používat kabel.

                  NOG - Profil | St 11.11.2009 21:17:14

                  Zdravím IT odborníky. Z důvodu stěhování budu přecházet z kabelu od "kyslíků" na bezdrát. S vlastním zařízením budu mít nižší měsíční sazbu.

                  Co vše je potřeba k příjmu bezdrátového internetu v pásmu 5,4Ghz?

                  Nejlépe z tohoto e-shopu www.okcomputers.cz

                  Díky všem za rady.

                    NMilos_Dia - Profil | St 11.11.2009 10:57:40

                    Alza má do 23.11. prodej za VC...

                      NMilos_Dia - Profil | Po 9.11.2009 10:49:36

                      Ledňáček (Iceman) 31,05 >> serou se ceny...po Vánocích se asi vyplatí sledovat ceny komponent!

                        NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Po 9.11.2009 10:48:16

                        Milos_Dia >> to bude chodit v poho. A poslední Umbutu he dokonce i pěkné :-)

                          NMilos_Dia - Profil | Po 9.11.2009 10:41:54

                          Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Stavím komp pro kámoše pouze pro inet konektivitu, poštu a semtam přehrát video z DVD, toť vše. Hry jsou úplně out.

                            NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Po 9.11.2009 10:39:37

                            Milos_Dia >> Měl jsem klasické Ubuntu a v železe Radka a nebyl problém. Hry jsem na tom nehrál.

                              NMilos_Dia - Profil | Po 9.11.2009 10:38:02

                              certbert >> Jo, tak to mě zajímá, jdu do toho! Díky!

                                Ncertbert - Profil | Po 9.11.2009 10:37:23

                                Milos_Dia >> to Linux zvládá -:o))) umí toho víc než dost akorát je slapší na hraní her-:o)

                                  NMilos_Dia - Profil | Po 9.11.2009 10:32:18

                                  To železo by mělo umět i přehrát slušně video...

                                    Ncertbert - Profil | Po 9.11.2009 10:29:29

                                    Milos_Dia >> jestli to chceš na internet tak nepotrebuješ 3D- jinak Linux je co se týče bezpečnosti lepší.stáhni si Slax chodí i z flashky-:o)) http://www.slax.org/

                                      NMilos_Dia - Profil | Po 9.11.2009 9:26:19

                                      Bláža >> Aha, díky za varování.

                                        NBláža - Profil | Pá 6.11.2009 18:30:56

                                        Milos_Dia >> Tak Linux a Radeon , nejde moc dohromady , taky jsem měl Linux , už nevím jaký , a grafiku Radeon extrem 1400 a nešlo to skoro rozchodit , strašnej problém 3D, Prostě to ovladače neuměly . G-Force chodily bez problémů , dělal mi to tady IT odborník , a nepochodil. Tak jsem to skrečoval , jinak byl Linux docela zajímavej OS.

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386