Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMalda512 - Profil | St 20.5.2009 9:04:01

Mirek.179 >> Přesně tak.Furt jsem nevěděl jak to mám zformulovat aby to bylo krátké výstižná a srozumitelné. (musíš to napsat dokonale protože někteří intelektualové to nepochopí) tys to napsal dokonale. Díky moc.A máš pravdu kdyby nikdo nebral tak na co K70.

    NMirek.179 - Profil | Út 19.5.2009 9:43:27

    Malda512 >> vykašli se na ně ... tady je 90% členů na aspiranty ředitele zeměkoule... zbytečně si ničíš nervy...tito lidé mi za to nestojí ... banda chytrolínů :-DDD hrají si na chyť a pusť, přitom vedle klávesnice obírají na talíři rybu :-DDD nikdo nebere a žerou všichni :-DDD

      NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 20:41:05

      Kocháč >> Děkuji za povolení k tikány.

        NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 20:24:51

        Malda512 >> Mně - tobě. Tedy už se do mě (tě) nebo mne( tebe) trefuj. A můžeš mi klidně tykat.
        Jo a já se s tebou nedohaduju.

          NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 20:17:05

          Kocháč >> Už ne jen se klidně do mně trefujte. Tato debata je ale o rybách a né o dohadech atd.

            NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 20:09:09

            Malda512 >> ale řeším Maldo, řešíš.... :o)

              NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 20:01:54

              Kocháč >> mimonjsem možná já ale ty jsi ubohá nula co jenom sleduje a dokaždýho se naváží. Cos čekal že nechám do sebe vrtat. Zkus si zajít za senilním pánem a napravte to tady všechno. Vy dva jediní na to máte.Neumíte nic jiného než se vetřít někde do debaty a blbe knourat. Už vás neřeším.

                NAlov - Profil | Po 18.5.2009 15:14:46

                Kocháč >> Ještě si zapomněl na to, že další zájemci o fotku s touto rybou by se měli fotit pokud možno u jiného stromu či trsu rákosí a s rybou otočenou o 180 stupňů. Ale ne řitním otvorem vzhůru!!! Vrcholem pak je rychlá změna počasí. Tá dává důvěryhodnosti ten pravý punc :-))

                Co na tom, že onen prostitut stráví noc zasakovaný u břehu a poté je s občasným oplachováním žmoulán několika páry rukou. Důležité je se k rybě chovat šetrně. Ona si to focení určitě taky užívá. Wo tom žádná :-))

                  NPan Slamáček - Profil | Po 18.5.2009 15:06:21

                  nac proboha tu nebohou dusi trapit dele nez je nutne? kdyz uz si ji nechci odnest tak ji bez zbytecneho zdrzovani pustim.. foceni tohoto bezvyznamneho druhu beztak povazuji za stupidni

                    NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 15:02:35

                    Minnow67 >> neber to moc vážně a normálně se tomu zasměj...

                      Nbaracudaxl - Profil | Po 18.5.2009 15:01:56

                      Já sice nejsem kaprař,ale jsem na dravce a myslím si že by se měli ihned pustit,dravce přece taky nesakuji pro foto na druhý den a pak pustit.Když jseš dobrej fotograf a máš alspoň slušnej foťák tak to veme i za špatnýho počasí.

                        NMinnow67 - Profil | Po 18.5.2009 15:00:11

                        Kocháč >> Rád si vyslechnu názory téměř kohokoli a pak si dělám závěry, ale jaký závěr mám vyvodit z příspěvku kde nějaký tlachal označí všechny všechny kapraře za egohoniče a kdo ví co ještě?

                          NPepaČadek - Profil | Po 18.5.2009 14:58:57

                          Kocháč >> a je jasno

                            NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:57:11

                            pepa-č >> PepaČadek >> Nu dobrá.., správná fotka by měla dodržovat toto desatero:
                            1. kšiltovka s logem
                            2. oděv v barvách firmy s logem a nějakým heslem
                            3. vlajka případně plachta s logem firmy
                            4. ryba by měla být vyfocena tak, aby vypadala co největší (doporučuje se prst do análu pro lepší vzhled kapra, on se pěkně našponuje, vyvalí oči a postaví hřbetní ploutve) a taktéž šikovně předpažit, ale ne moc...
                            5. vhodné je fotku v komplu poupravit, vylepšit barvy a vyretušovat případné rušivé vzory šupin co poukáží na to, že se jedná o kapra Karla co byl už x krát v tomto týdnu chycen...
                            6. vhodné je být zanořen minimálně po pás ve vodě.
                            7. podložka by měla být dostatečně velká, ale ne zase moc, aby ryba nevypadala malá
                            8. vhodné je fotoseriál doplnit o fotky kyblíčků s logy a vzorky té pravé a jediné úspěšné nástrahy a návnady
                            9. Dále je nesmírně nutné fotit tak, aby nedošlo k profláknutí revíru. Potom by hrozilo, že ryba nebude považována za takový úspěch, když se proflákne ,že má revír 3ha a ryby nad 15kg tam chytá kde kdo na rohlíkáč.
                            10. dle strategie firmy je vhodné se tvářit drsně, či se vesele usmívat či křičet svůj úspěch jako debil. Speciálně pro zachycení emocí je nutný dobrý fotograf nebo načasování samospouště tak, aby se lovec uvedl do toho spávného povznesení daného okamžiku...

                            A to je pouhý základ.

                              Ndrozďák 30,42 - Profil | Po 18.5.2009 14:56:45

                              Zajímavá diskuse a ještě zajímavější zadavatel otázky.

                              Další, v poslední době geometrickou řadou přibývající důkaz, že relativní klid a smír s lidskou omezeností je programovou chybou a polovzdělance s minimální schopností vnímat základní souvislosti či prezentující neschopnost chápat tak elemetární a banální věc, jakou je krátký psaný text je třeba nemilosrdně tepat, tepat a tepat.

                              Empatie pro blbce? Nasrat...

                                NPepaČadek - Profil | Po 18.5.2009 14:42:04

                                Kocháč >> tak nedělej fóry, řekni který boilíz je nejlepší a které kokotiny je nutné mít. Sepiš seznam. Jednotný, povinný a závazný. A je to. Tím to definitivně utneš a rozsekneš a je klid. :-)

                                  NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:40:57

                                  Malda512 >> a dělat by se mělo minimálně na 130% a ještě lepší je splnit a ještě překročit...

                                    NjindraŠ - Profil | Po 18.5.2009 14:39:12

                                    Ty woe to jsou hesla jak v 50-tejch letech :-))

                                      NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 14:23:29

                                      Kocháč >> Na chytrolíny co si myslí že když chytí kapra a považují se za kapraře mně vždy vynechá pamět. Toto je ejn debata důležité jsou činy a né jen sedět u vody ale taky pro ni něco udělat.

                                        NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:18:40

                                        Malda512 >> máš velice krátkou paměť...

                                          NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 14:15:14

                                          Kocháč >> Tak čti když tě to nanepadne. Já jsem se totiž do nikoho nenavážel. Zdarec

                                            NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:12:36

                                            Malda512 >> Poslouchám a nic neslyším, měl bych?

                                              NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:11:22

                                              Pike 34 >> jj, taky některé znám, co tady od těch jelit dostávají sadu ať se do toho jako muškaři nepletou...Kdyby ty jelita věděla jen půlku o kaprařině, mohli by si gratulovat. Jenže dneska stačí olízat prase nad 20kg na soukromáku a nový mediální kaprařskej xicht je na světě :o))))

                                                NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 14:10:40

                                                Kocháč >> Poslouchej komu to bylo vůbec adresovany ta tvoje reskce. Malda512

                                                  NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:09:29

                                                  Dnešní kaprařina jak se presentuje tady na MRKu je jen kšeft s kokotinama co musí každej vostrej kaprař mít a dohady který boilíz je lepší. Opravdovej kaprař je tady jeden z tisíce, zbytek je jen banda pózistů, egohoničů a a reklamních kašparů...

                                                    NPike 34 - Profil | Po 18.5.2009 14:09:14

                                                    Kocháč >> a že o pár takových bývalých kaprařích vím.

                                                      NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:06:25

                                                      Pike 34 >> to je ta prdel, mezi muškaři je docela dost těch co chytali na své vlastní boilís v dobách Jardy Vítka a z dnešní rádobykaprařiny mají už jen prdel...A potom mi přijde dost úsměvné, když nějakej jeliman pošle muškaře co je jako kaprař pořád o x levelů dál do prdele a že prej nemotej se do toho čemu nerozumíš, seš muškař :o)))))))))

                                                        NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 14:03:26

                                                        Malda512 >> já spíš sleduji dlouhodobě způsob vyjadřování těch, do kterých se tady ty navážíš a posíláš je do prdele a zbytečně je urážíš. Kdo si myslíš, že seš? Další trouba co si myslí, že je kaprař. Se ani nedivím, že jsou kapraři všeobecně bráni jako blbouni, když je třeba tady reprezentují mimoňové jako jsi ty...

                                                          NPike 34 - Profil | Po 18.5.2009 14:03:07

                                                          Malda512 >> Jenže to taky dává logiku. Muškaři jsou dle mnohých přispěvatelů na MRKu elita, navíc jsou namyšlení a tak, tedy mají mnohem větší přehled a znalosti. Navíc většina muškařů dřív kaprařila, takže ty znalosti a vědomosti mají. Naopak to tak časté není.

                                                            NjindraŠ - Profil | Po 18.5.2009 13:59:10

                                                            Malda512 >> Ten potočák už to má v genech jak chytat své soukmenovce,ten opravdu nepotřebuje radit :-))

                                                              NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 13:56:49

                                                              Kocháč >> to bylo myšleno že nemají přece jen takovej přehled o kaprařině jak ti co se na ni specializují. Já jsem zatím nenašel nikde že by kaprař radil potočakovy jak má chytat pstruhy. Není to myšlené nijak zle nebo povrchně.

                                                                NKocháč - Profil | Po 18.5.2009 13:51:51

                                                                Minnow67 >> někdy není na škodu si vyslechnou názor někoho kdo nejede na stejné vlně...Neříkám, že musí mít nekaprař vždy pravdu, ale zatracovat jeho názor, protože se nespecializuje na kapry, to je omyl...
                                                                Je to stejné jako kdyby řekl motorkář, že sere na řidiče v osobácích, protože to nejsou motorkáři. Ale ti šoféři aut brázdí stejné silnice a platí pro ně stejné předpisy a zákony stejně jako pro nás rybáře kapraře, muškaře a ostatní na řekách BP a zákony o fišlaření....

                                                                  NMalda512 - Profil | Po 18.5.2009 13:30:12

                                                                  Minnow67 >> Tak toho se bohužel asi nikdy nedočkáš.

                                                                    NMinnow67 - Profil | Ne 17.5.2009 21:05:41

                                                                    Raggo >> A kdy už se ti přemoudří nekapraři přestanou bezdůvodně navážet do kaprařů?

                                                                      NPetrson - Profil | Ne 17.5.2009 20:30:13

                                                                      kakr >> jj, je to tak, nějaké údaje které jsi vkládal jsem si prošel a obsahují čísla nejen o kaprech, jak píšeš. K tomu sumáři jsem hned nepobral, že jsou čísla uvedena bez osobních údajů rybářů (jmen, čísel adt.) Pak to je už statistický souhrn.
                                                                      Zas poučení, že "jiné" informace je dobré brát jen jako subjektivní tvrzení, pokud není jejich podloženost jasná.

                                                                        Nkam!kaze - Profil | Ne 17.5.2009 1:40:01

                                                                        Raggo >> Asi nikdy.Egohonky musí mít to své :o)

                                                                          NRaggo - Profil | Ne 17.5.2009 0:07:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                          Kdy už konečně zvítězí rozum nad demencí a velikostí ega každého vostrokapráře ?!

                                                                            Npetr12 - Profil | Ne 17.5.2009 0:01:21

                                                                            ...krásný čtení,...lepší než v Kaprovi!!!

                                                                              NMalda512 - Profil | So 16.5.2009 21:19:35

                                                                              kakr >> Bohužel tě musím zklamat ale on ho zapsal. A dolonce ukončil lov. Protože po jeho zdolání a zasakování ho zapíjeli.(nehledej v tom nějakou vinnu za to co se s ním nakonec stalo) Bohužel šlo pouze o blbé rozhodnutí)

                                                                                Nkakr - Profil | So 16.5.2009 19:36:42

                                                                                Malda512 >>
                                                                                Kámoš, který v povolené denní době lovu 22kg kapra ulovil jej určitě zapsal do povolenky a lov ukončil (více jak 7kg). Vložením do saku se nedopustil žádného přestupku.
                                                                                Nebo se mýlím??

                                                                                  NMalda512 - Profil | So 16.5.2009 19:31:30

                                                                                  Minnow67 >> Tak to určitě ne. Já jsem jim říkal at ho vyfotí hned,ale prý chtějí mít kvalitní fotky. Kdyby ho blýskli hned tak mohl plavat dál v jezeru.

                                                                                    NMalda512 - Profil | So 16.5.2009 19:29:33

                                                                                    drda >> Já s tebou souhlasím. Přece je to jen diskuze ktera je otevřená. Jen mně mrzí že se tady probírají věci které s tím nesouvisí.

                                                                                      NMinnow67 - Profil | So 16.5.2009 19:24:15

                                                                                      Malda512 >> Jestli ho nedali do potoka proto, aby nebyl na očích?

                                                                                        Ndrda - Profil | So 16.5.2009 15:56:45

                                                                                        Malda512 >> k tvé rakci na Mirek.179 - pokud někdo napíše nesmysl , tak i když se to přímo nedotýká projednávaného tématu, musí počítat s tím, že ho na chybu někdo upozorní. Je na to spolehlivý recept, chyb se napříště vyvarovat. Pokud toho dotyčný není schopen, musí se smířit s tím, že bude občas pranýřován.

                                                                                          NMalda512 - Profil | So 16.5.2009 15:29:00

                                                                                          Minnow67 >> Menší příklad jak přišel kapr o váze 22kg kvůli kvalitnější fotce.
                                                                                          Byl uloven při jedné výpravě na nejmenovaný revír (né soukromí) Před dvěma lety. Přijeli kámoši na víkend si zachytat ryby a sedli asi 10metrů ode mně. V noci měli parádní jízdu. Po 20minutách ležel na podložce 22kg kapr. Nádherný šupináč. Jenže byli veliké vlny a docela silně pršelo tak se nedal dát do jezera tak putoval ¨v ekosaku do potoka. Ale co si neuvědomily bylo to že se voda zvedla i v potoku a tudíž se zakalila. Což mělo za následek to že se sak obalil nečistotou a kalem. Ráno když se vyjasnilo tak vytáhli kámoši kapra k focení. Ale kapr byl tuhej jak špalek nebod se udusil. Velké zklamání v jejích výrazech mluvilo za vše( tito rybáří si totiž vemou max5kaprů za rok a to do 55cm) Protože je znám velmi dlouho tak vím jak moc jim to bylo líto ALE fotka tohoto kolosu není žádná nebot foti mrtvého kapra není žádná pěkná vzpomínka.Takže nejde o to jen kapra hodit do saku

                                                                                            Nkamil.k - Profil | So 16.5.2009 12:41:33

                                                                                            jak pro koho pokud ho nechces poskodit a udusit

                                                                                              NMinnow67 - Profil | So 16.5.2009 12:40:01

                                                                                              kamil.k >> A to je nějaká věda, strčit kapra do pytle? :-)

                                                                                                Nkamil.k - Profil | So 16.5.2009 12:37:29

                                                                                                co je na tom luxusniho-vyfotit a pustit,ten kdo si ho skakuje je peknej vocas.Verim ze ani polovina neumi poradne zasakovat kapra

                                                                                                  NRaduz - Profil | So 16.5.2009 10:42:40

                                                                                                  Tohle je opravdu luxusní diskuze

                                                                                                    NZN - Profil | So 16.5.2009 9:54:43

                                                                                                    Malda512 >>
                                                                                                    ve vší úctě. Toto je diskuzní web. Diskuzní od slova diskutovat. To jen na okraj. Drda napsal svůj názor (btw., dle mého trefný), žádný blud. Do prdele tě neposlal, žádné své problémy tady nezatáhl, jen tvé. Proto je dle mého tvá odpověď mimo mísu. Bohužel, nebo buhudík,co tě zajímá a co tě nezajímá je nepodstatná věc, stejně jako tvé příspěvky do jiných otázek.
                                                                                                    Co se politování týče, děkuji. Fakt to nemám lehký a jsem rád, když se mnou někdo cítí.

                                                                                                      NMalda512 - Profil | Pá 15.5.2009 18:04:00

                                                                                                      Mr.Stick >> tY JSI ŮŮŮŮŮplně mimo mísu. Zkus si něco někdy pořádně přešíst a pak nad tím přemýšlej, Možná ti pak dojde že jseš přesně také ten typ o kterém jsem psal. .Nemám vůbec chut tě řešit tak si dej pohov.

                                                                                                        NMr.Stick - Profil | Pá 15.5.2009 17:40:57

                                                                                                        Malda512 >> Bože, ty si vocas. Pochopil jsi vůbec, co ti ZN chtěl říct?

                                                                                                          NMalda512 - Profil | Pá 15.5.2009 17:17:03

                                                                                                          ZN >> Asi nevíš co píšeš. Já mám děkovat někomu kdo se ani jednou nevyjádřil a jak najde něco co se mu hodí tak píše bludy. Já tě pošlu do prdele a někdo ti napíše že se mi máš za to omluvit. To ti připadá normální? Jestli jo tak tě lituji.Já jsem rád jen tehdy když se to týká mé otázky. Jinak mně to nezajímá. Já taky na druhé otázky odpovídám přímo a netahám tam nějaké své problémi. A už vůbec se do nikoho nenavážím ve věcech které se mně netýkají. To mi připadne fér. Ne myslíš že ne????????

                                                                                                            NMalda512 - Profil | Pá 15.5.2009 17:04:42

                                                                                                            Mirek.179 >> nevímže by tahle anketa byla o pravopisu. Zkus napsat anketu o pravopise. Jak vidíš tak všeci pochopili. Nemám čas se tím zaobírat. Ale díky za připomínku.

                                                                                                              NMirek.179 - Profil | Pá 15.5.2009 12:39:18

                                                                                                              Malda512 >> :-DDDD tebe ten češtin ve škole evidentně nebavil,že :-DDDD

                                                                                                                NKocháč - Profil | Pá 15.5.2009 12:08:28

                                                                                                                slamakos >> myslím, že jsem to góml... :o)

                                                                                                                  Nslamakos - Profil | Pá 15.5.2009 12:03:40

                                                                                                                  Kocháč >> Nechtělo by to anketku ,,,,,,,,,,,???? ,ale pochopil jsi...

                                                                                                                    NKocháč - Profil | Pá 15.5.2009 12:01:59

                                                                                                                    Nehledě na to, že se dá špinkou vypálit třeba nějaká osobní značka, třeba kosočtverec...

                                                                                                                      NKocháč - Profil | Pá 15.5.2009 12:00:41

                                                                                                                      slamakos >> jasně, že s cigárem v hubě. Ta červená tečka z hořící špinky se dá v komplu upravit stejně jako vyvalený oči...

                                                                                                                        Nslamakos - Profil | Pá 15.5.2009 11:58:19

                                                                                                                        Malda512 >> Takže to je jasné podle tvé hlasovací ankety vychází jasně :Vyfotit a hned pustit-91% A teď to trochu odlehčím : Fotit s cigárem v hubě nebo bez ?????????

                                                                                                                          NZN - Profil | Pá 15.5.2009 10:34:55

                                                                                                                          "drda >> nechápu co ty se do toho sereš tebe se to vůbec netýká tak se starej o sebe. Hrozně zbožnuji takové chytráčky co umí akorát blbě kecat ale skutek utek. Stakovíma jak seš ty bych se ani na rybach nechtěl setkat. Dej bůh tomu aby se to nikdy nestalo."

                                                                                                                          Nevím jestli si to dostatečně dobře uvědomuješ, ale tím, že tady to této tvé otázky cokoliv kdokoliv napíše, tak ti prokazuje službu. Zdůrazňuji, SLUŽBU. Za službu je slušné poděkovat, což bys zrovna v případě drdova příspěvku rozhodně měl. A ty místo poděkování jdeš do něj krompáčem.
                                                                                                                          Svět se v prdel obrací.

                                                                                                                            NMalda512 - Profil | Pá 15.5.2009 8:50:27

                                                                                                                            Prosím vás věnujte se položené otázce.Pro Vaše soukromé informace je tady například SZ nebo Plkárna. Děkuji vám za porozumnění Malda

                                                                                                                              NJKL - Profil | Pá 15.5.2009 8:46:15

                                                                                                                              Malda512 >> Na mé kartě? Sumec?CH a P ?Masaři? Obávám se že nechápu. Myslím že sis odpověděl sám.

                                                                                                                                NMinnow67 - Profil | Pá 15.5.2009 8:37:49

                                                                                                                                kakr >> "Neprodleně" je hezký výraz. Prodleva je časový interval, ale jak dlouhý? Nebezpečný nástroj v rukou některých "důležitých" členů RS. Mám jeden čerstvý příklad který se sice netýká pouštění, ale neprodlené manipulace s pruty. RS nám vytýkala, že kolega byl cca 5m od prutů a kecal se mnou. Přičemž na feederu má bait a druhý prut hlídaný hlásičem. U prutu by byl dřív, než se jiný rybář stačí zvednout z křesílka. Padala slova jako suveréni a cizáci. Bohužel ne každý člen RS je na úrovni a proto se mi použití slova neprodleně v BP nelíbí.

                                                                                                                                  Nkakr - Profil | Pá 15.5.2009 8:20:00

                                                                                                                                  Petrson >>
                                                                                                                                  Co se "osobních údajů" týká, jindraŠ to napsal za mě. Trošku jsi ujel, nevadí. Pokud jsi pozorným čtenářem, jistě Ti neušlo, že podobně jako kapra, jsem ukázal úlovky pstruhů, štik i candátů.
                                                                                                                                  Není mě ale jasné o jaké podpásové technice píšeš??
                                                                                                                                  Jde o údaje zajímavé, pokud by nebyly , nebyly by k nim žádné ohlasy. A to jde.
                                                                                                                                  Že se najde určitá skupina čtenářů, která mě osočí z masaření a podobně, beru s nadhledem.
                                                                                                                                  Jedná se pochopitelně o naprostou špičku ledovce, valná část odevzdaných sumářů je čistá.

                                                                                                                                    NPetrson - Profil | Pá 15.5.2009 2:38:26

                                                                                                                                    jindraŠ >> popřemýšlej, osaháš si to dobré ze starých časů ;)) Jinak taky tak, dobrou :-)

                                                                                                                                      NjindraŠ - Profil | Pá 15.5.2009 2:23:32

                                                                                                                                      Petrson >> Jo,jo,popřemýšlím.Jinak dobrou,už přetahuju.

                                                                                                                                        NPetrson - Profil | Pá 15.5.2009 2:15:07

                                                                                                                                        jindraŠ >> myslím, že adepti bez mučení a výjimek souhlasí předem.

                                                                                                                                        Co máš jinak na poslední květny? Místa v hurvínkovi ještě budou, kdybys neplánoval víkendovku s mušákem :)) Nech to projít akcelerátorem :)

                                                                                                                                          NPetrson - Profil | Pá 15.5.2009 2:10:07

                                                                                                                                          jindraŠ >> vždyť píšu, že to nebylo myšleno jako terminus "o. ú.", zvlášť když statistika se asi zveřejňovat může:) Nechtěl jsem to pitvat. Ale dám si pauzu. Dobrej nápad. Co že ještě monitoruješ takhle při kočkopění? :)) Sakra ty Edity... :))

                                                                                                                                            NjindraŠ - Profil | Pá 15.5.2009 2:04:53

                                                                                                                                            Petrson >> Nehodlám řešit jestli něco vytrhuje z kontextu nebo ne, ale proboha neblbni s osobními údaji.To je trochu silný kafe.Není to žádný osobní deníček ale záznamy pro kontrolu a statistiku, Ty osobní údaji :-)) P.S.Radši si udělej pauzu :-) EDIT:To už by možná bylo napadnutelnejší,pokud Tě přímo na VČS jmenujou jako nejúspěšnějšího rybáře s nejvíc kg,bez Tvého souhlasu :-)

                                                                                                                                              NPetrson - Profil | Pá 15.5.2009 1:58:25

                                                                                                                                              jindraŠ >> jj, ve smyslu leg. nejde o osobní údaje, tohle raděj vůbec nepitvám. Z hlediska etického ale vlastnoruční zápisy úlovků v úředním dokladu (vč. povolenky), myslím osobní budou :))
                                                                                                                                              Nejsem hnidopích, ale kolega kakr tím pranýřuje jiný etický problém. Navíc jsem od kritika pochopil, že vytržený z kontextu celé rybařiny.
                                                                                                                                              Ale nesoudím, lze to možná považovat jen za zveřejnění dílčího statistického údaje? Když byl určen a poskytnut svazu, možná jo... :)))

                                                                                                                                                NjindraŠ - Profil | Pá 15.5.2009 1:38:45

                                                                                                                                                Petrson >> Neblbni,jaký osobní údaje.Nikde nebylo jméno ani nic jiného.Pouze ryby ze sumáře.:-))

                                                                                                                                                  NPetrson - Profil | Pá 15.5.2009 1:18:21

                                                                                                                                                  kakr >> jak jsem pochopil, kolega měl nejspíš na mysli "objektivitu" zpráv, které zveřejňuješ. Cituji: "Začni bejt trochu férovej i na druhou stranu. Toť vsjo". Kdybych to rozvíjel dál, napadlo by mě, že zveřejnění úlovkáčů některých držitelů P-povolenek by taky mohlo být zajímavé (zapsaný Káčko 20 kg se ještě dá svést na focení - když už jsme v té otázce :) - třeba byl puštěn. Potok 25 nebo 65 asi sotva). A co teprve brodění po trdlištích...Dalo by se pokračovat o sítích a haltýřích kategorie "všehochutˇ", což jsem třeba já, přes závodníky fídru či plavané a jejich "natrénované" vezíry. Ale kašlu na to, protože v každém oboru se najdou omylní i černé ovce. A taky mi to příjde - nó hodně divné, zveřejňovat osobní údaje z výkazů, bez souhlasu dotyčných. Upozorňovat na jejich neetické chování podpásovou technikou, je dost vachrlaté a nepřesvědčivé. :)))

                                                                                                                                                    NPetrson - Profil | Čt 14.5.2009 23:00:28

                                                                                                                                                    Při dnešní dostupné technice celý "problém" vyřeší pořízení kvalitního foťáku s předbleskem, stačí kompakt. Když zohledníme náklady na celkem drahý ekovezír a připočtem výdaje za možnou ztrátu povolenky, dá se cena takového aparátu zrelativizovat jako velmi výhodná.

                                                                                                                                                      Nkritik - Profil | Čt 14.5.2009 22:45:26

                                                                                                                                                      kakr >> Škodlivého vůbec nic,pouze ta tvoje ironie se kterou to sem naskenuješ a pak to pěkné obhajování,že ty nic, muzikant, vše v souladu s legislativou,aby nedošlo k přehlédnutí :-D
                                                                                                                                                      Prostě škodič, zřejmně nenapravitelný.Zarej občas i do jiný hromádky.
                                                                                                                                                      Mějte se, senilní pane

                                                                                                                                                        NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 21:55:20

                                                                                                                                                        Hrzně se mi líbý jak si ted všeci hrají na chyt a pust. Co ste dělali před tím než sem dorazilo boili a nebo metoda chyt a pust či K70. Brali jste co vám příšlo pod ruku. Nevěřím tomu že jste vraceli povolenku bez ryby. A proč jste nevyskakovali už dřív u vody. Důvod je jasný bylo co chytat tak co bych se mně starat. Je jasný že byli i vyjímky ale ruku na srdce kolik jste jich znali. Ted když jste všeci chyt a pust tak už budou revíry konečně zarybněné a hospodáři budou vynakládat menší zisky do násady. to je dobře. Pak už jenom se zbavit těch masařek a pytláků potom postřílet všechny škůdce a máme vyhráno.Tak takhle to fungovat nikdy nebude. Tak nechte na každém jak se rozhodne jakým směrem se bude ubírat jeho rybářský koníček. Pokud z něj bude(jak říkáte masařka) tak je to jen jeho věc. Pokud bude chyt a pust tak si vybral svoů cestu.

                                                                                                                                                          Nkakr - Profil | Čt 14.5.2009 21:41:26

                                                                                                                                                          kritik >>
                                                                                                                                                          Jsi opravdu přesvědčen, když ukáži oskenovanou povolenku že si zasloužím titul "skrytý škodič"?
                                                                                                                                                          Vždyť nic neskrývám, naopak podělím se o pěkné a v souladu s legislativou přisvojené ryby. Jak jinak se k těmto informacím mají členové dostat? Co je na tom prosím škodlivého? Jsem té dobroty, že pěknou rybku zakroužkuji, činím tak jen v rámci přehlednosti aby nebyla náhodou přehlédnuta.
                                                                                                                                                          Že se někteří kolegové čílí, přisuzuji přirozené lidské vlastnosti, závisti. Závisti, že podobnou rybu neulovili oni a v souladu se svým přesvědčením ji nevrátili vodě.Je zajímavé, že nejprudší reakce jsou od těch nejmladších, vůbec jim to nemám za zlé. Právě naopak, fandím jim, jen aby ta zásadovost kterou zde projevují neměla krátkého trvání.
                                                                                                                                                          Zdraví skrytý škodič a senilní pán.

                                                                                                                                                            NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 21:33:02

                                                                                                                                                            kritik >> Víš co se mi nejvíc líbí. Napíšeš jednu otázku jen chceš vědět názor druhých a podívej jak to dopadne. Je zde asi něco přes 200 odkazů a z toho polovina urážek pomluv vyřizování si ůčtu a pomluv. Já když jsem napsal tuhle otázku tak mně ani ve snu nenapadlo se takto nějak zviditelnovat, a vidíš viz chytráci kakr,nějakej chytrák drda,JKL.tihle chytráci nedají samy nic dohromady ale hledají jen podle toho kolik lidí na to reagovalo aby mohli rýpat. Je to sice jejích názor(napsalo mi pár lidi asi 30 proč je nevymažu nebo nevykartuji) tohle dělat nebudu je to jen otázka a to jak se chovají tíhle mravokárci a písatelé dlouhých a odborných slov od narození chyt a pust si dělají vyzytku samy. tot vše. Rád bych s tebou souhlasil ale radši se zdržím jakých koli kometářů už mi bylo vytčeno že jsem moderátorem této diskuze(která je prý trapná )že se mám podle toho chovat(asi mám odstranovat zprávy těch co se zastávají jedné osoby dokola.

                                                                                                                                                              NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 21:18:59

                                                                                                                                                              drda >> nechápu co ty se do toho sereš tebe se to vůbec netýká tak se starej o sebe. Hrozně zbožnuji takové chytráčky co umí akorát blbě kecat ale skutek utek. Stakovíma jak seš ty bych se ani na rybach nechtěl setkat. Dej bůh tomu aby se to nikdy nestalo.