Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

NPike 34 - Profil | Út 12.5.2009 12:24:03

Jozka >> to je pěkně hloupé, na tom jsi mohl vytřískat pár kuliček navíc.

    NJozka - Profil | Út 12.5.2009 12:23:25

    Lauri >> hezky napsáno!!!

      NJozka - Profil | Út 12.5.2009 12:22:34

      Já se rád s rybou vyfotím,ale ne za každou cenu!!Svůj svazový rekord nemám ani vyfocený(došli baterky)a domů pro foťák jsem to mněl max.10minut,ale nechtěl jsem,aby trpěl,tak jsem ho pustil!!V tu dobu jsem testoval boilies pro jednu nejmenovanou firmu a stejně jsem ho pustil.Udělal bych to i kdyby mněl 20kg.

        NKřemen - Profil | Út 12.5.2009 12:22:02

        Vyfotit a pustit i za cenu špatného fota.

          NPike 34 - Profil | Út 12.5.2009 12:21:07

          Jozka >> Aspoň by to bylo povolené. Takhle když jedu jednou za čas na dravce či kapry (moc už nejezdím), tak když chytnu pěknou rybu večer, musím ji pokoutně schovávat, abych nepřišel o papíry. Takhle bych napsal do povolenky - kapr (sakován do 10ti do rána) a pak bych ho pustil. Spokojen bych byl já, měl bych dobré fotky, kapr by si odpočinul a vyplavil kyselinu mléčnou a MO by byla ráda taky, protože by ryba neubyla.
          Plně chápu kapr týmy, které mají odpovědnost vůči sponzorům, chtějí doplnit článek pěknou fotkou a ČRS jim to odpírá, protože funkcionáři takto chytat neumí a úlovky závidí.

            NLauri - Profil | Út 12.5.2009 12:20:58

            Myslím,že pokud rybář lovící metodou chyť a pusť, chytí za tmy kapra tak ho má za tmy vyfotit(pokud samozřejmě chce) a také za tmy pustit a né že si kapra schová do rána aby si stihnul nagelovat vlasy a nahodit americký vítězný úsměv až za světla. Velkého kapra by mohl snadno poškodit třeba sakováním,dlouhou manipulací na suchu atd,atd.

              NPepaČadek - Profil | Út 12.5.2009 12:19:19

              Ono jde hlavně o ty fotky, že jo. Ostatní musí stranou, bo foto je cíl všeho rybářského počínání. :-(

                NJozka - Profil | Út 12.5.2009 12:17:27

                Pike 34 >> uvědomuješ si jak by toho masaři zneužívali???A nejen oni!!!

                  Nrommi - Profil | Út 12.5.2009 12:15:43

                  Pike 34 >> akoze zasakovat a nezapisat???no potes panbu...

                    NMoravadream - Profil | Út 12.5.2009 12:14:24

                    Pike 34 >> A jaký je rozdíl mezí sakování a cajdákem co? Jak by se to podle tebe asi rozeznávalo?

                      NPike 34 - Profil | Út 12.5.2009 12:13:24

                      Jozka >> Ne, nedělám. Je blbost si nechat sebrat papíry kvůli fotce. Sakování by se normálně mělo povolit, stejně se ryba pustí, tak co.

                        NJozka - Profil | Út 12.5.2009 12:13:10

                        Pro Ty co hlasujete za C):Přeji Vám návštěvu od Rybářské stráže a ať Vám zabaví papíry na dost dlouho!!!

                          NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 12:11:34

                          Já jsem jim říkal těm chytrákům co chytají jako(testři atd.)pro různé firmy, že když jím jde tak hodně moc o tu fotku(prý jím jde jen o kapra ) Tak at k němu na podušku dají svou občanku a vyfotí se aby jím všeci věřili.

                            NJozka - Profil | Út 12.5.2009 12:11:25

                            Pike 34 >> si děláš srandu,ne??

                              NMr.Stick - Profil | Út 12.5.2009 12:10:34

                              A co takhle zabít, zapsat a dotyčného velkého kapra vyfotit až ráno, při lepších světelných podmínkách?

                                NPike 34 - Profil | Út 12.5.2009 12:10:20

                                Pakliže je fotka slíbena sponzorovi či je třeba se pochlubit v časopise, případně je-li třeba se převkléknout, aby byly nějaké fotky do zásoby, kdyby se v budoucnu nedařilo, tak jsem jednoznačně pro sakování. V případě, že není široko daleko nikdo, sak je vhodné umístnit dál od našich prutů a kdyby přišla kontrola, tak dělat, že sak není náš.

                                  Nrommi - Profil | Út 12.5.2009 12:09:09

                                  jednoznacne vyfotit a pustit....
                                  dnesne fotaky spravia dobre fotky aj po tme. navyse odpadaju trapne vyhovorky pri kontrole.

                                    Nkanic - Profil | Út 12.5.2009 12:05:01

                                    Horda - ® - tak,tak,jiná možnost není a ani to není žádný problém při dnešních možnostech

                                      NMoravadream - Profil | Út 12.5.2009 12:04:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      takovéty uchovávaací saky jsou nesmysl, akorát trápí rybu a přidávají ji stres, rozhodně chytnout vyfotit a pustit, čim dřív je zpátky tím líp

                                        NHorda - Profil | Út 12.5.2009 12:01:02

                                        Co by hned vyfotit a pustit