Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

Ndrda - Profil | St 13.5.2009 20:58:30

jarda 2004 >> neunáhluj se příliš ve svých odhadech a soudech.
Nemám nic proti modernímu způsobu lovu se vším, co k tomu patří. Dokonce těm, kteří k rybařině nepřistupují jen pasivně, ale naopak hledají nové a účinnější způsoby lovu, které jsou ovšem zároveň ohleduplnější k rybě, velmi fandím, ba dokonce se snažím něco okoukat, abych to třeba sám vyzkoušel.
Jenže kámen úrazu je v samotném pojmu "moderní rybařina". Je totiž nemálo rybářů, kteří tento pojem tak zprofanovali tím, že do tohoto pojmu automaticky zahrnují nutnost při tomto způsobu porušovat daná pravidla, že jen při pouhém přečtení tohoto slovního spojení mi teče ze zubu. Nakonec je o tom v podstatě i tahle otázka.
Alespoň v tom, co jsem teď napsal, se, doufám, shodneme, ne?

    Nkakr - Profil | St 13.5.2009 20:42:43

    jarda 2004 >>
    Neodsuzuji žádnou techniku, "proti gustu, žádný dišputát".
    Je fakt, že někdy zlehčuji zarytý fanatismus příznivců lovu ryby domácí. Většinou zveřejněním zákonnou formou přisvojených ryb. Nikdy ovšem konkrétního kolegu neuvádím. Pokud to vztahuješ na sebe, mám v záloze další přísloví: "potrefená husa nejvíce kejhá".

    Žádal jsem Tě o nick konkrétního respondenta MRKu, kolegu do kterého jsem se neomaleně pustil (Tvá slova). Začínáš kličkovat, nikdo konkrétní není.
    Jen zhrzená láska k rybě domácí......
    Nakonec, co chceš od senilního pána???

      Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 20:37:31

      Jen na závěr nebu tuhle otázku dál zasírat neplodnou diskuzí která nikdy a nikam nepovede snad jednou až odkráčí generace tak dojde ke změnám které budou považovány za normální a né zcestné. A správci našich vod budou lidé na svém místě a né lidé co naslouchají jen sobě a svým kamarádům. Pánové hodně štěstí v životě i u vody.

        Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 20:31:57

        drda >> Opravdu si fandím to máš naprostou pravdu radši si budu fandit než neustál opakovat jedno a to samé. Mám pocit že tohle zavání schůzí MO a která se vůbec neliší dobou dávno minulou ale co čekat. Dík tobě a dalším podobným nejsem a nebudu ještě hodně dlouho v žádné organizaci a dál se budu plácat po komerčních vodách kde právě to pojetí moderní rybařiny je součásti toho co tak absolutně a rezolutně odmítáte.

          Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 20:23:25

          kakr >> Zveřejnit moje IQ není problémem. Nevadí že nechytáš z bivaku. A kázáni vody a požívání vína není mou silnou stránkou doufám že ani nebude. A jak vidno hesla ti nejsou cizí a jejich použití je na snadě jen pokud to potřebuješ. A kdy někoho napadáš? Pokaždé pokud se dostaneš do střetu z pojetím té rybářské techniky která je pro tvoji osobu odpudivou a neakceptovatelnou. Pak se rozjede kolotoč narážek invektiv které ač mířeny cíleně nemají adresáta jen něco malého pro pobavení a mnohokrát se to dotkne kolegů kteří nepokládají za důležité se vůbec bránit nebo opononovat. A názor ostatních mladších kolegů je elegantně zesměšněn a tvoje maličkost získá na vážnosti. Někdo tady použil frazi zkostnatělý byrokrat tak to souhlasí a sedne jako zadek na hrnec.

            Ndrda - Profil | St 13.5.2009 20:21:23

            jarda 2004 >> buďto si nemístně fandíš nebo ses do toho úplně zamotal. Právě jsi totiž JKL napsal, že tvé přesvědčení o tom, že váš způsob rybaření je ten nejlepší, je objektivní.

              NJKL - Profil | St 13.5.2009 20:13:03

              jarda 2004 >>
              jarda 2004 - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 13.5.2009 14:46:04
              kakr >> Jak se všeobecně ví tak tvoje maličkost patří do řad funkcionářů dnešních správců vod.Tvůj příspěvek jen potvrzuje odraz toho jak to na našich vodách vypadá sice né komunista ale opravdu stará škola která se neomaleně pouští do kolegů a napadá všechno a všechny jen proto že tvůj profesionální názor je jiného smýšlení. Ty nemusíš bejt komunista ale totalitní diktatůru zvládáš bez mrknutí oka a kapky pochopení pro jiné kteří vyznávají jiné rybářské hodnoty a ty ti zrovna nevoní. Jseš provokatér a senilní pán kterému je porozumnění cizí.

              jarda 2004 - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 13.5.2009 18:49:15
              drda >> Kakr Brno 3 -drda Brno 3 ruka ruku meje to je známá věc ale to nemnení nic na tom že pokud tobě vadí že píšu upřímě tak mne vadí neustálé naprosto scestné žvásty o prstech v kapřím análu a podobné invektívy. A jak Jarda došel k názoru? Jednoduše úmí číst a čte a někdy mě rozum zůstává stát nad přístupem některých jedinců jak dokáží poradit ostaním a jak fundované příspěvky tady můžou publikovat. A to čemu říkáš mají hlavu patu jsou neustále se opakující příspěvky. Ale co je opravdu jiné je názor pokud kakr odepisuje lide co proklamují moderní pojetí kaprařiny tam to jsou perly opravdu profesionální. Jestliže považuješ tyhle žvásty za bonitní tak to je jen projev kladného přístupu ke kolegovi z mateřské organizace která podle vás chlapci bude ještě hodně dlouho čekat na vnesení trošku moderního ducha v pojetí moderní rybařiny a prostoru pro nové pojetí. Ale co čekat že?

              Tak nějak mi to vyznělo - pokud se mýlím omlouvám se.

                Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 20:08:36

                JKL >> Nenapsal jsem ani slovo že je něco nejlepší a ani nejsem ortodoxním zastáncem této metody a nikdy nebudu a pokud jen decentě nahlédneš do mých příspěvků zjistíš že určitě objektiví je ten pravý název.

                  NRex2 - Profil | St 13.5.2009 20:08:25

                  Měli by jsme se chovat podle rybářského řádu, ale jinak je to každého věc, ať si sám promyslí co udělal.

                    Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 20:05:59

                    drda >> Ámen.

                      Nkakr - Profil | St 13.5.2009 19:39:55

                      jarda 2004 >>
                      Kolego, možná mě senilním pánem nazýváš oprávněně, určitě víš proč. Já také z Tvého písemného projevu dokáži odhadnout IQ kterým disponuješ, ale zveřejnit se je neodvážím.
                      Hodně mě Tvé vyjadřování připomíná heslo "kdo nejde s námi jde proti nám". Opravdu nevyznávám "moderní způsoby rybaření". Lov ryb z bivaku mě fakt neuspokojuje, navíc bivaku a flajzarů nemaje. Zrovna tak nemám rád, když někdo káže vodu a pije víno.

                      Prosím napiš mě, kdy jsem konkrétně někoho napadl, to víš senilní dědek si to nemůže pamatovat. Pokud to dokážeš, velmi rád se dotyčnému kolegovi omluvím.

                        NJKL - Profil | St 13.5.2009 19:06:12

                        jarda 2004 >> A co tě vede k přesvědčení že jedině ten váš způsob rybařiny je ten nejlepší ? Je to něčím podložené anebo je to jen subjektivní názor?

                          Ndrda - Profil | St 13.5.2009 19:02:22

                          jarda 2004 >> no aspoň, že Jarda umí číst :-)
                          A s tím vnesením pojetí moderní rybařiny (ne-li přímo kaprařiny) do naší MO nemaluj čerta na zeď. Chraň nás od toho pan Bůh a všichni svatí :-)

                            Njarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 18:49:15

                            drda >> Kakr Brno 3 -drda Brno 3 ruka ruku meje to je známá věc ale to nemnení nic na tom že pokud tobě vadí že píšu upřímě tak mne vadí neustálé naprosto scestné žvásty o prstech v kapřím análu a podobné invektívy. A jak Jarda došel k názoru? Jednoduše úmí číst a čte a někdy mě rozum zůstává stát nad přístupem některých jedinců jak dokáží poradit ostaním a jak fundované příspěvky tady můžou publikovat. A to čemu říkáš mají hlavu patu jsou neustále se opakující příspěvky. Ale co je opravdu jiné je názor pokud kakr odepisuje lide co proklamují moderní pojetí kaprařiny tam to jsou perly opravdu profesionální. Jestliže považuješ tyhle žvásty za bonitní tak to je jen projev kladného přístupu ke kolegovi z mateřské organizace která podle vás chlapci bude ještě hodně dlouho čekat na vnesení trošku moderního ducha v pojetí moderní rybařiny a prostoru pro nové pojetí. Ale co čekat že?

                              Ndrda - Profil | St 13.5.2009 18:31:55

                              Malda512 >> no a tom to právě je. Takže když vám kakr pustí taky nějakou relevantní informaci, tak byste mu místo napadání, měli pěkně poděkovat. Jsem rád, že jsme se nakonec shodli :-)
                              A k tvé otázce: s rybou si po ulovení můžeš v souladu s RŘ nebo BP dělat co chceš.

                                NJKL - Profil | St 13.5.2009 18:31:42

                                Malda512 >> Obávám se kolego že jaksi sám nevíš co chceš. V zadání se vlastně ptáš zda porušovat zákon nebo ne. Většina reakcí zní - neporušovat. Někdo to odůvodní ohledem na rybu, jiný dodržením řádu. Pokud ti zkušení a znalí napíší hlubší zdůvodnění nesouhlasného stanoviska jsou automaticky nazváni starými strukturami, senilními vykopávkami a zkostnatělými byrokraty. Pokud ti stačí prosté ano či ne zneviditelni příspěvky a ponech jen anketu. Jsi moderátorem otázky - chovej se podle toho.

                                  NMalda512 - Profil | St 13.5.2009 18:22:52

                                  drda >> jestli je senilní nebo není to já nevím . I kdyby byl je to jeho věc. Mně nejde vůbec o to co kdo píše . Já narozdíl od tebe nehodnotím co kdo napsal na kategorie vynikající a oničem. Tady de vidět tvůj charakter. Když jsem psal tuhle otázku tak jsem chtěl vědět jaký názor mají ostatních. Apkud si přečteš jen nadpis a usoudíš že je obsach té otázky chabí tak ji přejdeš .Ale nezapomínej jednu věc všeci nejsou tak sečtělí a profesionální jak ty a kakr.

                                    Ndrda - Profil | St 13.5.2009 18:08:28

                                    Malda512 >> hodnotíš člověka podle toho, jak moc toho napsal? To je velmi primitivní a krátkozraké. Lepší je hodncení dle obsahu - jak bonitní jsou sdělené informace a tak. Píšu, jen když mám co sdělit. Je pravda, že do diskusí o ničem se moc nezapojuji.
                                    Pokud tvůj výrok: "Vůbec se sním nemazlíš: A to je správný přístup." měl vyjádřit nesouhlas s příspěvkem jardy 2004, tak jsi to napsal velmi, velmi neobratně.
                                    To zasouvání prstů si kakr taky nevycucal z prstu. Objevovalo se to v jedné velmi hodnotné kaprařské diskusi, ale to ty jsi tady ještě nebyl. Nicméně, když něco neznáš, neznamená to, že to neexistuje.
                                    A co se týká toho doložení, tak bych opravdu rád věděl, jak jarda 2004 dospěl k názoru, že (se kakr): "neomaleně pouští do kolegů a napadá všechno a všechny jen proto že tvůj profesionální názor je jiného smýšlení."
                                    A taky bych rád věděl, kdo na kakra naprášil, že je senilní :-)

                                      NMalda512 - Profil | St 13.5.2009 17:08:46

                                      drda >> DRDA ZATO TAKOVÍ CHYTRÁCI jak seš ty co jen rádi čtou a hledají do koho se mohoů navést jsou nejlepší.Zatím jsem od tebe ještě nic nečetl.A kdybys byl jen trochu pozornější tak já jsem se do nikoho nenavážel. Tak se probud a přečti si jeho reakci kde píše o zasouvání prstů do análu kapra. Tomu říkáš hlava a pata. At to myslel jak chtěl na tuhle otázku se to vůbec nevztahovalo. řekni mi co bys chtěl doložit.

                                        Ndrda - Profil | St 13.5.2009 16:48:16

                                        jarda 2004 >> jarda 2004, kritik, Malda512: mezi vašimi a kakrovými příspěvky je zásadní rozdíl. Kakrovy příspěvky mají hlavu a patu a jsou v nich vesměs relevantní informace, které lze lehce doložit. To nakonec uznávají a s povděkem kvitují i ti, kteří si s kakrem zrovna nepadli do oka.
                                        Vaše plácání se po zádech, jak jste mu to nandali a bláboly o komunistech, senilitě, provokatérech a totalitních diktatůrách na tom nic nemění.