Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

Nbombardák - Profil | Út 12.5.2009 15:27:34

Sven >> sven >> Pěkná fotka, ale tady se moc sušené rybí maso netento(nekonzumuje).

    Nbombardák - Profil | Út 12.5.2009 15:20:19

    Martin M. >> Máš pravdu. Jaké cicmámí s rybou. Pokud jí chceš pustit, udělej to hned. Pokud jí hodláš sežrat - netrápit jí sáčkováním. Horší by však byla situace, běžná v některých spolkových zemích německa, kdy chycenou rybu nesmíš pustit zpět do vody. Což je taky dobrá ptákovina.

      Ntomashr - Profil | Út 12.5.2009 15:10:10

      Udělat kvalitní fotku za tmy není zas takové umění. Otevřeně - člověk zaměřený více na focení udělá ve většině případů v noci lepší fotku, než tu rádoby kvalitní, kvůli které chce někdo sakovat rybu :-(

        NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 15:09:41

        Martin-H >> thundarr >> Moje řeč.Cena dnešních fotoaparátů (a to nemluvím ato jaké kvalitní fotky dělají) je dostupná každému rybáři. Dřív se udělala fotka a člověk vyděl výsledek až po vyvolání. Ted ji vydí během 5 vteřin a některým to furt nestačí.

          NjindraŠ - Profil | Út 12.5.2009 15:08:16

          Jediný Pike na to má správný názor,hodný opravdového LOVCE CaR.Je až s podivem,že na to musí přijít nelovec velkých kaprů.:-)

            Nthundarr - Profil | Út 12.5.2009 15:04:47

            Malda512 - Kdyz si clovek koupi dobry fotak, a ne jen automat za 2000,- tak jde udelat pekna fotka i vecer, proto jsem investoval 8000,- a koupil si digitalni zrcadlovku. Kdyz mame někteří výbavu za desítky tisíc proč neinvestovat i do pěkných fotek. a Netrápit zbytečně rybu.

              Nbukaj - Profil | Út 12.5.2009 14:54:32

              rozhodně se rychle vyfotit a hned pustit. když nemá idealní podmínky tak nevyfotit ale hlavně co nejrychleji do vody. minule jsem viděl rybáře co chyt trofejního kapříka zasakoval ho než mu přivezly foťák a když se s ním vyfotil tak už byl tak omlácený, že ho musel vzít domů.

                NPaul van Drax - Profil | Út 12.5.2009 13:45:41

                Dle meho, jestli chteji idealni podminky, at si pritahnou k vode agregat a poradne vybaveni. Sakovani je prasarna.

                  Nkritik - Profil | Út 12.5.2009 13:43:28

                  Martin M. >> je mi to jasný :-( Je to holt na uvědomnění každého soudruha.....

                    NCarlosman - Profil | Út 12.5.2009 13:41:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Malda512 >> Mám na mysli to, že si odpočine a pak se nedá ani vyfotit, jak sebou mlátí...Párkrát ti spadne na zem a můžeš si ji odnést rovnou domů...Jednoduše řečeno mám averzi proti sakování...

                      NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 13:40:04

                      Carlosman >> Co máš na mysli ti jak je krásně odpočinutá. To že se tře o sak a ocasní ploutev si hobluje o sak ?

                        NCarlosman - Profil | Út 12.5.2009 13:37:44

                        Malda512 >> To schovat nebo nezapsat...Viz odpověď v mém příspěvku.

                          NMalda512 - Profil | Út 12.5.2009 13:35:41

                          Carlosman >> Co na té otázce nechápeš.

                            NMartin M. - Profil | Út 12.5.2009 13:33:59

                            kritik >> to co psal Pike ale bohuzel hrozi - zasakujes kapra 20m od sveho stanoviste a budes rikat, ze neni tvuj :-(

                              Nkritik - Profil | Út 12.5.2009 13:26:41

                              Turňa >> myslim si že těch revírů bude víc, na některých revírech platí místní úpravy a vyhlášky.Jinak neřešim nějaký zapisování K 60-70 do evidence, ale návod který je zde přímo uzákoněn- bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybářského revíru.
                              Takže odpadá nějaký nesmyslný sakování kvůli focení,nedejbože schovávání saku s rybou.

                                NCarlosman - Profil | Út 12.5.2009 13:25:55

                                Co to je zase za otázku??? V poslední době samá perla...Jasný že ho vyfotím hned po ulovení, přece ho nebudu do rána stresovat v saku!!! I horší fotka je mnohem lepší, než risk uhynutí kapra!!! Navíc ten kdo někdy zasakoval, tak ví, jak krásně se potom fotí odpočinutá ryba...V dnešní době jsem schopen udělat kvalitní fotku i když jsem u vody sám a to i s větší rybou.Mám to nejednou vyzkoušené...

                                  Ncipa - Profil | Út 12.5.2009 13:07:55

                                  Martin M. >> no jo myslivec zmáčkne spoušť a to už asi nejde vrátit nemyslíš
                                  sven-taky řešení

                                    Nrommi - Profil | Út 12.5.2009 13:03:57

                                    zabudli ste na to, ze po tme sa tazko lezie po krk do vody...a taka fotka predsa spravnemu CaR nemoze chybat :-)))

                                      NMartin M. - Profil | Út 12.5.2009 13:02:26

                                      cipa >> to je ale jeho problem, jak si to zaridi. Myslivci take namaji vezirky a nestezuji si.

                                        Nsven - Profil | Út 12.5.2009 13:01:45

                                        cipa >> na co mražák ?