Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

Ndědáček - Profil | Út 12.5.2009 18:29:39

jednat tak, aby jsi neporušil BP a RŘ.

    Nk-70 - Profil | Út 12.5.2009 18:28:48

    Já taky ryby nesakuji.....a když nemám foták, tak mám alespon mobil a když ani ten ne, tak fotku prostě oželím. Stačí mi ten pocit že jsem jí dostal. I bez fotky si jí budu nadosmrti pamatovat, stejně jako tu štiku 97cm......

      Nvšeta - Profil | Út 12.5.2009 18:24:47

      fotíme i v noci a šup s ním zpátky jedna ukázka bráchuv osobák 16 a pul kila žádné sakování

        Njarda 2004 - Profil | Út 12.5.2009 17:32:32

        Není problém fotit v noci a je samozdřejmostí co nejrychleji vrátit vodě.

          Ncolek - Profil | Út 12.5.2009 17:06:46

          rači ho vyfotím potmě, než abych ho trápil, to bych už pak rači sežral

            NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 16:58:21

            Amur v noci. Tato fotka je ještě přefocená z fotky.

              NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 16:26:28

              slamakos >> máš v kartě opravdu nádherný kapry, a dáří se ti asi přes den, no jo, to se to potom fotí .)

                Nslamakos - Profil | Út 12.5.2009 16:17:35

                Raduz >> Věřím že jo až se ti zasteskne po nočních fotkách ,ale jen aby si pak zas nesakoval přes den.........

                  NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 16:14:09

                  slamakos >> já to beru no. Takovej nález musel bejt fakt hnus. Ale prostě teď to tak dělám a co bude dál uvidíme... třeba se polepším.

                    NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 16:12:11

                    Raduz >> ale když už sakuješ tak do ekovezírku jak jsem si všiml. Nejhorší varianta je sak z provazku.

                      Nslamakos - Profil | Út 12.5.2009 16:08:33

                      Raduz >> Já ti jen píšu co jsme zažili a pokud si tuto možnost nepřipouštíš ,tak je to jen tvá věc a myslím si že už tady v diskuzi byla i spousta dalších důvodů proč nesakovat .
                      A stím sponzorem a dokonalou fotkou je to hovadina jak mraky ....

                        NPortos - Profil | Út 12.5.2009 16:07:23

                        Riskovat rozhodně NE a jsem odpůrcem sakování kvůli povedeným fotkám! Jedinou vyjímku, kdy sakuju tak na závodech, protože né vždy máte rozhodčího hned po ruce. Vymlouvat se na tmu, mlhu, déšť atd. je v dnešní době s kvalitou fotoaparátů a různých programů na úpravy fotek zhovadilost. Lepší série několika míň povedených fotek, než hazard s životem "jednoho" kapra.

                        Můj verdikt: Vyfotit a hned pustit.

                          NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 16:04:50

                          slamakos >> neuplave, prostě ne. Je pravda že když jsou vlny nesakuju.

                            NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 16:01:51

                            Vzdávám se ...

                              Nslamakos - Profil | Út 12.5.2009 16:00:33

                              Raduz >> Pomyslel jsi někdy na riziko toho že kapr se sakem prostě uplave ??? I tohle se stává v Madarsku jsme vytáhli sak s uhynulou +- 18 a taky asi ten lovec čekal na denní světlo ... Prostě i noční fota mají své kouzlo a nevidím důvod sakovat ryby i nevím jak trofejní .....

                                NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 15:53:38

                                Brožeděj >> m.b. 20,1 >> no jak myslíš, hádat se s tebou nebudu. Já přece vim že to neni to nejlepší. Ale povolenku sem si zaplatil a za to chci jen tu fotku. Je to muj názor a za tim si stojim!

                                  Nm.b. 20,1 - Profil | Út 12.5.2009 15:49:45

                                  Raduz >> to jsou ale plky... bla bla bla, kapr je můj kámoš, bla bla bla, zavřu ho do pytle, protože egohoničská fotka je důležitější než dobro ryby a rybářský řád...

                                    NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 15:45:44

                                    Pike 34 >> strach mám, jak jinak ... hlavně se snažím chytat na místech "kde já nikoho nevidím a nikdo nevidí mě" bohužel těch míst je už tak málo .. dit to všichni znáte...

                                      NPike 34 - Profil | Út 12.5.2009 15:42:49

                                      Raduz >> velmi pěkně napsáno. Souhlasím. Nemáš strach z porybných? Jak to řešíš?

                                        NRaduz - Profil | Út 12.5.2009 15:41:52

                                        Tohle je fakt zapeklitá otázka. Já osobně kapry sakuju, taky je mi to proti srsti, ale pěkná fotka je to jedinný ( krom zážitku ze samotný ho rybaření ),co mi zbyde. Snažím se dělat pro kapry první poslední, krom tohoto bodu. Navíc se již dnes prodávají velice kvalitní saky ve kterých je ryba v bezpečí a relativně v klidu. Kolikrát ze strachu aby byl kapr v pořádku, ho chodím v noci i několikrát kontrolovat .)