Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

NSkulalukS - Profil | Čt 14.5.2009 8:37:47

Čo more dylino, dyg se foť v noci aj dyž néseš vidět, duležita je ryba ne ty...

    NPike 34 - Profil | Čt 14.5.2009 8:27:49

    mildas - Quinn >> mildas - /Y >> No bože, tyhle kapry jsem měl v normálním vezírku a tak se trochu odřeli. Na druhou stranu jsou to násaďáci a šli na pekáč.

      NZN - Profil | Čt 14.5.2009 7:29:18

      jarda 2004 >>
      nechtěl jsem se do toho míchat, nedalo mi to.
      Jsem tady docela známý odpůrce svazů. Stejně jako ty nemám rád zasloužilé funkcionáře a svazové hospodaření. Jedno mě však život naučil. Nelze paušálně odsuzovat všechny lidi. Vždycky se snažím svůj pohled na lidi (a to i v soukromí, páč se mi to i vyplácí:-) ) rozdělovat na ty, co něco dokazují a umí a na ty, kteří jen tlachají a nic nedokáží. I díky MRKu jsem poznal funkcionáře, kteří pro vodu, ne pro svaz, něco dělají. A dělají to z lásky, ne z prospěchu. Mezi tyto lidi patří např. kakr, hraji, dále brach a pár dalších. Měl jsem možnost to na vlastní kůži poznat.
      Proto musím napsat, že jsi ve svém hodnocení nejen netrefil vrata od stodoly, ale dokonce ani tu stodolu. A doufám, že mě taky nazveš análním turistou. I když to není pravda a nemám k tomu pražádný důvod, v tomto případě by mi to snad ani nevadilo:-)

        Nmildas - /Y - Profil | Čt 14.5.2009 6:46:01

        Pike 34 >> ti úplně nejmodernější kapraři ovšem mají saky voděodolné, bez vody, naplněné pouze prokysličovaným klinikem. Nezapsaného kapra v nich hýčkají až několik dní, než se rekonvalescence dokončí absolutně. Již po týdnu až deseti dnech je na kaprovi pozorováno viditelné zlepšení nálady hraničí s euforií. Kapr z hloubky saku často vyjíždí k jeho vršku, radostně mává ploutvičkami a dokonce otvírá tlamku a z ruky baští lovci, který už je po té době jeho opravdovým kamarádem, boilíz s trochou antibiotik a steroidů.

        To ovšem staré struktury jako kakr a jeho brněnská parta nemohou pochopit, Kocháč se svými masařskými kámoši jakbysmet. Pike je v tomhle směru docela v poho, ke kaprům se chová s patřičnou úctou. (viz foto)

          Nhraji - Profil | Čt 14.5.2009 6:45:33

          jarda 2004 >> to co jsi napsal platí především i pro tvoje příspěvky. Ovšem hádat se s tebou nebudu. Snad s přibývajícím věkem opravdu potkáš rozum. Zatím opravdu jen plácáš bez argumentů.

            Nkam!kaze - Profil | Čt 14.5.2009 1:20:24

            O co ti jde?O rybu nebo o fotku?Jdou udělat i krásné fotky v noci.Nikdy jsem netrápil rybu v saku nebo ve vezíru,pro lepší podmínky k focení.Pokud máš zájem o zdraví ryby tak chytíš a pustíš.CaR :)))

              NZikmund - Profil | St 13.5.2009 22:51:17

              Pike 34 >> Nerozumím...Aplikace kliniku po vyháčkování? To je nějaká kombinace S/M a klinik sexu s kaprem?

                Nthundarr - Profil | St 13.5.2009 22:38:45

                Kocháč >> Tady neni moc co resit, jedine co muzes doufat ze v noci dojde RS :) ... pak je dořešeno :) ... pochybuji ze by lovec po zasakovaní kapra přestal chytat ...

                Taky me stvalo ze mam v noci hrozne fotky , proto jsem se nastval a koupil si lepsi fotak, misto toho abych kapry stresoval a modlid se aby v noci neprisly velke vlny

                  NZikmund - Profil | St 13.5.2009 22:35:39

                  drda >> A s tím vnesením pojetí moderní rybařiny (ne-li přímo kaprařiny) do naší MO nemaluj čerta na zeď. Chraň nás od toho pan Bůh a všichni svatí :-)

                  Tak to jistě, anální hrátky s kapry na Svitavě, to by nám ještě chybělo :-)))

                    NTrn - Profil | St 13.5.2009 22:28:09

                    Pike 34 >> Jistě jsi nadmíru úspěšný rybář, když víš jak se ryba cítí.
                    "Ryba se desinfikuje a a spolu s uklidněním a odpočinutím v saku bude pro focení v dobré kondici." A potom šup zase ven z vody, zapózovat před foťákem a zpátky do saku uklidnit nebo už pustit?

                      NKocháč - Profil | St 13.5.2009 22:20:28

                      Pike 34 >> No já Vám do toho tady nebudu kecat.
                      Zabij kapra posílíš mír!!!

                        NCottus - Profil | St 13.5.2009 22:18:53

                        Pro dobrou fotku je nutné dobré osvětlení....nejlépe poledním sluncem.

                        Jarda 2004: Já s Tebou souhlasím.

                          Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 22:16:27

                          hraji >> Není to první konflikt z tím pánem a zapomeň že se budu někomum omlouvat. Zákon neporušuji a také nebudu nepatřím mezi webové provokatéry a nepíšu bez rozmyslu. A jestli je někdo duševně svěží tak jen dobře a přeji mnoho zdravotně nezávadných let spokojeného rybářského života.Mluvíš o argumentech tak zřejmně nesleduješ delší dobu přispěvky které velmi taktně dokáži urazit a pošpinit ostatní ale už jsem to psal nechci a nebudu to řešit.A tvůj skok do řítního otvoru výše uvedeného pána je předpisouvou ukázkou komunitního soužití.A pokud studuješ přispěvky tak studuj i druhou stranu a ne jen tu za kterou lobuješ a potom můžeš soudit a házet argumentama

                            NPike 34 - Profil | St 13.5.2009 22:13:29

                            Kocháč >> Heleď, ty se věnuj svým mouchám a nás kapraře tady nech vést debatu k věci, jo?

                              NKocháč - Profil | St 13.5.2009 22:11:48

                              Pike 34 >> :o)) myslím, že do hloubky jdeš ty :o)) Nebo půjdeš až ti to nějakej nadprůměrně inteligentní kaprař ročníku 1985 - 1990 prokoukne voe :o)))

                                NPike 34 - Profil | St 13.5.2009 22:09:05

                                Trn >> Bo když je dobrý sak, je v něm tma, tkanina se nezachytává se ostny ploutví a ryba se cítí v bezpečí. Hlavně do hloubky, sak musí jít do hloubky.

                                  NTrn - Profil | St 13.5.2009 22:06:09

                                  Pike 34 >> A kde bereš tu jistotu, že se ryba v saku uklidní???

                                    NPike 34 - Profil | St 13.5.2009 22:03:07

                                    Abych se tedy vrátil k zadání otázky, tak svou původní myšlenku o uložení kapra do saku z důvodu lepšího focení ještě rozšířím o aplikaci kliniku po vyháčkování. Ryba se desinfikuje a a spolu s uklidněním a odpočinutím v saku bude pro focení v dobré kondici.

                                      Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 21:58:40

                                      drda >> Nechtěl jsem už reagovat ale tohle stojí za reakci v tomhle se opravdu shodnem a to co jsi napsal jsem tady na MRK mockrát řešil a zároveň kritizoval. Také nemám rád jedince co se schovávají za všechny hesla které sebou nese dnešní kaprařína a už vůbec né a teť použiju slova kakra kážou vodu a pijí víno. Netvrdím nebrat rybu netvrdím nasazujte jen kapra naopak jsem zastáncem vod bohatých na pestrou skladbu ryb. A chápu i tvoje rozhořčení pokud někdo porušuje daná pravidla.

                                        Nhraji - Profil | St 13.5.2009 21:50:42

                                        jarda 2004 >> když máš v oblibě naši MO, napíšu ti něco ještě i já. Pročetl jsem tvoje příspěvky, včetně těch, ve kterých označuješ kakra za senilního pána.
                                        Přál bych ti, až ti bude tolik co jemu, aby jsi byl tak duševně zdráv a svěží, jako je on. A to myslím zcela upřímně.
                                        Projevuješ známé internetové siláctví, z údajů vyčtených z karty děláš závěry v obecných schématech a přitom ze sebe děláš píp.
                                        Poradím Ti, napiš sem jediný opravdu solidní argument, kterým bys podepřel svůj názor o senilitě kakra. V opačném případě očekávám, že se jako chlap omluvíš.
                                        Protože pokud nemáš argumenty, jen tak plácáš, bez rozmyslu. A porušování zákona tím omluvit nemůžeš. Zákon nic takového jako moderní kaprařina nezná. Zákon stanoví pravidla, pro všechny stejná.