Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

Malda512 - Profil | St 13.5.2009 15:53:40

jarda 2004 >> Vůbec se sním nemazlíš: A to je správný přístup.

    Kocháč - Profil | St 13.5.2009 15:48:21

    Nechci odvádět hovor jinam a provokovat, ale nedá mi to. Před pár měsíci jsem poznal jednoho kluka co chytá zásadně metodou chyť a žer a to z důvodu, že nechce z ryb dělat prostředek své zábavy. Ryby prostě nepouští. Chytí mírovou rybu a klepne ji a jde domu. Pro spoustu lidí tady to bude typ klasické masařky, ale zkuste se nad tím zamyslet. On má k rybám úctu, ale neprojevuje ji tak, že by ryby chytal a pouštěl opakovaně. Dá se říct, že je netrápí víc než je nutné v rámci svého pojetí lovu ryb a ne tzv. sportovní rybařiny. Asi to zní divně, ale možná bude k rybám šetrnější než většina nás chyť a pusťáků. On prostě ryby nebere jako prostředek ukojení svého ega nebo možná ano, ale jinak. Jako lovec, Chytil jsem, usmrtil a pochutnal si na ni a zbytečně ji netrápil falešným sportovním lovem.Naopak nemá rád ty co zbytečně trápí pro své ego ryby, pro něj jsme větší uchylové my než on. A když se to vezme do důsledku, má asi pravdu. Jestliže chceme sbírat trofeje, foťme ryby jako Peter Áč. Neberte to jako rejpání. Jen taková úvaha.
    Jo a Kakr je v pohodě, v jeho příspěvcích je mezi řádky schován velký kus z mé úvahy... .o)

      kritik - Profil | St 13.5.2009 15:35:07

      jarda 2004 >> pěkně napsáno :-DD

        jarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 14:46:04

        kakr >> Jak se všeobecně ví tak tvoje maličkost patří do řad funkcionářů dnešních správců vod.Tvůj příspěvek jen potvrzuje odraz toho jak to na našich vodách vypadá sice né komunista ale opravdu stará škola která se neomaleně pouští do kolegů a napadá všechno a všechny jen proto že tvůj profesionální názor je jiného smýšlení. Ty nemusíš bejt komunista ale totalitní diktatůru zvládáš bez mrknutí oka a kapky pochopení pro jiné kteří vyznávají jiné rybářské hodnoty a ty ti zrovna nevoní. Jseš provokatér a senilní pán kterému je porozumnění cizí.

          jarda 2004 - Profil | St 13.5.2009 14:29:32

          Mitchell >> Naprosto souhlasím já napsal velmi podobnou odpověd ale kratší.

            Malda512 - Profil | St 13.5.2009 13:57:40

            Co kdybys si nechal ty analní historky pro svého přítele a věnoval se rybám

              kakr - Profil | St 13.5.2009 11:00:28

              kritik >>
              Chyťapusťáctví prezentované na MRku při obcházení platných zákonů je jen honěním ega ,nic víc.
              Je na každém rybáři, jak se rozhodne s ulovenou rybou naložit. Zda ji klepne, pustí, nebo dá do saku. Někteří ovšem k pocitu štěstí a možná i k dosažení orgasmu potřebují zasunout prstík do análu kapra, vyfotit a takto získaná umělecká díla prezentovat na všelikých webech, MRK nevyjímaje. Rubrika ML se jimi jen hemží.

                Mitchell - Profil | St 13.5.2009 10:26:21

                jarda 2004 >> Urcite rybu nesakovat pri dnesni kvalite fotaku a vsech moznych vymozenosti udelas krasne fotky bez problemu tak, ze pamatku mas hezkou na porad. Kdyz rybu vylovis tak je unavena lip se ti sni foti nez, kdyz ji das do saku a pak je treba po 8 hodinach odpocata a pak sebou mele a hrozi ji pak i poraneni. A muzes mit sak kvalitni jak chces, ale ryba ti vnem muze umrit od stresu.

                  Kamy - Profil | St 13.5.2009 10:24:37

                  kakr >> To sem v mé reakci považoval za samozřejmost že se u toho dodrží BP. Pro doplnění ty dohady s RS jsem myslel to že kolikrát se stane že nejsou ochotni pohopit že ta ryba je od monulého dne a ne z rána toho dne kdy přišli. A s tím že končí lov by snad lidi problémy mít neměli. Protože pokud chytnu rybu a nejsou podmínky k focení tak do konce povolené doby lovu už moc nechybí. Já osobné rybu buť pustím nebo zabiju a sežeru. Ani nemám potřebu si tahat triko někde v hospodě, na internetu nebo jinde s profesionálníma fotkama ryb. Chápu a vím o tom že spousta "kaprař" a jiných "rybářů" si s BP a zákonama hlavu nedělá a klidně to i veřejně prezentují. Jen se divým že to proti nim ještě nikdo nepoužil a nesebral jim papíry. To co kolikrát dělají kvůli fotce je horší jak zabít ročně 300kg násadových kapříků.

                    kritik - Profil | St 13.5.2009 10:24:32

                    kakr >> kuawa, tobě ty "chyťapusťáci" s K 70 leží hoodně v žaludku!!

                      kakr - Profil | St 13.5.2009 10:08:05

                      Kamy >>
                      Není problém dát kapra do saku, ale je třeba jej ZAPSAT !!!!!
                      To je kámen úrazu, trofejní kapr má většinou více jak 7kg, to znamená po zapsání ukončit lov.
                      Ruku na srdce, kolik chyťapusťáků něco takového udělá????
                      Valná většina , včetně spoluautora petice K 70 tak nečiní.
                      Zapytluje, loví dál a ještě se tím chlubí na MRKu.

                        Kamy - Profil | St 13.5.2009 9:56:44

                        Nevidím problém fotit v noci. Stejně jako rybu v kvalitním saku uchovat do rána. Nebudu tu řešit výmluvy a hádání v případě kontroly. Podle mne pokud tu někdo tvrdí že nechce rybu stresovat a nijak ji ubližovat tím že ji sakuje, tak ať si uvědomí že ta ryba je dost stresovaná jen tím že ji vytahne z vody a o zraněních od háčku a jiných věcí nemluvím. Takže vy co rybám nechcete ubližovat tak je nechytejte. Nejsem nějakej masař ani sadista. Ale společnost mě vychovala k tomu že chytat ryby je normální a společensky běžná věc se vším co k tomu patří. Kdyby bylo normální chtat na hák zajíce, bažanty a jinou lesní zvěř tak by to většína lidí taky dělala. Ryby mají smůlu v tom že komunikují bez zvukových a výrazovách prostředků které by člověk vnímal jako známku bolesti nebo stresu. Kdyby ryby řvaly jako pes tak by se určitě takle nechytali. Takže pokud se někdo smíří s tím ře bude ubližovat rybě tak je jedno jestli ji sakuje nebo ne.

                          Kocháč - Profil | Út 12.5.2009 20:44:10

                          Nesakovat, cvaknout dvě tři fotky a pustit. Jediná vyjjimka sakování by se dala pochopit v letních měsících po delším boji. Ryba je unavená a klidně se dá na chvíli nechat odpočnout v hlubší vodě, potom máš když ji pouštíš jistotu, že bude v pohodě. Ale když už ji člověk dostane na studenější vodu, měl by si poradit. Jsem proti sakování.

                            rakosníček - Profil | Út 12.5.2009 20:32:00

                            Fotka ihned a pustit. a cytat dál .do rana je šance že příde další.strata času čekat na fotku.jak kde s tím chytaním do rana .

                              oskus - Profil | Út 12.5.2009 19:17:22

                              yzzak >> obal na ryby?? bodrý o))

                                Muskiehunter - Profil | Út 12.5.2009 19:11:35

                                Fotku v noci a pustit, kapr v saku klidně zaplísní, obzvlášt jeli teplá voda, stalo se nám to když jsme byli v zahraničí! Chudák ryba, už bych to neudělal.....

                                  bik kapr - Profil | Út 12.5.2009 18:59:34

                                  Kuli tmě bych určitě nesakoval i fotky v noci maj svoje kouzlo svuj osobák mam chycen taky v noci a hned plaval spátky.Maximalně bych ho dal do saku když jsem na rybách sam a musím si připravit focení to znamená na pár minut a pak vyfotit a hned pusti.

                                    m.kindl - Profil | Út 12.5.2009 18:51:11

                                    Raduz >> Já jsem jednoho z největších kaprů ulovil v noci.Digitál jsem měl doma a u vody jsem měl jen manželčin kompakt na kinofilm...samozřejmě bylo hnusně vidět a fotka se samospouští se moc nepovedla....nakonec jsem si jí chtěl naskenovat do počítače abych jí někomu poslal ale neměl jsem zrovna doma skener tak jsem jí jen vyfotil digitálem....a originál jsem ztratil...i s negativem....no a zbyla mi jen špatná fotka ještě jednou přefocená a to je všechno co mám....A víš co ? Taky žiju...:-)

                                      Netipa - Profil | Út 12.5.2009 18:32:20

                                      Já nevím, v čem je problém fotit ryby v noci. Má to stejnou vypovídací hodnotu a pokud jsi háklivej na místo, tak navíc nikdo nepozná, kde jsi tu rybu chytil

                                        yzzak - Profil | Út 12.5.2009 18:31:31

                                        Raduz >> vony existujou taky veci jako obal na ryby aby byly zivy treba jeste 1-2-3dny????